לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1560015,600 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'נער מתבגר שמסרב ללמוד רק לבלות עם חברים'
נער מתבגר שמסרב ללמוד רק לבלות עם חברים
31/10/2018 | 16:25
33
497
בני  הבכור השנה החליט שהלימודים לא כל כך מעניינים אותו , אני נותנת לו שיעורים פרטיים המתימטיקה , פיזיקה ואנגלית בכדי שלא תהיה לו נפילה .
בשאר המקצועות ההומנים אני מחזיקה אותו בכוח , רבים המון עד שאני מצליחה להקריא לו את הסיכומים . מניסיונכם האם התקופה תחלוף או שזה ימשיך כך עד הבגרות .אני מאוד מודאגת 
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'באיזו כיתה הוא?'
באיזו כיתה הוא?
31/10/2018 | 20:46
69
לצפיה ב-'מניסוננו - אצל חלק זה חולף, אצל חלק לא.'
מניסוננו - אצל חלק זה חולף, אצל חלק לא.
01/11/2018 | 08:25
79
לצפיה ב-'למה לו ללמוד בכיתה? יש לו מורים פרטיים בבית'
למה לו ללמוד בכיתה? יש לו מורים פרטיים בבית
01/11/2018 | 10:30
182
הרבה יותר נוח ללמוד עם מורה פרטי בבית מאשר עם עוד 30-40 תלמידים בכיתה.

אין כלל זהב, יש כאלה שעובר להם אחרי שנה שנתיים, יש כאלה שאחרי הצבא, ויש כאלה שאף פעם לא.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'את רבה איתו כדי שיואיל לשמוע סיכומים בהקראתך? '
את רבה איתו כדי שיואיל לשמוע סיכומים בהקראתך?
01/11/2018 | 20:31
5
189
האמת שאפילו לי נשמע קצת מוגזם..
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אין לי נסיון. הבכור שלי רק בכיתה ט''
אין לי נסיון. הבכור שלי רק בכיתה ט'
01/11/2018 | 20:55
4
207
והוא אף פעם לא אהב ללמוד. מאז כיתה א' ועד היום. גם אני מקוה שזה יעבור לו, ומדי פעם אני מתעניינת ולוחצת. אבל בשום אופן לא אתן שיעורים פרטיים אם הוא לא עושה מאמץ בעצמו. שלא לדבר על הקראת סיכומים. זה לא יוביל אותו לבגרות ואחריות אלא לתובנה הפוכה - 'אני אתבטל ואמא והמורים הפרטיים כבר יעשו בשבילי את העבודה'. ולפי השקפתי, כשהילד מתחיל ללמוד, זה בדרך כלל מעיד על ניצני הבגרות והאחריות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עבר אבחון כלשהו?'
עבר אבחון כלשהו?
04/11/2018 | 08:39
3
44
לצפיה ב-'אתה שואל אותי או את פותחת השירשור'
אתה שואל אותי או את פותחת השירשור
04/11/2018 | 10:09
2
127
(שעושה רושם שהתאדתה מזמן, בטח שואלת מטעם 'תפוז').
הבן שלי בהחלט עבר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בלי לחטט. את אומרת שהבן שלך מעולם לא אהב ללמוד.'
בלי לחטט. את אומרת שהבן שלך מעולם לא אהב ללמוד.
04/11/2018 | 10:18
1
131
ילדים, לפחות בהתחלה, כן אוהבים וסקרנים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הוא סקרן מאד ותמיד היה'
הוא סקרן מאד ותמיד היה
04/11/2018 | 10:57
276
אולי לא דייקתי. מה שהוא לא אהב מעולם, זה להכין שיעורי בית ולהתכונן למבחנים. יש לו הפרעת קשב וריכוז, ולזה יש בהחלט קשר לכל הנ"ל, אבל הענין יותר מורכב מכדי שיהיה אפשר לפטור אותו בהסבר של הפרעת קשב.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-' סיפרה לי חברה (הבן שלה כבר גדולצ'יק)'
סיפרה לי חברה (הבן שלה כבר גדולצ'יק)
04/11/2018 | 12:20
1
196

שכשהיה בתיכון החליט שהוא יודע מספיק על מחשבים והקריירה שלו תהיה "מחשבים" אז הוא לא צריך ללמוד יותר בכיתה.
חכשגדל אז התחיל לעבוד בחנות מחשבים והוא גילה שהבחורצ'יק שעובד איתו ויודע חצי ממנו, מקבל הרבה יותר כסף. הוא בירר עם המנהל ונאמר לו שהבחור השני - יש לו תואר אז הוא משלמים לו הרבה יותר.
בקיצור, הבחור היה צריך את ה"סטירה" הזאת והלך ללמוד והיום יש לו תואר במדעי המחשב ועושה חיל.
לכי תדעי מה מניע את ההחלטה של בנך כמתבגר, ומעולה שאת נותנת לו שיעורים פרטיים ומשקיעה בזה ויופי שהוא מוכן לשתף פעולה ולקבל שיעורים פרטיים. לדעתי זה מראה שכן אכפת לו מהלימודים אז לא הכל אבוד. אבל אני מציעה לך שני דברים. קודם כל, לפעמים, את כאמא, את האחרונה שתשפיעי עליו. כלומר, מצאי לו דמות חיקוי, אם זה דוד או ידיד של המשפחה, או מישהו מהעבודה שלך.
מישהו שהצליח בתחומים שעלולים לעניין את בנך ויהיה מנטור לבנך. יסביר לו "איך הגעתי למה שהגעתי? למדתי או השקעתי, עשיתי הכי טוב שיכולתי ותראה כיום אני בעל קרירה מעניינת או עושה משהו מעניין....". מישהו עם מסר שיסקרן וילהיב את בנך.
השימרי לך מכאלה שאומרים: "שמע, לא השקעתי כלום והצלחתי בגדול.. אני מצליחן ולא יודע איך, פשוט הולך לי". זה לא מסר טוב לילדים.
ומעבר לזה, מצאי מה מעניין אותו. אם זה מחשבים אז מצאי כנסים שיעניינו אותו. ספואט? אם זה תחביב אחר אז משהו אחר. אני מאמינה שלפעמים המתבגרים חיים בעולם הקטן לשהם וצריך לפתוח להם את השקפת העולם, להסביר להם את הכח שיש בהם לשנות את העולם ואיך מגיעים לשם? עם לימודים.
ואפילו אם לא יעבוד מייד. את משקיעה בו ומשהו כן נתפס, גם אם הוא לא מספר לך. מסרים נכנסים פנימה לראש של המתבגרים. ואולי הוא לא ישתנה היום או מחר, אבל אני מאמינה שמסרים עקביים נטמעים פנימה ובסופו של דבר ההשקעה שלך תניב פירות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'למרבה הצער, בית הספר לא מציע הכנה לחיים ואפילו תעודה '
למרבה הצער, בית הספר לא מציע הכנה לחיים ואפילו תעודה
04/11/2018 | 13:29
126
מהאוניבריטה אינה חזות הכל. לרבים תעודה כזו והיא כבר לא בסיס לכלום, אלה למחשבות שאבד עליהן כלח.
אי למידה בבית הספר מראה קודם כל על אי-יכולת להמצא במסגרת. זה כבר רע משום שהחיים עדיין בנויים ממסגרות רבות:
מסגרת בית הספר
מסגרת המשפחה
מסגרת הצבא
מסגרת העבודה.

מצד שני, ביל גייטס וסטיב ג'ובס הם דוגמאות להצלחה פנומנלית ויש לא מעטים כאלה. אבל דווקא הם מראים שגייטס וג'ובס יש רק מעטים ולא כל אחד הבועט בכדור יפוך לפלה, מסי או רונאלדו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אהבתי את האנקדוטה שכתבו לך כאן על חנות המחשבים'
אהבתי את האנקדוטה שכתבו לך כאן על חנות המחשבים
04/11/2018 | 20:29
101

זה ממש נכון, הוא צריך לקבל 'כאפה' כדי לפתח רצון משל עצמו, להכריח לא יעזור, ולרפד אותו בשיעורים פרטיים זה גם לא פרקטי....
"שלא תהיה לו נפילה" - על מה אנחנו מדברים פה? שיעורים פרטיים, פיזיקה, מתמטיקה (אני מנחשת 5 יח"ל). אולי אתם דורשים ממנו יותר מידי והוא עייף אז הוא מוותר לגמרי, כי זה מה שהוא קולט מכם... אני באמת לא יודעת, אבל מה יקרה אם הוא כן "יתדרדר" ל-4 או 3 יחידות במתמטיקה? אולי פיזיקה זה לא בשבילו?
יכול להיות, אם החברים שלו מצליחים להישאר ברמות הגבוהות יותר - הם ירדו עליו וזה יהיה הכאפה. יכול להיות שעוד כמה שנים שהוא יתקל במקצוע שדורש 5 יח"ל וזה יחסום אותו- שלא לדבר על תעודת בגרות בסיסית שיש אנשים שאין להם.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אנשים שוכחים'
אנשים שוכחים
04/11/2018 | 20:42
4
114
שמשרד חינוך יש רק אחד ותלמידים יש המון, מכל הסוגים והצורות. לא לכולם אותה השיטה מתאימה. אני יכולה להגיד לך שאני ש-נ-א-ת-י ללמוד, עד שהגעתי לתיכון ולימדתי את עצמי שיטה איך ללמוד לבד, בצורה שהתחברתי אליה והייתה נכונה לי. בסוף הוצאתי בגרות מצטיינת.
אולי במקום להילחם בו, שווה לנסות לבדוק מה השיטה שכן יכולה להתאים לו. אולי סוג אחר של בית ספר, או יותר תמיכה בשיטות למידה מאשר לדחוף בכוח למורים פרטיים ולהקריא סיכומים
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא כולם צריכים להיות תלמידים מצטיינים- וגם זה בסדר '
לא כולם צריכים להיות תלמידים מצטיינים- וגם זה בסדר
05/11/2018 | 08:56
2
82
מזכיר לי שיחה ששמעתי- חייל שדיבר בטלפון בזמן שהמתנו לאוטובוס- "שום דבר ממה שלמדנו באזרחות לא ממש לימד אותי תכל'ס מה זה להיות אזרח בישראל" -  לא איך להגיש בקשה לקצבאות, לא מה הזכויות שלנו במשק, איך להגיש בקשות לפטורים שמגיעים לנו מתוקף חוק". זה לא משנה אם סיימנו 5 יחידות אנגלית, ולחלק גם לא משנה אם סיימו 3,4, או 5 במתמטיקה (אם יש קשיים עתידיים אפשר תמיד לשפר).
השורה התחתונה מ-12 שנות לימוד האם יש לך תעודת בגרות או אין. 
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שהוא חייב להצטיין'
לא אמרתי שהוא חייב להצטיין
05/11/2018 | 20:10
1
59
היום יש כבר מודעות רחבה ומגוון שיטות למידה, מה שפעם לא היה. יש גם כל מני בתי ספר שנוקטים בגישות שונות ממה שנהוג במשרד החינוך, שלא באמת מתעדכן עם הקידמה יותר מדיי. אפשר בהחלט לעזור לו לצלוח את זה כי תעודת הבגרות בעולם שלנו ובמדינה שלנו בפרט היא דיי הכרחית למרבית הדברים שרוצים להשיג בהמשך. הוא לא צריך להוציא מאיות. רק למצוא את הדרך שנכונה לו. צריך לשחרר את הציפיה ש"יהיה כמו כולם" ולצאת מהקופסא. זו דעתי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לגמרי לשחרר ציפיות ולא להיות כמו כולם. '
לגמרי לשחרר ציפיות ולא להיות כמו כולם.
06/11/2018 | 08:40
33
אבל עם הדור של היום, עצלנות וסדר עדיפיות אחר היא גורם משפיע (עולם בו "אינסטרגמר" או "יוטיובר" זה מקצוע- ואומנם מדובר על הרבה עבודה ברמות הגבוהות יותר, אבל הדגש הוא על פרסום והייפ- וזה לא אותו דבר כמו צלם מקצועי או עורךסרטים) .
מעלה גם את עניין הפרעות הקשב שלפעמים מוצדק ו*לפעמים* מכסה על עצלנות (גם נוח יותר להורים)
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הילד מצא את השיטה, מורה פרטי מלמד בבית ואמא מקריאה סיכומים'
הילד מצא את השיטה, מורה פרטי מלמד בבית ואמא מקריאה סיכומים
05/11/2018 | 10:01
67
לצפיה ב-'נער מתבגר שמסרב ללמוד '
נער מתבגר שמסרב ללמוד
05/11/2018 | 16:32
14
88
  1. בני בכיתה ט של מצטיינים והוא לומד ברמה גבוהה ואני נותנת שיעורים פרטיים במתימטיקה פזיקה ואנגלית וכל מקצועות ההומנים זו אני 
  2. לצערי החופש הגדול הכיר נערה בכיתה י' היום ודרכה הכיר הרבה חברים והם כל ערב יוצאים לפארקים , לוקחים איתם אוכל מהבית והילד חוזר בשעה עשר וחצי .אני מתחננת לפניו שבזמן המבחנים הוא צריך ללמוד כדי שיהיה מוכן למבחן .
  3. פשוט הוא הורס לי את הבריאות .אם הציונים שלו יהיו נמוכים הוא לא יוכל לבחור מגמות טובות וזה מדאיג אותי 
  4. אני מודה לכל הבנות שנתנו כאן עצות . בקשתי ממנו שנלך לשיחה עם פסיכולוג אז הוא אמר לי שהוא לא זקוק לו ושהוא יכול לייעץ לפסיכולוג ולא ההיפך .
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'האם אפשר לערב את בית הספר? לבקש מהמחנכת/יועצת שישוחחו '
האם אפשר לערב את בית הספר? לבקש מהמחנכת/יועצת שישוחחו
05/11/2018 | 20:09
7
67
איתו, ישקפו לו איך הן רואות אותו ואת המצב, ויסבירו לו מה יכולות להיות ההשלכות של ירידה חדה בציונים?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ליצור לילד סטיגמה שלילית בבית הספר זו בעיה, לא פתרון'
ליצור לילד סטיגמה שלילית בבית הספר זו בעיה, לא פתרון
<< ההודעה הנוכחית
07/11/2018 | 10:16
6
45
לא שמעתי שיש שמץ של בעיה בתפקוד שלו בבית הספר, למה ליצור פוטנציאל לפגיעה?
לא מספיק שבבית יורדים לחייו אז לעודד גם את הצוות בבית הספר להתנהג אליו כך?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מה הקשר בין זה לבין סטיגמה? אם יש מחנכת טובה, שיש לה קשר'
מה הקשר בין זה לבין סטיגמה? אם יש מחנכת טובה, שיש לה קשר
07/11/2018 | 14:04
5
35
טוב ונעים עם הילד, היא בהחלט יכולה לקחת אותו לשיחה בעלת אופי חיובי, לומר לו שלאחרונה היא מרגישה שיש ירידה בהישגים שלו, לשאול אם הכול בסדר, להתעניין... אני בהחלט יכולה לדמיין את המחנכת של הבכור שלי (גם הוא בחטיבת ביניים, לומד בכיתת מופת) מנהלת שיחה מהסוג הזה. מכאן ועד ל"סטיגמה" הדרך ארוכה מאוד. ולפעמים בני נוער יותר קשובים לאנשים מבחוץ מאשר להורים בגיל הזה .
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כן, אם יש סוסי פוני צבעוניים שמרחפים סביב בית הספר'
כן, אם יש סוסי פוני צבעוניים שמרחפים סביב בית הספר
08/11/2018 | 08:15
4
36
ופרפרים ולבבות צבעוניים בכל מקום,
בקיצור אם הכל נהדר ומערכת החינוך מתפקדת למופת הכל יהיה בסדר.
בד"כ זה לא קורה במערכת החינוך שלנו

מה את ממליצה? שהמורה תשקר את הילד ותגיד שההישגים בירידה למרות שהם בסדר גמור ולקוות שהילד לא מחובר למציאות?
או להוריד לילד את ההישגים למרות שלא מגיע לו כדי שלא יהיה מדובר בשקר?
ואת בטוחה ב 100% שהמחנכת אחרי שההורים יסבירו לה שהילד בעייתי תשמור את המידע לעצמה ולא תשתף את שאר המורים?
ואם יסבירו לשאר המורים שהילד בעייתי הם לא ישתכנעו?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא מתחברת לפרנויה שלך, ומצד שני כן הבנתי מהכותבת המקורית'
אני לא מתחברת לפרנויה שלך, ומצד שני כן הבנתי מהכותבת המקורית
08/11/2018 | 10:02
3
39
שיש ירידה בהישגים. אם אין - טעות שלי. אבל גם בלי קשר, הראייה שלך את מערכת החינוך היא בעיניי קיצונית מאוד, והניסיון האישי שלי מאוד שונה. רחוקה מלומר שאין בעיות במערכת, יש הרבה, אבל מכאן ועד לפרנויה שעולה מהפוסט שלך המרחק גדול.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא מתחבר לדיאגנוזות שלך'
אני לא מתחבר לדיאגנוזות שלך
08/11/2018 | 10:06
2
38
ובתור אחד שהיה גם תלמיד וגם מורה (ביותר מבית ספר אחד) ושיש לו מכרים מורים אני יודע טוב מאוד על מה אני מדבר.
תישן תישן אתה חולמת לא ממש משנה את המציאות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'סבבה. שיהיה לך בהצלחה.'
סבבה. שיהיה לך בהצלחה.
08/11/2018 | 10:12
1
11
לצפיה ב-'את איחולי ה"בהצלחה" את צריכה לאחל לרות'
את איחולי ה"בהצלחה" את צריכה לאחל לרות
12/11/2018 | 11:55
23
היא הגיעה עם הבעיה, לא אני.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אוקיי, רק לפי ההודעה הזאת אני מבינה שצדקתי '
אוקיי, רק לפי ההודעה הזאת אני מבינה שצדקתי
06/11/2018 | 09:12
4
88
תחושה שעלתה בי אחרי קריאת ההודעה הראשית, ועכשיו התחדדה:
הוא מוותר לגמרי כי מה שהוא קולט ממך זה רק לחץ ופרקפקציוניסטיות. 

אני יודעת שהמשפט הבא ישמע מאוד מעליב- אבל הוא לגמרי לא:
אני חושבת שמי שצריך פסיכולוג זה את, כי אי אפשר לעשות את השינוי הזה לבד- 
אני חושבת שהוא פשוט ויתר כי אולי קשה לו (כיתה ח' של מצטיינים זה לא כיתה ט', וזה אפילו לא הכיתות י-יא-יב שמתחילים לעשות את הבגרויות) ואולי הוא קולט ממך קיצוניות שהוא חייב לתחזק רמה מסויימת כי מתחת לזה הוא יהיה אכזבה (והוא לא רוצה את שתי האופציות, שזה לגיטימי מאוד בעיני).

זה בסדר להוציא "רק תעודת בגרות" עם 80-70 ועובר בקושי במקצועות קשים במיוחד, אף אחד לא מושלם. 

את בסטרס ("פשוט הוא הורס לי את הבריאות" זה משפט קלאסי של אמא "פולנית" - ולכן אני מזדהה עם הבן שלך, אפילו בגילי), אז הוא לגמרי הוציא את עצמו מהמשחק ויצר לו אופציה שלישית.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'חבל שאת מתנפלת על האמא'
חבל שאת מתנפלת על האמא
07/11/2018 | 09:40
3
62
למה להכביר פרשנויות סתם? הנער הכיר נערה. הרבה יותר מענין וכיף איתה מאשר עם ספרי הלימוד. זה הכל. לדעתי צריך ניעור קטן ונקוה שיעבור לו. בסופו של דבר רק ההכרה שלו בנחיצות הלימודים, תגרום לו ללמוד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני מביאה גישה אחרת. גם נערה זה פרשנות שלך '
אני מביאה גישה אחרת. גם נערה זה פרשנות שלך
07/11/2018 | 17:03
2
38
האמא כתבה חברים. 
זה זוית אחרת להסתכל על העניין, ומה לעשות זה מה שאני קולטת ממנה לפי המלל.
אגב, אני מאוד מעוניינת לשמוע את התגובה שלה- אם זה היה בסדר מבחינתה שהוא היה מוריד הילוך, כי שוב- היא נשמעת לי מאוד קיצונית.  
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'האמא כתבה 'נערה' ושהוא הכיר דרכה חברים'
האמא כתבה 'נערה' ושהוא הכיר דרכה חברים
07/11/2018 | 18:20
1
37
גם לי האמא נשמעת קיצונית בלחץ שלה, אני רק לא חושבת שזה מה שגרם לילד להפסיק ללמוד. הכל כתוב בתגובה שלי אליה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'צודקת,מצאתי, אבל נראה שהדגש היה על החברים ולא הבחורה'
צודקת,מצאתי, אבל נראה שהדגש היה על החברים ולא הבחורה
07/11/2018 | 20:23
34
כנראה בגלל זה שכחתי.
אני חושבת שזה מה שכן , אם קשה לו והוא קולט מסרים מלחיצים מהאמא ואם נמאס לו לתחזק רמה גבוהה כי זה מתיש אותו. יכול להיות שהמצב לא כל כך נורא- וגם אם הוא ידרדר לפי הסטנדרטים של האמא הוא עדיין יסיים 12 שנות לימוד עם בגרות מלאה. ה"כאפה" יכולה להיות מבחן שהחברים שלו יקבלו ציונים טובים\סבירים, והוא יכשל- הבעיה שלא נותנים לו להגיע לזה לבד.
קראתי עכשיו את התגובה שלך- אחרי שכתבתי את שלי, אני מסכימה איתך לגמרי!
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תגידי מה הוא עושה אחר הצהריים לפני היציאה? '
תגידי מה הוא עושה אחר הצהריים לפני היציאה?
07/11/2018 | 09:54
43
גם הבן שלי יוצא לפעמים עם חבר'ה (למגינת ליבי גם באמצע השבוע). אבל לפעמים הוא מגלה אחריות ויושב ללמוד אחר הצהריים. הם הרי יוצאים רק בערב.
לפי תאורך, לא נשמע לי שהילד צריך פסיכולוג. הוא לא במצוקה, ואין שום דבר לא סביר בהתנהגות שלו.
חוץ מזה, מציעה לך לשמוח בשבילו שיש לו חברים ושהוא מבלה איתם. ותשמחי שהם לוקחים אוכל מהבית. אצלי הם יוצאים למסעדות/מזלללות, אוכלים דרעק ומבזבזים כסף.

והכי חשוב - שחררי. בלבך וראשך - שחררי. מה הכי גרוע שיכול לקרות? הילד לא יתקבל למגמה יוקרתית. זה לא סוף העולם והילד ירויח שיעור לחיים. אני במצב די דומה לשלך וגם אני אמא לחוצה מטיבעה, אבל למדתי לשחרר. אני לא אומרת שאינני מעירה ועוקבת מידי פעם, וגם מטילה סנקציות כשצריך. וגם ליבי נחמץ כשאני רואה את הפוטנציאל המבוזבז. אבל זה לא מה שיהרוס לי את הבריאות. מה הטעם? הילד הרי יתבגר ויתגבר על כל השטויות שעשה, ואנחנו נשאר עם הקמטים והשערות הלבנות..
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נער שמסרב ללמוד'
נער שמסרב ללמוד
17/11/2018 | 20:10
26
אני חושבת שזה קשור לגיל ההתבגרות, ילדים בגיל זה עוברים לא מעט דברים ורגשות, הם חושבים על זהותם, האישיות שלהם ועוברים תקופה של מרד שזה חלק מהעניין של ההתבגרות, כך שהם לא רוצים שיחליטו עבורם, או שיגידו להם אם ללמוד או לא, או שיתערבו בעניינים שלהם. צריך לדעתי להבין מה הסיבה שהבן שלך אינו פנוי ללמידה, יכול להיות שהוא לחוץ מעומס הלימודים ויש לו חרדות, יכול להיות שהוא עובר עניין חברתי בבית הספר ואינו משתף אותך, יכול להיות שזה בגלל ההתהפכויות מזג בגיל זה, יש מגוון סיבות למה זה קורה. צריך לשבת עם הילד לדבר אתו ולהבין למה הוא לא רוצה ומה מפריע ועקב כך לחשוב על פתרון. מורה פרטי יכול לעזור כאשר הילד עם בעיות לימודיות או קשיים אבל לא יהיה מסוגל לעזור כאשר הילד אינו פנוי ללמידה, גם בשיעור פרטי הוא לא יהיה במיטבו לדעתי. אולי אפשר לערב את יועצת בית הספר ולבדוק מה קורה אתו, בהצלחה!

הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

11:07 | 12.05.19 אורחים בפורום
17:46 | 29.04.19 אורחים בפורום
13:18 | 29.04.19 אורחים בפורום
10:39 | 24.04.19 אורחים בפורום
23:15 | 16.04.19 אורחים בפורום
07:52 | 26.03.19 אורחים בפורום
00:16 | 26.03.19 אורחים בפורום
16:07 | 21.03.19 אנה חדשה
16:20 | 20.03.19 אורחים בפורום
12:40 | 25.02.19 אורחים בפורום
12:05 | 21.02.19 איה תפוס
11:11 | 09.02.19 אורחים בפורום
20:23 | 07.02.19 eldad70

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ