ג'ויינט אצל מתבגר

xfwind

New member
איפה ראית חשיש? דיברו על גראס/מריחואנה שזה באמת לא כזה סיפור

xfwind

New member
אנחנו מדברים בשפה אחרת

imaleshnayim

New member
ג'ויינט אצל מתבגר

המתבגר שלי בן 17.5 הודה בפניי אתמול שכבר חודשיים הוא מעשן ג'ויינט עם חברים לפחות 3 פעמים בשבוע....ישבתי והקשבתי לו לכל מה שהיה לו לומר...הוא יודע את דעתי בנושא, הוא יודע שאיבדתי קרובי משפחה לכל מני סמים כאלה ואחרים ואני עכשיו שבורה שהוא מעשן. אני לא תמימה, חברים וחברות שלי אנשים בני 40+ מעשנים מפעם לפעם, אני יודעת כולם אומרים שזה עדיף על סיגריות ואו אלכוהול...עדיין 3 עד 4 פעמים בשבוע בגיל הזה? לא רוצה לתת לו להרגיש חרטה על שסיפר לי...הוא מאד כנה, תמיד אמיתי רק שהפעם הוא חשש מה אגיד לאור מה שראיתי אצל קרוביי...אני בחרדה חרדה חרדה קשה שזה יוביל להתמכרות, לשימוש של סמים קשים יותר בהמשך, אני לא יכולה לומר לו מה לעשות, מדובר כבר בנער מתבגר והוא רק ימשיך לעשות זאת מבלי שאדע וככה אעביר ימים ולילות אם הוא כן מעשן או לא מעשן...פוחדת עליו ולדבריו הוא אומר לי אמא אל תהיי תמימה..אין נער או נערה שלא מעשן או שותה...והמתבגר שלי הוא נער עם ערכים,חינוך, תרבות, תלמיד טוב...מגיע מבית טוב..שיחות שמדברים על הכל, הוא מתייעץ שואל מברר גם לדעתי ומה אני חושבת...ועכשיו אני חרדה מאד מאד...עוד מישהו או מישהי? אם כן, מה עשיתם? תודה מראש

GAATTC

New member
תיק במשטרה על שימוש (מישהו מהחברים יתפס )יהרוס לו את החיים

Ani15

New member
דברי איתו

גם אם זו נורמה לעשן מדי פעם, שלוש ארבע פעמים בשבוע זה לא נורמה, אצל אף אחד. זו התמכרות, גם אם היא נפשית ולא פיסית.
ומעבר לזה, הוא נכנס עכשיו למיונים לצבא, ובכל הקשור לסיווג בטחוני, הצבא לא לוקח סיכון - מי שמעשן ג'וינטים פשוט לא מקבל סיווג בטחוני גבוה. אם הוא מתכנן מודיעין או משהו כזה, שישקול היטב את צעדיו.

imaleshnayim

New member
דיברתי איתו

הסברתי לו, לקחתי אןתו לדבר עם קרוב משפחה שעבר את זה בעצמו, הסביר את ההשפעה בגילו הצעיר, ההשפעה על הצבא, משטרה, תיק, כלום לא חודר אליו. הבטיח שיוריד במינון כי לדבריו הוא לא טיפש וזה בדיוק מה שנער בגיל טיפשעשרה יגיד. אבא שלו רואה את הילדים אחת לשבועיים והוא בקטע של להיות חבר עם הילדים יותר מאבא... הבטחתי שלא אספר לאבא שלו אבל גם אם הייתי מספרת לא היה קורה עם זה כלום.. היה אומר לו לא לעשן הרבה כדי לא להתמכר.. אני ההורה הדומיננטי בבית ובדרך כלל אני יודעת איך לתפקד ואיך להגיד את המילה הנכונה ולעשות את הדבר הנכון אבל מודה שהפעם לא מצליחה לחדןר אליו, אני שבורה לגמרי, חרדה מאד, לא מפסיקה לבכות מאז שנודע לי, לא מראה לו את המצוקה שבה אני נמצאת מאז הידיעה ואין לי את הכלים והידע להתמודד... למישהו מכם יש ילד/ה שמעשנים או עישנו או שאתם לא חושבים שהם מעשנים? כי תנו לי לומר לכם אם הילד שלי שהוא נבון פיקח מצטיין חוגים וכו מעשן אז אני כבר לא עיוורת יותר...אשמח לעוד תגובות

לאיזה תגובות את מצפה?

"לא מפסיקה לבכות מאז שנודע לי, לא מראה לו את המצוקה שבה אני נמצאת "

אם את לא מפסיקה לבכות, ואם הילד לא חירש עיוור, אז הוא כנראה שם לב שאת במצוקה.

RonspotNL

New member
סליחה מראש

אבל קרוב המשפחה שלך הוא לא הבן שלך ולא עם אותו האופי המצב וכו אין כל סיבה להפחיד אותו ואין כל בעיה עם אבא שרוצה להיות חבר עם הילדים( בעיקר כשהנשים הסטרייטיות הגרושות מקבלות את הילדים אוטומטית ללא כל סיבה כשהם רואים את הילדים אחת לשבועיים בלבד אבל שוב זה עניין אחר) זה אולי הרבה יותר טוב כי זה מחבר הרבה יותר וכמו שאמרתי בתגובה שלי אין כל סיבה לדאוג כל עוד הוא צורך רק גויינט מה יש לך לבכות? למה את צריכה להיות במצוקה או להיות שבורה לגמרי ?? אם הוא ילד פיקח מצטיין ועוד הוא יידע גם להיזהר לא להיכנע ללחצים חברתיים ולא ישתמש בסמים קשים וכו רק תהיי לו לאוזן קשבת ותתמכי בו כשצריך אם תבוא כל שאלה בנושא הוא לא הראשון ולא האחרון בהתמודדות הזו

אספרסו2

New member
נראה שאין לך סמכות הורית

ועוד לא מאוחר לשדר לו בתקיפות ובאופן ברור שיש קווים אדומים שאותם לא עוברים.
&nbsp

xfwind

New member
צפירת הרגעה. הוא בגיל שאחראי על עצמו. רשיון לרכב, רובה וטנק.

לכן רק הסברה, בקטנה וזהו, עם רמז לאפשרות שהצבא "יעלה עליו" וידיר אותו מפוזיציות משמעותיות.

כל השאר - תלוי באישיות שלו.

אני לא חושב שהוא מכור או נטול ערכים. לצערי זה סטנדרט מאוד נפוץ, ועדיין, כנראה - עדיף על אלכוהול ועישון סיגריות.

אם הוא ילד טוב בשאר התחומים - אין בעיה פרט לצבא. (שיכול להיות משמעותי אם התכוון לשרת במקום שיבנה לו עתיד).

RonspotNL

New member
בואי נתחיל מעובדות

ג'ונייט לא מוביל להתמכרות בעוד שסמים קשים כן לסמים קלים יש גם השפעה חיובית על הגוף בעוד שסיגריות וסמים קשים לא אבל מה שאת כן יכולה לעשות זה להגיד לו להיזהר ולדעת להתמודד עם לחץ מהסביבה ולהמליץ לו לא להשתמש בסמים קשים את יכולה להגיד לו שאם יש לו שאלה שיפנה אלייך את יכולה גם להגיד לו שעליו לדעת גם לשים לב לתגובות הגוף והנפש ומה עושה לו טוב ומה לא ולא ללכת אחרי מה שאחרים /רות עושים או עושים ופשוט להשתמש בהגיון אגב את החוקים בעניין בעיקר בארץ צריך לשנות אבל זה דיון אחר לחלוטין בהצלחה

AlonPe

New member
בשום אופן אל תוותרי על -

הקשר הישיר, הכנות וגילוי הלב שלו!
זה לא יסולא בפז, בטח שבגיל הזה.
את יכולה להגיד לו שזה לא מוצא חן בענייך.
זו זכותך וחובתך להיות כנה איתו בחזרה.
אבל הוא מספיק בוגר לעשות את הבחירות שלו.
אל תעשי מזה כזה עניין, כי זה לגמרי לא ביג דיל.

imaleshnayim

New member
ואוו כמה תגובות...

אתחיל בכך שאני מודה לכל אחד ואחת מכם שלקחתם את הזמן לקרא ולהגיב. קראתי את כולם!! אני יודעת לקבל ביקורת, ובאמת אני אעשה הכל למען ילדיי!! הילד נמצא כבר בטיפול פסיכולוגי מזה חודש עקב "דיכאון מתון" הגורמת לו למחסום בהתפתחות בחייו האישיים וההישגיים. הלחץ שלי נובע שוב, בגלל שראיתי דברים ואיבדתי אנשים...אז אצלי זה מפחיד. אני מלאת הערכה לבן שלי שבא והודה בפניי...לא מובן מאליו בכלל!!! היום בשיחה יזומה ממני ובדרכי נועם כמובן כמו שאנחנו תמיד מדברים...ובכן משתדלים בכל אופן כי לפעמים גם כועסים, הודיתי לו על הכנות, ביקשתי ממנו שזה לא יהפוך כל עולמו ושיזכור את השאיפות והמטרות שלו ושישאף לשם. אמרתי לו שאני לא תמימה ויש את המושג הזה שכולםםםם מעשנים...אז כן, אני מבינה גם את זה..מעציב אבל זו המציאות של היום לצד הקנביס, רפואי לא רפואי, מאמרים בעד ובנגד...כן די מבלבל...חזרנו לימי ההיפיס...בקיצ, אנחנו מדברים, לא לוחצת, כן נמצאת שם, הוא יודע את זה, מקווה לטוב, במעקב עם הפסיכולוג שלו, כרגע לפעמים הוא מדבר כטיפשעשרה ב 100% ולפעמים ממש בבגרות...לדעת הפסיכולוג הוא בשלב של של ילד לגבר...אז תודה לכולכם ומקווה שהכל טוב...

RonspotNL

New member
בשביל זה לא צריך פסיכולוג

הוא בסך הכל ילד בן 17 תני לו לנשום ולחיות את חייו

סביון1

New member
עלי עשית רושם של אמא נהדרת

והעובדה שהבן שלך היה מסוגל לבוא ולספר לך, היא העדות הכי טובה לכך.
אני לא מבינה כלום בסמים ומריחואנה, אבל נראה לי שאם הייתי במקומך, הייתי מרימה טלפון להתיעצות באחד מהמוסדות המתאימים - עמותות לנפגעי סמים, רשות עירונית למלחמה בסמים וכיוצא בזה.
&nbsp
רק בריאות

imaleshnayim

New member
עדכון

לפני שבועיים עמדתי איתנה מול המתבגר שלי ודרשתי ממנו שיביא אלי את כל מה שיש לו בבית. הייתי המומה ממה שנגלה בפניי. שבועיים ללא עישון, במעקב שתן לגילוי סמים, במעקב פסיכולוגי, חזר להתאמן, יש לי נער שעדיין מתבגר אבל ערני...כל הפנים שלו השתנו...יש לו כעסים כלפיי אבל אני חיה עם זה בשלום...משתף פעולה ועל כך אני מוקירה תודה...יודע לדבר איתי על הכל כשצריך, לפעמים פחות...סך הכל בסדר...אני עדיין בחוסר אמון שהצלחתי לעמוד מולו יותר נכון מול הכעסים שלו, הצבתי גבולות, הטלתי סנקציות...טפו טפו טפו...שימשיך כך...בשורות טובות בריאות מעל הכל

סביון1

New member
מה אגיד לך - שוב כל הכבוד לך

כשמדובר בילדים שלנו אנחנו מוצאות כוחות ונלחמות כמו לביאות..

למעלה