לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1560015,600 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'לחץ נפשי אצל מתבגרת'
לחץ נפשי אצל מתבגרת
20/10/2018 | 11:51
75
632
בתי בת ה 15.6 פנתה אליי אתמול בבכי כי היא מרגישה לחץ תמידי ואינה יודעת מה לעשות. אציין כי בתי ילדה שאותרה כמחוננת בעלת ציונים גבוהים מאוד בכיתת מופת ובמצב חברתי מעולה. לפני כחודש גילתה כי חברתה חלתה וטרם נודע מצבה והטיפול בכך. יתכן וגם זה משפיע עליה. כיצד אוכל לעזור לה?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'למה לא להפנות לאיש מקצוע - פסיכולוג - כדי שתוכל לפרוק בצורה'
למה לא להפנות לאיש מקצוע - פסיכולוג - כדי שתוכל לפרוק בצורה
20/10/2018 | 17:37
65
144
מבוקרת את מה שמעיק עליה, להבין מה מלחיץ אותה ואיך להתמודד עם זה? זה לא בהכרח אומר טיפול פסיכולוגי ארוך טווח, ייתכן שתוך חודש-חודשיים יחול שיפור והטיפול יסתיים. אם גורם הלחץ העיקרי הוא באמת מחלת החברה, סביר להניח שטיפול קצר מועד יביא לשיפור משמעותי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אפשר בשלב ראשון להסתפק ביועצת בי"ס'
אפשר בשלב ראשון להסתפק ביועצת בי"ס
21/10/2018 | 15:00
64
130
אם היא תראה צורך, היא תפנה הלאה ...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
21/10/2018 | 15:42
22
לצפיה ב-'חס ושלום, הילדה עוד תהיה כמה שנים בבית הספר'
חס ושלום, הילדה עוד תהיה כמה שנים בבית הספר
<< ההודעה הנוכחית
22/10/2018 | 10:10
58
149
והיא לא צריכה שיכתימו אותה בכתם שילווה אותה לכל משך הלימודים.

אם יעוץ אז רק אצל איש מקצוע שמחוייב לשלומה בריאותה ורווחתה של הילדה, לא כזה שמחוייב לשלומו ורווחתו של בית הספר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'באיזה כתם יכתימו אותה?'
באיזה כתם יכתימו אותה?
22/10/2018 | 10:41
57
118
מה חריג בנערה מתבגרת לחוצה? 
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'האם את חושבת ששמירת סודיות חשובה ביחסי יועץ ונועץ?'
האם את חושבת ששמירת סודיות חשובה ביחסי יועץ ונועץ?
22/10/2018 | 14:46
54
111
לצפיה ב-'בכל מקרה אין סודיות. יש חובת דיווח'
בכל מקרה אין סודיות. יש חובת דיווח
22/10/2018 | 14:52
53
114
כי היא קטינה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא ענית לשאלה, האם לדעתך סודיות נועץ נועץ חשובה?'
לא ענית לשאלה, האם לדעתך סודיות נועץ נועץ חשובה?
23/10/2018 | 16:11
52
44
פסיכולוג פרטי או גם דרך קופ"ח לא מדווח לצוות בית הספר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'גם בין היועצת לילד יש יחסי אמון '
גם בין היועצת לילד יש יחסי אמון
23/10/2018 | 17:14
51
62
ושמירה על פרטיות - הדיווח לשאר הצוות הוא רק במקרה הצורך, ומינימלי. וכאמור, בכל מקרה אין שמירה על סודיות בגיל הזה - ודיווח למשטרה זה הרבה יותר מאיים מאשר דיווח למחנכת. וכמו שכתבתי למטה, ליועצת יש יתרון למשל במקרה שמדובר בלחץ שקשור ללימודים - היא יכולה להכין עם הילד תכנית להקלה על העומס (למשל פטור ממקצוע מסוים) ואז להעביר לצוות את מה שסוכם. ייעוץ מבחוץ לא מאפשר את זה - אלא אם הוא בקשר עם בית הספר, ואז אין הבדל מבחינת הסודיות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני מבין למה את שאלת "באיזה כתם יכתימו אותה?"'
אני מבין למה את שאלת "באיזה כתם יכתימו אותה?"
24/10/2018 | 07:50
50
37
כי לפי ההתפלפלות שלך את לא מצליחה להבין את ההבדל בין הסודיות שפסיכולוג צריך לשמור עליה ומתי הוא רשאי/צריך לסגת ממנה לבין לבין (אי) שמירת סודיות שיועץ בית ספרי מחוייב בהם.

אם את מעוניינת בתשובה על השאלה ששאלת פשוט תבדקי את ההבדל כפשוטו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'סבבה, אז אולי תענה על השאלה?'
סבבה, אז אולי תענה על השאלה?
24/10/2018 | 07:58
49
45
באיזה כתם לדעתך היא תוכתם אם היא תבוא ליועצת ותגיד שהיא לחוצה? השאלה היא לא אם באופן כללי כשילדה הולכת ליועצת יכול להיווצר מצב שבו תהיינה השלכות שליליות לכך. השאלה היא אם בנסיבות הספציפיות האלה, של הבעייה הספציפית שמדובר בה, יש כתם מסוים שאתה חושב עליו, שעלול להזיק לה. זו לא שאלה תיאורטית בכלל, כי לא בלתי סביר להניח שיש אחרים בפורום עם ילדים מתבגרים לחוצים שמתלבטים אם כדאי להפנות אותם ליועצת, כך שאם יש משהו ספציפי שאתה חושב עליו, יהיה טוב אם תגיד אותו כדי שיביאו אותו בחשבון. זה שהמחנכת שלה תדע שהיא לחוצה מהלימודים לא רק שלא נחשב בעיניי כתם - זה נחשב בעיניי יתרון, שיכול לעזור להקל עליה את הלחץ. אגב, רוב הסיכויים שזה יגיע למחנכת בכל מקרה. כשאני הייתי בדכאון ולחץ בכיתה י"א, הורים של ילדים אחרים פנו למחנכת שלי (וגם לאמא שלי) והביעו דאגה למצבי, והמחנכת שלי פנתה אליי. היא דווקא לא הפנתה אותי ליועצת וחבל - אבל אני מניחה ש"להיכנס לתיק האישי שלי" זה נכנס, ולא השפיע על כלום בחיי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'(וגם זה שיידעו'
(וגם זה שיידעו
24/10/2018 | 08:14
22
שהיא לחוצה כי חברה שלה חולה, אם זה חלק מהבעייה - לא רואה איזה כתם זה יכול להכתים אותה בו).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נראה לך שאני אלמד אותך מה ההבדל בשמירת הסודיות?'
נראה לך שאני אלמד אותך מה ההבדל בשמירת הסודיות?
24/10/2018 | 08:15
47
31
או שאני אסביר לך שמשום מה כל כך הרבה אנשים חושבים שהסודיות כל כך חשובה שלפסיכולוגים אפילו עיגנו אותה בחוק ואנסה לשכנע אותך שאולי הם צודקים?

להערכתי הורים אחראים שבאמת מודאגים ינסו לדאוג לילדים שלהם, לכן מובן שהם יבדקו ההבדל בשמירת הסודיות, יבינו את המשמעויות ופוטנציאל הנזק בפניה ליועץ בית ספר, ואם תשאר להם איזושהי נקודה ספציפית לבירור הם יוכלו לבוא ללבן אותה בפורום.
אגב הם יכולים גם להחליט שמבחינתם סודיות לא חשובה, החשוב הוא ההחלטה מתוך ידיעת העובדות.
הורים אחראים לא ינסו להתנצח בלי לדעת את העובדות.

אם תלמדי את ההבדלים נוכל שנינו לבוא מתוך ידיעה ואז אולי יהיה דיון. כל עוד את מתעקשת לא לדעת את העובדות זהו לא דיון, זהו נסיון שלך להתנצחות ואני לא רואה שום סיבה לשתף פעולה עם נסיון להתנצחות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בכנות אני לא מבינה איזו התנצחות אתה רואה פה.'
בכנות אני לא מבינה איזו התנצחות אתה רואה פה.
24/10/2018 | 08:25
10
38
בוא נצא מנקודת הנחה שאין שמירת סודיות של היועצת בכלל (בלי קשר למה באמת המצב). השאלה היא איזה כתם אתה חושב שהילדה תוכתם בו.
זו לא שאלה קנטרנית - אני באמת לא מצליחה לחשוב על כתם כזה, ומאחר שאתה העלית אותו סביר שחשבת על משהו כשכתבת את זה. על מה חשבת? מה הכתם שיכול להיות לדעתך ואיך הוא ישפיע עליה לרעה?
בנימה אישית, הבת שלי ביקרה אצל היועצת פעמים רבות בשנה שעברה (בגלל נושאים דומים של לחץ בלימודים) וכנראה תבקר אצלה גם השנה. אם יש משהו בעייתי בכך לדעתך/ידיעתך, אשמח לשמוע כדי שאוכל להביא אותו בחשבון, ואולי אף להפסיק את הקשר הזה. בינתיים לא מצאתי בו חסרונות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא, בואי נצא מנקודת הנחה שכדי לערוך דיון צריך לדבר על עובדות'
לא, בואי נצא מנקודת הנחה שכדי לערוך דיון צריך לדבר על עובדות
24/10/2018 | 11:38
9
28
אם רוצים להתייחס לעולם האמיתי ולא לעולם מדומיין.
אז בעולם האמיתי כל עוד את מתעקשת לא להכיר בעובדה שיש הבדל בין הסודיות המובטחת אצל הפסיכולוג לבין אצל היועץ אין טעם בדיון.

לא רואה טעם בדיון על עולם דמיוני אלא אם נדון בעולם של טולקינג רולינג וכו'
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא מתעקשת לא להכיר בעובדה הזאת,'
אני לא מתעקשת לא להכיר בעובדה הזאת,
24/10/2018 | 11:41
8
37
ולרגע לא טענתי שאין הבדל - כמו שאפשר לראות בהודעה למטה חשבתי שאתה מתכוון שהיעדר הסודיות ירתיע את הילד מלדבר (והטענה שלי היא שחובת הדיווח למשטרה ממילא מרתיעה הרבה יותר), לא שאתה מתכוון שמה שהיא תגיד לבית הספר יוביל לאותו "כתם".
כמו שאמרתי, בוא נצא מנקודת הנחה שאין שום סודיות אצל היועצת (גם אם יש מידה מסוימת של סודיות, שלמען הסר ספק - אני לא טוענת לרגע שהיא זהה למידת הסודיות אצל פסיכולוג מחוץ לבית הספר). השאלה שלי היא על איזה כתם פוטנציאלי אתה מדבר. מה היועצת יכולה להגיד לצוות בית הספר על ילדה לחוצה שיפגע באותה ילדה ויהווה כתם?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לדעתך יש סיבה לסודיות שמחוייב בה פסיכולוג?'
לדעתך יש סיבה לסודיות שמחוייב בה פסיכולוג?
24/10/2018 | 14:12
7
22
ושאפילו מוגדרת בחוק? ושהיועץ משום מה פטור ממנה?
או שלדעתך הסודיות הזו מיותרת?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אתה מתכוון אי פעם לענות על השאלה'
אתה מתכוון אי פעם לענות על השאלה
24/10/2018 | 15:36
6
28
לגבי הכתם האפשרי שאתה רואה במקרה הספציפי הזה? בכל זאת, אני שאלתי ראשונה...
אחר כך נוכל להמשיך בדיון התיאורטי הכללי לגבי סודיות, טוב? בינתיים ילדים ממשיכים להיפגש עם יועצים בגלל לחץ, ועלולים להיות חשופים לאותו כתם שדיברת עליו ועוד לא הבנתי מה הוא, ואשמח מאוד כן להבין.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נראה לי שענית לעצמך יפה מאוד על השאלה שלך'
נראה לי שענית לעצמך יפה מאוד על השאלה שלך
24/10/2018 | 16:28
5
21
בסירוב העיקש שלך קודם כל בלהכיר בכך שיועץ לא שומר על סודיות כמו פסיכולוג, שהייתי צריך להפעיל מולך חקירה דרגה שלישית כדי שבכלל תודי שיועץ לא מחוייב לאותה סודיות
עכשיו נשחק חתול ועכבר כדי שאחרי לא יודע כמה הודעות הלוך וחזור שבהן את תעשי כל דבר אפשרי לא להודות בחשיבות של הסודיות תאלצי בסוף להכיר באמת? 
ואז אחרי שהכרנו בחשיבות של הסודיות נצטרך להבין יחד את המשמעות של הפרתה? עוד סבב של התשה?
אני מסרב לשחק את המשחק הזה של התנצחות, זהו לא דיון.

את טוענת שכל ההתנצחות הזו נובעת מדאגה להורים? להערכתי כל הורה ממוצע שקורא את השרשור הזה כבר מזמן הבין את מה שצריך להבין, הוא לא צריך סבבים נוספים של התנצחות, הסירי דאגה מעל ליבך.

את בעצמך לא הבנת? כן בטח .
אבל גם אם באמת לא הבנת אז לא נורא. את אחראית על הילדים שלך - לא אני. סבא שלי אמר לי לפני הרבה שנים שאני לא יכול להציל את כולם מעצמם.

אני את דברי בנושא הזה סיימתי
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אה, אז אין לך כלום?'
אה, אז אין לך כלום?
24/10/2018 | 16:37
4
22
אז ממש חבל על הזמן שבזבזתי פה. חשבתי שיש לך משהו לתרום לגבי הבעייה שהוצעה פה, של ילדה לחוצה ואמא שרוצה לעזור לה - ואולי גם לתרום לבת שלי, שהמקרה שלה דומה.
עכשיו אני מבינה שסתם זרקת אמירה חסרת משמעות בלי לחשוב על המקרה הספציפי, ואין שום כתם ושום בטיח, ואני יכולה להמשיך לתת לבת שלי להיפגש עם היועצת בלי חשש - והיא לבת שלה.
תודה שהבהרת את הנקודה!
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כן, אין לי כלום, משאיר לך את זכות המילה האחרונה'
כן, אין לי כלום, משאיר לך את זכות המילה האחרונה
24/10/2018 | 16:44
3
12
לצפיה ב-'סבבה, אז מילה אחרונה לשואלת שביקשה עזרה:'
סבבה, אז מילה אחרונה לשואלת שביקשה עזרה:
24/10/2018 | 16:50
1
100
כמו שאת רואה, אין חשש לכתם כלשהו במקרה הזה אם הבת שלך תפנה ליועצת. הבת שלי נפגשה עם היועצת באופן קבוע בשנה שעברה (רוב הזמן שעה בשבוע), וגם נעזרה בהמשך בטיפול חיצוני - שם המטפלת המליצה גם על המשך הטיפול על ידי היועצת והייתה בקשר איתה. זה עזר להפוך את אותה שנה למלחיצה פחות (וכמו שתיארתי נתנו לה פטורים מדברים מסוימים כדי להקל עליה), והשנה הנוכחית התחילה בינתיים על רגל ימין, טפו טפו טפו, ובינתיים היא נפגשה רק פעם אחת עם היועצת כדי לספר לה שהמצב טוב. 
אבל זה מאוד תלוי ביועצת הספציפית. ליועצת בבית הספר היסודי לא הייתי שולחת אף אחד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'(הכוונה ליועצת הספציפית'
(הכוונה ליועצת הספציפית
24/10/2018 | 17:09
18
שהייתה בבית הספר היסודי של הבנות שלי).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ולך אומר שהדיון איתך במקרה הזה היה ממש שיח חרשים.'
ולך אומר שהדיון איתך במקרה הזה היה ממש שיח חרשים.
24/10/2018 | 18:00
32
אתה מתווכח על דברים שבכלל לא חלקתי עליהם, ואז חושב שפתאום שיניתי את דעתי, גם כשאני מסבירה לך ממה נבעה האי הבנה. אולי כדאי שתקרא הכל מחדש אחרי ההסבר (http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/94/183760837... ותראה שאתה מתווכח ויכוח חד-צדדי ולא קיים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ולגבי הסודיות, '
ולגבי הסודיות,
24/10/2018 | 08:42
39
אני חשבתי שאתה מתייחס לזה שהילד יירתע מלספר ליועצת דברים (ואז, כאמור, מאיים יותר שהיא תספר למשטרה מאשר למחנכת), לא לכך שהעובדה שהיא לא שומרת על סודיות מפני צוות בית הספר תוביל לאותו "כתם". ברור לחלוטין שגם אם היא לא מספרת לצוות בית הספר, היא כן כותבת את הדברים בתיק של הילד, וכו' - כך שאם הדברים מובילים ל"כתם", יהיה כתם גם אם זה רק בתיק ולא עבר לצוות הנוכחי. השאלה היא מה אותו כתם אפשרי במקרה הזה - ושוב, בכנות מלאה, אני לא מצליחה לחשוב על מה הוא יכול להיות. אנשים יודעים שמתבגרים הם לחוצים, ושהם עמוסים, וכו' - מה הפגיעה האפשרית פה?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני מחזק אותה'
אני מחזק אותה
24/10/2018 | 12:39
34
27
אם אתה הולך לפסיכולוג פרטי, אתה צודק שאצלו שמירת הסודיות היא בשליטתך, אך אם אתה הולך לקופ"ח, אין שם שום שמירת סודיות, כי בין כה וכה, כל מקום שתלך אליו ידרוש שתחתום לו על נגישות חופשית למידע, כמו למשל הצבא, מקומות עבודה מסויימים ועוד ...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זאת לא הנקודה שלי. הנקודה שלי היא שהבעייה הספציפית הזאת,'
זאת לא הנקודה שלי. הנקודה שלי היא שהבעייה הספציפית הזאת,
24/10/2018 | 12:45
33
33
גם אם פרוטוקול השיחות יהיה מתועד וגלוי לכל, לא תוביל לשום כתם (או ליתר דיוק, שאני לא רואה כתם אפשרי שהיא יכולה להוביל אליו) - לא בצבא, לא במקומות עבודה, ולא בשום מקום. אז ילדה מתבגרת הייתה לחוצה - אז מה? היא לא אמרה שהיא התאבדותית, פסיכוטית, לוקחת סמים, או כל דבר אחר - רק שהיא חווה לחץ. איפה הכתם פה? ילדים מתבגרים חווים לחץ, וכדאי לעזור להם בכך. ואם היועצת היא טובה - היא יכולה להיות מקור טוב לפנות אליו. אם היועצת היא גרועה (וכזאת הייתה לנו ביסודי) ודאי שאין סיבה לפנות אליה, כמו שאין סיבה לפנות לפסיכולוג פרטי גרוע. מה שכן, יועצת גרועה יכולה לגרום נזק גם כשהילד/ה בכלל לא מדבר/ת איתה והיא פועלת על סמך "רושם כללי" שנוצר לה מהילד/ה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יש מקומות שלא רואים בעין יפה לחץ'
יש מקומות שלא רואים בעין יפה לחץ
24/10/2018 | 12:53
32
28
אני יכול לספר לך מקרה פרטי של חבר שלי, שקרה לו טרגדיה במשפחה כשהיה בתיכון וכדי להתגבר על המצב, רכש שק אגרוף וחבט בו בשביל להירגע.

הוא סיפר את זה למאבחנת הגיוס בצו הראשון והיא רצתה למנוע ממנו ללכת לעתודה אקדמית, כי אמרה לו, שלא יוכל להיות קצין (בזמני עוד לא היה דבר כזה שאקדמאי הוא לא קצין כפי שיש ב-30 שנה האחרונות - דרגות של ארון שטוח).

למזלו, הוא עשה את רוב התואר באוניברסיטה הפתוחה בתקופת התיכון, אז ביקש דחיית גיוס והשלים את התואר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא לגמרי רואה את הקשר'
אני לא לגמרי רואה את הקשר
24/10/2018 | 12:59
31
42
בין המקרה שאתה מתאר לבין המקרה הנוכחי, וגם לא ברור מה בדיוק במה שהוא סיפר למאבחנת גרם לה להגיד לו שלא יוכל להיות קצין. אולי זה בכלל עניין של קב"א? לפחות בזמני השמועה המקובלת הייתה שאפילו הורים גרושים מורידים קב"א (לא בדקתי את הנושא אז אני לא יודעת אם זה נכון), אז אולי היא פשוט התכוונה שהטרגדיה המשפחתית שלו (ואולי פרטים נוספים לגבי חייו) מורידה לו את הקב"א לרמה שלא מאפשרת קצונה (ואולי גם אסור היה לה להגיד לו למה מה שהוא סיפר לא יאפשר לו להיות קצין)? 
בכל מקרה, המקרה שמתואר פה על ידי השואלת הוא מקרה שגרתי לחלוטין של מתבגר/ת לחוצ/ה, ואני לא רואה איזה כתם יכול להיות פה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'היא אמרה לו שהיא רוצה לשלוח אותו לקב"ן ושלחה'
היא אמרה לו שהיא רוצה לשלוח אותו לקב"ן ושלחה
24/10/2018 | 14:07
32
גם אצלו סיפר בדיוק אותו דבר.

אגב, לגבי הקב"א, בהחלט הורים גרושים מורידים את הדירוג של הקב"א, כמו גם מצב כלכלי, שכונת מגורים, השכלה של ההורים ועוד ...
בנוסף, הדפ"ר גם משתכלל בציון.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מבטיחה ב100%, ומידיעה,'
מבטיחה ב100%, ומידיעה,
25/10/2018 | 11:41
29
32
שהורים גרושים לא מורידים קב"א. גם לא מצב כלכלי בבית, ועוד כל מיני דברים דומים שנהוג להגיד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מעניין. וזה תמיד היה המצב?'
מעניין. וזה תמיד היה המצב?
25/10/2018 | 11:44
9
26
כלומר, גירושין של ההורים מעולם לא הורידו קב"א?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מבררת לך.'
מבררת לך.
25/10/2018 | 11:44
5
לצפיה ב-'התשובה שקיבלתי-'
התשובה שקיבלתי-
25/10/2018 | 11:53
7
33
אגדה אורבנית. זה מסוג השאלות שתמיד נשאלו על מנת להחליט אם צריך פגישה עם מש"קית ת"ש לפני הגיוס.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
25/10/2018 | 12:00
6
27
לא שאני סומכת לגמרי על דיווחים ממקור אחד, ועוד מקור שאם הבנתי נכון קשור לצבא שמעוניין להסתיר דברים שכאלה (ואולי מחתים אנשים על הסכמי סודיות כאלה ואחרים, וכו'), אבל עדיין מעניין. גם לא ברור שהקב"א בהכרח בלתי תלוי בשאלה אם צריך פגישה עם מש"קית ת"ש לפני הגיוס, או עם מה שקורה באותה פגישה...

בכל אופן באופן כללי מעניין איך כן קובעים קב"א (בין אם גרושין נכנסים באופן ישיר או עקיף או בכלל לא). לא שאצלי במשפחה זה חשוב במיוחד, כי ממילא כולן בנות ומצדי שיכינו קפה למ"משהו ויעזבו אחרי שנה ותשעה חודשים. (מזכיר לי שחברה שלי פעם שפכה בטעות קפה על איזשהו בכיר בצבא...).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני סומכת על המקור הזה בלב שלם,'
אני סומכת על המקור הזה בלב שלם,
25/10/2018 | 12:05
5
26
בלי היסוס ובלי פיקפוקים.
אבל את המידע איך קובעים קב"א, לצערי לא קיבלתי. מכיוון שאני מכירה את האדם המסוים הזה, אני משוכנעת שהמידע לא ישוחרר לעולם, לא ממנו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודה על תוספת המידע הזאת.'
תודה על תוספת המידע הזאת.
25/10/2018 | 12:09
4
28
אישית, אני לא סומכת על אף אדם בלב שלם - וזה כולל את עצמי (אבל לגביי לפעמים אין לי ברירה...)... מה שמסביר, בין היתר, למה מעולם לא הייתה לנו בייביסיטר או מטפלת...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'גם אני לא סומכת על בייביסיטר או מטפלת.'
גם אני לא סומכת על בייביסיטר או מטפלת.
25/10/2018 | 12:30
3
24
סומכת רק על בני משפחה קרובים מאוד, וברור שלא על כולם.
מקווה שלא שאלת בשביל ידע אישי, לטובת הבנות שלך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'וואלה? לא מכירה רבים שהם כמוני מהבחינה הזאת '
וואלה? לא מכירה רבים שהם כמוני מהבחינה הזאת
25/10/2018 | 12:37
2
28
(בעצם לא ידוע לי בכלל על כאלה כמוני...).
לגבי המשפט האחרון שלך - את מתכוונת שאני לא שואלת לגבי הקשר בין גירושין לקב"א לטובת הבנות שלי? לא, לא . או שהתכוונת למשהו אחר?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'חששתי שזו הדרך שלך לעדכן. שמחה שטעיתי.'
חששתי שזו הדרך שלך לעדכן. שמחה שטעיתי.
25/10/2018 | 12:40
1
24
שנתיים עם כל ילד בבית, ארבע פעמים. גם אני לא מכירה עוד אמהות כמוני.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא, אל חשש . אצלנו כולן נכנסו בשנה שמלאו להן שנתיים,'
לא, אל חשש . אצלנו כולן נכנסו בשנה שמלאו להן שנתיים,
25/10/2018 | 12:50
30
(נכנסו בתחילת שנת הלימודים או חודש מאוחר יותר) אבל הגילאים השתנו בהתאם לתאריך הלידה שלהן - הראשונה נכנסה בגיל שנה וחצי, השנייה בגיל שנה ושמונה חודשים, והשלישית בגיל שנתיים.
ועכשיו שתינו מחכות לנכדים ...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'את טועה -'
את טועה -
25/10/2018 | 13:55
18
24
"מלש"ב שגר בעיירה בעלת דירוג סוציואקונומי (חברתי-כלכלי) נמוך לא יוכל להתקבל ליחידה ..."
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לאיזו יחידה? מהיכן זה לקוח, ואיך זה קשור לקב"א?'
לאיזו יחידה? מהיכן זה לקוח, ואיך זה קשור לקב"א?
25/10/2018 | 14:15
26
לא מתכוונת לפרט מאיפה המידע שלי, אבל משוכנעת שהוא אמין ב100%.
מי שמכיר אותי מכל השנים שלי בתפוז, וסומך עלי, יקבל את מה שאני אומרת. מי שמעדיף לא להאמין, זכותו המלאה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אתה צוחק? קראת את המשפט שבו מופיע הציטוט הנ"ל? את הפיסקה?'
אתה צוחק? קראת את המשפט שבו מופיע הציטוט הנ"ל? את הפיסקה?
25/10/2018 | 14:16
16
28
"כיוון שצורת קביעת הקב"א היא חשאית, במהלך השנים נשמעו קריאות נגד צורת קביעה זו. נטען כי מקום מגוריו של אדם או נישואיו של הוריו משפיעים על דירוג הקב"א, וכך מלש"ב שגר בעיירה בעלת דירוג סוציואקונומי (חברתי-כלכלי) נמוך לא יוכל להתקבל ליחידה שאותה ביקש. ממחקרים שביצעו סוציולוגים מחוץ לצה"ל, ממחקרים סודיים של צה"ל שדלפו לציבור, ומנתונים רשמיים שמפרסם צה"ל (סקרי מסיימי קורס טיס למשל), עולה כי אכן קיים מתאם חיובי ברור בין נתונים אלו לקב"א ברמה הסוציולוגית. אולם, באופן מעשי חיילים מכל קצות הארץ וממעמדות סוציואקונומיים שונים מתקבלים לכל התפקידים הקיימים בצה"ל."
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עולה כי אכן קיים מתאם חיובי ברור בין נתונים אלו לקב"א ברמה '
עולה כי אכן קיים מתאם חיובי ברור בין נתונים אלו לקב"א ברמה
25/10/2018 | 14:54
15
26
הסוציולוגית.

לכן, המשפט הבא אחריו הוא בסגנון "דובר צה"ל" ולכן לא אמין מבחינתי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מתאם זה מתאם. יש גם מתאם'
מתאם זה מתאם. יש גם מתאם
25/10/2018 | 15:02
14
42
בין המעמד הסוציו-אקונומי (או ההשכלה וכו') של ההורים לבין הקבלה של הילדים שלהם לתכניות מחוננים. זה אומר שהקבלה מתבססת על המעמד הסוציו-אקונומי? ששואלים את הילדים מה המעמד הסוציו-אקונומי של ההורים ולפי זה מחליטים אם הם מתקבלים לתכנית או לא?
התשובה היא לא. באותה מידה העובדה שיש מתאם בין המעמד הסוציו-אקונומי לקב"א לא אומרת שהמעמד הסוציו-אקונומי הוא אחד הגורמים שקובעים בפועל את הקב"א. (היא גם לא אומרת שלא. פשוט לא ניתן להסיק מהמתאם את אופן ההשפעה של המעמד הסוציו-אקונומי על הקב"א).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'טוב, זה תלוי.'
טוב, זה תלוי.
25/10/2018 | 18:03
6
24
אם הילד שלי לא התקבל לתכנית מחוננים, ואני במעמד סוציו-אקונומי נמוך, הילד שלי מחונן ולא עבר את המבחנים בגלל שהקבלה מתבססת על מעמד סוציו-אקונומי.
אם הילד שלי התקבל לתכנית מחוננים, ואני במעמד סוציו-אקונומי נמוך, אז הוא התקבל בגלל שהוא מחונן-על ולא יכלו לוותר עליו למרות מצבנו.
באותה מידה קל לטעון שכל הילדים שהתקבלו לתוכנית, התקבלו רק בזכות הבית שבאו ממנו.
עדיין צריכה לחשוב איך להסביר את כל הילדים שבאים מבתים אמידים ומשכילים, ובכל זאת לא התקבלו לתכניות מחוננים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אין בעייה עם זה. יש מספר מוגבל של מקומות.'
אין בעייה עם זה. יש מספר מוגבל של מקומות.
25/10/2018 | 18:35
27
פשוט מגרילים מבין הילדים שבאים מבתים אמידים ומשכילים. וכדי שזה לא ייראה חשוד ויהיה רק "מתאם", מגרילים עוד 3 מבין אלה ממעמד סוציו-אקונומי נמוך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ילד יכול לעבור מבחן מחוננים אך להוריו לא יהיה את הכסף לשלוח '
ילד יכול לעבור מבחן מחוננים אך להוריו לא יהיה את הכסף לשלוח
25/10/2018 | 19:03
4
21
אותו לתכנית, כי ברוב המקומות, התכנית מתקיימת בבתי ספר פרטיים או חצי פרטיים.
יש אומנם מעטים שמקבלים מילגה, אך גם לשם כך, צריך סכום התחלתי עד שהבקשה מאושרת ולרוב זה לא על כל הסכום וגם יש הרבה הוצאות מעבר לשכר לימוד, כמו הסעות לאירועים, מתנות ועוד ...

בנוסף, רוב האמידים שולחים לקורסי הכנה, כך שיש להם יתרון, להוריהם הולך בחיים שהילדים שלהם יתקבלו עד כדי כך שהם גונבים את המבחן (היום היה אמור להיות בחינת מחוננים של כיתות ב' והתבטלה מסיבה זאת).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'המתאם עם המעמד הסוציו-אקונומי של ההורים'
המתאם עם המעמד הסוציו-אקונומי של ההורים
25/10/2018 | 19:07
3
23
היה גבוה הרבה לפני שהיו קורסי הכנה, וכו'. ובכיתות מחוננים ביסודי לדעתי אלה לא בתי ספר פרטיים (לא יודעת לגבי כל הערים שיש בהן כיתות מחוננים ביסודי).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ובאיזה ערים יש אותם?'
ובאיזה ערים יש אותם?
25/10/2018 | 19:12
2
20
ק.אונו, רמת גן, ת"א, הרצליה ובשורה תחתונה בערים היותר נחשבות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא שברור לי מה אתה מנסה לטעון פה,'
לא שברור לי מה אתה מנסה לטעון פה,
25/10/2018 | 19:15
1
20
ואיך זה קשור לשאלת המימון בבתי ספר יסודיים - בכל מקרה, הכיתות שאני מכירה ביסודי הן בחולון, פתח תקווה, חיפה, רמת גן ותל אביב. יכול להיות שיש חדשות שאני לא מכירה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אה, יש גם בכפר סבא.'
אה, יש גם בכפר סבא.
25/10/2018 | 19:42
5
לצפיה ב-'אני בהחלט חושב שבי"ס מסתכל על השכלת ההורים ומצב כלכלי'
אני בהחלט חושב שבי"ס מסתכל על השכלת ההורים ומצב כלכלי
25/10/2018 | 19:08
6
26
אף אחד לא יגיד לך את זה, כי זה לא קורקטי, אבל בפועל זה בהחלט כך ואני רואה את זה מהסובבים ...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר? יש מקומות שמתקבלים אליהם'
על מה אתה מדבר? יש מקומות שמתקבלים אליהם
25/10/2018 | 19:12
2
29
לפי הציון במבחן המחוננים פרופר, בלי ראיון ובלי כלום (או שיש ראיון לא ממיין, כלומר כל מי שמגיע לראיון יכול להיכנס לכיתה). ומבחן המחוננים מתנהל על ידי מכון בלתי קשור לבית הספר (שגם לא ידוע לי שיש לו פרטים על ההורים בכלל). כך שפשוט בלתי אפשרי שבית הספר מסתכל על משהו כלשהו פרט לאותו ציון במבחן המחוננים (עבר/לא עבר), שההורים מקבלים ישירות מהמכון ממילא.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'במקומות שאני מכיר, מבחן המחוננים הוא רק המסננת הראשונה'
במקומות שאני מכיר, מבחן המחוננים הוא רק המסננת הראשונה
25/10/2018 | 19:14
1
26
לגבי ימי שליפה, את צודקת, אך לא לגבי כיתות מחוננים, במיוחד אלו של החטיבה והתיכון.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אין לי מושג לגבי ימי שליפה.'
אין לי מושג לגבי ימי שליפה.
25/10/2018 | 19:23
25
אני מדברת יותר על היסודי. לגבי חטיבה ותיכון, יש עניין של סינון על פי ההישגים ביסודי, שאין ביסודי, ובודקים גם מוטיבציה - אבל לא ידוע לי שיש איזשהו קשר בין הסינון למעמד הסוציו-אקונומי של ההורים.
ולגבי זה שיש מתאם (כלומר, כמו שתיארת ש"אתה רואה את זה מהסובבים") - זה, כאמור, לא אומר כלום - ומתקיים ג-ם בבתי ספר יסודיים, וג-ם כשאין שום ראיון, והתקיים ג-ם לפני שהייתה הכנה, וזה נכון לא רק בישראל. ההצלחה במבחני המחוננים פרופר פשוט לא בלתי תלויה במעמד הסוציו-אקונומי של ההורים (או השכלה וכו'). וגם אם תבדוק את מי שעבר את ה"סינון הראשון" כמו שאתה קורא לו - תראה שיש מתאם עם המעמד הסוציו-אקונומי של הוריו (אבל אם בסביבה שלך עוברים הכנה, המצב קצת מוטה גם על ידי זה).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ורגע, סטינו מהנושא. זו הייתה רק דוגמא...'
ורגע, סטינו מהנושא. זו הייתה רק דוגמא...
25/10/2018 | 19:50
38
לצפיה ב-'מה? כשהילד שלי בזמנו עשה את המבחן, '
מה? כשהילד שלי בזמנו עשה את המבחן,
06/12/2018 | 06:25
1
10
כעבור כמה זמן קיבלנו הביתה מכתב שבו הודיעו שלפי תוצאות המבחן (בלבד, לא היה שום ראיון) כי יש לו אפשרות ללמוד בכיתת מחוננים האזורית אם הוא רוצה. והוא אכן למד בכיתת מחוננים מכיתה ד' עד יב'. ממש לא ברור מאיפה כל המידע הזה שלך מגיע.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הכל עניין של היצע וביקוש'
הכל עניין של היצע וביקוש
06/12/2018 | 12:10
5
בכיתות שאני מכיר יש בעיה של מקום והראיון הוא ההחלטה הסופית לקבלה.

שוב, התייחסתי לחטיבה ולתיכון, כי בבי"ס יסודי אין אצלנו כיתת מחוננים, אלא רק יום שליפה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יותר מזה, מה חריג בנערה שקשה לה להתמודד עם מחלה של חברתה?'
יותר מזה, מה חריג בנערה שקשה לה להתמודד עם מחלה של חברתה?
22/10/2018 | 14:56
1
24
לצפיה ב-'לפי התאור שלה לא ברור שזו הבעייה.'
לפי התאור שלה לא ברור שזו הבעייה.
22/10/2018 | 14:58
21
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
22/10/2018 | 12:28
3
98
אם לא מוכרחים לפנות ליועצת בעניני בית ספר (וזה לא המצב כאן), לא פונים. היועצת איננה התחליף הזול לטיפול מתאים. וכמאמר המשורר (בנג'מין פרנקלין): אין ארוחת חינם. 
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אז אשאל גם אותך - למה הכוונה?'
אז אשאל גם אותך - למה הכוונה?
22/10/2018 | 12:55
2
91
מה לדעתך יהיה הנזק בכך שהבת תלך ליועצת לשוחח על לחץ נפשי שיש לה (שאגב, בכלל לא ברור אם הוא קשור לבית הספר או לא. ספציפית מסגרות כמו כיתות מופ"ת הן מאוד עמוסות ומלחיצות)?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עוד דחיה ובזבוז זמן'
עוד דחיה ובזבוז זמן
23/10/2018 | 11:14
1
56
היועצת היא עובדת מדינה בשכר זעום שיש לה על הראש מלא דברים (ועדות, ליקויי למידה, טופסיאדה מכאן ועד  סוף הימים), אין לה זמן לטיפול ממש ויהיה הקצר שבכל הקצרים. לכן במקרה הטוב, היא תפנה לפסיכולוגית (זאתי שרואים אותה פעם ב..... והתור אליה ארוךךךך (או שהיא ממש מזעזעת כאשת מקצוע), ובמקרה הרע, היא פשוט תמסמס את זה.
לכן, לדעתי אם יש אפשרות כספית, כדאי ללכת ישר לבעל המקצוע המתאים, וכתבו כבר מעלי, לא בטוח בכלל שיש צורך בטיפול ארוך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא בהכרח. אצלנו היועצת בחטיבה'
לא בהכרח. אצלנו היועצת בחטיבה
23/10/2018 | 11:34
59
כן זמינה, ומאחר שהיא חלק מצוות בית הספר גם יכולה, למשל, להביא להפחתה אמיתית בעומס (פטור משיעור כזה או אחר).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'היא אמרה משהו לגבי מה מלחיץ אותה?'
היא אמרה משהו לגבי מה מלחיץ אותה?
21/10/2018 | 07:04
34
לצפיה ב-'מעבר לפניה לעזרה חיצונית,'
מעבר לפניה לעזרה חיצונית,
21/10/2018 | 10:09
104
קחי אותה אליך בחיבוק גדול, תשתפי איתה בצער על מחלתה של החברה,
זה כאב עצום, זה פחד, זה הרבה בלבול -
זה נקיפות מצפון מה מותר לי לעשות אם היא מוגבלת,
שחררי אותה מהמחויבות הזו-תעזרי לה להחליט, מה כן היא לוקחת על עצמה,
ומה זה לא תפקידה.
הליווי של חולה הוא לא פשוט. אבל לא אחריות שלה היא צריכה להשאר
נערה עם חויות טובות.
תצאי איתה , שבי איתה שתספר לך מה עובר עליה.
יפה שפנתה אליך, תטפחי את הקשר הזה, הוא נחוץ ויועיל גם לטיפול הפסיכולוגי.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'היא סיפרה פרטים? מה זה "לחץ תמידי"?'
היא סיפרה פרטים? מה זה "לחץ תמידי"?
21/10/2018 | 18:22
84
החיים הם לחץ תמידי, לפעמים קל יותר לפעמים קשה,
לפעמים אפשר לעמוד בו לבד לפעמים קשה בלי עזרה.

במקום שתנחשי את צריכה לשאול אותה מה ולמה הלחץ.
אולי תוכלי לעזור, אולי תצטרכו להתייעץ עם גורם מקצועי.
בלי לדעת פרטים אי אפשר לדעת איך לעזור.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מה שאני יכול להוסיף'
מה שאני יכול להוסיף
23/10/2018 | 11:11
5
87
אולי היא מכורה מדי לרשת.
יש תוסף מזון מעולה להרגעה, זה גם בריא, וגם לא יקר, קוראים לזה מגנזיום, וזה ממש מרגיע, (מתחילים עם זה לאט לאט כי יש כאלה שזה גורם להם לשילשול), יתכן שהבת שלך חיה חיים תובעניים מלאי פעילות, ככה שאין מנוס לקחת גם מגנזיום, בנוסף לעוד דברים מרגיעים.. מנסיון, זה ממש עובד וגורם לשקט נפשי
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ואו איזו דיאגנוזה דרך האויר'
ואו איזו דיאגנוזה דרך האויר
23/10/2018 | 11:16
3
66
-מכורה לרשת
-צריכה מגנזיום.
מדהים. (ואולי הילדה מכורה לבננות מקור מצויין למגנזיום אגב)
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני מחכה לפרסומת למים מינרלים או גלולות, לא לבננות'
אני מחכה לפרסומת למים מינרלים או גלולות, לא לבננות
23/10/2018 | 16:15
46
או קטניות.
נראה לך שהפרסומת תגיע?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עכשיו כשהתמלאנו במגנזיום - אפשר משהו נגד שלשול?'
עכשיו כשהתמלאנו במגנזיום - אפשר משהו נגד שלשול?
25/10/2018 | 12:38
1
8
לצפיה ב-'יש מגנזיום שלא משלשל...'
יש מגנזיום שלא משלשל...
28/10/2018 | 09:53
3
לצפיה ב-' אכן אין מנוס. '
אכן אין מנוס.
23/10/2018 | 18:59
13

הודעות אחרונות

11:07 | 12.05.19 אורחים בפורום
17:46 | 29.04.19 אורחים בפורום
13:18 | 29.04.19 אורחים בפורום
10:39 | 24.04.19 אורחים בפורום
23:15 | 16.04.19 אורחים בפורום
07:52 | 26.03.19 אורחים בפורום
00:16 | 26.03.19 אורחים בפורום
16:07 | 21.03.19 אנה חדשה
16:20 | 20.03.19 אורחים בפורום
12:40 | 25.02.19 אורחים בפורום
12:05 | 21.02.19 איה תפוס
11:11 | 09.02.19 אורחים בפורום
20:23 | 07.02.19 eldad70

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ