יכולים להסביר לי את שיטת המנות?

תודה.

הילדה בכיתה ז' ואני באמת לא חושבת שאם יורידו לה ציון במקצוע אחד או שניים זה משנה. הבעיה היא שהילדה חושבת אחרת ממני.
אני אנסה לבדוק אם הכללים בבית הספר חופפים לחוזר המנכ"ל.
לא שווה לקחת את הילדה לטיול מעניין ומעשיר ככל שיהיה, אם היא תחשוב כל הזמן על הציון שיורד לה.

acamolit

New member
מענה לתגבתך

תודה לך על ההתייחסות המכבדת והמכובדת.
כמה הבהרות-
- אכן ישנן שעות פרטניות, אבל לי (לדוגמא) אין.
כך שאיני יכולה לתרום אותן לטובת תלמיד זה או אחר.
אכן אני מגיעה לבתי התלמידים המפוזרים בקוטר של כ- 40 ק"מ ממקום מגוריי, אבל נשאלת השאלה עבור מה? האם להעניק זאת לתלמיד שהחסיר מפאת מחלה,
או לא הבין....
או להקדיש שעות אלה (כמובן ללא תשלום)
לתלמיד שהוריו מזלזלים בימי הלימוד ומוציאים אותו לחו"ל כמה פעמים בשנה (נוח להם כלכלית)???
(לא נעים לי מהקורא השומר שבת) אני מגיעה לבית הספר גם בשבתות לצרכים שונים כולל תגבורים .
לגבי הצעתך לחופשות המורים - אני איתך!!!!
חבריי המורים יודעים זאת, (הרוב כמובן מתנגד)
אני בהחלט חושבת שזה נכון שנהיה דומים לשאר המשק בתנאי החופשה, השכר, הפנסיה ועוד.
נשאלת השאלה....
על מה ילינו ההורים כשתנאי ההעסקה יהיו כרצונם?
(מאחר והגעתי להוראה ממקצוע נותן שרות אחר -
אני יכולה להעיד שאין כמו מקצוע ההוראה בכל המובנים)
קשה
מאתגר
ומומלץ בחום.

יכולים להסביר לי את שיטת המנות?

אני מבינה שחיסורים מרובים גורמים להורדת ציון.
האם החישוב הוא שנתי, או שהחיסורים נספרים מחדש בכל שליש?
אני מנסה להבין אם נוכל בכל זאת לטייל גם על חשבון ימי לימודים, או שנגזר עלינו לטוס רק בזמן חופשות מערכת החינוך בששת השנים הקרובות.

ממה שאני הבנתי, החיסורים נספרים בכל מחצית מחדש
אם ילד מפסיד מעל 20% משעות הלימוד של מקצוע מסוים, מורידים לו בציון. וזה נכון לגבי כל מקצוע בנפרד.
בחטיבה אצלנו המדיניות היא מאוד ברורה לגבי כל מה שקשור לטיולים בחו"ל על חשבון לימודים - לא וזהו

גם ביסודי אמרו שאסור לטוס ע"ח ימי לימוד.

שם לא היו סנקציות, אז התעלמנו. עכשיו אני תוהה.

גם אצלנו ביסודי ממש לא עשו מזה עניין. אפילו לא הייתה
התייחסות מילולית מפורשת לכך שאסור. כשהגענו לחטיבה כל הסיפור השתנה, גם באופן התייחסות לחיסורים וגם באופן ההתייחסות להיעדרויות.
עד כמה שאני מבינה - לפחות ממה שאמרו לנו המחנכות, גם השנה וגם בשנה שעברה - כל עניין הורדת הציון בשל החסרות מעל ל20% הוא "אוטומטי על ידי המערכת" וכביכול לא נתון לשיקול דעתן. האם זה לגמרי נכון? לא יודעת להגיד, אבל כך לפחות הם מציגים את זה.

20% מכמות השיעורים בשליש משנת הלימודים?

זה די הרבה. נראה לי שאם מאריכים חופשה בימים בודדים מעבר לימי החופש מהלימודים, אפילו לא נתקרב ל 20%.
יש סנקציות גם על פחות מ 20% ימי העדרות?

במחצית, לא בשליש. וכן, זה די הרבה.
לא ידוע לי על סנקציות נוספות, אבל כדאי לברר מול בית הספר כי מדיניות ה20% אמנם זהה בכל מקום, עד כמה שהצלחתי להבין בינתיים, אבל מעבר לזה יכול להיות שיש גם מדיניות בית ספרית ייחודית.

לא דיברו על אחוזים.

אמרו שבית הספר עובד בשיטת המנות, ועל חיסורים לא מוצדקים ירד ציון. לא ביקשתי הסברים, כי גם ככה די "כיכבתי" בפגישה הזאת, הרוחות היו סוערות והישיבה התארכה.
אני אבקש מהילדה לברר, ואם היא לא תקבל תשובה ברורה, אפנה בעצמי אל המורה.
יש שתי נסיעות שעומדות כרגע על הפרק, ואני רוצה להזמין כרטיסים מוקדם ככל האפשר. זה קריטי במיוחד לנסיעה בחופשת הפסח, כי המחירים יעלו מאוד אם נמתין. אני רוצה לחזור אחרי שהחופשה בבתי הספר תסתיים, וחשוב לנו להבין את ההשלכות.

עכשיו הבנתי אותך... אני מבינה שאסיפת ההורים היא הלכה די
בהתאם למה שחשבת שיקרה
באסה לשמוע.
לא קבלתם איזשהו תקנון מסודר בעניין? אולי באתר בית הספר זה כתוב בצורה פורמלית ומסודרת? כדאי לבדוק את זה לפני שאת שולחת את הבת לאיזו מורה חסרת סבלנות. אצלנו מקבלים בכל שנה (גם בכיתה ח' וגם בכיתה ט') חוברת שבה כל הכללים לגבי כל דבר כתובים בצורה מאוד ברורה, וכל המידע מופיע גם באתר בית הספר. שווה לבדוק.

כל ההורים היו די כעוסים.

חלקם שמעו (ממני) בפעם הראשונה על ההצקות שהילדים סופגים מבריוני השיכבה, וממש לא קיבלו את זה בשוויון נפש.
על המורה לאנגלית כולם מתלוננים, לא רק אני הגעתי עם הוראות הפעלה מהילדה. מסתבר שזו השנה הראשונה שלה במערכת החינוך, וזה מאוד מורגש.
לא קיבלנו חוברת כללים, רק דף לחתימה שמאשר שאסור לתלמידים לצאת מתחום בית הספר במהלך יום הלימודים.
באתר בית הספר כתוב שמי שמפסיד 10% מהשיעורים במקצוע מסוים, לא יקבל ציון בתעודה במקצוע הזה. שום דבר מעבר לכך.
בסוף יהיה בסדר, והבת שלי מאוד מרוצה מהכיתה ומרוב המורים. חבל שההתחלה קצת חורקת.

Ani15

New member
אין חכם כבעל נסיון

ואכן מה שכתוב באתר ביה"ס הוא מה שמתקיים בפועל. אם יש הרבה חיסורים, אין ציון בשליש הנתון. בשליש העוקב, אם הכל בסדר, גם הציון חוזר....
שימי לב שמעורבות ההורים בביה"ס הזה פחותה בהרבה ממה שהתרגלת ביסודי.
ומצד שני, התיכון הזה נותן המון אפשרויות מגוונות לכל ילד להתפתח בכיוונים שהוא מעוניין בהם, זה בהחלט ראוי לציון, עוטו על ההזדמנויות.

דיברגנט חדש

Well-known member
מה אכפת לך הציון בחטיבה?

מספיק שהילד יודע את החומר ושהמורים יודעים שהוא יודע.

נומלה

New member
בבית הספר שלנו

למחנכת היה מנדט לגבות את החיסורים. כך הבת שלנו נאלצה להיות בחו"ל למשך חודש וחצי בי"ב וזה בכלל לא נספר לה בגיבוי המחנכת. אני מניחה שיש משמעות לשאלה באיזה תלמיד מדובר ובאיזו שנת לימודים עסקינן.

למעלה