התלבטות לגבי פעילות בבית ספר

בוודאי שנעדכן ברגע שיחזור

כך שזה יהיה מספיק זמן מראש.
אבל אני יודעת שהתשובה שלהם תהיה: תתחלף עם מישהו (ראיתי שכך ענו לילד אחר).
וברור שהילד יתנצל ואנחנו נעשה מקסימום כדי שכן יגיע.
ובאמת פישלנו. לא עלה בדעתי שכשאומרים התנדבות, מתחייבים ל 7 משמרות בשבוע במשך כמה שבועות ועוד בלי שאפשר לבחור את המשמרת.
השאלה מה עושים אם עדיין מכריחים אותו להגיע?
הם שיבצו 2 ילדים במשמרת, אז בעייתי להבריז. מצד שני, בית ספר לא נגיש תחבורתית לא הגיוני שידרשו מהילדים התחייבות כזאת.

התלבטות לגבי פעילות בבית ספר

בחטיבה של הבן שלי יש פעילות של התנדבות בחופש הגדול בעבודה במשק.
הבעיה היא שהמקום מרוחק מאד ואין אליו כמעט תחבורה ציבורית. כך שעלינו להסיע.
הילד שאל אותנו והסכמנו. כי הנחנו שתהיה לו משמרת פעם בכמה ימים.
הוא יצא למחנה קיץ, בדקתי משהו בפלאפון שלו וראיתי את השיבוץ. אני מחכה שיחזור ויגיד האם זה השיבוץ הסופי.
אם כן, אין סיכוי שנעמוד בזה. כי יש לו משמרת כל יום. כולל באמצע היום כשאין לנו לא איך להביא ולא להחזיר. או משמרת בוקר ביום שישי בשעה 5. ובעלי קם מוקדם כל השבוע, אני לא מוכנה שיקום בשביל זה.
הילד שלי מאד אחראי בקטע הזה, הוא ינסה למצוא פתרון (כמובן שנעזור לו כי חלקית כן אפשר לעמוד בזה), ינסה גם להחליף כשלא יוכל.
הבעיה היא שברגע ששיבצו אותו, הוא די חייב להגיע. אז מה נעשה? בקטעים האלה הילד מאד נלחץ כי הבטיח ולא יכול לקיים. ואני לא רוצה להעמיד אותו במצב הזה שהוא צריך להתנצל ולהמציא תירוצים.

בלי תירוצים. תאמרו את האמת

הוא צריך להתנצל, כי הוא התחייב ועכשו הוא גורם בעיה מסויימת לאחרים.
גם אם זה לא באשמתו.

אבל אין ברירה. אתם הבטחתם בלי לבדוק מה אתם מבטיחים, וזה גרם לילד בעיה. אז הוא צריך להתנצל שהבעיה נגרמה, ולבקש מהמארגנים לחשוב על פתרון ביחד.

פעם הבאה - אל תבטיחו כלום בלי להבין בדיוק על מה אתם חותמים. אל תשערו שזה רק פעם בשבוע. ואל תניחו מראש שהם יודעים שלא מתאים לכם להסיע בשישי בחמש בבוקר.

מחשבות

New member
ההתלבטות שלך אמיתית ואת מוטרדת בצדק. יש לך בעיה ולילד בעיה

והפתרון לא זמין בשליפה.
אבל, משום מה, תמיד כשיש התחייבויות כאלה של בתי הספר, הן תמיד לא נוחות, רחוקות ובשעות מטריפות. מעניין למה.

הן לא נוחות למי שלא בודק.

יתכן שהורים אחרים הנחו את הילד לאמר שהוא מתנדב רק פעם בשבוע, ולא בימי שישי, למשל.

לא תמיד הן לא נוחות. אבל כשיש מספיק הורים וילדים שמתחייבים בלי לבדוק מראש ואז לא נעים להם - אז מה אכפת למי שמארגן? הצליח לו.

וזה לא רק בתי ספר. יש מקומות שמתקיימים על בסיס מתנדבים, פה ושם יש הולכות שולל וניצול אנשים שיותר מדי נחמדים ולא אומרים "לא".

mykal

New member
ויש עוד בעיה קטנה

שהמגייסים להתנדבות--מציעים משהו כללי, ואת הרעיון עצמו,
והם לא אומרים--מה זה מחייב, וכמה פעמים--
וכשמגייסים מן ראוי לשבת עם אלה שמוכנים--ולבדוק כמה הם מוכנים ובדיוק
מה הם חושבים לעשות--ולנתב לדברים שהנערים/ות האלה יכולים.

הסכמה של עקרון לא הופכת את המתנדב לשבוי בהתנדבות.
המגייסים הם המבוגרים האחראיים.
הנוער והוריו ומי שלא מעורה לא יודע לשאול את זה,
לא הילד של אנה אשם ולא אנה אשמה--המגייסים אשמים ובעיני חצופים.

נקודה מעניינת

מה שאת אומרת פתאום מזכיר לי שזה מוזר.
בדרך כלל כל מיני פעילויות של ילדים בגיל הזה - הורים צריכים לחתום.
אצלנו, על כל פיפס אני צריכה לחתום על אישור שהילדה בריאה, אם יש לה רגישויות, באיזו קופת חולים אנחנו למקרה חירום, ועוד ועוד.
באמת מוזר לי שיש גורם שלוקח ככה ילדים לפעילות כזאת אינטנסיבית בלי שום קשר עם ההורים.

mykal

New member
עסקתי בגיוס מתנדבים

בכמה מסגרות. אחת מהן היתה מחויבות אישית בבי"ס.
ואני בוחרתלהתיחס לפרוצדורה שם--כי זה בי"ס.
נתנו לתלמידים את מגון האופציות. ולאחר שבחרו--שוחחנו, בדקנו,
הלכנו איתם למקומות ההשמה--שוחחנו עם איש הקשר במקום--
ולפעמים הם נסוגו--או המבוגרים--בקשו להחליף כי נראה לא מתאים.
וזה מוגדר פעמים בשבוע שעה, או פעם בשבוע שעתיים.
יש שיבוץ יש ידע--לא ברור מה קרה במקרה של הבן של אנה.

אסביר מה היה

קודם כל, חדשות טובות - במקרה ילד אחד לא הספיק להשתבץ והבן שלי העביר לו את המשמרות.
והבן שלי ישתבץ במחזור אחר של הפעילות בו יש יותר ילדים ולכן יש פחות עומס. ובנוסף, במחזור החדש יש ילדים מהכיתה, חלקם חברים. אז אולי גם נוכל להתארגן על ההסעות.
ממש מזל שהבן שלי זכר שיש את הילד הזה.
ולגבי התהליך - זאת פעילות שהם עוסקים בה פעם בשבועיים במהלך שנת הלימודים. הילדים בוחרים מתי ומתאמים עם הרכז.
בסוף השנה שאלו מי מעוניין להמשיך בקיץ. הבן שלי נרשם. התקשרו אלי לעדכן שנרשם ומשום מה הנחתי שזה יהיה במתכונת דומה - הילד המאד אחראי שלי יבדוק איתי כל פעם וישתבץ. לא עלה בדעתי שישבצו בלי לבדוק איתו (עובדה שגם שובץ בלי אף חבר או ילד מהכיתה). כשהתקשרו, זאת הייתה שיחה של כמה שניות, המזכירה פשוט התקשרה לפי הרשימה לכל ההורים. היא גם לא ידעה פרטים אלא אמרה שהיא רק רושמת ולבקש פרטים מהרכז.
מעכשיו אזכור לשאול ולברר הכל

mykal

New member
עם המסקנה שלך

אני לגמרי מסכימה.
אבל לא טעית בחשיבה שיהיה כמו במהלך השנה.
שעתים שבועיות ובימים מסוימים. לא ברמת שיבוץ כפי שתיארת.
אם הכונה שלהם היתה לשנות--ז היה צריך להיאמר במפורש ואפילו בכתובים.
שאלה על העיקרון רוצה להמשיך--לא משקפת את הדרישה שהיתה בשיבוץ.
הם טעו ובגדול.
אתם הכי בסדר שאפשר.
והלקח נלמד. העיקר שהסתדר.

למעלה