הכי טובה שיש

הכי טובה שיש

שלום לכולם
ביתי בת 11 נראית נהדר, יפה, חכמה ומוכשרת.
למרות זאת הדימוי העצמי שלה נמוך, אנחנו מחמיאים לה, תומכים ואוהבים, נמצאת בטיפול רגשי מעל שנה, כביכול התנאים מאד מטפחים והיא עדיין לא מרוצה מעצמה.
איך גורמים לה לחשוב שהיא הכי טובה שיש?

La Milagrosa

New member
למה היא צריכה לחשוב שהיא "הכי טובה שיש"?

זה הרי לא נכון. אף אחד הוא לא "הכי טוב שיש" בהכל.
אם תרגילו אותה להאמין שהיא "הכי טובה שיש" אז האמת תתפוצץ לה בפרצוף, בעולם האמיתי, זה שלא חושב שהיא פאר הבריאה או מרכז היקום אלא מצפה ממנה להוכיח את עצמה.
וזה יגיע הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

על מה היא מתלוננת? מאילו בחינות

היא לא מרוצה מעצמה?
בגיל 11 ילדים כבר יודעים שכל ההורים חושבים שהילדים שלהם יפים, חכמים ומוכשרים, וזה כבר לא ממש משפיע עליהם, והם מתחילים להתייחס יותר למה שהסביבה חושבת וגם להשוות את עצמם לאחרים בעצמם ולזהות את נקודות החולשה של עצמם. כך שלא מאוד מפתיע שהמחמאות שלכם לא משכנעות אותה. הגיע הזמן לנסות להסתכל על הבת שלכם באובייקטיביות, להקשיב לתלונות שלה ולנסות לעזור לה במקומות שבהם אפשר לעזור - וכמובן לא לבטל את התלונות שלה כשטויות.
אני אתן לך דוגמא. הבת שלי התלוננה אתמול שהשפתיים שלה מלאות, אז אמרתי לה שזה נחשב ליפה, והראיתי לה תמונה של אנג׳לינה ג׳ולי שנחשבת לאישה היפה בעולם. התשובה שלי הייתה התייחסות עניינית לתלונה שלה. הבת שלי יודעת שאני חושבת שהיא הכי יפה בעולם, וגם שאני לא אובייקטיבית, כך שסתם להגיד לה ״השפתיים שלך מאוד יפות״ לא היה עוזר.
בקרוב הבת שלך תיכנס לגיל ההתבגרות ויכול להיות שהיא באמת תתחיל להיראות פחות טוב לתקופות מסוימות - גם אז כדאי לדבר איתה על כך שבגיל ההתבגרות חלים שינויים ולוקח זמן עד שמגיעים למראה הבוגר, ואולי להראות לה תמונות של דוגמאות. לבטל את התלונות שלה, כאמור, לא יעזור ורק יגרום לה לא לפנות אליכם לעזרה.
בקיצור, ההמלצה שלי היא שתקשיבו לה ותנסו לעזור כשאפשר לשפר את מה שמטריד אותה או להסביר לה שזה חולף כשזה המצב.

אשרז4

New member
בזהירות אגיד- סביר להניח שהיא לא הכי טובה שיש

זה לא ראלי
אין אדם שהוא הכי טוב שיש בהכל
וגם.. אם את מדהימה יפיפיה זכית כמלכת היופי, עדיין זה עניין של טעם וגם עלולה לצוץ פתאום מישהי יותר יפה.
&nbsp
אני חושבת שיותר חשוב שהיא תרגיש טוב ונוח עם עצמה
ותשאף לשנות ולשפר במידת ההגיון
&nbsp
מעבר לזה, גיל התבגרות זו קרקע פוריה לתחושות כאלו.
&nbsp
אני יודעת כמה קשה להורה במצב כזה (חושבת רבות על אמא שלי וכמה היה לה קשה עם ילדה שממש ממש לא אוהבת את עצמה)
מעולה שהיא בטיפול רגשי, מה אומרת המטפלת?
ואיך החברות שלה? מה אומרות לה?
&nbsp
ואולי גם כדאי לחשוב על הורדת הציפיות מהטיפול
והבנה שהיא לא צרכה לחשוב שהיא הכי הכי אלא אלא להיות רב הזמן מרוצה מעצמה

למעלה