למי שזוכר. הילדה נשארה במעונות רק לרגע

למי שזוכר. הילדה נשארה במעונות רק לרגע

היתה שם תקרית שהצוות נכנס לדירה בלי להודיע. יש להם מפתח והם פשוט עושים מה שנוח להם. היא שמה מנעול פנימי מה שאסור והם שברו לה אותו בעצבים כשניסו שוב להכנס למחרת ללא תיאום.

תלונה רשמית לא נענתה והיא החליטה לעזוב יומיים לפני ניתוח רציני בשיני בינה עם הרדמה מלאה. מצאה דירה ו חליטה לעבור.

היות שהעמדה שלה היתה ברורה ולא רצינו לשמוע את הצעקות שלה שהיא נשארה בגללינו. החלטנו לוותר ולעזור. נסענו הובלנו היינו וכל זה יומיים אחרי ניתוח עם כאבים איומים ונפיחות בפנים.

הדירה קרובה אבל על הפנים. מלוכלכת השירותים מגעילים. סימני נזילות מהגג עןבש בקיצור זקוק לשיפוץ רציני. ריסוס נגד ג'וקים לא עוזר והיא חיה עם דג הכזף כבר זמן מה. בסאבלט

אמורה לחתום על חוזה בימים בקרובים. החוזה מחייב את כולם ביחד או לחוד טמי שמבין קצת בשכירות עם שותפים יודע מה זה אומר.

אם אחד השותפים לא משלם...הלך עליה. היא לא יכולה לשלוט בלכלוך של אחרים. המטבח ישן ומגעיל.

היא שאלה. חזרנו ואמרנו שאנחנו חושבים שעדיף במעונות והיא נוטה לחזור אם לא תמצא משהו חלופי תוך יום יומיים.

התקפלות? כניעה לפחד? חזרה "למקום הבטוח" או מעשה נבון בנסיבות הנוכחיות?

תודה

לפעמים כניעה לפחד זה המעשה הנבון...

אני לא יודעת איך בתך עם לכלוך, אבל זה הדבר שהכי פחות מטריד.
כלומר - אם היא מסוגלת לחיות עם עובש וג׳וקים - אז לא נורא. לא מתים מזה.

שתי בעיות שאני רואה כאן -
נראה שהחוזה הוא בעייתי. מה שאומר שזה עלול לעלות באובדן כספי משמעותי.

בעיה שניה - חיים עם שותפים. היא התעקשה לשים מנעול על החדר למרות שהיא יודעת שזה בניגוד להוראות, זה אומר שפרטיות מאד חשובה לה. בהצלחה עם השותפים... מה היא תעשה כשהם ייכנסו לה לחדר?

ואז היא לא תוכל לקפוץ ולהחליט שעצבנו אותה ושברו לה ובגלל זה היא עוזבת... היא תשבור חוזה, ויהיה לזה מחיר.

אני מניחה שהחוזה טיפוסי. מה יהיה בחוזה הבא?

כשהיא תסיים ללמוד? אני רק לא רוצה שהיא תצא כמוני...תמיד שומרת דרך מילוט....מצד שני גם אימי פחדה וקשה לומר שאני כמוה למרות קוי דמיון פה ושם. בכל זאת משפחה
.

דווקא עם העןבש והלכלוך של האחרים היא לא יכולה לחיות. אם את זוכרת וזה בסדר אם לא...היא לא טיפוס קל. עצם זה שהסכימו לקבל אותה...היא מתפוצצת על כל דבר כשהיא בלחץ למרות שהשתנתה מאוד. התכונה הזאת שמה לה רגל גם עכשיו. היא התפוצצה עליהם למרות שהגשתי תלונה והעניין היה מטופל כך או אחרת. התחושה שלה שאין לה בטחון.

נכון ששותף חכול להכנס אבל זה לא קרה לה גם לא בקומונה. אנשי הצוות לעומת זאת...בואי נאמר שאם מישהו יחליט לבצע פשע זה ממש קל.

בנתיים מבררים האם בכלל יכולה לחזור לאותו חדר או לפחות לאותו סוג מבנה...תשובה רק ביום ד.

איך היא תתמודד עם השותפים ואיך היא תודיע להם בשניה האחרונה שהיא לא תחתום בסוף? עד עכשיו היתה שבועיים בסאבלט שם.

לפי מה שתארת, זה לא טיפוסי

לא הבנתי את התיאור שלך את החוזה, אבל כתבת שזה חוזה שדייר אחד יכול לדפוק את כולם.
וזה לא טיפוסי.
בעתיד - היא תוכל לשכור עם חברה טובה שהיא סומכת עליה, ולא עם קבוצת אנשים שכנראה כולם מאד דלפונים אחרת לא היו גרים בחור כזה.

לגבי זה שהצוות יכול לבצע פשע - עדיין המעונות יותר בטוחים מאשר דירה עם אנשים שהיא לא מכירה.
ועדיף שהיא תתפוצץ על אנשי צוות (שאיתם אין מגע יום יומי) מאשר שהעצבים שלה ייצאו על שותפים. השותפים יהיו הרבה פחות סבלנים מאשר צוות המעונות.

תודה!! כתוב כולם ביחד וכל אחד לחוד

שזה אומר מה שאני חושבת? שבעצם כל אחד חשוף אם האחר לא משלם. נכון?

mykal

New member
מותר להוסיף רעיון.

שתי האפשרויות שהעלו כאן לטעמי,
לא מתאימות לבת שלך,
במעונות היא לא יכולה את אי הפרטיות שלה.
ובדירת שותפים, לכלוך, ולא רק אי פרטיות גם "סכנת הפסדים כלכלית"(שלא יודעים עד כמה)
אם היא תחזור למעונות--הייתי עוזרת לה לחפש דירת חדר, בסביבת הלימודים או אפילו במרחק של רבע שעה עד 20 דקות.
אבל אז תהיה בפרטיות, ובאחריות על המקום. גם אם קצת יותר יקר--
הא אחראית לכל ואולי גם קצת לדאגה לכסף--לא נורא.

לא כל כך הבנתי..כתבת

אם היא תחזור למעונות--הייתי עוזרת לה לחפש דירת חדר, בסביבת הלימודים או אפילו במרחק של רבע שעה עד 20 דקות.

הרי אם היא תחזור למעונות היא תיהיה במעונות....לחפש דירת חדר? במעונות? עדיין אנשי צוות יכולים להכנס זה בחוזה שלהם. אשמח אם תבהירי כי לא הבנתי
.

אין בעיה עם שכנות לדירה רק עם הצוות שנכנס ללא הודעה מוקדמת אפילו שהם טוענים שהודיעו. אני מכותבת לכל מייל שמגיע אליה ואכן לא הודיעו לה.

mykal

New member
אסביר את דעתי,

ההתנהלות במעונות לא לרוחה, ו"משחררים לה את הפיוז"
אז אני לא רואה שהיא תסיים את השנה שם גם אם בעיקרון תחזור לשם.
לכן במקביל--הייתי מנסה למצוא אופציה אחרת שעונה על הדרישות שלה.
את הנהלת המעונות לא מענין מה היא מרגישה וחושבת.
ואולי בכלל הם היו בתפקיד למצוא דברים בהפתעה.--לה זה לא התאים. וזהיקרה שוב. אז כדאי להיערך.

נומלה

New member
דחיית סיפוקים

1. כדאי שאמא של ה"ילדה" תתחיל להתיחס אליה כאל בוגרת. (שלב ראשון אולי לעבור פורום?)
2. גם אם המעונות אינם לרוחה, היא חתמה על חוזה. שתהיה שם שנה ואז תמצא דירה בעיר. בשום מקום לא יהיה מדור נקי לגמרי מחסרונות (ואולי כדאי שה"ילדה" תבין שגם היא לא נקייה מחסרונות). ככה העולם.
3. יפה שיש לה דרישות אבל שתממן אותן. נשמע לי מופרך, שההורים קופצים לדום (גם במובן הכספי) לכל ציוץ קטן. לשחרר פירושו גם לומר, זה מה יש, תחיי עם זה. זה לא נקי ממגרעות, אבל אין לך דרך לממן משהו אחר.

המון דברים השתנו מאז הפוסט

הזה. כולל פוסט נוסף וכל כך קשה להעביר את כל הניואנסים ולעדכן עד הפרט האחרון ולכן רק אומר תודה על תגובתך וחג שמח

&nbsp
הילדה, אגב, השיגה, לבד, כל מה שרצתה בלי להוסיף גרוש. יש לה פרקט חדש בחדש שחבר הרכיב לה וזה עלה לה בערך 200₪. ובדיעבד איזה מזל זה שהיא לא התקפלה "כי ככה זה בחיים" אלא המשיכה והצליחה (בפוקס ככל שהיה) להגשים את רצונה בלי לטרטר אותנו כלל. וזה כולל משא ומתן על חוזה ותנאים טובים ועם חברות.
&nbsp
בדיעבד, היא שיחקה אותה וגם עמדה על זכותה שגברים זרים לא יתפרצו לה לדירה כשהיא לא לבושה. בקשה מוזרה(;
&nbsp
כל הכבוד "לילדה"

למעלה