לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1442614,426 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'מה קורה למוח כשמשתמשים לראשונה בסמארטפון?'
מה קורה למוח כשמשתמשים לראשונה בסמארטפון?
26/08/2017 | 13:57
38
205
מה קורה כשנותנים טלפון חכם לקבוצת אנשים שמעולם לא השתמשו בסמארטפון? מחקר ישראלי חדש מראה כיצד השימוש בסמארטפון משנה את פעילות המוח וגורם לירידה בקשב ולחרדה חברתית. המחקר מראה לראשונה כיצד השימוש בטלפון חכם עלול להשפיע על היכולות הקוגניטיביות וההתנהגותיות של המשתמשים – כפי שאלה משתקפות בפעילות המוח שלהם.
זווית | פורסם 25/08/17 6:30

שימוש בסמארטפון הפך למגיפה
בחלק מארצות מזרח אסיה הפכו התופעה של שימוש מזיק והתמכרות לסמארטפונים למגיפה של ממש, שמדאיגה את הרשויות וכוללת מעורבות פעילה של ארגון הבריאות העולמי. עשרות מחקרים על מתבגרים באיזורים אלו מצאו קשר בין שימוש אינטנסיבי בסמארטפון לעליה באימפולסיביות, לחרדה חברתית, לקשיי קשב ולתופעות קוגניטיביות נוספות. מחקר פסיכיאטרי בטייוואן סקר מעל 5,000 מתבגרים ומצא שבקרב 23 אחוז ממשתמשי סמארטפון כבדים נמצאו נטיות אובדניות לעומת כמחצית מכך בכלל אוכלסיית המתבגרים שנדגמו.
מחקרים אלו עלולים להישמע מפחידים, אך חסרונם הוא שהם מתבססים על מבחני מתאם בלבד. כלומר, כשם שניתן לטעון שהשימוש בסמארטפון גורם לתופעות הפסיכולוגיות שנחקרו, ניתן גם לטעון את ההיפך – שההתנהגויות הובילו לשימוש החריג בסמארטפון, ומכאן שאין אפשרות לדעת האם לשימוש במכשיר השפעה משמעותית. ללא מרכיב סיבתי מובהק, לא ניתן להסיק ממחקרים אלו הרבה על השפעות הסמארטפון על התנהגויות אנושיות.
את הפער הזה ניסו לסגור ד"ר אביעד הדר ופרופ' אברהם צנגן מאוניברסיטת בן גוריון בעזרת מערך מורכב של ניסויים ושיטות מחקר מתקדמות. מחקרם, שפורסם לאחרונה בכתב העת PLoS One, בדק את ההשלכות האלקטרו-פיזיולוגיות – כלומר, ההשפעות על פעילות המוח – ואת ההשפעות ההתנהגותיות של שימוש בסמארטפונים.

במסגרת המחקר, שכלל 51 משתתפים, נערכה השוואה של התנהגויות ופעילות מוחית של קבוצת צעירים שמעולם לא השתמשו בסמארטפון, לעומת קבוצת משתמשי סמארטפון כבדים. הנבדקים עברו מבחני התנהגות שכללו משימות זיכרון, משימות עיבוד נתונים ומשימות נוספות שמודדות אימפולסיביות, לצד שאלונים שבדקו דאגה חברתית, יכולת דחיית סיפוקים והפרעות קשב וריכוז. לצד כל אלה, המחקר הייחודי כלל גם רישום של הפעילות החשמלית של המוח בעזרת 64 אלקטרודות שמודבקות לקרקפת. המחקר מצא קשר בין שימוש כבד בסמארטפון לקשב פגום, ליכולת מופחתת של עיבוד מידע מספרי ולעלייה בחרדה חברתית. עם זאת, לא נרשמה פגיעה בזיכרון.

הניסוי לא נגמר כאן – בשלב שני, נבחר מדגם אקראי מתוך קבוצת הלא-משתמשים בטלפון החכם: הם קיבלו סמארטפון למשך שלושה חודשים, בעוד ששאר חברי הקבוצה שימשו קבוצת ביקורת ולא קיבלו סמארטפון. כל הבדיקות נעשו שוב כעבור שלושה חודשים, ושוב אובחנה בקרב קבוצת המשתמשים בסמארטפון ירידה מובהקת של היכולת לעבד מידע וירידה ברמת הקשב, לצד עלייה בחרדה החברתית. בנוסף נמדדו שינויים אקטרו- פיזיולוגיים, ביניהם ירידה בעוררות של האונה המצחית הקדמית-ימנית – אזור במוח שמוכר לחוקרים כאזור שמעורב בין היתר בעיכוב דחפים (אימפולסיביות) ובקרה על קבלת החלטות.

"למצוא את הדרך הבטוחה להשתמש בסמארטפונים"
ד"ר אביעד הדר מסביר כי "ייחודיות המחקר היא בכך שזהו המחקר הראשון שמראה קשר סיבתי, ולא מתאם בלבד, בין שימוש בסמארפון לבין שינויים קוגניטיביים. כמו כן הוא המחקר הראשון שמגבה זאת במשימות התנהגותיות ובאמצעות מדדים אלקטרו-פיזיולוגיים". הדר מדגיש כי "תוצאות המחקר מצביעות ששימוש קצר טווח אינטנסיבי במכשיר עלול לגרום לירידה ביכולות מסוימות, הכוללות עיבוד מידע מספרי וקשב. בנוסף נצפתה פגיעה בתפיסה החברתית של המשתמשים בכיוון החרדתי. השינויים הקוגניטיביים האלו מלווים בחלקם בשינויים בפעילות המוחית, שדומים באופן מפתיע לשינויים שנצפו במחקרים על הפעילות המוחית של מבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז".

מחקרם של הדר וצנגן מצטרף למחקרים נוספים שהתפרסמו לאחרונה וקושרים בין חשיפה למסכים לפני השינה לפגיעה באיכות השינה. מחקר שנערך לאחרונה בישראל בדק את השפעת החשיפה למסכים לפני השינה לאיכות השינה והתפקוד בבוקר שלאחר השינה. המחקר הראה שחשיפה לאור מלאכותי שנפלט ממסכים לפני השינה משפיעה לרעה על רציפות ואיכות השינה, כמו גם על הקשב והריכוז בבוקר.

באוניברסיטת אוסטין התפרסם לאחרונה מחקר שמראה שעצם הנוכחות של מכשיר הסמארטפון בטווח העין גורמת לירידה ביכולת המוחית. החוקרים ביקשו מ-800 משתמשי סמארטפון לבצע משימות שמודדות יכולות קוגניטיביות במחשב תוך כדי שהמכשירים הסלולאריים נשארים על מצב שקט ועם המסך כלפי מטה על השולחן, בכיס או מחוץ לחדר. הם גילו באופן עקבי שככל שהקשר והמרחק מהמכשיר גדלו, כך השתפרו הריכוז והתוצאות במשימות הקוגניטיביות שהנבדקים ערכו.
"למרות התפישה המקובלת של אבחון הפרעות קשב וריכוז ( (ADHDשלפיה יכולות קשב נקבעות בילדות המוקדמת וברובם מולדות, אנחנו מראים במחקרינו בחולדות ובבני אדם שלסביבה יש תפקיד מכריע בעיצוב יכולות הקשב, עיבוד המידע וההתפתחות המוחית שלנו גם בשלבי התפתחות מאוחרים", מסכם הדר. "ממצאינו מצביעים על כך שאין להקל ראש בהשפעותיה של החשיפה למדיה אלקטרונית, ושחשיפה לא מבוקרת גם בשלבים מאוחרים יותר של ההתפתחות עלולה לפגוע בתפקוד הקוגניטיבי".
"עם זאת, אינני מחפש להיות המוכיח בשער שיוצא נגד הטכנולוגיה, אלא פשוט לפקוח את עינינו לשינויים הבלתי נמנעים בפעילות המוח שאנו עוברים יחד עם התפתחות הטכנולוגיה", הוא מבהיר. "ייתכן מאוד שבעקבות השימוש בסמארטפון יש שיפור ביכולות מוחיות אחרות, והן פשוט לא נמדדו בניסוי שלנו. ולכן, בדיוק כמו שלמדנו לנהוג ברכב בזהירות יחסית, כך צריך למצוא את הדרך הבטוחה להשתמש בסמארטפונים".

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הפחד הקמאי של טכנופובים מטכנולוגיה מאז ומתמיד היה מגיפה'
הפחד הקמאי של טכנופובים מטכנולוגיה מאז ומתמיד היה מגיפה
27/08/2017 | 08:33
12
115
בעבר גם הזהירו שנסיעה ברכבת תגרום לנשים הרות להפיל.
ראשית מין ההגינות ראוי להביא לינק לכתבה
כפי שהופיעה ב"סיינטיפיק מאקו", שגם הם לא טרחו לתת לינק למחקר שציטטו, אולי כדי למנוע קריאה ביקורתית שעלולה להראות פגמים ולפגוע בקידום האג'נדה של הכתב?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אילו טעונים יש לך, שזה לא נכון?'
אילו טעונים יש לך, שזה לא נכון?
29/08/2017 | 02:27
11
65
לדעתי, כלום, מלבד רצון להיות חכמולוג.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אתה לא יכול להנפיץ הצהרות ולדרוש שיניחו שהן נכונות'
אתה לא יכול להנפיץ הצהרות ולדרוש שיניחו שהן נכונות
29/08/2017 | 15:09
10
63
אלא אם יביאו הוכחות שהן לא.
רוצה לצאת בהצהרות? תביא קישורים למחקרים, אם אתה רוצה התייחסות רצינית אז כאלה שהתפרסמו במגזינים רציניים ויהיה אפשר לדון בהם.

הנה אני אעזור לך
זה המחקר עצמו,
תעבור עליו, תלמד אותו, אחרי שתראה כמה סיינטיפיק מאקו לא ממש דייק תוכל לבוא לפורום עם טענות שיהיו להן תימוכין.
או שלדעתך לקרוא ולהבין זה רצון להיות חוכמולוג ולך אין רצון כזה, גם כן אופציה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'המצחיק הוא שאתה מתייחס למחקר הזה כחלוץ הדרך'
המצחיק הוא שאתה מתייחס למחקר הזה כחלוץ הדרך
29/08/2017 | 16:43
9
58
ישנם מחקרים כבר עשרות שנים בנושא המדיה הדיגיטלית והפרעות קשב וריכוז, בעיות חברתיות וכל מה שתואר במחקר הזה.

הנה לדוגמה מחקר מלפני שנתיים על סלולרי, לאו דווקא סמארטפון.

שמתי לך, גם לנוחיותך רשימה של מחקרים על TV במרחב השנים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'העצוב הוא שאתה לא מתייחס להצהרות שאתה הנפצת כאן'
העצוב הוא שאתה לא מתייחס להצהרות שאתה הנפצת כאן
29/08/2017 | 17:39
8
51
ברגע שטרחתי והבאתי לך לינק למחקר עצמו.
אני לא התייחסתי למחקר, רק להצהרות.
מסתבר שכשאתה באמת צריך לקרוא את המחקר ולהבין אותו גם אתה מעדיף לא להתייחס אליו.

בקיצור הבאת ציטוט של כתבה ממאקו, בלי לתת קרדיט אבל ניחא.
כשהבעתי ביקורת על איכות ההצהרות החלטת שאני צריך להביא מידע מפריך, לא שאתה צריך להביא מידע תומך מהמחקר. משום מה לא הבנת שמי שטוען טענה הוא זה שצריך לתמוך אותה.
בכל זאת החלטתי לתת לך צ'אנס, הבאתי לך לינק למחקר המקורי, כך שיהיה לך קל לתמוך את הטענות שלך.
מה עשית? קראת? הבנת? למדת? מה פתאום. בשביל מה? את דעתך הרי קבעת ונעזוב אותך עם הפרטים והעובדות שאולי יש ואולי אין במחקר. אז תשאר עם דעתך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בקיצור, כצפוי ראית שלא יצאת הכי טוב (במילים עדינות) ושיש '
בקיצור, כצפוי ראית שלא יצאת הכי טוב (במילים עדינות) ושיש
29/08/2017 | 23:29
7
34
מחקרים כבר עשרות שנים בנושא ורק מחדדים אותם יותר ויותר.

המצחיק הוא שאתה בטח לוקח משפט נימוס שכתוב במחקר, שנכתב בכל מאמר שיש לחקור עוד ומזה מסיק מסקנות שלא הגיעו לתוצאות מספיקות

עלה והצלח ...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ומה בקשר למאמר שהתיימרת להביא ממנו מסקנות מרחיקות לכת?'
ומה בקשר למאמר שהתיימרת להביא ממנו מסקנות מרחיקות לכת?
30/08/2017 | 15:18
6
37
שמח שאתה מנסה לשנות את הדיון לנושא החביב ביותר עלי, אני. בגדול מבחינתי אפשר לדבר עלי ועל אישיותי שעות על שעות.

אבל בכל אתה פתחת את השרשור עם הצהרות מאוד גורפות על הנזק הקוגניטיבי וההתנהגותי שגורמים הטלפונים הסלולריים בעקבות מאמר כלשהו.
נראה שאתה מאוד מתעקש לא להתייחס למאמר עצמו. תבדוק עם עצמך את הסיבה, אני בטח לא מתכוון לפתור לך את השאלה הזו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'היכן כתבתי עליך, למעט העובדה שלא התייחסת לכל המחקרים שהבאתי?'
היכן כתבתי עליך, למעט העובדה שלא התייחסת לכל המחקרים שהבאתי?
30/08/2017 | 16:52
5
27
שנעשו במהלך 2 עשורים לפחות שמראים את הנזקים עליהם מדבר המאמר הנוכחי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אם זו הצעת עבודה אז תכתוב אותה בצורה מסודרת ואשקול אותה'
אם זו הצעת עבודה אז תכתוב אותה בצורה מסודרת ואשקול אותה
31/08/2017 | 12:07
4
24
ואם אחליט להגיש מועמדות אז אקבל ממך הוראות אם וכמה מאמרים לקרוא.
אבל אל תבנה על זה, הסיכוי לא גבוה.

מצד שני אתה יצאת בהצהרות גורפות שלא נראה שאתה מסוגל לתמוך אותן
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אתה יכול להגיש כמה שתרצה, אך זה אפילו לא יגרום לי לזמן אותך '
אתה יכול להגיש כמה שתרצה, אך זה אפילו לא יגרום לי לזמן אותך
01/09/2017 | 01:13
3
28
כבר הספקתי להבין שאתה מדקלם משפטים מבלי להבין אותם, גם כאשר מראים לך שכדאי לך לעשות בדק בית ולהיות קצת סקפטי ממה שרוצים שתאמין בו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-' כתבה מאתמול (עיתון סופ"ש)'
כתבה מאתמול (עיתון סופ"ש)
02/09/2017 | 14:05
2
37
אנחנו יודעים שהמסכים לא טובים עבורנו ובוודאי שאינם טובים עבור הגוף והמוח הצעירים והטריים של ילדינו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'המסכים אינם טובים? גם ספר הוא מסך. עכשיו שיבוא'
המסכים אינם טובים? גם ספר הוא מסך. עכשיו שיבוא
<< ההודעה הנוכחית
04/09/2017 | 14:39
1
43
האידיוט שיגיד להמנע מספרים. הנזק היחיד הוא פגיעה בראיה. יש היום יותר מתמיד בעלי משקפיים משום שאין לנו יותר ראייה למרחקים.
המסכים של היום מביאים לנו מידע שבשום זמן בהיסטוריה לא נראה כדבר הזה. התמכרות? גם חמצן זה התמכרות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מגיבה לשניכם,'
מגיבה לשניכם,
30/08/2017 | 22:40
24
90
ומתנצלת אם אני מפריעה להתנצחות שלכם.
אני אגיב רק לרעיון אם הסמארטפון גורם נזקובמה ועד כמה.
ולעניות דעתי, כל התקדמות טכנולוגית באשר היא--גורמת נזק,
אם בהזק לכדור הארץ, אם במחלות שאינן ברות פתרון בשלב זה, ועוד ועוד,
המון נזקים נגרמו לאנשים היושבים צמודי מחשב ימים ארוכים--
לא אמשיך כי אני בטוחה שהובנתי,
אבל--אף אחד לא מתכוין לעצור את ההתפתחות הזו--להפך,
ולא נראה לי שיש איזה אדם שהיה רוצה לחזור אחורה,
לתנאי הטרום טכנולוגיה מפותחת.
אם הרצון של המאמרים האלה, להפחיד, או לחשוב לעצור את התהליך,
חבל על המאמץ ועל ההשקעה,
וגם לא נראה לי שיש מישהוא שמנסה להתמודד עם הנזקים ולהקדים תרופה למכה.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני ממש לא מסכים שכל התקדמות טכנולוגית גורמת לנזק'
אני ממש לא מסכים שכל התקדמות טכנולוגית גורמת לנזק
31/08/2017 | 13:10
22
48
למשל אני שמח שהרכב שלי מגיע עם חגורות בטיחות כריות אוויר ושאר שכלולים בטיחותיים, אני רואה בהתקדמות הזו רק תועלת.
רוב הפיתוחים הטכנולוגיים הם כמו תרופות, ההשפעה העיקרית מאוד עוזרת ורצויה ויש תופעות לואי שלא רצויות. איכות התרופה או פיתוח הטכנולוגי נקבעים (גם) לפי התועלת שהם נותנים לעומת הנזק הפוטנציאלי.

אין לי בעיה אם אנשים לא רוצים לאמץ פיתוחים טכנולוגיים, אין לי בעיה אם האנשים שנגד אימוץ הטכנולוגיה יעשו נפשות להתנגדות שלהם, זכותם המלאה.
יש לי בעיה אם האנשים האלו ישתמשו באמצעים שנראים לי פסולים של ססמאות חצאי אמיתויות ולפעמים שקרים בוטים.
אגב האמצעים האלו פסולים בעיני לא רק בנוגע לפיתוחים טכנולוגיים.
אז איתגרתי את פותח השרשור ויצא מה שיצא
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מגיבה,'
מגיבה,
31/08/2017 | 13:35
21
41
אבל רק לפסקה הראשונה,
(לשניה תמשיכו בלעדי )

אתיחס לדוגמאות שלך,
זה שיש התפתחות למנע סכנות כשיש רכב--יופי!
הרכב כשלעצמו--(כמו שכתבתי בתגובתי הקודמת) לא נרצה לחיות בלעדיו,
ולא מתעגעגעם לסוס ועגלה--אבל, יש בו מעבר לסכנות על הכביש,
גםלנוסעים וגם להולכי רגל, הוא גורם מזהם, והוא גורם לאנשים הרבה פחות ללכת--ובעקבות כך למחלות שונות.
גם לגבי תרופות, יש תרופות עם תופעותלואי הרסניות ומסוכנות,
ויש תרופות מאריכות חיים (לפחות בקצת) אבל בלי איכות חיים,
זו תועלת זו? 
אבל העולם "התקדם" בתחום ויש גם תועלות ושוב--גם לא נרצה וגם אן דרך לחזור למה שהיה קודם. הענין שלנו ללמוד לברור מה פחות מזיק.ומה הכי כדאי.
וזו משימה לא פשוטה.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לעצם היותנו יצורים חיים יש השפעה על הסובב אותנו'
לעצם היותנו יצורים חיים יש השפעה על הסובב אותנו
31/08/2017 | 16:50
20
35
וההשפעה לעיתים עלולה גם להזיק גם אם לא היה לנו שום פיתוח טכנולוגי.
אפילו בדרך החיים הכי בסיסית שתוכלי לדמיין, האדם הקדמון לפני המצאת הכלים, היתה לו השפעה על הסביבה ועל רעיו ולא תמיד השפעה רצויה, ובלי שום פיתוח טכנולוגי.

בגדול הפיתוחים הטכנולוגים לא נמצאים איתנו בזכות עצמם אלא בזכות התועלת שאנחנו מקבלים מהם.
כמה אנשים את מכירה שהיו רוצים לחיות בתנאי המחיה של פשוטי העם של נניח לונדון במאה ה 14? מכירה הרבה אמהות שהיו רוצות לאבד מחצית מילדיהן טרם הגעה לבגרות? הרבה אבות שהיו רוצים תנאי עבודה כמו במאה ה 14? נניח בתמורה לכך שיהיה פחות זיהום אוויר.
כל האנשים שאני מכיר מעדיפים שילדיהם יקברו את ההורים ולא להיפך - גם במחיר של זיהום אויר ועוד תחלואות של המודרניזציה.

מה לדעתך עדיף? איך כדאי לטפל במחלות, למשל בצרעת
לפי הטקס שמפורט בספר ויקרא י"ג וממשיך בי"ד
או לתת לחולה Dapsone
כי אמנם יש תופעות לואי לדפסון שיכולות לגרום אפילו למוות, אבל לטיפול של ספר ויקרא תופעת הלואי היא 100% מוות בד"כ ביסורים קשים ועד המוות החיים של המצורע מאוד לא איכותיים.

חלק מאוד חשוב מהמודרניזציה הוא לאפשר לך לעשות בחירה מושכלת בין מה כדאי ומה ממש לא כדאי בין השאר לנגישות למידע.
את חושבת שהיה טוב יותר אם לא היתה נגישות למידע כי הנגישות מאפשרת לעיתים מעשים רעים?

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נראה לי,'
נראה לי,
31/08/2017 | 18:39
19
36
שלא הובנתי,
מעולם לא טענתי גם לא כאן במה שכתבתי, 
שמישהוא מהיום היה רוצה לחזור למערך האדם הקדמון,
לא לשום דבר מתחלואי הדורות ההם.
אבל, כדי לחיות חיים טובים--צריך שהטכנולוגיה תדאג למצב
שבו היא תתפתח ותיקח בחשבון את הנזקים ולפחות תנסה למזער אותם.

גם היום אנחנו קוברים ילדים--אני עומדת שם, דקה לפני,
מחלת הסרטן, עושה שמות, והיא ברמה של מגפה.
יש לי בת חולה מאוד, והאמן לי שאני רוצה אותה איתי,
אבל התרופות לא רק שלא מרפאות אלא גורמות נזק גדול.
הארכת חיים בלי שום איכות.
אז זו לא תופעה רק של דורות קודמים.

אז בטכנולוגיות לא רק מה שהוזכר למעלה--סמארטפון וכו'
מה בקשר להנדסה גנטית של ירקות. ומה באשר לחומרים רעילים אחרים-
כמו אנטיביוטיקה שלא תעזור בעוד מספר שנים?
אין כאן שחור ולבן, הנושא מורכב וכלל איננו פשוט.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הדוגמה שהבאת על הנדסה גנטית היא לא טובה, כי'
הדוגמה שהבאת על הנדסה גנטית היא לא טובה, כי
01/09/2017 | 01:23
6
31
הנדסה גנטית הביאה לירידה משמעותית בהפעלת חומרי הדברה.

אגב, לא יודע אם אתה מכיר את התחזיות של מלטוס מסוף המאה התשע עשרה, הוא היה כלכלן שחזה שעד סוף המאה העשרים אוכלוסיית העולם תמנה 3 מליארד אנשים וזה אמור היה להיות מעל ליכולת יצור המזון של כדור הארץ. בפועל אוכלוסיית העולם כפולה, ומחסור במזון הוא סוגיה פוליטית ולא סוגיה של יכולת יצור. החלק הכי מעניין הוא שהשטח המעובד היום לא גדול מזה שעובד לפני חמישים שנה, ז'א שמכל יחידת שטח או מים אנחנו מוציאים היום הרבה יותר יבול (והיתרון לסביבה ברור).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'חומרי הדברה'
חומרי הדברה
01/09/2017 | 05:28
5
36
נמצאים בשטח והרבה,
ההנדסה הגנטית עובדת על שימוש בהרבה הורמונים המוזרקים
לחלקים המהונדסים, שיש להם השפעה על האדם.
או חומרים שפעם חשבו שהם מעולים--כמו מרגרינה--
והתברר כמה נזק זה גורם.
או כשהחליטו שסויה היא חלבון מבורך,
ומסתבר שזה גורם להתבגרות שלילית של ילדים.
ובהדסה גנטית--אם היו מונעים בכלל שימוש בחומריהדברה--
אבל זה על שטחים קטנים ביותר, ומי משתמש בירקות אורגניים
רק עשירים ו/או בעלי מודעות רוב האוכלוסיה לא---
ובכלל כל הנושא הזה הוא הרבה יותר רחב מאשר הדוגמאות כאן.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'השינוי הגנטי שנוצר בתהליך ההנדסה קטן בהרבה מהשינוי שיוצרת'
השינוי הגנטי שנוצר בתהליך ההנדסה קטן בהרבה מהשינוי שיוצרת
02/09/2017 | 01:36
27
השבחה "רגילה" וברוב המקרים עד היום חסר משמעות בתזונת האדם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'התנתקתי מהטקסט כשהגעתי לסויה. תתעדכני.'
התנתקתי מהטקסט כשהגעתי לסויה. תתעדכני.
02/09/2017 | 12:04
3
14
לצפיה ב-'הסויה היתה ועדיין היא בעיה גדולה.'
הסויה היתה ועדיין היא בעיה גדולה.
04/09/2017 | 14:44
2
11
לצפיה ב-'פרופ' קרסו חולק עליך. כרגע דיבר על זה....'
פרופ' קרסו חולק עליך. כרגע דיבר על זה....
05/09/2017 | 10:34
1
8
לצפיה ב-'לא נורא שהוא חולק. אני ממשיך להזהר.'
לא נורא שהוא חולק. אני ממשיך להזהר.
05/09/2017 | 10:41
8
לצפיה ב-'אני לא ניסיתי לטעון אפילו ברמז שכל הבעיות נפתרו'
אני לא ניסיתי לטעון אפילו ברמז שכל הבעיות נפתרו
03/09/2017 | 08:03
11
31
נכון גם היום קוברים ילדים, ומי שקבר את ילדו שלו קבר עולם ומלואו.
אבל מבחינת האוכלוסיה הכוללת, יש בכלל מקום להשוואה בין מקרי המוות היום למקרי המוות לפני 150 שנים?

מחלות הסרטן אמנם לא נפתרו, אבל יש בכלל מקום להשוואה בין אחוז הנרפאים היום לבין אחוז הנרפאים לפני 25 שנים?
הרפואה לא מרפאת? אז מה הגורם לשינוי הדרמטי הזה?

הנדסה גנטית? כל הלחם שאנחנו אוכלים הוא מהנדסה גנטית. חיטה שעברה מניפולציה גנטית כדי שתתן הרבה יותר יבול.

נכון, עם כל התועלת שהמצאת הסכין נתנה לנו אפשר להשתמש בסכין גם לדקור אחד את השני. אבל מישהו חושב שטוב שנוותר על הסכינים?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ההשואה למה היה פעם,'
ההשואה למה היה פעם,
03/09/2017 | 09:04
7
42
לא רלונטית, כי אנחנו לא באמת יודעים להשוות,
אין לנו מספיק נתונים--יש ידע כללי.(כוללני והערכתי)
העולם היום שונה, היכולת לאסוף נתונים--לשמור, לתעד. שונים.

כל פעולה שנעשית--יש בה יתרונות יש בה חסרונות.
לפעמים אנחנו גם טועים בהערכת היתרונות והחסרונות.
וצריך לצורך כך טוח זמן.

מצטטת את משפטך האחרון בפוסט הזה.

נכון, עם כל התועלת שהמצאת הסכין נתנה לנו אפשר להשתמש בסכין גם לדקור אחד את השני. אבל מישהו חושב שטוב שנוותר על הסכינים?

עם זה אני בהחלט מסכימה, ונראה לי שאני ניסחתי את הגישה הזו
בדברילמעלה כמה פעמים--אבל בניסוח שונה.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יש לנו המון מידע על מה היה בעבר והוא בהחלט מספק'
יש לנו המון מידע על מה היה בעבר והוא בהחלט מספק
06/09/2017 | 14:09
6
27
כדי לדעת אם עכשיו טוב לנו יותר מבעבר.
או שנניח את לא מסכימה שהיתה מגיפת המוות השחור (דבר) שהשמידה רבע מאוכלוסיית אירופה ודירבנה את האנטישמיות?
את מסוגלת לדמיין היום מגיפה באירופה שהורגת 200,000,000 איש?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'והמגפות של היום נחמדות יותר?'
והמגפות של היום נחמדות יותר?
06/09/2017 | 14:41
5
35
יש לנו פיסות מידע ולא הרבה.
אבל אתה ממש בטוח, וגם אני,
אז זה בסדר, כנראה שמילות השיר--"אני ואתה נשנה את העולם"
לא תופסות לגבי אף אחד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'את מכירה הרבה שהיו רוצים שירותי בריאות בארץ כמו בבנגלדש?'
את מכירה הרבה שהיו רוצים שירותי בריאות בארץ כמו בבנגלדש?
07/09/2017 | 13:34
4
24
את היית רוצה כאלה?

לא מבין איזה מידע חסר לך כדי לדעת שלא כדאי למות מאבעבועות שחורות דבר או דלקת ראות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אתה יודע'
אתה יודע
07/09/2017 | 16:07
3
30
אני מקנאה בך וגם בעוד מישהו מעל--ששלח אותי להתעדכן.
ואיזה כיף לסלף כדי להיות צודק.
אתה איש חכם, האם זה מה שכתבתי?
נכון שלא?
אם הייתי רוצה לכתוב בסגנונך זה היה פוגע.
אנסה קצת--מה דעתך--לבוא למחלקה אונקולוגית--
ולחזות במגפה? האם היית מבקש לבלות שם?
היית נהנה ושמח לדעתך,
רק צריך לקרא ולהבין--לא בחרתי להיות בבנגלדש--
בטח אתה לא מאמין.
אם רוצים דיון הוא לא מתחולל בהתקפה אישית--ולא בזלזול כל מי שמראה לך עוד 
זוית ראיה.
מאחלת לך הרבה בריאות ושמחה.
אז בוא נעצור כאן.
יום טו
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הייתי במחלקה האונקולוגית, לא חשבתי שזו תחרות במסכנות'
הייתי במחלקה האונקולוגית, לא חשבתי שזו תחרות במסכנות
09/09/2017 | 09:11
2
31
אז לא רשמתי.
עדיין לא רק אני מעדיף טיפול ברמה מערבית מודרנית אלא גם את, אחרת מה יש לך לחפש במחלקה הזו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'שם אני נהנית,'
שם אני נהנית,
09/09/2017 | 20:26
1
36
מחלקה נעימה, ריקה מאדם, אבל היא רפואה מערבית--אז זה כל הכיף.
אני מציעה לסיים את השיח הרדוד והטפשי הזה.
שבוע מבורך והרבה בריאות.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'משאיר לך את המילה האחרונה'
משאיר לך את המילה האחרונה
12/09/2017 | 08:12
3
לצפיה ב-'נכון שיש מחלות שפעם חלו והיום לא'
נכון שיש מחלות שפעם חלו והיום לא
03/09/2017 | 14:55
2
45

האם בכלל בעבר הייתה מחלה שהיום אין לה מרפא, כמו הסרטן?
מי שמע על סרטן בתחילת המאה שעברה? זו מחלה שבאה בעקבות התחלואה ואורח חיים לא בריא שיש בעקבות ההתקדמות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זו היתה הטענה'
זו היתה הטענה
03/09/2017 | 15:06
49
שהעליתי מיד כשהצטרפתי לדיון,
ואגיד שאנחנו כמו במלחמה--כשמצליחים לפתח כלי נשק אחד,
וככל שיהיה מוצלח--מיד יש את הפיתוח "לאנטי" שלו.
זו הדינמיקה בכל ההתפתחות הטכנולוגית--
המציאו את הרכב--גילו שיש בו הרבה סכנות--אז מפתחים--חגורות,
ואמצעים להעיר את הנהג, וכו' וכו'.
הסרטן בא ברור בעקבות התפתחות הטכנולוגיה בעולם--
ומכיון שטרם נודע מה גורם--אז אמרו סיגרות, ואז אמרו חומרי הדברה,
ואח"כ קבעו שקפה --ולאט לאט אין מזון שלא מסרטן, ואין מפעל שלא מסרטן,
ואזבסט ועוד ועוד.

ואם העלית את הסמרטפון--אז -אין ספק שגורם  נזקים,
לא נפסיק להשתמש בו--כן צריך לחנך ולכון לשימוש מבוקר ומושכל.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כן, הייתה. היפוקרטס קרא לה סרטן,'
כן, הייתה. היפוקרטס קרא לה סרטן,
03/09/2017 | 18:57
58
היא נמצאה גם במומיות, והתאור המוקדם ביותר הידוע שלה הוא מ-3000 לפנה״ס במצרים, לפי מה שכתוב פה:
https://www.news-medical.net/health/Cancer-History...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בנות פתרון ולא ברות פתרון. יש לך מסך מול העיניים'
בנות פתרון ולא ברות פתרון. יש לך מסך מול העיניים
04/09/2017 | 14:40
54
לבדוק את הטעות הזו.
הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

16:23 | 09.12.17 אורחים בפורום
07:38 | 09.12.17 איה תפוס
19:35 | 07.12.17 אורחים בפורום
21:13 | 03.12.17 אורחים בפורום
10:13 | 27.11.17 אורחים בפורום
09:39 | 21.11.17 פשוטית
09:12 | 17.11.17 אורחים בפורום
13:53 | 14.11.17 אורחים בפורום
15:40 | 13.11.17 נוגי1234
08:24 | 12.11.17 אורחים בפורום
08:13 | 11.11.17 אורחים בפורום
14:58 | 09.11.17 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ