לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1442814,428 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'העברה לפנימייה'
העברה לפנימייה
03/08/2017 | 11:47
4
377
שלום לכולם, 
אני פונה בנוגע למצבה המתדרדר של אחותי בת ה14 וחצי (אני בת 22 ונמצאת בבית), ההורים גרושים, אבודי עצות. כבר מכיתה ח׳ התחילה תהליך של התדרדרות בלימודים ובעיות בבית הספר ,עישון, הפקרת גופה, שימוש בחומרים וכו׳.. מאוד מניפולטיבית, אימפולסיבית, אגרסיבית, לא מוכנה לקבל ״לא״, חסרת ביטחון. לא מעוניינת בשום עיסוק בפנאי. הולכת לפסיכולוגית שמודאגת ממצבה ובקושי מצליחה לשמור על סודיות, ניסינו יעוץ פסיכיאטרי שגם לא ברור אם היה טוב, ונתנו לה ריספרדל אותו מסרבת לקחת. הרבה שיחות נפש, מנסים לשים גבולות, מנסים לפרגן ולתמוך. בעקבות התקפי זעם הגענו למצב שמחפשים מסגרת חיצונית כי בחברה בה נמצאת היום שמורכבת מילדים שנשרו, בחורים מבוגרים בני 20, היא פשוט אבודה, וכל פעם שמרחיקים אותה מהם היא מוציאה הכל עלינו. מאוד מתלבטים האם זה נכון? זה יכול לפתוח לה את העיניים, לגרום לה להתעסק בפעילות כלשהי, אך יכול גם לדרדר אותה ואת מצבה הנפשי ותחושה שוויתרנו עלייה. אשמח לשמוע דעות וחוויות...
תודה
*אשמח גם לדעת איפה ניתן לקבל ייעוץ מקצועי בנושא (לא מאחד המוסדות אלא אובייקטיבי) 
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בתוך הפוסט שלך'
בתוך הפוסט שלך
03/08/2017 | 16:47
218
את מעלה עוד אופציות,
אבל בכותרת--כאילו החלטם על פנימיה.
לי לא נראה שזה מה שמתאים לה.
אני מניחה שהיא מחוברת לחברה גרועה,
בנוסף לתכונות אופי שלה שמנית,, ועם מציאות שאין סמכות לגביה,
אז עקרונית הייתי פונה לשיטה של ד"ר חיים עומר,
תעלי לאתר שלו, תתקשרי, הם חזרו אליך.הם לא מתנים את השתתפותה אלא
נותנים דרכי התנהגות. שווה שתלכי עם ההורים, גם אם גרושים,
אם אפשר יחד, כדי לעזור לילדה.
השאלה אם היא גם מעונינת בטיפול?

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נשמע כמו להעביר את הבעיה למישהו אחר'
נשמע כמו להעביר את הבעיה למישהו אחר
06/08/2017 | 14:53
133
מתוך תקווה שמישהו אחר ידע לפתור אותה.
יכול להיות שיצליח? אולי. אבל אני לא חושב שהסיכוי גבוה.

השאלה אם ההורים מוכנים להתמודד או יברחו מההתמודדות.
אני כמובן לא יודע לתת פתרון בית ספר אבל הייתי מתחיל במישור הפלילי ולא היה מעניין אותי כמה היא תכעס.
בחור שמקיים יחסי מין עם ילדה בת 14 הוא אנס. אני הייתי הולך ומתלונן במשטרה.
באותה הזדמנות גם על כך שמישהו מספק לה סמים וגם סמים חוקיים אבל אסורים לילדים כמו טבק ואלכוהול.
ברור שהיא תכעס, היא תרתח תאיים ותעשה את כל ההצגות כי חבורת הצדיקים שהיא התחברה אליהם תתיחס אליה כמו אל מצורעת, אבל זו הרי המטרה, לייבש את מקורות הכוח שמאפשרים לה התנהגות כזו.
זה יהיה קשה כי האיומים שלה יהיו לא פשוטים גם לגבי פגיעה בעצמה, גם בסביבה ובמיוחד בהורים, ויש סיכוי שהיא גם תנסה לממש אותם.
במישור שאיננו פלילי אני דווקא הייתי מחבק אותה וחונק אותה באהבה. אומר לה שבסדר גמור שתתמרד, זו תקופה כזו בחיים ושאני אוהב אותה כהורה. מנסה לעקר את הפרובוקציה שלה שגם היא מקור כוח.

אז שאלה המפתח, ההורים מוכנים לנסות להתמודד למרות קשיים מאוד גדולים או לא? כי כשהיא תהיה בת 17 שעם אורח חיים עם כזה הרס עצמי אני לא בטוח שהיא תגיע לשם, יהיה הרבה יותר קשה אם בכלל אפשרי.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ממעט הפרטים שיש לנו כאן...'
ממעט הפרטים שיש לנו כאן...
06/08/2017 | 17:22
148
אני מתרשם שהמפתח לבעיה הוא צרוף המילים "הורים גרושים"... לדעתי זה עוד מקרה של תגובת ילד לגרושי הוריו - המסגרת הביתית נהרסה, ההורים נפרדו וזה כבר לא מה שהיה פעם ולדעתי הילדה מחפשת (ולצערנו הרב גם מוצאת לדעתה) את המסגרת ואת היחס שציפתה לקבל מההורים אצל החברה המפוקפקת שהיא מנסה להתקבל אליה... במקרה זה שליחתה לפנימיה רק תזיק יותר ואני חושב שחיבים למצוא את הדרך (אולי בעזרת אנשי מקצוע שידריכו את ההורים) איך להראות לילדה שאכן יש לה מסגרת תומכת ואוהבת בבית למרות הגרושים וששני ההורים מאוד אוהבים אותה ורוצים מאוד להישאר איתה בקשר קרוב כשהיא גרה אצל אחד ההורים ולהורה השני יש הסדרי ראיה... חשוב מאוד לנקוט בפעולה כלשהיא כמה שיותר מהר לפני שיהיה מאוחר מידי....
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'חסרת בטחון. זה העניין האמיתי'
חסרת בטחון. זה העניין האמיתי
<< ההודעה הנוכחית
20/08/2017 | 11:09
54
כל שאר ההתנהגויות ומה שנראה כמו "אופי" - מניפולטיבית אגרסיבית וכו', הן תוצר של תחושת חוסר הבטחון. תחושת בטחון צריכה להגיע מההורים, הם הכמיהה הראשונית אליה שואף כל ילד, במודע או שלא במודע. האם הם יכולים לתת את המענה הזה? למרות שהם גרושים? זה קרש ההצלה עבורה.
אם הם עצמם לא מתפקדים או חסרי רצון (וזה קורה) אז צריך למצוא דמות מבוגר אחראי אחר שיכול לשמש כמקום בטוח עבורה - סבתא, סבתא, דודה וכו'. זה בשלב הראשוני.
לאחר מכן יש צורך לעשות עבודת "חיבור" וקרבה מאוד איטית עדינה ורגישה של המבוגר אל אחותך ולא להתייאש גם אם זה נראה חסר סיכוי לחלוטין.
לתת מקום ומרחב להתקפי הזעם ולא להבהל מהם, ובמיוחד לא להבהל מהעובדה שכשאתם מרחיקים אותה מהחברה המזיקה לה - היא מוציאה הכל עליכם. זה מה שקורה באופן טבעי גם אם זה אולי "לא הגיוני". זה ימשיך להיות כך עד שהחיבור המחודש אליכם יתבסס ויהפוך עמוק יותר ויותר.
לאחוז בה (רגשית - זה המקום של הבטחון העמוק שהיא זקוקה לו כרגע ) ולא לעזוב. זה תהליך וייקח זמן . הרבה סבלנות ואמון בתהליך עצמו , בכם ובילדה המתבגרת!
בהצלחה גדולה!
הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

16:23 | 09.12.17 אורחים בפורום
07:38 | 09.12.17 איה תפוס
19:35 | 07.12.17 אורחים בפורום
21:13 | 03.12.17 אורחים בפורום
10:13 | 27.11.17 אורחים בפורום
09:39 | 21.11.17 פשוטית
09:12 | 17.11.17 אורחים בפורום
13:53 | 14.11.17 אורחים בפורום
15:40 | 13.11.17 נוגי1234
08:24 | 12.11.17 אורחים בפורום
08:13 | 11.11.17 אורחים בפורום
14:58 | 09.11.17 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ