הילד יוצא כל לילה עד 3 בבוקר. מה עושים

rhojug

New member
הילד יוצא כל לילה עד 3 בבוקר. מה עושים

שלום,
אני הורה לנער מתבגר בן 14.5
בזמן החופש הגדול הוא התרגל לצאת כמעת כל ערב ולחזור בשעות הקטנות של הבוקר. הוא תמיד עם חברים. לפעמים הולכים למסעדה, בדרך כלל יושבים בחורשה ביישוב ו"מדברים". אני לא חושש שהוא בענייני סמים ואלכוהול אבל ההרגל הזה של מפגשים אל תוך הלילה כל יום נראה לי הזוי. מצד שני, כל החברים שלו עושים אותו דבר.
ניסנו להגביל אותו בשעות וכל מיני סנקציות אבל כלום לא עוזר.
האם אני טועה?
האם זו הנורמה היום ואנחנו פשוט צריכים להרפות?
אשמח לשמוע מהורים אחרים חוויות ודעות
תודה

viky2002

New member
בדיוק אותו הדבר

בן 15. כל ערב יוצא ב-20:00, חוזר ב-1 בלילה. "מה אתם עושים?" "מדברים"
הרפיתי...

ממה אתה כן חושש?

לפני שאתה אוסר, כדאי להבין מה הסיבה.

כל החברים שלו עושים את זה? אם כן, אז זו כנראה הנורמה אצלכם. שווה לברר בעדינות אם זה באמת כולם, או שהוא בוחר דווקא את אלה שנשארים עד מאוחר. (אתה מכיר את זה שילד אומר ״כולם עושים ככה״, ומתברר שהרוב לא עושים ככה)

מבחינתי הבעיה היחידה בלסיים בילוי בשעה כזאת, זה איך מגיעים הביתה. כי ילדים שלי לא הולכים ברחוב ב3 בבוקר. אבל אולי אצלכם בישוב זה אחר, יש יותר תחושת בטחון בשעות האלה.

mykal

New member
בעיר/ישוב בו עבדתי

היתה אחת המורות שהבן שלה עם קבוצות חברים,
נהגו לעשות כך--להסתובב בלילות יחדיו, ואז התברר שחלקם גם מעשנים נרגילות,
התגייסו ל"משטרת הורים" הסתובבו בתורנות בגינות הציבוריות,
עם שוטרים בדימוס, והסבירו את הסכנות בעישון,
ושמרו על השקט, ונוכחות מבוגרים הועילה מאוד.
השאלה אם אצליכם זו אופציה, --להלחם רק עם הילד שלך--שניכם מפסידים.
אבל כשיש תורנות מבוגרים הרבה בעיות יכולות להמנע.

גם אצלינו היה ככה. ושנאתי

את זה. הוא ילד שמדווח ומשתף ומתייעץ אבל הקטע הזה היה קשה כי זה מנוגד לחינוך שחינכנו אותם. נכון?
&nbsp
נזה לוודא שהחברים הם חברה טובים (לא עשירים דווקא
). עם שאיפות בחיים. כן לבדוק פעם אחת לפחות מה ואיפה ולאמת שמה שסיפר נכון (לגשת לבדוק,בלי שידע). מעבר לזה.אין הרבה מה לעשות. להמשיך לשאול. לשאול עם מי יהיה כמה חברים. להזכיר ששעות השקט הן מ-23:30 אחרת מגיעה משטרה. להזכיר שאלכוהול משבש את החשיבה. ...

נהורית1

New member
היי

מצטערת, לי לא נראה שילד בן 14.5 יסתובב בלילות עד 3 לפנות בוקר. מילא אם היה בן 16 או קצת יותר. גם אם כל החברים עושים ככה, זה עדיין פסול, גם לגבי שאר החברים. זה אומנם החופש הגדול, אבל מה כבר יש להם לעשות שם בחושך? למה הם לא נפגשים במשך היום? הרי הם בחופשה. הם יכולים ללכת ביחד לבריכה, לים, למועדון חברים או סתם להתארח בבית של אחד החברים. היה רצוי לדבר עם שאר ההורים ולבקש מהם שיתוף פעולה. מילא לצאת פעם, פעמיים בשבוע. אבל כל לילה זה ככה? זה נראה לי מוזר ביותר.

לא סנקציות אלא ממקום של החיובי

סנקציות זה שלילת זכויות. צריך לבוא ממקום של תמיכה וחיובי. תגיד שיש לך אמון בו שהוא יעשה את הבחירות הנכונות ותשחרר אותו מסנקציות.

רוצה להאמין שזה בסדר

כשהייתי בגילו (לפני 15 שנה) גם יצאתי בערב וחזרתי לפנות בוקר, או ממש בבוקר. אז גם לא היו פלאפונים, והייתי משאירה פתק להורים ״יצאתי עם X אחזור בבוקר!״

&nbsp
מה עשינו? ישבנו בחורשה או ברחוב, טיילנו ברגל, דיברנו ודיברנו ודיברנו. לפעמים שתינו תה. היו לי גם חברים ששתו או עשנו לפעמים... היום גם הם בסדר. לא אומרת שזה בהכרח מה שהבן שלך עושה ובטח שכדאי לשאול ולהתעניין, אבל השעות עצמן לא נראות לי בעייתיות.

אימם

New member
תזמיני את החברים לערב אחד אצלכם

כן, זו נורמה אבל גם אני הייתי חוששת כמוך.
אולי תנסי להזמין את החבורה אליכם ונניח להישאר בחדר?!

למעלה