שאלה לאמהות של הבנות שכבר קיבלו מחזור

mali123451

New member
שאלה לאמהות של הבנות שכבר קיבלו מחזור

הבת שלי בת 13 קיבלה מחזור לפני כמה חודשים. המחזור לא ממש סדיר. האם זה טבעי שבהתחלה לא סדיר?
ומה עוד המחזור נמשך לה בערך שבוע וחצי. פעם אחת היה שבועיים. כמה ימים ראשונים זה מתלווה בכאבי בטן.
היא מקבלת מחזור כל 3 שבועות בערך ובגלל שהמחזור נמשך הרבה זמן. יוצא לה להיות משהו כמו שבוע או שבועיים בלי מחזור.... ממש מסכנה.
מה אפשר לעשות? והאם זה טבעי בהתחלה? או שצריך לקחת אותה לרופא? ואם כן לרופא נשים או ילדים?
ועוד שאלה, מה אפשר לתת נגד כאבי בטן?

נגד הכאבים הבת שלי...

(כמעט בת 16) לוקחת נורופן אבל רק אם אלה ממש כאבים בלתי נסבלים ובקשר לשאר השאלות שלך, לדעתי כדאי להיוועץ ברופא נשים .

Lucyk27

New member
חולקת מניסיון

היי. בתי בת 14.5. גם אצלה בהתחלה המחזורים לא היו סדירים ועדיין ארוכים וחזקים, אבל פחות ממה שהיה בהתחלה וכיום הוסת נמשכת עד 7 ימים וכל 30 יום בערך. נגד הכאבים אני קונה לה משכחי כאבים כמו רוקסט והיא לוקחת לפי הצורך. ניתן להתיעץ בבית מרקחת, יש להם תכשירים מיוחדים נגד כאבי מחזור.
כשהייתי אצל רופאת נשים שלי פעם אחרונה שאלתי אותה על אורך והחוזק של הוסת והיא אמרה שזה בסדר אצל ילדות צעירות ואין מה לדאוג. אני הייתי עושה לבתך בדיקת דם לבדוק שלא חסרים לה ויטמינים, יכול להיות שיש לה אנמיה קלה בגלל חוסר ברזל - היא מאבדת הרבה דם - וכדאי לקחת תוספות מזון. בד"כ חסר לנערות ונערים בגיל ההתבגרות ברזל, חומצה פולית וויטמין D.

אימם

New member
בשעה טובה

בהתחלה זה לא מחזור סדיר
נשמע תקין, אבל אם את רוצה להיות בטוחה, לדעתי עדיף לקבוע תור לרופא/ת נשים
(וודאי לא רופא ילדים)
נגד כאבים יש אדוויל ג'ל, נורופן ששניהם נוזליים

ממליצה על רפואה אלטרנטיבית! מאוד עוזר

הומאופתיה במקרה שלכם או דיקור. יש רופאים שהם גם הומאופתים או מדקרים.
אבל תלכו על טיפול שהבת מתחברת אליו.
&nbsp

למעלה