מרגישה כועסת מתוסכלת וכועסת....

מרגישה כועסת מתוסכלת וכועסת....

הבן הצליח להגיע לטכניון אחרי שהשקעה מסיבית שלנו גם בשיעורים פרטיים לבגרות וגם השקעה נפשית. ילד מוכשר צריך לעזור לו לממש את הפוטנציאל אבל עקשן נשאר עקשן. ואני די סומכת על הפורום שיסיח את דעתי מהצרה האמיתית ע"י התנגשות בי
.

מתחילת השנה היתה לו אפשרות לקחת שיעורים פרטיים ב-30 ש"ח בתוך הטכניון אבל היי. למה לו?

אז לא לקח. כל פעם שהתלולנן שקשה הצעתי עזרה. לא רצה. הגענו לסוף. צריך לזכור שהוא לא סטודנט רגיל אלא עתודאי שמחוייב לממוצע מסויים ממוצע שהוא כפי שהנראה לא יגיע אליו. הוא בחר תחום קשה לתואר כפול זה לא פשוט לאף אחד.

הצעתי שוב לפני חודש לא רצה. לפני עשרה ימים התברר סופית שהוא מכין אותנו נפשית לזה שהוא לא יצליח. הצעתי שוב. הצעתי למצוא לו מורים כי לו אין זמן לנשום וזה באמת גוזל המון זמן. בנתיים כמובן שכל החונכים עושים מבחנים בעצמם אז אין חונכים. אז מדובר על מורים בשכר מלא
.

מצאתי טלפוניםשל כ-5 מורים והעברתי אבל הוא היה עסוק וכל הסבריי על זה שאם אין לו תאריך לשיעור אין לו כלום. אז הוא "התפנה" לזה רק עכשיו ואני לא טוענת שהוא משחק....יש לחץ אבל הוא גם לוקח את הזמן לאכול ולעבור על כל הוואצאפים הצאטים והאינסטגראמים או הסנאפצאט ושאר גוזלי הזמן...

אז....התקשר לשניים מתוך החמישה. לקח לי חצי יום להוציא ממנו שבעצם הוא לא התקשר לעוד שניים מהרשימה ועכשיו אני מנסה ללא תוצאות להשיג עוד כמה וזה כבר עולה לי בבריאות. אני עצבנית, מתוחה ושונאת לעשות דברים תחת לחץ.

מאז עושים. מוותרים? עוזבים את התוכנית? מורידים ידיים?

הוא ילמד מזה? לתת לו לשאת בתוצאות? שאר עיצות מהסוג הזה....לא עוזר לי...

רק מוציאה קיטור. אל תתרגשו זה תיכף יעבור אני אתעשת ואמצא משהו. אולי ואולי לא. אולי זאת סוף הדרך באמת....

קצת מרגיש כאילו כל ההשקעה ירדה לטמיון ואיתה התבזבזו חיי....וכן אני חייה דרכו וכן הוא מגשים את חלומי לא שונה מכל אמא יהודייה/פולנייה שרוצה שבה יהיה רופא או משהו כזה....וכן אני רוצה שחייו יהיו קלים מחיי. הכל נכון.

בא לי לשבור משהו...

r i n i

New member
הוא כנראה לא בשל ללמוד שם או בתקופה הזו

הבן הבכור שלי הגיע ללימודי עתודה בטכניון עם ציונים גבוהים בשלל מקצועות.
הוכר כלקוי למידה וקיבל את כל ההתאמות הדרושות כולל הנחה בשיעורים פרטיים.
סמסטר ראשון - הרגיש בתיכון, חופשי ומאושר - סיים עם ארבע בחינות במועד ב' וכמה שנאלץ לחזור בסמסטר הבא (התשלום היה על חשבון הצבא).
סמסטר שני - כבר קצת יותר רציני אבל עדיין - הכל בסדר! הוא יקח שיעורים, הוא יתקשר, הוא יעשה .... והוא לא עשה! נגמר כמו סמסטר א' (עדיין התשלום ע"ח הצבא)
סמסטר שלישי כבר היה על תנאי מראש! היה כבר יותר רציני ושילמנו למורים פרטיים אבל זה לא היה זה! בנוסף שילמנו אנחנו את שכר הלימוד (הצבא לא משלם "על תנאי")
בסוף הסמסטר קיבל מכתב ידידותי מהטכניון ששלח אותו לצבא והבטיח לשמור את כל מה שעבר - לאחרי השירות הסדיר.
וכך היה
הילד התגייס, הצבא הוריד חודש-חודש מהשכר שלו את כל מה שנתן לשנה א'.
סיים את הצבא וחזר לטכניון לאותו מקום שבו עזב - בוגר יותר ואחראי יותר!

הבן שלך כנראה לא מספיק בוגר ללימודים שם, או ללימודים בכלל בתקופה הזו.
תרפי, אל תקחי לעצמך מה שלא שייך לך. למדתי לא לקחת ללב את ההתנהגות שלו ואת התוצאות של ההתנהגות הזאת.
פשוט שחררי!

ומי משלם עכשיו את הוצאותיו?

זה גם לימודים וגם מחיה וגם מעונות. והמעונות לא מובטחים למי שלא בתוכנית אז הכל על ההורים....אני לא בטוחה שנוכל לעמוד בזה...לא בלי לוותר עלינו. לקצץ במה שאנחנו רוצים...

r i n i

New member
עכשיו זה על חשבון המענק והפיקדון

ומילגות.
חוץ מזה הוא עובד באבטחה (אחרי הצבא, כחייל קרבי, הוא עשה קורס מאבטחים) ומפרנס את עצמו כולל המעונות.
אנחנו עוזרים בקניות הקטנות.

נראה שהדבר היחיד שמתאים זה שהוא ייכשל, ויעזוב את העתודה

חייו לא נגמרו, וחייך לא התבזבזו.

אולי עוד 3 שנים הוא כן יהיה בשל ללימודים

ואולי לא, והוא יעשה משהו אחר, משהו שלא מחייב לימודים כלכך מאתגרים

mykal

New member
משהו שלמדתי על בשרי,

כל זמן שאת חיה את החיים שלך דרכו/במקומו,
הרשימה בכותרת שלך תופיע עוד הרבה פעמים בחייך,
וזה מתיש ממש.
הוא כבר גדול--הבחירות בחיים שלו הן באחריותו,
את יכולה ליעץ, ואפילו לעזור--אם הוא מעונין,
ובכספים רק כמה שאת יכולה, השאר יעבוד וישלים.
תאמיני לי-הוא יתעשת ויעשה טוב ויתקדם--באחריותו.
כל זמן שאת אחראית--הוא "ינצל" את כוחותיך.

אני חושבת שהוא כבר בשלב בחיים

שאמא שלו כבר לא אמורה לסדר לו כלום - אם הוא לא מסתדר לבד, אז לא. גם נראה לי קשה עד בלתי אפשרי לעבור את כל לימודי התואר הראשון עם שיעורים פרטיים - אם הוא זקוק לכל כך הרבה שיעורים פרטיים כנראה הוא לא נמצא במסלול הנכון עבורו - או כמו שציינו פה, לפחות לא במסלול הנכון עכשיו.

נומלה

New member
הגיע הזמן לשחרר

לימודים אקדמים (לדעתי) צריכים להיות באחריות הסטודנט ולא באחריות אמא שלו. אם הוא לא בשל ללמוד עכשיו, שילך לצבא ויחזור בעוד שלוש שנים בוגר יותר. הרבה ילדים מגיעים לעתודה ונושרים ולאחר הצבא לומדים יפה מאוד. זה לא כשלון וזה בטח לא כשלון שלך. יתכן שזה פשוט תזמון גרוע.

לאונידס

Active member
לדעתי עלייך לעזור לפי יכולתך ורצונך - כשהוא רוצה ומבקש

כשאת מנסה לעזור כשהוא לא רוצה - סביר שיגיע כעס ותסכול ועוד פעם כעס.
&nbsp
כסף שנתת הוא מתנה, את לא יכולה לחייב אותו ללמוד עכשיו כי לפני חצי שנה או שנה נתת מתנה. לא מתאים לך לתת ללא התניה? אל תתני.

צודקים. זה לא כסף אבוד

....ואני לא יכולה יותר לעזור כנראה.. מעצבן אבל זהו. לא רגילה למצב שאין לי פתרון בשבילו. אני תמיד מוצאת משהו

דורית1901

New member
למה את בוב הבנאי?

קראתי פעם מאמר שכותרתו היתה "אל תהיה בוב הבנאי", שתמציתו היתה - אנשים מספרים לך על קשיים כדי לפרוק ולקבל אמפטיה, לא עצות. את דווקא כן מתנהגת כמו בוב, וכשהבן (סטודנט בטכניון, לא פעוט בגן) בא אליך עם סיפורים על קשיים, את תיכף אומרת לו מה לעשות - לקחת שיעורים פרטיים. כשהוא לא מצליח במשהו את בכלל מתפרקת. אולי את צריכה את בוב הבנאי בעצמך, שיבוא ויתקן.

כבוגרת הטכניון מלפני כ-200 שנה אני יכולה לומר לך שהלימודים קשים, ששנה א' הכי קשה כי צריך להסתגל לסביבה ולקצב המטורף, ולהורים יש תפקיד אחד וזה לתת אמפטיה (וכסף, אבל מי סופר). חוץ מזה, באמת לא יקרה כלום אם הוא לא יהיה עתודאי, אולי אפילו עדיף.

פעם שניה שכל התגובה עפה לי

אז בתמצית
.
&nbsp
בנתיים מצא מורים משלו. יודע מה אנחנו מוכנים לתת. נדמה לי שהפנים. מבין מה המצב. הכפפה מונחת על מגש. אם ירים אותה או לא זה תלוי רק בו.
&nbsp
אנחנו אפשרנו עשינו הכל ואני שלמה עם זה. אני לא יכולה להרים את הכפפה בשבילו.
&nbsp
תודה

אני סיימתי את לימודי התואר הראשון רק בזכות הורי...

היה לי מאוד קשה והם מימנו לי אין ספור שיעורים...
כמובן שישבתי וחרשתי לבד גם....
&nbsp
עכשיו אני לקראת סיום התואר השני....
&nbsp
אני חושבת שפעלת נכון שניסית לעזור ועוד הגדלת ומצאת לו את המורים...
&nbsp
אני מאוד מאמינה שאם מתחילים משהו, צריך לסיים.
ואם מפסיקים, אז לדעת שעשית את כל מה שביכולתך לפני שהחלטת לפרוש.
בכל דבר כמעט בחיים אפשר להיכשל ולהתקל בקשיים...אסור לוותר לעצמך.
&nbsp
אני מאוד מבינה את התסכול שלך....
האם יצא לך לדבר איתו?
את יודעת מה הוא רוצה?
&nbsp
אולי התחום שהחא ממש לא מעניין אותו ואם הוא רק בהתחלה או באמצע ניתן להחליף את התחום למשהו שיעניין אותו יותר. אבל אם הוא רוצה לעזוב רק כי קשה, לדעתי כדאי להמשיך ולנסות.שיהיה בהצלחה.

תודה. טוב לשמוע גם את הצד השני

כן אנחנו מדברים. לא מגובר דהוא רוצה לעזוב אלא דיתכן שלא יתנו לו להשאר. יתכן שיוכל לרדת ממסלול של תואר כפול לעתודה רגילה. לא דובר על פרישה בגלל קשיים בכלל לא!! וגם לא על אי התאמה או חוסר עניין.
&nbsp
בנתיים הוא מצא מורה מאוד יקרה והוא ינצל את שיעורי הנסיון שלה ואז יראה...ועוד איזשהו מורה שהוא מצא. אולי חשוב לו למצוא לבד..אין לי מושג.
&nbsp
מה שהוא הבהיר עכשיו ולמעשה מאוד מאפיין אותו שהוא רוצה להצליח בתנאים שלו דהיינו הוא לא מוכן למחוק את עצמו למען משהו אם זה מופ"ת או תואר.
&nbsp
מהיום הוא כבר נשאר שם ללמוד. הסימסטר מסתיים ומתחילים הלימודים למבחנים. אני עדיין קונה לו בגדים
כי אין לו זמן ונוסעים להביא לו אוכל לכל השבוע...עושים מה שאפשר

שמחה לשמוע....

נשמע שיש לכם מערכת יחסים קרובה...
כמו שלי הייתה עם אביז"ל ועם אימי עד היום...
&nbsp
רוב המורים הפרטיים הטובים יקרים...
אני זוכרת אחד שלקח 220 לשעה אקדמאית (45 דקות..).
&nbsp
בתקופה של התואר הראשון לא עבדתי כלל והורי מימנו אותי לגמרי...
סבלתי מאנורקסיה קשה והלימודים עזרו לי לחזור לחיים...
&nbsp
עד היום אימי הולכת איתי לטיפולים וכדומה...
&nbsp
שיהיה לבנך המון בהצלחה וגם אני באמצע התואר החלפתי מסלול (זה היה לי קשה מאוד להודות בפני עצמי שקשה לי מידי וחבל) אבל סיימתי את הראשון בהצטיינות.
&nbsp
את נשמעת אמא טובה, אכפתית ותומכת. לבנך יש מזל.
שיהיה לבנך בהצלחה!!
ידיד שלי למד בטכניון מסלול כפול (מטמטיקה וחשמל או משהו כזה....זה היה לפני שנים) וגם הוא נכשל בכמה מבחנים וכמעט עף אבל סיים בהצטינות. ללמוד שם ממש לא קל וזאת בהחלט גאווה.

תודה יקירה ובהצלחה

יש שם מורה שמבקשת 330 ש"ח לשעה אקדמאית. לחשוב,שאם הוא צריך כמה שיעורים זה עלות של חצי קורס וזה רק מקצוע אחד מתוך שלושה... מפחיד

וואו!!!! נשמע מחיר מוגזם לגמרי!!!!

את יודעת במקרה באיזה מקצוע?...שואלת סתם מסקרנות...
&nbsp
נשמע לי מחיר ממש הזוי ומנופח...

למעלה