תפסתי את ביתי בת ה-12 בגניבה. מה לעשות ???

תפסתי את ביתי בת ה-12 בגניבה. מה לעשות ???

אנו הורים ל3 - (18,17,12)
ביתי בת ה-12 ישנה אצל חברתה וכשחזרה הביתה נכנסה באיזה שלב לחדר לבדה...דבר שיגרתי לכשעצמו.
במקרה נכנסתי לחדר לשאול אם רוצה לאכול וראיתי שיש לך חבילה של כסף ביד...שאלתי מה זה...והיא התחילה לגמגם...בסוף יצא שהיא לקחה את זה מהבית של חברה שלה. נסענו אני והיא ובעלי והיא החזירה את הכסף למקום ( מזל שעדיין לא הוגש בחסרונו ). כמובן שאני ובעלי "השתוללנו, עליה, צעקתי כעסתי, הטחתי מילים כמו גנבה ויקחו אותך למוסד עבריינים וכו' כדי שתרתע ותבין מה עשתה בדיוק. אני מקווה שהיא הבינה מה עשתה ולא תחזור בשנית.
השאלה, האם יש כלים / דרך להתמודד עם כזה תרחיש .? מה עושים במקרה כזה ? איך להגיב לה ? הגבנו נכון עם ההשתוללות ? פליזזזז...עזרה והכוונה.

הבנתם למה היא לקחה?

לא חושבת שהשתוללות שלכם ואיום שהיא תגיע למוסד לעבריינים יבטיח את זה שהיא בעתיד לא תגנוב.
אולי זה יבטיח שהיא תלמד להסתיר יותר טוב.

אני חושבת שחשוב להבין למה היא לקחה.

וזה אולי יעזור למנוע שהיא תיקח בעתיד

מצטרפת לשאלתה של הייתיאביב בקיץ...

ולא ממש הבנתי מה קרה...
החזרתם את הכסף להורים או למקום שממנו הילדה לקחה מבלי שישימו לב?..
&nbsp
לדעתי את ובעלך הייתם צריכים לקחת את הילדה ושהיא תחזיר את הכסף ותתנצל.
&nbsp
כשהייתי ילדה(בגיל היסודי) גנבתי קופה קטנה בצבע כתום מהסופר השכונתי...אין לי מושג איך לא שמו לב כי שמתי אותה מתחת לחולצה חחח
אמא שלי ראתה את הקופה או שסיפרתי לה יום אחרי והיא לקחה אותי לסופר, קראה למנהל הסניף, החזרתי את הקופה והתנצלתי...
מן הסתם הרגשתי מאוד לא נעים ובכיתי אבל לא גנבתי יותר... ועובדה שאני זוכרת את זה עד היום כשעברו למעלה מ20 שנה....
&nbsp
כמובן שחשוב להבן למה היא עשתה את זה...
אם יש בעיה כלשהי, חשוב שתדעי עליה ותטפלי.
&nbsp
שולחת חיבוק

לאונידס

Active member
איבוד שליטה של מבוגר הוא אף פעם לא תגובה נכונה

לדעתי איומים ריקים כמו העברה למוסד לעבריינים צעירים יזיקו יותר משיועילו.
כמובן שלא צריך לחלק לה אותות הצטיינות אבל תגובות לא שקולות לא יובילו לתוצאה טובה.
&nbsp
כדי לפתור בעיה ולא סימפטום צריך להבין את מקור הבעיה ולפתור אותו.
תחשבו ותפעלו לזיהוי מקור הבעיה, למה היא גנבה?
&nbsp

למעלה