אבקת חלבון לבן 16

נכון, תודה על התיקון

טעיתי בין הערכים ל-100 גרם לבין הערכים לגביע של 250 גרם.

11 גרם חלבון ב-100 גרם קוטג', זה 27.5 גרם חלבון לגביע של 250 גרם.
מקור מצויין לחלבון, ועדיין אני מעדיף שייק חלבון.
השייק נוח יותר לצריכה (אינו דורש קירור, אפשר לקחת את האבקה לחדר הכושר או לנסיעה לעבודה אחרי אימון), ומכיל הרבה פחות שומן (גביע של 250 גרם קוטג' מכיל 12.5 גרם שומן)

ai21

New member
השומן חשוב לספיגת הסידן

שחשובה לבניית העצם.
אם הקלוריות מטרידות אותך, תעבור ל3% שומן,
עם 7.5 גרם שומן.
&nbsp
וחשוב לזכור שמייד אחרי האימון חשוב לצרוך גם פחממות - אפילו יותר מהחלבון,
אחרת החלבון שצורכים מתפרק, וגורם נזק במקום תועלת.

פשוטית

New member
אבקת חלבון לבן 16

הבן שלי בן 16, החל לאחרונה להתאמן בחדר כושר, בעל מבנה גוף יחסית קטן
חברים שלו שותים אבקת חלבון באימונים וביקש שאסכים לו לרכוש גם כן כדי שיוכל לפתח קצת שרירים
אני יודעת שהרבה יותר בריא לאכול חלבונים אך הוא לא מגיע בכמות מספקת למה שהוא צריך

יש בעד / נגד ?

לאונידס

Active member
בכמה גר' חלבון מדובר? בביצה יש למשל 6~

אין בעיה לקבל המון חלבון ממקורות סטנדרטיים ucvjky cfnu, nxpe,
http://www.maccabi4u.co.il/23844-he/Maccabi.aspx
&nbsp
אם מדובר רק בחלבון אז אני לא רואה בעיה חוץ מזה שמדובר בבזבוז כסף על משהו לא טעים במקום לאכול אוכל מזין וטעים, אם מדובר בכמויות מוגזמות חשוב לשמור על רמת סידן בגוף.
מצד שני אם סתם אוכלים ביצה קשה או כריך מלחם מלא עם חביתה ועגבניה אין את הפאסון של "הנה אני בחדר כושר ושותה אבקת חלבון".
&nbsp
הערה: אני לא רופא ולא דיאטן. לעצות יש להעזר באיש מקצוע.

פשוטית

New member

מירי,

New member
זה לא מדוייק.

ביצה או כריך עם ביצה ממש לא מספיקים כחלבון אחרי אימון בעיקר אם הילד מתאמן כדי לבנות שריר (ולא! אני לא מתכוונת להיות שרירן
). בביצה יש בערך 7 גר' חלבון וצריך 10-20 גר' (תלוי באימון ובגודל הילדון)
שנית אחרי אימון בד"כ אין תאבון (את זה אני לא מבינה, נכון שאני לא מתאמנת אבל אני גם לעולם לא מאבדת את התאבון) ולכן משקה הוא קל יותר לקבלת החלבון.

לאונידס

Active member
לא מדוייק להגיד שאחרי אימון בד"כ אין תיאבון

לי הסבירו שאחת הבעיות של אלו שעושים כושר כדי לרזות היא תיאבון מוגבר אחרי אימון.
יש לך תימוכין לבד"כ הזה?
&nbsp
שנית מאוד מקובל בארוחות בוקר חביתות משתי ביצים, מאוד מקובל להוסיף לחביתה חלבונים כמו גבינה (שתיתן לו סידן במקום הסכנה בדלדול סידן בתזונה מאבקת חלבון).
אפילו בלחם יש קצת חלבון, ארוחת בוקר טובה שתכלול ביצים גבינות לחם אולי דג (טונה, סרדין) ירקות וכו' תתן לילד כל מה שצריך לבוקר. אפשר גם כריך עם ירק ליד שיתן קצת פחות אבל גם כן בסדר.
&nbsp
שלישית חשוב מאוד להקנות לילד הרגלי תזונה נכונים.
אבקה (לדעתי) איננה הרגל תזונה נכון, ארוחות טובות ומזינות הן הרגל טוב שישרתו אותו כל החיים.
&nbsp
רביעית כמו שאמרתי אני לא טוען למומחיות בעניין, נתתי לינק למומחה.
יש לקופות החולים פורומים יעודיים לתזונה בניהול מומחים.
בכל מקרה אני מאוד ממליץ לפני נטילת תוספי תזונה להתייעץ עם רופא ילדים/משפחה (בחינם) שיכול להפנות לדיאטן (במחיר נמוך או חינם) כדי לא לעשות נזק.
רפואה היא לא רק תחזוקת שבר כשמתקלקל (חולים), רפואה היא גם הוליסטית ומניעתית כשבריאים.

מירי,

New member
אחחח.. המומחים....

אפילו המומחה שהבאת מציע דגני בוקר....
&nbsp
הצעירה שלי "סובלת" מהשמנת יתר וחוצמ'זה גם החליטה שהיא צמחונית, כמובן שראינו שזה לא הולך למקומות טובים אז קיווינו שהתזונאית ילדים בקופה (שנחשבת מעולה) תעזור לנו ולה....
&nbsp
ההיא המליצה על עוגה או שווה ערך כל יום, את השניצל תירס הורידה רק כי אנחנו דרשנו ובכלל לא התייחסה לכך שהנערה רוקדת 5 פעמים בשבוע.
&nbsp
לצעיר הייתה תזונאית ספורט (תואר שני בתחום, ממרפאת תזונת ספורט בהדסה) שממליצה על.....שוקו. בשלב הזה אמרתי לה שזה ממש הזוי! שאפילו היא אמרה במשפט הקודם שלא ניתן למדוד כמה סידן נספג מהחלב שאנחנו שותים- אז שוקו?
&nbsp
אין לי מאמרים, כי אני יושבת ושואלת אנשי מקצוע בתחום, חלקם אני מפסיקה להקשיב להם אחרי תשובות הזויות, אבל יש כאלה ששווה להקשיב להם.
יש לי 3 ילדים פעילים, 2 מהם לוקחים ריטלין (השלישי כנראה יצטרף כי הוא מבין שאין ברירה) מה שלא עוזר לתאבון ולכן דיברתי עם הרבה אנשי מקצוע....כמספר האנשים מספר הגישות.
&nbsp
אתה מדבר על הרזיה, אני מדברת על בניית שריר או מניעת פריקת שריר שנובעת מאימונים מאומצים, לא יעזור ארוחת בוקר 12 שעות אחרי האימון....

לאונידס

Active member
כן......מה כבר אנשי מקצוע ומומחים מבינים.......

פגשת אחד פגשת את כולם.
הכי טוב לקבל עצות מאיזה ניק בפורום או מהסוחר שמוכר לך את אבקת הפלאים.
&nbsp
כנראה שאת תשארי עם הגישה שלך, אני עם שלי ופשוטית תבחר לה את שלה.

מחשבות

New member
יש נגד. אם אוכלים גם טונה וגם ביצה וגם גבינה,

אבקת חלבון יכולה להוסיף מעל האופטימום ולעמיס עומס רציני על הכליות.

מכירה. התנגדתי מאוד. הלכנו

לדיאטנית. הוא האזין לה ולמד ממנה. הבין את דעתה. חיכה תרופה קצרה ובסופו של דבר כן קנה אבל לפחות.ידע איך ךהשתמש נכון ושמע דיעה נוספת (חוץ מזו של אמא).
&nbsp
הוא לוקח גם היום טחרי הפסקה של שנתיים. נראה עשר.
&nbsp
את יכולה לכוון לווסת אבל לא תוכלי לשלוט לגמרי (תלוי כמובן בילד)

מחשבות

New member
העצות של הדיאטניות אסוניות. הן, למשל, עדיין חושבות

שכולסטרול זה דבר גרוע. חושבות שקורנפלקס בריא להפליא.

lightflake

New member
אבקת חלבון טהורה whey

עשוי מחלב, לא מזיק, זה חלבון שנספג מהר ולכן טוב לאימון מאומץ, יש גם כזו שעשויה מביצים, גם טוב, מה שפחות כדאי לדעתי זה אבקות לבניית מסה שמכילות גם הרבה סוכרים זמינים, אבל קצת תוספת חלבון תבנה לו שרירים ביתר קלות וזה לא הורמונים או משהו מזיק אז תני לו שיהנה

נוסעת27

New member
אני מכירה דוגמן כושר טבעוני

שלא צורך אבקות חלבון ולא בטיח ולמרות גודלו הקטן יחסית פיתח יופי של שרירים.
בגדול צריך להזכיר שהגוף מייצר חלבון גם בעצמו ולא באמת זקוק לכמויות שטוענים שהוא צריך. הייתי ממליצה לחקור לעומק ולברר כמה גישות ורק אז להגיע למסקנה

ai21

New member
מסובך ובעייתי כי דווקא טבעונים נוטים לפתח חוסרים שונים.

אבקות החלבונים מאפשרות הגדלת היקף צריכת החלבונים בזול,
כי מדינות אחרות מסבסדות אבקת-חלבון-ביצים ומי-גבינה.
כך שהיתרון הגדול - הוא דווקא המחיר,
והבעייתיות העיקרית היא בשליטה בכמויות.
&nbsp
חיסרון נוסף - הוא שאין באמת צורך לצרוך חלבון דווקא במהלך האימון,
במהלך האימון צריך סוכרים - ואם יש חוסר בסוכר, החלבון מתפרק לסוכר ומייצר עומס על הכליות.

נוסעת27

New member
מאיפה הקשקוש הזה?

טבעונים נוטים לפתח חסרים שונים? אתה ניזון מסטיגמות. תזונה טבעונית כבר הוכיחה את עצמה ממזמן כבריאה יותר מתזונה שצורכת חלבון מן החי. זאת כמובן אם ניזונים בחוכמה ובאופן נכון ומאוזן.
ואני רק אתן את עצמי כדוגמא שכל החיים הייתי אנמית עם בעיות ברזל ועוד. כדורים והרבה בשר ממש לא עזרו. שנה אחת ניזונתי מתזונה טבעונית וכל הערכים שלי הסתדרו, היה לי את הברזל הגבוה שהיה לי בחיי (בלי תוספים) הסוכר היה תקין יותר מכל הבדיקות ועוד. אנשים צורכים בלי לדעת עודפים עצומים של חלבון מעבר למה שהגוף צריך וזה כשלעצמו יוצר בעיות בריאותיות שונות. אני לא באה להטיף פה לטבעונות רק להבהיר שאנשים שבויים במה שמוכרים להם וצריך לבדוק לעמוק כמה חלבון הגוף באמת צריך וכמה הוא מקבל בפועל.
חקירה קצרה

ai21

New member
כמו שאמר רוברטס: לא טוב. הכרתי יותר מדי טבעונים.

ועכשיו כשהסברת שאת אחת מהם,
זה מסביר דברים.
&nbsp
איכשהו - כל הדיבורים על תזונה בריאה ומאוזנת,
מגיעים עם גוף חולני, וחוסר-איזון רגשי.
&nbsp
אוכל-בשר שלא עוסק בפעילות גופנית - נוטה לצריכת-יתר של חלבון,
אלא שהילד שלה - דווקא כן עוסק בפעילות גופנית.

נוסעת27

New member
אני כבר לא טבעונית

לפחות לא ברמה טוטאלית, אבל באמת הייתי שמחה לחזור לזה, כדי להחזיר את הגוף שלי למקומות הטובים שהוא כבר היה בהם.
ואגב- אני לגמרי עוסקת ותמיד עסקתי בפעילות גופנית.
״זה מסביר דברים״ איזה? האם עניתי תגובה היסטרית, אמוציונלית המחישה את מצבי החולני חסר האיזון?

למעלה