משברים

JAQUEK

New member
משברים

שלום
אחיינית שלי, בת 15, בא ללמוד תיכון בארץ והיא נמצאת במשבר קיומי.
לא שלימה עם עצמה.
חושבת שהיא שמנה, שהיא לא מעניינת ..
יש לה כוח רצון לעשות דיאטה וספורט, אבל הפנימיה איפה היא נמצאת לא תורמת בכלל עם התזונה. מביאים להן אוכל מוצף בשמן, הרבה בורקסים, שניצלים וכו'.
בקיצור
אתמול היא בכתה לי: "אני לא אוהבת את עצמי, לא מבחוץ, לא מבפנים..."
לא משנה הבנים תמיד מסתכלים עליה. אפשר להוריד איזה 10ק, אבל היא חכמה, יפה אבל היא יפה, חברה טובה ...
איך אני יכולה לעזור לה? איך אפשר לחזק הבתחון עצמי שלה?
תודה

xfwind

New member
אני חושב שכדאי יעוץ מקצועי (אולי במסגרת הפנימיה בדיסקרטיות)

כי על פניו זו תקופה מאוד רגישה ודיבורים על משקל יכולים להוביל למחוזות רעים.

אימם

New member
לקחת אותה לדיאטנית

כי בגיל הזה דיאטה עלולה להוביל למקומות לא רצויים כמו הפרעת אכילה
וגם כדי שהדיאטנית תרכיב לה תפריט מתוך האפשרויות הקיימות בפנימיה

לאונידס

Active member
ניסיתם לפעול מול הפנימיה לשינוי המזון?

מה עשיתם? מה היתה התגובה?

JAQUEK

New member
תודה לכולם

1- היא הייתה עם המדריכה שלה לתזונאית אבל זאת אמרה מלא דברים לא נכונים.
2- באותה רגע ניסיתי להודד אותה. אמרתי לה שהיא מאוד יפה, חכמהת שהבנים מסתכלים עליה כל הזמן.., ואמרתי גם שיש הרבה בנות "מקלות", שלא יפות בכלל וגם לא חכמות וגם ריקות
במוחורת בעבודה, עשיתי לה איזהגרפיקה יפה עם מסר יפה ושלחתי לה.
3- בקשר לאולפנה, אין עם מי לדבר. ההורים שלה היו פה, ניסו לדבר איתם על כל הבעיות...
הם מפתיחים שינוים אבל... כלום לא קורה
חיפשנו מסגרת אחרת אבל לא מצאנו שום דבר בתוכנית שהיא נמצאת, חוץ משכבר יש לה חברות שמה.
&nbsp
הדבר שאכי כועב, שהמתרה של התוכנית, זה שהבנות באות לטעות את ארץ ישראל וירצו להישאר. אבל עד עכשיו חלק כבר ברכו חזרה הביתה
&nbsp
מה שרציתי באמת, זה לדעת איך אפשר לעזור לה נפשית, מה להגיד לה...
&nbsp
תודה לכולם

לאונידס

Active member
את חושבת שאם את תגידי לה שהיא יפה

למרות שכל הסביבה שלה אומרת לה שיש לה עודף משקל ולפי דברייך זה גם נכון היא פתאום תשתנה?
או שיש משהו שמבוגר יכול להגיד לה ופתאום הכל ישתנה?
&nbsp
זה גיל בו לחברים לקבוצת הגיל יש הרבה יותר השפעה מאשר לבני משפחה.
&nbsp
חבל שאתם לא מטפלים בשורש הבעיה, למשל תזונה נכונה ומשאירים אותה להתמודד עם המערכת

אם כל כך רע, אז אולי באמת עדיף שהיא תחזור לחו"ל להוריה

לא לכל נערה בת 15 מתאים לצאת מהבית לפנימיה. את ישראל היא תוכל לבוא להכיר גם כשהיא תהיה בת 18. אחיינית שלי היתה בתכנית של שנת שירות ולימודים בישראל, אחרי שסיימה תיכון בארה"ב והגיעה לפה יותר בוגרת ומוכנה להתנסות בחיים עצמאיים.
עושה רושם שהיא זקוקה בשלב זה לתמיכה קרובה של הוריה בטיפול מקצועי, בתזונה או בכל תחום אחר.
לדעתי תפקידך הוא לדבר עם הוריה ולספר להם שלא טוב לה, אולי היא מתביישת לספר להם והם בכלל לא יודעים עד כמה המצב חמור.

למעלה