שאלה בנוגע לפיקוח על השימוש בסמרטפון

שאלה בנוגע לפיקוח על השימוש בסמרטפון

הי, בתי מכורה ליישום בשם "מיוזיקלי" ו"פאנימייט". אשמח לדעת אם אתם מכירים כלים שמאפשרים להגביל את זמן השימוש ביישומים כאלה, בטלפון שלה ואף לחסום אותם במכשירים שלנו. כמו כן אשמח לדעת איזה יישום מומלץ לחסימה בפני תכנים לא הולמים לילדים.

xfwind

New member
בת 7 או 17?

יתכן ופורום "סלולר" הוא כתובת לפתרונות טכניים.

גם שם כתבתי

היא בת 10.

לאונידס

Active member
לא הבנתי, טלפון שלה או טלפון שלכם?

אם טלפון שלה:
האם פנית לספק הסלולרי להגבלת האינטרנט לתכנים?
אני מניח שהיא גולשת דרך ה WI FI בבית, אז כנ"ל לגבי האיטרנט הביתי?
&nbsp
לגבי חסימת אפליקציות ספציפיות (אין לי מושג מהן האפליקציות שאת מדברת עליהן) ושעות פעילות, להערכתי אם לא תכתבי מה מערכת ההפעלה של הטלפון ובאיזה טלפון מדובר הסיכוי שתקבלי עזרה לא גדול.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

תודה, מתכננים לתת לה איפון

היום היא משתמשת בטלפונים שלנו שאחד מהם גלקסי 7 והשני איפון. החלפתי סיסמאות והיא מפצחת את זה כל פעם מחדש. חשבנו שנתן לה איפון משלה והיא תעזוב את שלנו ואז נחליף שוב סיסמאות וננסה לחסום את אותן אפליקציות בשלב הזה. העניין הוא שבטלפון שלה אסכים שתהיה לה גישה לאליקציות הסםציפיות האלה, הן לא גרועות אם לא משחקים איתן כמה שעות ביום. חשבתי שיש אופציה להגביל את מספר השעות שניתן להתחבר אליהן ביממה וזה צה שהכי חשוב לי כרגע. עהיה מדובר באיפון 7. היא גולשת גם בבית וגם מחוץ לבית, כלו ר לא רק בחיבור הביתי. חסימה מוחלטת לתכנים בוגרים זו סוגיה אחרת. ניתן לפנות לספק האינטרנט שיחסום את הטלפון שלה בלבד? תודה על התגובה!

לאונידס

Active member
כמה הערות

ראשית אני מאוד תומך בחינוך לזהירות באינטרנט,
אני לא מתכוון להפחדות של כמה אינטרנט מסוכן אלא לכלים פרקטיים של עשה ואל תעשה.
למשל אם היא שולחת או מעלה סרטונים או תמונות מה בסדר שיהיה בתמונות ומה לא, גם אם היא שולחת אותם רק לחברה הכי טובה.
&nbsp
שנית עניין פיצוח הססמאות לא ברור.
אפילו ססמת הכניסה הפשוטה ביותר היא 4 ספרות ואם מקלידים אותה לא נכון יותר מספר מסויים של פעמים (די מועט) "נקנסים" בטלפון נעול לכמה דקות ועד בכלל.
ה FBI היה צריך לרכוש תוכנת פיצוח מחברה מתמחה ישראלית והמומחים שלו היו צריכים לעבוד מספר ימים לא מועט כדי לפרוץ לסלולרי של טרוריסט.
משהו לא נכון בהתנהלות שלכם אם ילדה בת 10 עושה את הג'וב הזה.
תנעלו את הטלפונים כך שיפתחו עם טביעת אצבע. ניתן לפיצוח אבל להערכתי לא ע"י ילדה בת 10
אני לא מתייחס לעניין החינוכי של ילדה שעושה משהו שאסרתם עליה, ביקשתם תגובה רק במישור הטכני.
&nbsp
ניתן לדרוש מספק האינטרנט הסלולרי שיגביל את הגישה של הטלפון שלה. ספקי הסלולר חייבים לתת את הסינון הבסיסי בחינם על פי חוק.
הקו הביתי משותף לכל הטלפונים למחשב טאבלט וכל השאר ולכן לא נראה לי שגלישת אינטרנט אפשר לחסום ברמת ספק האינטרנט.
טכנית אפשר להגביל גלישה לפי שעות במשחק עם ההגדרות של הראוטר הביתי, לא ברור מה תהיה רמת התועלת אם היא תגלוש לא דרך ה WIFI של הבית.
&nbsp
IPHONE 7 נראה לי הרבה מעבר לצרכים של הילדה. אם יש לכם את הכסף אז סבבה, אבל מבחינת הצרכים שלה להערכתי היא לא תראה שום הבדל אם היא תשתמש בדור קודם.
&nbsp
לגבי אפליקציות. אני כבר לא מעודכן אבל יש אפליקציות שיכולות להגביל גם את הגישה של הילד לאפליקציות ותכנים וגם זמן.
תעשו חיפוש ב"חנות" תחת מילות מפתח כמו parental control
לאנדרואיד למשל הכרתי את
Kids Place
&nbsp
בגדול אני מאמין הרבה יותר בחינוך ומציאת תחומי עניין נוספים ופחות באמצעים טכניים, אבל אמצעים טכניים בהחלט קיימים

תשובות

היא מגלה מה הקוד ע"י כך שהיא רואה מה אנחנו מקלידים כי כמה זמן אפשר להקליד בסתר כשנמצאים בשטף העיסוקים של היום. האי פון 7 (שהושג בהזדמנות מיוחדת) פשוט היה אמור להיות שלי ואני מעדיפה להשאר עם הסמסונג. ברור שלא היינו רוכשים לה איפון כזה. היא מאוד עסוקה בדברים אחרים. כל יום יש לה חוגים, צופים וחברות, אבל זה עדיין משאיר זמן לטלפון כעיסוק בכל רגע שנשאר פנוי. אני אבדוק את את האופציות שציינת. ברור שבסופו של דבר היא תהיה צריכה לקחת אחריות בנושא כי לא נוכל לפקח על כל אפלקציה, אבל כל עוד אפשר לשלוט במצב, אני מנסה. תודה רבה!

לאונידס

Active member
אז שימוש בטביעת אצבע יפתור את הבעיה

אבל רק בצורה טכנית.
חינוכית יש לכם בעיה שהילדה מרשה לעצמה לחטט איפה שאסור לה ובמקום שהפרטיות שלכם אמורה להשמר.
&nbsp
במבט לעתיד והעתיד הזה מאוד קרוב יהיה לה סלולרי חכם משלה.
סבירות גבוהה שחלק ניכר מחייה יתנהל כמו אצל רוב תושבי המדינה דרך הסלולרי.
לכן לדעתי אמנם יש פתרונות טכניים שיוכלו בינתיים להגביל אותה, אפילו פתרון פשוט כמו נעילת הטלפון במגירה, אבל לדעתי בצורה כזו היא לא תלמד שימוש נבון.
אגב אם יש לה כל כך הרבה פעילויות אני לא בטוח שהמצב כל כך רע. אם יהיה לה טלפון זמין אבל היא תעדיף עליו חוגים צופים וחברים אז באמת יש בעיה? אולי היא מעדיפה טלפון כשאין אלטרנטיבה טובה יותר - זה הכל
אם הטלפון יחליף את הפעילויות שהיא אוהבת אז יש בעיה.

לצערי בעלי הרגיל אותה שהיא יכולה לשחק בטלפון שלו

ופחות מובן שמונעים ממנה אותו. נכון, זה עניין של גבולות אבל זה כבר נושא בפני עצמו. למרות כל העיסוקים שלה, נשאר מספיק זמן בין לבין בו היא מייד פונה לטלפון, בשלב שצריך להתארגן לישון, להתכונן לצאת, לקרא וכו'. הטלפון כביכול נמצא במרכז הבית והעשיה שלה בזמן הפנוי. לגבי הנעילה, זה רעיון טוב שאנסה, רק שהוא עדיין לא פותר את הבעיה עם טלפון שיהיה שלה.

לאונידס

Active member
בניגוד לדעה המקובלת אני חושב שילדים מסתדרים יפה בסטנדרט כפול

ילדים בהחלט יכולים ללמוד שיש כללים מסויימים לטלפון של אבא וכללים אחרים לטלפון של אמא.
לדעתי אם לבעלך אין בעיה שהילדה ניגשת חופשי לטלפון שלו ולך יש בעיה בהתנהלות כזו את לא צריכה לישר קו. להערכתי הילדה תלמד יפה מאוד שהכללים שונים ותתנהל בהתאם.
&nbsp
אני לא נמצא אצלכם אז יכול להיות שאני לא מדייק אבל מנסיון שלי את רוב הילדים בגיל הזה כל דבר מעניין יותר מאשר ללכת לישון או להתארגן.
במקרה שלה ה"כל דבר" הוא הטלפון.
לא רואה משהו בעייתי במיוחד. אני יודע שדעתי לא ממש בקונצנזוס.
&nbsp
טלפון משלה?
מירב הסיכויים שהיא כמו כל בני הנוער תסתדר ותגיע לאיזונים שלה.
ואם היא לא תסתדר תצטרכו להתמודד.

אימם

New member
היות וקשה לשלוט על תכנים בסמארטפון

אני אישית לא מכירה שיטה כזו. כי תמיד יש עוד אפליקציות...
והיות ואתם לא אוכלוסיה חרדית עם טלפונים "כשרים",
והילדה כבר בת 10, הייתי משקיעה את מרצי יותר בהדרכה על הסכנות באינטרנט
וכיצד לנהוג.
מצרפת קישור למאמר על זה:
http://www.daat.ac.il/he-il/hinuh/aktualya/tecnoligy/kids.htm

תודה, אני אקרא את המאמר

אני מסבירה לה לגבי סכנת החשיפה ואני עוקבת אחרי האפליקציות ובשלב הזה מצליחה להבין במה היא מתעסקת כי היא משתמשת בטלפון שלנו. הבעיה באמת תתעורר כשתקבל טלפון משלה אבל נמשיך להזהיר
הבעיה כרגע היא ההתמכרות ליישומים שבהם היא מסריטה עצמה עם מוזיקה. אני מודה שאלה אפליקציות יפות אבל אצלה זה ברמה של התמכרות. היא יכולה להתעסק בזה במשך שעות ביום אלא אם ניקח מימנה את הטלפון בכח ואז היא תעשה הכל כדי שנאפשר לה להמשיך. לכן אני חושדת מאוד לתת לה טלפון משלה למרות שלחברות כבר יש והיא לפעמים תריכה אותו כדי לתקשר איתנו. קיוויתי שניתן להגהיל את זמן השימוש היומי באפליקציות האלה.

כלומר את חושבת שהבעיה היא משך הפעילות,

ולא הפעילות עצמה?

והבעיה היא שהילדה עם הטלפון כלכך הרבה שעות ביום?

אם היא תעסוק ב20 אפליקציות שונות במשך אותן שעות, ולא רק באותה אפליקציה שאתם רוצים להגביל, אז זה יהיה בסדר מבחינתכם?

הבעיה בעצם השימוש בטלפון

רק שבשלב הזה, מה שמושך אותה היא האפליקציה הזו כי זו אפליקציה שמסריטה עם מוזיקה, כך שהיא כל הזמן מצלמת את עצמה רוקדת ושרה.

אז פתרון שקשור לאפליקציה הזאת - לא יפתור כלום.

תחסמי את האפליקציה הזאת, היא תמצא שלושת אלפים אפליקציות אחרות להשתעשע בהן.

אולי זה נכון

אני חושבת שהאפליקציה הזו ואחת נוספת שדומה לה, יוצאות דופן וממגנטות אותה באופן מיוחד. אני יכולה לנסות להשפיע עד כמה שניתן ובהמשך לשבור שוב את הראש. ברור שיהיה שלב בו היא תהיה לגמרי עצמאית עם הטלפון ויהיו אטרקציות שונות שימשכו אותה. אני כרגע מנסה לדחות את המצב הזה בשלב בו היא עדיין פחות בשלה לנהל לעצמה את הזמנים וסדרי העדיפויות.

אור2221

New member
רגע, מה הבעיה כאן?

זו פעילות חיובית, לא?
לפני הרבה מאוד שנים, הייתי מקליטה את עצמי רוקדת ושרה במצלמת וידאו. זה היה ממש לא נוח (וגם לא כיף להורים שלי - כי אני ממש לא יודעת לשיר) אבל תכלס - זו פעילות שלא קשורה לטלפון, הטלפון הוא בסה"כ תחליף למצלמה.

Lhuna1

New member
אם הילדה היתה רוקדת ושרה לעצמה בלי לצלם

אז זה מן הסתם היה בסדר...
אבל בגלל שיש טלפון מעורב, פתאום זה נהיה "התעסקות עם הטלפון" וזה שלילי.
הגיע הזמן להשתחרר מהתפיסה הזאת.
&nbsp

למעלה