איך מתמודדים עם זה שהילד מקשיב לשירים מהסוג הזה

איך מתמודדים עם זה שהילד מקשיב לשירים מהסוג הזה

(גם)

http://m.xmusic.co.il/lyrics/האולטראס/שיר-השבוזים

כל כך הרבה ז'.

או שירים שמנמיכים את האישה אני "יודעת" שהוא בסדר אבל קשה שלא לחשוש לאור מה שקורה מסביבנו.

איך אני מעבירה מסר חוץ ממילה פה מילה שם כמו "השיר הזה ממש מוסרי" בחצי חיוך.

והאם לעולם אחשוש שהילדים שגידלתי יככבו בחדשות. כאילו אולי אני ה"חולה" פה.

מירי,

New member
די, הוא אחרי גיל 18....

את השיר הכי לי המלש"ב הפרטי שלי, השיר לא מוסרי? השיר משתמש בשפה נוראית אבל אין קשר לזה שהוא לא מוסרי, חיילים שמחכים ל- 3 שנים שייעברו, מה לא מוסרי בו?
&nbsp

ראית כמה פעמים מופיעה המילה זין

ויש עוד אחד מאוד מיני וזנותי שנשרפות.לי האוזניים. לא שאני חסודה...הסברתי למה. תודה

מירי,

New member
כל בני גילי היו שבוזים בתקופת השרות.....

"חייל שבו"ז מבנון..." היה שיר שכולנו שמענו

לא מתמודדים. שישמע מה שהוא רוצה. שיר כזה או אחר לא יקלקל
חינוך או ערכים שהוקנו עד היום.
גם אני בתור מתבגרת צעירה מאוד הקשבתי למוסיקה שלא נראתה להורים שלי (רוק כבד, ראפ וכו, כולל מילים מאוד לא יפות, כולל שירים שהנמיכו נשים
). ממרום גיל 40 פלוס, אני יכולה לומר בוודאות שזה לא השפיע על העתיד שלי, הערכים שלי או תפיסת העולם שלי.
שחררי.

גם אצלי

מקשיבים לשירים הרדודים האלה :(
לא יודעת אם בגיל הזה אפשר לשלוט בתוכן שהם צורכים

מירי,

New member
??? למה?

הוא יכול להיות חכם או תלמיד שקדן, להתקבל לטכניון ואפילו להצליח שם ועדיין להיות ברמה נמוכה.
שמעתי מהנדסים ישראלים עם שפה קלוקלת ורדודה שלא מבינים בכלום חוץ מתחום הלימודים שלהם או שהיחס שלהם לנשים נוראי או....
&nbsp
תלמיד טכניון... (ויש לי ילד אחד שהתקבל ואפילו התחיל...)

לאונידס

Active member
רוב האנשים חושבים במילים ומשפטים ולא אבסטרקטית

אני לא סגור על מה הביצה ומה התרנגולת אבל לדעתי בהחלט יש קשר בין רמת השפה ויכולת החשיבה.

מירי,

New member
אני עדיין לא פגשתי...

מישהו שדביר על (נניח) ההתחממות הגלובלית (בלי שהתחום יהיה המיקצוע שלו) בשפה עילגת, או שדיבר על תקרת הזכוכית לנשים בשפה עילגת (זה לא 'אומר' שאין, זה אומר שאני לא פגשתי)- דווקא הפוך כן יצא לי לפגוש.
אבל שפה עילגת היא אחד הדברים שציינתי שיכול מבחינתי להצביע על אדם רדוד למרות שלמד בטכניון.

הכישורים שהכניסו אותו לשם לא קשורים

למוסר למרות שמשהו אולי היה עולה בראיון האישי למסגרת הצבאית שאלה נקלט אבל בחייכם. ראו את בוכריס. לא קשור. יש גם פער בין מה ששומעים לנה שמבצעים כמובן ויש שפה שהוא לא שמע בבית ועכשיו הוא שומע אותה :-\.

הוא ילד טוב עד כמה שהורה מסוגל בכלל להעיד על ילדיו.

לאונידס

Active member
בטירונות ומילואים אנשים יורדים למכנה המשותף הנמוך ביותר

במיוחד בתחום של השפה
לא כולם, לא תמיד, אבל זו תופעה יותר ממוכרת..
&nbsp
כנראה שזו דרך להתמודד עם מערכת מתסכלת, מעצבנת, שלא רואה את הפרט ממטר ומתייחסת אליו כאל זבל חד פעמי של "להשתמש ולזרוק" ופעמים רבות מסכנת חיים ומפחידה.
כשמצרפים לכך גיל של מרידה והתרסה התופעה עוד יותר בולטת.
גם כאן לא תמיד ולא כולם אבל תופעה הרבה יותר ממוכרת.
&nbsp
אם התכשיט מתנהג ומתבטא בצורה סבירה כשהוא לא במערכת הזו לא הייתי מייחס לכך חשיבות גדולה.
&nbsp
אם כבר פתחת את הנושא אז הרבה יותר מדאיג אותי עניין אחר.
כשנער מתגייס לצבא אנחנו מלמדים אותו להיות דורסני ואלים בצורה הכי קיצונית שיש, אפילו לקיחת חיים של אחר.
כי זו העבודה בצבא, צבא חייב להיות אלים, כי זו הדרך שבה מירב הסיכויים שהחייל יחזור הביתה בשלום מהעבודה הזו.
אבל כשהצעיר משתחרר אנחנו לא מלמדים אותו להיות קשוב לאחר אמפטי מתחשב ועדין. אנחנו זורקים אותו לאזרחות ומצפים ממנו להסתדר.
חלק גדול מהצעירים שמשתחררים אכן משתלבים יפה בחברה, מקסימים אחד אחד.
אבל ההשתלבות של חלק אחר מלווה לפעמים בחריקות וחלק מהחריקות מאוד צורמניות.
&nbsp
אולי הגיע הזמן שכחברה נפסיק להתייחס לצעירים שלנו כמוצר חד פעמי כי אחרי שהשתמשנו בהם בצבא הם בכל זאת נשארים איתנו.

מירי,

New member
אהבתי. (רק שהבן שלה לא חייל, הוא עתודאי)

והשאלה היא אם הם לא חוזרים להיות עצמם (עם כמה שריטות) הרי גם לפני הגיוס לא כולם היו נופת צופים...
אני מקווה שהילד שלי עשה 'פאוז' במי שהוא באמת ויחזור להיות עצמו עוד שנתיים בערך, כי הבסיס עדיין שם (כבר בטירונות החברים והמפקדים זיהו את מה ש'מתחת'), כי איך בעצם אנחנו (ההורים, החברה) אמורים/יכולים/צריכים לעזור להיות קשוב ואמפתי ובנא'דם לא אלים...

יש עוד פקטור שמזכירים בהקשר של ההדרדרות

של הרמה ועלייה בגסות במסגרות כמו צבא ומילואים, שמעניין שלא הזכרת:
העובדה שמדובר בחברה של גברים.
לפעמים אפילו מדברים על היתרון בהכנסת נשים לכל מיני מסגרות שכאלה, כי זה דווקא מרסן את הגברים, והם לא יורדים עד כדי כך נמוך.
העובדה שלהכניס נשים באמת עובד, לפחות בחלק מהמקרים ולפחות עד רמה מסוימת, מעידה על כך שההסברים שלך כנראה לא מלאים - כי הגברים האלה עדיין נמצאים באותו מצב מבחינת המערכת, וכו', רק שעכשיו יש נשים בסביבה.

ואז.... יש לנו את בוכריס ואת איציק מרדכי ואת וייצמן

העצמת אגו, לחיצה, כישורים פיקודיים האם לעולם יביאו איתם התנהגות לא ג'נטלמנית?
&nbsp
חייבת לציין שכפקידה ומזכירה בצבא (מזכירת סגן אלוף) עבדתי עם לפחות שישה מפקדים. עם שני אזרחים עובדי צה"ל ועם שניים מהם נסעתי בקביעות הביתב לחבר ובבוקר לבסיס ומעולם מעולם מעולם לא היה אף לא רמז או נסיון למשהו. מעולם לא. חיל האויר. לא בהכרח קשור. הצבא היווה העצמה בשבילי ונהניתי לעבוד עם כל קצין וקצין שהכרתי. מעולם לא עלתה שפה לא מכובדת אולי זה שלכולם היתה השכלה גבוהה, עזר אולי זה סתם מזל.

את מדברת על אחד-על-אחת... אני מדברת

על מסגרות עם הרבה אנשים, שכוללות מספר גברים ומספר נשים (רצוי במספרים דומים), וההבדל בין ההתנהגות של הגברים במסגרות כאלה לעומת ההתנהגות שלהם כשאין נשים.

מה שקורה במקרים שאת מתארת, של ניצול סמכות, וכו' - זה משהו אחר, שבאמת קורה אצל גברים מסוימים, ובאמת נשאלת השאלה מה הגורמים שמבדילים בין הגברים שעושים את זה לבין אלה שלא. ברור שלא כל הגברים יעשו את זה, כמו שברור שלא כל הגברים בוגדים בנשים שלהם באופן כללי.

למעלה