מתנת יום הולדת מוגזמת

ד ר ל י

New member
מתנת יום הולדת מוגזמת

הי,
לבת שלי (15) יש ידיד מאד טוב (אין יחסים רומנטיים) ולשניהם יש בקרוב יום הולדת.
היא אמרה לי שהם רוצים ללכת ביחד לקניון ולקנות אחד לשני מתנות בשווי של 250 ש"ח. היא ביקשה את הכסף ממני ואמרה שתחזיר (היא מקבלת מדי פעם מסבא וסבתא כסף).
חוץ מזה בקרוב יש גם לחברה טובה שלה יום הולדת והיא אומרת שגם לה תקנה בסכום כזה ומבטיחה שבזה זה נגמר. לא תקנה יותר מתנות יקרות לחברים.
לי זה נשמע סכום מאד גדול למתנה אבל אולי אני לא מעודכנת. עם יוקר המחיה פה אולי היום זה מקובל לקנות לחברים מתנות בכאלה סכומים.
אמרתי לה שהם מאד מגזימים, ושילכו על מתנות פחות יקרות (הוא רוצה בושם, היא רוצה נעליים). אני צודקת? מה יהיה בהמשך? יקנו אחד לשני מכוניות? (הלוואי והיינו יכולים
). מתלבטת אם להתנגד בכל תוקף או לתת להם לעשות את זה. (הוא עבד כל החופש ומכאן הכסף שלו).
אני מסבירה לה שחברות לא נמדדת בכסף (למרות שאני בטוחה שהיא מודעת לזה בעצמה).
מצד שני זה גם בעצם כאילו הם קונים לעצמם, אבל עם המחווה של לתת אחד לשני אז זה לא נורא.
מה דעתכם?

את צודקת.

הוא עבד, זה הכסף שלו. אבל היא לא עבדה, היא לוקחת ממך, והיא קצתה יותר מדי נדיבה על חשבונך.
לעניות דעתי, כשכל אחד בוחר לעצמו את המתנה של עצמו, אין כאן ״מחווה״. בפרט שהיא משלמת מהכסף שלך.

שהוא יקנה לעצמו את הבושם שהוא רוצה בכסף שלו. בלי עסקאות סיבוביות

אצלי בבית יש גילאים דומים, ואין בכלל סכומים כאלה.
המתנות הן בסדר גודל של עשרות בודדות של שקלים. וחברים לא מזמינים את המתנות. נותן המתנה חושב בעצמו מה לקנות.
ויש לנו כסף. זה לא שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו. אבל לאף אחד כאן לא נראה הגיוני לתת או לקבל כאלה מתנות.

ד ר ל י

New member
אמרתי לה שהיא תחזיר לי את הכסף

שאני לא יכולה להרשות לעצמי את המתנות היקרות האלה.
עכשיו כשמדובר בכסף שלה, נראה מה היא תעשה.

Ani15

New member
אנחנו גרים במקום יוקרתי ויקר

ואין אצלנו מתנות בסכומים כאלה. יש ב100-150, תלוי באירוע, בקרבה ובגיל. זה סכום גבוה מאוד.
בנוסף, אני מסרבת לאשר להם להשתמש בכסף שקבלו מתנה מהסבים לקנות מתנות לאחרים. הסבים נתנו את זה כדי שיקנו משהו לעצמם, לא לאחרים.

לאונידס

Active member
אני נגד הוצאת כסף שאין מהלוואות/אשראי

בטח להוצאות לא חיוניות.
הרבה אנשים נקברים כי מנסים לחיות מאוברדראפט אשראי תשלומים והלוואות כדי להחזיק רמת חיים שהם לא יכולים להחזיק.
אי אפשר לחנך להתנהגות פיננסית נבונה אם מלמדים את הילד שיוציא כסף כמה שבא ומתחשק גם על הוצאה לא חיונית בתקווה שאולי פעם תגיע גם ההכנסה.
&nbsp
לדעתי רכישת מתנה על חשבון הילד תמורת אשראי היא חינוך רע ולא משנה מהו הסכום וכמה עשירים ההורים.
רוצה לקנות מתנה? קודם שתחסוך את הכסף ואחרי כן תוציא אותו, לא להיפך.
&nbsp
כסף שהילדים שלי הרוויחו בעצמם - שלהם. יכולים להוציא ככל העולה על רוחם חוץ מדברים לא חוקיים.
אני יכול ליעץ (בלי חפירות) ולהציע, לא יכול לאסור.
&nbsp
זו דעתי

almog55510

New member
לדעתי סכום גבוה , אך אם הוא יוצא מדמי הכיס שלה אין בעיה ....

בלי הלוואות

למעלה