יש לי ילדה בתיכון בחטיבה עליונה - והיא מזיעה הרבה

crema61

New member
גם לי הייתה בעייה דומה..

כשהייתי מתבגרת גם אני הייתי נוטה להזיע המון בבית השחי. ניסיתי כל מיני דורדורנטים עד שמצאתי את האחד שאני איתו שנים.
היו לי עיגולים מתחת לחולצות . רק יצאתי מהמקלחת וכבר אני מזיעה . היה משהו מטורף..
גם אני בשיחה עם אחת המורות קיבלתי שמועה שאומרים עליי שאני מסריחה ושאני לא מתקלחת ואין זה היה כך...
יש לציין שעכשיו אני לא סובלת כמו פעם מזיעה וברוך השם נפטרתי מעיגולים מתחת לבית השחי.
אני משתמשת כיום בדורדונט של קרליין עם הרול.. הוא נותן הגנה של 24 שעות . גם המחיר שלו סביר וגם חברה שלי ניסתה אותו פעם והתלהבה שהוא נותן לה הרגשה של רעננות..מומלץ לנסות.

me1221

New member
יש לי ילדה בתיכון בחטיבה עליונה - והיא מזיעה הרבה

המורה בבית הספר דורשת ממנה להחליף חולצות מדי פעם.
האם המורה צודקת?
מה ניתן לעשות בעניין .... אני מנסה לעשות הכל אבל צריך גם ייעוץ
כי הילדה אומרת שהמורה המחנכת שלה כבר מציקה לה.

אשמח לעצות בעניין.

אגב אם זה לא הפורום הנכון אשמח לשאול בפורום הנכון.
תודה רבה מראש.

3תיתי

New member
אני סבורה שהמחנכת מנסה למנוע ממנה נידוי חברתי.

ואישית, הייתי הולכת להתייעץ עם רופא, ובינתיים בהחלט מציידת את הילדה בדאודורנט טוב וכמה חולצות. זה רעיון מאד טוב של מורתה.

אני מבינה שהילדה אולי נעלבת אבל אני באמת מאמינה שכוונתה של המורה טובה

gal-or

New member
גם אני מזיעה הרבה

ו.... כן, לוקחת מגבונים, דיאודורנט וכמה חולצות. אצלי זה לא קשור לבעיה רפואית. אבל שווה לבדוק

אני חושבת שהמורה חוצה את גבולות הפרטיות של הילדה

המורה יכולה להסב את תשומת ליבה של הילדה לזה שבאופן כללי יש לה בעיה של הזעה
היא יכולה *לשאול* את הילדה אם הילדה מעוניינת שהיא תזכיר לה להחליף חולצה, ואז זו החלטה של הילדה
אני מבינה שהכוונה טובה, אבל בפועל זה מביך את הילדה ומפר את פרטיותה שהיא לא פחות חשובה מהמקום החברתי שלה (הגוף שלי הוא ברשותי, זה לא רק בנושאים מיניים).
&nbsp
לפעמים ילדים צריכים להרגיש על בשרם את התוצאות (במקרה הזה החברתיות) כדי לעשות שינוי בחיים. הרי ילדה בגילה שמודעת לבעיה שיש לה בעקרון לא אמורה להזדקק לתזכורת של מורה כדי להחליף חולצה.
&nbsp
מה שבמקומך הייתי עושה:
1. מדברת עם הילדה על הנושא וכיצד היא רוצה לנהל אותו בבית הספר. האם היא מעוניינת בתזכורות של המורה, או מעוניינת בעזרה אחרת (היא יכולה למשל לשים לעצמה תזכורת בטלפון להחליף חולצה), היא מספיק גדולה כדי לבחור את הדרך, את כאמא יכולה רק לעזור לה לחשוב על אלטרנטיבות.
2. במידה והילדה לא מעוניינת בהערות המורה, לפנות למורה ולבקש באופן ברור שתפסיק.
3. לדעתי כדאי לבדוק טיפול ברפואה משלימה לנושא ההזעה.

דברי עם המורה

תשאלי אותה למה היא מעירה לילדה ותסבירי לה בעדינות שזה מציק לה.

אולי יש לילדה ריח חריף של זעה.

תקפידי שתתקלח בבוקר או לפחות כל יום, שתשים דאודורנט
וכל יום תלך עם חולצה אחרת, כי ריח זעה שהוא לא רחוץ או לא
מכובס ועליו שמים בושם או דאודורנט יוצר ריח הרבה יותר לא
נעים , לזעה יש חיידקים שמפרישים ריח רע.

צריך להתחשב גם במורה ותלמידים, זה בטח נובע מריח רע שנודף
מהילדה אחרי שהיא מזיע ולובשת למחרת את אותה חולצה.

אל תעלבו , פשוט תנקטו באמצעים שציינתי.

יש הרבה אנשים עם זעה חריפה.

daimond1

New member
ההמלצות שלי

בעבר למדתי עם תלמידה שהיה לה ריח גוף חריף, וכדאי לעשות הכל כדי שלא יהיה נידוי חברתי. הלוואי ואז מישהו היה מדבר עם אותה תלמידה.....
בכל אופן, ההמלצות שלי:
לבדוק תזונה וגם תבלינים (לבדוק השפעות של שום ואוכל חריף על ריח הזיעה).
כן להחליף חולצות ולשים דאורדוראנט (ממליצה על אחד בלי אלומיניום, של חברת חלאבין).
פידור בית השחי עם אבקת סודה לשתייה עוזר, יש מידע על זה ברשת.
&nbsp
שיהיה בהצלחה!

למעלה