בן 18. סיים בגרויות. מחכה לתשובה מהצבא

בן 18. סיים בגרויות. מחכה לתשובה מהצבא

לגבי עתודה. עובד פה ושם מבלה לפעמים מקבל כסף לפעמים משתמש בשלו. משלמים לו על שיעורי נהיגה גם. רוצה לבלוע את כל העולם. חו"ל, חברים בילויים פה ושם, טיולים בארץ איזה משהו באילת..ומבקש/שואל אם נתן לו כסף. על הגדולה אתם יודעים....איזה הוצאות מטורפות צפויות עליה. לימודים, שכ"ד, כלכלה, ציוד לאומנות, נסיעות, רשיון נהיגה. עכשיו.

האירו את עיני. בלי קשר לכמה כסף יש לי או אין לי איפה עובר הגבול?!

רוצים ליהיות עצמאיים אבל גם לא. לא רוצים לדווח איפה ועם מי הם הולכים אבל רוצים/מבקשים כסף. האם אין לזה סוף? באמת??

אני אוהבת שהוא בבית אבל האמת?
זה גם סיוט. דואגת לו אבל שמחה שהור מבלה עם חבר שאני מכירה....לא נדבר בכלל על הבילוי בפאב,שרק אלוהים יודע מה הם עושים שם :'( אני לא. בחיים לא ביליתי במרומות כאלה....בנות? סמים? אני חוששת. האם זה סתם סרטים?

קיצר. קצת איזון.....תודה

iris mom of two

New member
איפה שאת שמה אותו

ויש לזה המון קשר לכמה כסף יש לך.
&nbsp
שמים תקציב, שיעשו מה שהם רוצים בתקציב שלהם, אבל מעבר לזה, על חשבונם.

michal@gal

Active member
מנהל
נותנים תקציב מוגבל

אנחנו מימנו שיעורי נהיגה ותקציב מצומצם לבילויים. מעבר לזה ציפינו שתעבוד למימון בילויים אקסטרא.
&nbsp
אתם ממנים שכ"ד מלא וכלכלה לגדולה?
אנחנו משלמים שכר לימוד מלא אבל מצפים שתעבוד ותממן לפחות חלק מיתר ההוצאות.

kmiki

New member
שיצא לעבוד ויבלע את העולם

אני עבדתי מגיל 15 וגם אחרי הלימודים ועד הצבא עבדתי.
נסעתי לחו"ל ולאילת וביליתי מלא, על חשבוני.

adif11

New member
גם אצלנו לבכור היה המון זמן עד הגיוס

מימנו כמתנת סיום הלימודים ולרגל הגיוס שבוע בחו"ל (נסע עם החבר'ה) והמשכנו לתת כל חודש דמי כיס די צנועים.
בחודשיים הראשונים מתוך שמונה הוא התבטל בענק. אח"כ כשהתחיל ללחוץ בכיס יצא לעבוד ועם הכסף שהרוויח בלע את החיים והתענג על כל שעה כולל נסיעה נוספת עם החבר'ה לחו"ל , הפעם על חשבונו, רכישת כל מיני פינוקים אלקטרונים וגם, בשכל רב, פתח חיסכון בסכום די נאה.

בגלל שעברנו וחלק מהחברים מתגייסים הוא מבלה חלק

ניכר מהזמן שם....בתחבורה ציבורית זה לא מעט זמןמלכל כיוון וכסף כך שהוא לא רופץ.רגע לחברים וחוזר הביתה אלא ממש שוהה שם וזה אומר פחות זמן לעבוד. בנוסף נפרד מהחברה. קצת קשה לחדור את השריון שלו עכשיו. בתכלס מבקש השלמה של 1000 ש"ח לטיול וקצת עזרה בנסיעה לאילת. הוא לא מקבל כבר המון זמן גי כיס כי התעקש על חדר כושר מחוץ למועדון שהיינו בו. הוא מימן ואנחנו את ההפרש. כסף לבגדים הוא מקבל בנפרד וכנ"ל לבילויים. אין לנו תקציב,לזה....אם הייתי צריכה לעשות.תקציב,אני מתארת.לי שזה היה עולה הרבה יותר. איזה ילד יכול להסתדר כמעט בלי דמי כיס....
&nbsp
לקטנה לדוגמא (12) אנחנו נותנים 50 ש"ח לחודש וכל היתר לפי הצורך. כך קיבלו גם הגדולים. הדמי כיס היו לבזבוזים קטנים. ארטיק, ברד גברים כאלה....
&nbsp
הגדולה לא קיבלה כסף לטיול....גם לא ביקשה מצד שני יש עליה הוצאות אחרות.
&nbsp
זה לא בא לי טבעי כל הענין הזה עם הכסף. אנינדי לחוצה בקשר לזה....אולי אני לא אמורה ליהיות...

kmiki

New member
אז זו בחירה של כולכם

הוא בוחר לשהות ולא לעבוד, ואתם בוחרים לממן.
אם זה עובד טוב לשני הצדדים אז אחלה, אם לצד אחד זה אל עובד טוב, זה הזמן לאמר "אין, צא לעבוד".

לאונידס

Active member
אני יודע שאם לתת אז בכיף, לא להוציא את הנשמה

אם יש לך ואת רוצה לתת - אז יופי.
אם אין לך או לא רוצה לתת - אז גם בסדר.
&nbsp
אבל השילוב של לתת עם פרצוף חמוץ הוא השילוב הגרוע ביותר, ממליץ לך לא להגיע לשם.

לאונידס

Active member
לא יכולתי להיות צודק כי לא אמרתי שאת כזו

רק הזהרתי שלא להסחף לשם.
אבל אם לדעתך את כזו עצתי בעינה עומדת.

למעלה