בעיות שינה

לאורה101

New member
בעיות שינה

שלום לכולם.
חדשה כאן.
בת ה-17 שלי נרדמת מאד מאוחר ולכן גם ישנה עד מאוחר.
בקרוב חוזרים לביה"ס ואז תתחיל הבעייה בבקרים להתארגן ולצאת בזמן.
בזמן האחרון טוענת שצופה בטלוויזיה אולימפיאדה ולכן...
אבל גם קודם היו בעיות שינה.
הרופאה שלה אפילו המליצה על לקיחת מלטונין, ניסינו, אמנם לא בעקביות אבל זה לא עזר. אמורים לקחת שעה שעה וחצי לפני זמן השינה אבל היא לא נרדמת עם זה.
ד.א. היינו מזמן בבדיקה במכון שינה ולא מצאו בעיה.
כמו כן בעייה עם נער אחר, קרוב משפחה, גם הוא בן 17, שישן רק 4 שעות בלילה. גם נרדם מאוחר וגם לא ישן ברציפות.

אשמח לעצות
בתודה מראש

adif11

New member
לא חושבת שהחופש הגדול

הוא זמן טוב לבדוק בעיות שינה. התיכוניסט שלי וחבריו ערים כל לילה עד חמש לפנות בוקר וישנים עד הצהריים שלמחרת אבל מנסיון אני יודעת שכשמתחדשים הלימודים, אחרי יומיים של קימה ברבע לשבע בבוקר (ופה את צריכה להתעקש ולהעיר ללא ויתורים) הוא מתחיל להרדם בלילות בשעה שפויה כי הוא פשוט עייף.
החל מ 1 בספטמבר תתחילי להעיר אותה כל בוקר בשש . יש סיכוי מצוין שב 11 בלילה היא תישן כמו תינוקת.
זה כמובן מתייחס לבת שלך. לגבי מתבגר שישן באופן קבוע רק 4 שעות בלילה - לא יודעת. לא נתקלתי בתופעה.

נומלה

New member
למה לעסוק בזה בחופש?

אצלנו בחופשים לוקח בדיוק שלושה ימים שהצעיר עובר למוד של ינשוף שער בלילות וישן בימים. מצד שני, בגיל 17, כבר מזמן נושא אחריות הקימה בבוקר צריכה להיות שלה ולא שלך. היא כבר מספיק בוגרת שתגדירי מטרה: "לבית הספר את קמה כדי להגיע בזמן", ותתני לה לנהל את עצמה בלי ביקורת גלויה או סמויה ובלי לעקם את האף ובלי להשתתף במצוקות של "אוף קשה לי, רע לי, מוקדם לי מאוחר לי, תסיעי אותי כי אני מאחרת".

יש אנשים עם שעונים אחרים. היא תיאלץ למצוא דרכי התמודדות

כתבת שהיא לא ניסתה את המלטונין בעקביות. אולי כן כדאי (לא עכשו, בלימודים) לתת לזה צ׳אנס. לראות אם מתמידים, האם זה עוזר

אבל בלי קשר - יש אנשים עם שעון ביולוגי שלא מותאם לעולם המודרני, זה שדורש מאיתנו לעבוד בדיוק מ8 עד 5. והם מוצאים דרכי התמודדות, כמו למצוא מקום עבודה שמאפשר שעות שמתאימות להם.
בלימודים זה קשה, אז מוצאים פתרונות אחרים. למשל - לפזר את 8 שעות השינה על פעמיים או אפילו שלוש ביום. לישון בצהריים כשחוזרים מבית הספר.

לאורה101

New member
תודה על התגובות

לא היא לא כל כך פעילה. פרט לטיול אחד בערב עם הכלב ולאחרונה קצת ציד פוקימונים עם אחיה אין פעילות גופנית משמעותית.
&nbsp
למה להתעסק עם זה בחופש?
ציינתי שזה לקראת שנת הלימודים המתקרבת, כרגע זה בטח לא מפריע אבל בקרוב כן.
ננסה את המלטונין בצורה קבועה ייתכן וצריכה להיות הצטברות של החומר לאורך זמן או משהו...
&nbsp
יום טוב לכולם

מחשבות

New member
בלקיחת מלטונין חייבים להמצא בחוץ במשך היום

ולהחשף לשמש. החשיפה הזו, בחום הזה, זה לא ממש תענוג. אבל אם לוקחים בחשבון שמרוויחים בזה גם ויטמין D, אז אולי. חשוב להחשף בשעות שבין 11 ל-15. רבע שעה ויספיק. אם אין חשיפה, המלטונין לא מבדיל בין יום וליל.

שרי 55510

New member
"מחשבות" ,יקירה, בשעות שציינת קרינת השמש מסוכנת,,

ההמלצה להיחשף לשמש, היא רק עד לשעה: 10 בבוקר
ובשעות אחה"צ , לאחר השעה ארבע .
&nbsp

מחשבות

New member
שמאלנית? קודם כל אני יקר ולא יקרה.

דבר שני, לא תזיק הגהה. דבר שלישי, בשביל הבריאות נחשפים דווקא בין אחת עשרה לשלוש לכרבע שעה. אחרת חוטפים מחלות.

שרי 55510

New member
באגודה למלחמה בסרטן ,מזהירים שלא להיחשף לשמש, בשעות הצהריים.

איש יקר .
ראשית הסליחה עימך,על שלא בדקתי מקודם,את פרטיך ש- הינך "יקר" - ולא "יקירה",
קבל על כך את התנצלותי.
&nbsp
בנושא השעות שציינת:
שעות היום שציינת -מתאימות בהחלט לארצות -אירופה, אך לא למדינתנו המדברית והלוהטת ,שבה אנו חיים, ומוזהרים יום יום מחשיפה לשמש בשעות החום,ומהקרינה החזקה,והמסוכנת הגורמת לסרטן -העור .
&nbsp
אין ספק שבאירופה זה בהחלט יתאים,שם ניתן להינות מאור השמש המלא ,
לאורך כול שעות היום.
&nbsp
כול טוב לך ,
וזהירות מהקרניים המסוכנות בצהריים,
קרינת ה-UVA ,
ו- UVB הידועות בסיכון לסרטן העור.

מחשבות

New member
את ממש חיה בימי הביניים של המדע.

האגודה למלחמה בסרטן באמת הביאה לעליה מבורכת באחוזי הסרטן כדי שיהיה לה במה להלחם.

מחשבות

New member
מלטונין אינו תרופה לשינה. המלטונין מסדיר את

המעגל הסירקדיאני (מעגל הערות והשינה) של האדם.
אבל מי שלפני השינה מצוי "במחשב" או "בסלולארי" מזמין לעצמו בעיות שינה.
&nbsp

לאונידס

Active member
מלאטונין לא יגרום יצירה של מחזור שינה חדש

מלאטונין עוזר לחלק מהאנשים שרוצים עזרה בשינוי מחזור השינה שלהם, למשל כדי לפתור ג'ט לג.
אבל לשם כך אותו אדם צריך קודם כל לדבוק במחזור השינה החדש ולקוות שהמלאטונין יקל עליו את המעבר.
המלאטונין חסר כל ערך אם האדם דבק במחזור השינה המקורי, זה לא קורה לבד רק בגלל שאדם נטל כדור.
אגב הגוף יכול לייצר את הכימיה שלו לבד אם פשוט מספובבים בחוץ בשעות האור, כך אני נוהג בטיסות טראנס אטלנטיות וכשרלוונטי גם המשפחה שלי, לא חייבים כימיה חיצונית.
&nbsp
כשתגיע שנת הלימודים ולבת לא תהיה ברירה אלא להסתנכרן על מחזור שינה חדש יהיה אפשר להחליט על עזרה באמצעות שהיה בחוץ או חומרים בכדורים, בינתיים אני לא רואה טעם

למעלה