"הסודות שהמתבגרים לא מגלים לכם"

אימם

New member
"הסודות שהמתבגרים לא מגלים לכם"

זו הכותרת של המאמר.
דברים שהמתבגרים עושים וחוששים לשתף בזה את ההורים.
ויש גם המלצות לפתרון.
ושאלת הסקר: האם לדעתכם למתבגרים שלכם יש סוד דומה?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4806116,00.html

רזאי

New member
אלוהים אדירים, אני מקווה שלא.

אם שוטר פתאום ידפוק לי על הדלת, ויבשר לי שעוצרים את הילד שלי באשמת סחר בסמים, אני אתקשה לעמוד בזה. מצד שני, הילדים שלי הרבה יותר חנונים ממה שאני הייתי, וכנראה שזה לא יכול לקרות.
אני תמיד אומרת להם שכל דבר שקורה, הם יכולים לספר בבית. הרבה פעמים להורים יש פתרונות שהם לא היו חושבים עליהם. מידי פעם הם באים להתייעץ, אז אני מקווה שהם באמת עושים את זה, ולא מסננים דברים שנראה להם שלא נאהב.

מחשבות

New member
זה באמת לא נעים. מצד שני, אם פתאום היו בנותיי

מגלות נטיה לחזרה בתשובה, זה היה בהחלט אסון כבד. אני לא בעד החלשויות.

לאונידס

Active member
נו באמת, הנורמה של הנוער היא עישון בגיל 10

וסחר ושימוש בסמים קשים בגיל 15?
ברור שיש גם כאלה אבל אני יכול לגלות (בסוד?) שגם לא כל המבוגרים שומרי חוק וצדיקים?
&nbsp
שותים אלכוהול? השאלה מה הכוונה בשותים אלכוהול. גם אני שותה אלכוהול ואני אדם נורמטיבי לחלוטין. גם מידי פעם מקיים יחסי מין, קורה...
על הרגלי השתיה של הילדים שלי אני חושב שאני יודע, עישון לא קיים, יחסי מין אני מניח שלא אדע מיידית ובפרוטרוט אבל גם הם לא יודעים על שלי, קצת פרטיות לא תזיק.
&nbsp
בתכלס הורים אחראים יחנכו את ילדיהם מגיל אפס להתנהגות אחראית.
הורים שיזכרו להזדעק בגיל ההתבגרות לדעתי כבר די איחרו את הרכבת.

מירי,

New member
הבדל של החוק.

לבני 16 אסור לשתות, לבן 17 אסור לקיים יחסי מין עם בת 16 (ולהפך?).
&nbsp
&nbsp

לאונידס

Active member
בישראל החוק מתיר יחסי מין בין בני זוג בני 16-17

ולבני 16 מותר לשתות אם ההורים או האפוטרופוס מתירים זאת. לצערי החוק מתיר גם לבני 4, לא רק לבני 16.
&nbsp
אישית אני לא רואה בעיה בבני 17 וגם 16 שמקיימים יחסי מין בתנאי שמתנהגים באחריות.
לימוד האחריות הוא חלק מאחריות ההורים.
אגב במגזרים מסויימים בישראל חתונה בגיל 17 ממש איננה עניין נדיר ובני הזוג יקיימו בינהם יחסים מלאים וגם יביאו ילדים לעולם. לטעמי הקמת משפחה עניין מורכב הרבה יותר מסקס ומשום מה הנושא הזה לא ממש בכותרות, אולי כי משפחה בניגוד למין לא יוצרת כותרות.

אימם

New member
הבן שלי בן 16 ושותה בירות ויין

אבל זה לא סוד כי אנחנו מרשים לו לשתות בבית ובאירועים כשהוא איתנו.
אבל יום אחד הוא התקשר אליי בדרכו הבייתה לבקש שאקנה בירות לו ולחבריו.
הסברתי לו שזה הגבול שלי. נכון, אני מרשה לו וקונה לו אבל אני לא לוקחת אחריות על ילדים אחרים.

אור2221

New member
לבני 17 מותר לקיים יחסי מין עם בת 16

למעשה, אין בעיה לקיים יחסי מין עם בת 16 ומעלה, גם לבני ה-30, בתנאי שאין כאן יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה.

גילאי 14-16 - אסור שיהיה פער של יותר מ-3 שנים.

מירי,

New member
אני מקווה מאוד שיש להם סודות.

אני רק מאוד מקווה שהם לא סחר בסמים....
(הצעיר למשל מסרב לאשר אותי באינסטגרם
)
אני יודעת מי שותה מה וכמה (כולל בן ה-19), לגבי סיגריות אני לא דואגת עם הצעיר ("פשוט" כי הכדורסל יותר מדי חשוב לו, ואם יעשן- בעאסה בשבילו).
עם הצעיר אנחנו נזקקים להרבה יותר הכוונה, טיפת חנוניות אין בה, אז בינתיים ממשיכים לדבר ולהראות לה שאנחנו תמיד הכתובת, גם כשלא הכל מושלם.

למעלה