הסרת שיער גוף

MissPegi

New member
הסרת שיער גוף

היי לכולן, אשמח לשמוע את דעתכן בעניין שמעסיק אותי מזה כמה ימים.
מהו לדעתכן "הגיל האידאלי" להתחיל להסיר שיער גוף? האם לדעתכן יש בכלל דבר כזה "גיל אידאלי" או שלדעתן כדאי להתחיל כשמתעורר הצורך והשערות מתחילות לבצבנה?

רזאי

New member
על איזה שיערות גוף את מדברת?

בד"כ שיער על הרגליים והידיים צומח כבר לפני גיל ההתבגרות. גם ראיתי שיער פנים (שפם וגבות מחוברות) כבר בגילאים צעירים.
לדעתי צריך להוריד שיער כשהוא מפריע, לא כשהוא מתחיל לבצבץ.
אין דמיון בין מישהי שעירה מאוד, שהשיער הצומח על גופה שחור ובולט, לזו שיש עליה פלומה בלונדינית דקיקה. גם הגיל בו יתחילו להוריד שיער (אם בכלל) יהיה שונה לגמרי.

MissPegi

New member
זה עקרוני?

משיער על הידיים עוד אפשר להתעלם (אני בעצמי לא מורידה כי יש לי ממש מעט וגם ככה לא רואים) אבל בגדול התכוונתי לשערות בבית השחי / רגליים.

רזאי

New member
הבנתי בזמן האחרון שאני קשישה מיושנת.

בנות צעירות מורידות שערות במקומות שאנחנו בימי "אנו באנו" לא היינו חולמות לגעת.
רק עצה אחת מאשה קשישה, לחשוב טוב לפני שמתחילים.
אני גילחתי שיער מחצי רגל בגיל ההתבגרות, והיום אני מצטערת מאוד. השיער צומח הרבה יותר עבה וכהה, ואני נאלצת להוריד אותו בקביעות. בחצי העליון של הרגל, שלא גילחתי אז, צומחת פלומה בלונדינית בלתי נראית וחוסכת לי את כל ההתעסקות.

אני לא חושבת שיש גיל...זה יותר עניין של הרגשה אישית

וגנטיקה :)
&nbsp
אם לא מפריעה לילדה ואין מצב שמציקים לה או משהו כזה, לא הייתי אומרת כלום עד שזה היה בא ממנה....

MissPegi

New member
אוקיי, זה משהו שרציתי לשמוע.

לא יצא לי לדבר איתה על הנושא (חוששת קצת להביך אותה) אבל זה מרגיש לי כאילו כל העניין כבר התחיל להפריע לה. היא ממעיטה ללבוש מכנסיים קצרים או גופיות ויורדת לבגד ים רק כשהיא ממש קרובה למים.
&nbsp
מה היית מציעה?

אני לא יודעצ מה רמת הקירבה בינכן אבל אני הייתי

ניגשת אליה ושואל אם יש סיבה למה היא לא לובשת מכנסיים קצרים/בגד ים....
אולי זה לא בגלל שיער אלא בגלל שהגוף משתנה ולא הייתי רוצה לעורר את הנושא אם הוא לא קיים...
&nbsp
אם היא לא תפתח ולא רוצה לחלוק הייתי עוזבת ומנסה לדבר איתה על זה בעקבות פרסומת למכשיר הסרת דיער או משהו כזה ולראות איך היא מגיבה...

אשרז4

New member
אין גיל, לדעתי. אצלי שתי בנות 11

יחסית שעירות.
לי מאוד מציק הנושא אבל לשמחתי הצלחתי לעצור עצמי לפני הגיל שזה משפיע ואני מפנימה ונושמת עמוק את ההבנה שלא כל מה שמפריע לי מפריע לכל אחת מהן.
&nbsp
מגיל מאוד צעיר הן רואות אותי מורידה שערות/ גבות וכד'
&nbsp
וכשהיו שאלות עניתי.
&nbsp
בערך מלפני שנתיים, אולי קצת יותר מדברים על הנושא בהקשר שלהן.
היה לי חשוב מאוד שידעו שאם ירצו אעשה כל מה שאוכל.
שלא יתבישו ממני
שלא ינסו לבד (בזמנו היתה מישהי באחד הפורומים שסיפרה שהבת שלה מרטה/גילחה כמעט את כל הגבה כי התבישה לבקש מהאמא לסדר גבות ולא כל כך ידעה איך לעשות זאת לבד)
סיפרתי להן את זה ומתוך זה הגענו לכך שלדבר ולשתף ולהתיעץ זה הנכון.
&nbsp
כיום לאחת אני מסדרת מעט את הגבות (מעל גשר האף)
לשניה זה יותר הפריע אבל אחרי ניסיון אחד הכריזה שלא מוכנה לסבל את אי הנעימות ומסתדרת עם הנראות.. סבבה.
שתיהן מסירות שער מבית השחי בעזרת משחה והיתה פעם או פעמים של דחיפות שגילחתי להן.
כל זה בעזרתי ועדיין לא לבד.
&nbsp
בזמנו אחת מהן לא רצתה ללכת עם קצר בגלל השערות על הידים ורגלים
חיכיתי שיחל הקיץ. (גם מתוך ידיעה שתמיד קשה לה עם חילופי העונות ושינוי הלבוש- משהו בתחושתיות וגם קצת ירושה ממני. אני עד היום עם נעלים סגורות ועם שרוול קצר רק מאחרי פסח)
אם היתי רואה שגם בקיץ בחום היא עם ארוך היתי מחפשת פתרון.
אבל כל עוד זה היה בהתחלה, הכרחתי את בעלי לא לנסות לשכנע ולא לנסות להסביר, לזרום בכדי שלא יהפוך לאישיו
&nbsp

MissPegi

New member
שמחה לשמוע שיש מי ששותפה לתחושות שלי.

אולי באמת אני צריכה להבין שמה שמפריע לי, לא בהכרח מפריע לה. יתכן בכלל כי ההימנעות מלבישת גופיה או מכנסיים קצרים היא לא באמת הימנעות, אולי סתם כי לא יוצא או מתוך סיבה אחרת. בכל מקרה, נראה לי שאחכה שזה יגיע ממנה ואנסה לשדר לה שהיא יכולה להרגיש בנוח לדבר איתי על דברים כאלה.

אולי תתני לה הסבר כללי. ותראי לה איפה התכשירים נמצאים

תביאי הביתה כל מיני דברים (סכינים, משחות, שעווה). תני לה הסבר כללי על איך משתמשים בהם, תגידי ״אני אשמח לעזור לך״, את יכולה גם להדגים אם בא לך (לא את בית השחי, אולי, אבל להראות איך מעבירים סכין על הרגל).

ואז תשימי את כל הדברים במקום גלוי בחדר האמבטיה. אם היא תרצה - היא תיקח משם.

זה שהיא לא רוצה להיות עם בגד ים יכול להיות גם כי היא חושבת שהיא שמנה....

harley001

New member
קשה לקבוע גיל לעניין כזה

כל ילדה מתפתחת אחרת. הבת הראשונה שלי לא נגעה בשיער עד אחרי גיל 15, הייתה מן טום בוי. הצעירה שלי לא מזמן התחילה להתעניין והכנסתי אותה לעניינים לאט עם הקרם של ויט שאפשר לשים לפני המקלחת ולהתקלח איתו. סוג של כניסה נעימה יחסית לעולם המעצבן הזה

MissPegi

New member
מסכימה ובכל זאת..

היה חשוב לי לקבל "אישור" להרגשה שלי. אולי באמת מה שמפריע לי, לא בהכרח מפריע לה. לפחות בינתיים.
קרם יכול להיות אחלה פיתרון, אני קרעתי את עצמי עם סכינים מגיל 12 :(

אימם

New member
לפי מה שאת מתארת המבוכה אצלה בגין השיער כבר שם

לשאול אותה בישירות אם רוצה להפטר מהשיער העודףאין לזה גיל נכון לטעמי. אם זה מפריע אז להוריד.

למעלה