לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1594715,947 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'עונת הברמצוות, חברים מהכיתה ואחריות ההורים'
עונת הברמצוות, חברים מהכיתה ואחריות ההורים
<< ההודעה הנוכחית
25/06/2013 | 16:27
41
449
אז אתמול חגגתי לילד בר מצווה והיה בר משקאות. הברמן הקפיד לבקש ת.ז מכל מי שלא נראה לו מספיק מבוגר. הוא לא הסכים לתת לבת שלי כוס שמפניה כי רק עוד חודש היא תהיה בת 18. למה אני מדגישה את זה? כי החברים מבית הספר שלו (ששה במספר) שתו אלכוהול שהיה כנראה על השולחנות (אנשים שלקחו ולא סיימו או לא נגעו).
אחד מהם השתכר על סף עילפון, נתנו לו לשתות הרבה מים והוא הקיא פעמיים עד שהתאושש ורק דיבר שטויות ובכה. התקשרתי לאמא שלו והסברתי לה מה קרה. היא הגיבה בסדר גמור ואמרה שתדבר עם הילד ותסביר לו את חומרת העניין. ואני רציתי למות בערך מהסיטואציה.
היום בבוקר הבן שלי הגיע לבית הספר והיה מאוד נסער, הרגיש לא בנוח עם הסיפור והיועצת הרימה לי טלפון ורצתה לבדוק איתי מה קרה. אמרה לי שהיא הרגיעה את הילד שלי שזה לא אשמתו.
אני יודעת שזוג הורים של אחד החברים שלו מאוד זועמים.
כמה עובדות חשובות להבנת התמונה:
הבן שלי לומד בבית ספר לילדים עם בעיות התנהגות, הפרעות קשב וריכוז ואינטיליגנציה תקינה.
מצד אחד לא הזמנתי רשמית חברים שלו מתוך היכרות שלי את הבעיות שעלולות לצוץ ומצד שני לא אסרתי עליו להזמין כי לא חשבתי שיבואו, זה בית ספר אזורי ועשיתי את האירוע בעיר אחרת.

של מי האחריות על החברים שמגיעים לאירוע בכלל וכשמדובר בילדים שמועדים לפורענות בפרט?
אשמח לשמוע

---לא לראשי---
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אוי.'
אוי.
25/06/2013 | 16:52
1
263
אני הייתי כועסת על המארחים, אם הייתי מגלה שילדי בן ה13 שתה לשוכרה.

לשמחתי, הילדים שהוזמנו למסיבה של בתי - לא חשבו אפילו לנצל את העובדה שהיו על השולחנות בקבוקים עם אלכוהול
אז לא עמדתי בפני מצב שהייתי צריכה לפקח על ילדים
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא אירחתי אותם בבית שלי'
אני לא אירחתי אותם בבית שלי
25/06/2013 | 17:00
239
איך אני יכולה להיות אחראית על ילדים בתוך מלא אורחים?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זו הייתה בר מצווה משפחתית'
זו הייתה בר מצווה משפחתית
25/06/2013 | 17:04
1
269
ולכן היה אלכוהול?

אני הייתי מתקשרת להורים בצורה רגועה, מסבירה את הסיטואציה (בדקת שהברמן לא נותן אלכוהול לקטינים, אבל הם לקחו אלכוהול מכוסות שהיו על השולחנות ולא נשתו עד תום, את מאוד מתנצלת והפקת לקחים, שהילד שלך מרגיש זוועה ואת מקווה שהילד שלהם מרגיש טוב)
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כן. משפחתית'
כן. משפחתית
25/06/2013 | 17:48
223
לא חשבתי שהחברים בכלל יגיעו
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מצד אחד אני מבינה אותך מאוד'
מצד אחד אני מבינה אותך מאוד
25/06/2013 | 18:21
7
255
כי נכון שקשה לשלוט על הכל יחד במיוחד האירוע סובב סביבכם ואתם צריכים לדאוג לעוד המון דברים אבל אני כאמא ששולחת את הילד בן ה-13
רוצה לסמוך עליכם כמארחים שתדאגו לילד שלי ותשמרו עליו מסכנות.
אבל מצד שני, ברגע שאתם עושים אירוע שלכם ומזמינים את החברים שלו, באחריותכם לדאוג שהילדים לא ישתו אלכוהול בתוך מתחם האירוע
שבו אתם חוגגים.

הילדים הגיעו בכוחות עצמם או שהייתה להם הסעה?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אין לי שום דרך לשים לב אם ילד לוקח משולחן'
אין לי שום דרך לשים לב אם ילד לוקח משולחן
25/06/2013 | 18:30
2
203
של מישהו אחר. טכנית זה בלתי אפשרי
2 ילדים הגיעו במונית ו- 4 אם אחד האבות
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אם = עם'
אם = עם
25/06/2013 | 18:30
24
לצפיה ב-'האם היה אדם מבוגר (הורה) איתם ?'
האם היה אדם מבוגר (הורה) איתם ?
28/06/2013 | 12:35
66
בגלל החשש של האלכוהול (הרי בכל זאת הם בני-עשרה כבר...) ועוד דאגתי לשים עין על החברות שהזמנו לאירוע (ומדובר על כיתה טובה...) וכן שמחתי שהגיעה לאירוע אחת האמהות (שהיינו איתה בקשר) וגם היא ככה הציצה מידי פעם לבנות...

הייתה סיטואציה אחת ששתי בנות נעלמו (האירוע היה במסעדה שהפכה לאולם אירועים הנמצא במרכז העיר וקרוב לטיילת ולים...) ולי אישית התחילו לרוץ המון סרטים בראש... הלב שלי פשוט דפק (אמרו שהם הלכו למסעדה אחרת באיזור ועוד...)

בסוף התברר שהם התיישבו ליד איזה שולחן בפינה הצדדית של המקום...

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נכון, אבל כאן יש תכסיס ממש ערמומי מצד הילדים'
נכון, אבל כאן יש תכסיס ממש ערמומי מצד הילדים
25/06/2013 | 18:41
3
221
שקשה לצפות מראש. הם בני 13, לא בני 7 שצריך לצפות להשגחה צמודה עליהם, וההורים שלהם ידעו שהם שולחים את הילדים לאירוע המוני שבו עשוי להיות אלכוהול, גם אם הוא לא יוגש להם.

זה לא שהאחריות איננה שלה, אבל אני מצפה מכל הורה נורמלי להבין את הסיטואציה ולהאשים את מי שבאמת צריך להאשים - את הילד שלו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא מסכימה'
לא מסכימה
26/06/2013 | 23:12
2
117
אם אני שולחת את הילד שלי לבר מצווה שהוזמן אליה אני מצפה שלא תהיה לו ולחבריו גישה לאלכוהול ושהוא נמצא במסגרת השגחה של המשפחה של בעל השמחה.
גילאי 13 לידיעתך כן צריכים השגחה בעיקר כשהם חבורה. הם בתחילת גיל ההתבגרות והסכנה היא לא רק מאלכוהול...
בגלל שהם צריכים השגחה ותעסוקה, הרבה פעמים מביאים מפעיל או משחקי שולחן, מה שמונע מהם "לעשות שטויות"
אני אישית כהורה מטילה אחריות על התנהגות של הילד שלי  - עליו אבל על האפשרות לשתות את האלכוהול (שלא נמנעה מהם)  - על בעלי השמחה.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אז תוודאי את זה עם המארחים קודם'
אז תוודאי את זה עם המארחים קודם
27/06/2013 | 18:22
1
74
ברור לך, כמי שהייתה אורחת באירועים שבהם נכחו גם מבוגרים, שגם אם בבר לא מגישים אלכוהול לקטינים יהיו כוסות אלכוהול על השולחנות, שנשתו על ידי מבוגרים?

גם ברור לך שאין שום אפשרות לספק לבני 13, באירוע בר מצווה לילד שלך, שמיועד גם למבוגרים, השגחה שלא תאפשר להם לגנוב כוסות משומשות עם שאריות אלכוהול משולחנם של סועדים כשהסועדים הולכים לרקוד, נכון?

אז או שלא חשבת על האפשרות הזו בכלל (ואז למה שהיא תיקח אותה בחשבון) או שלקחת אותה בחשבון וגם לקחת את הסיכון.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'האפשרות של לגנוב כוסות מאורחים '
האפשרות של לגנוב כוסות מאורחים
27/06/2013 | 21:38
78
כנראה שלא הייתה עולה על דעתי וכנראה שגם לא עלתה על דעתם של המארחים. כאן אני מזדהה איתם ולא מאשימה כי זה נעשה בהחבא ולא במודע.
מאידך, בסך הכל ניסיתי להביט בזה מנקודת המבט של הורה ששולח את ילדו לאירוע בר מצווה
ומצפה שתהיה עליו השגחה...
אבל כולנו כאן למדנו מזה שכשמוזמנים חברים של הבן לבר המצוה, כדאי להצמיד להם השגחה

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מזל טוב. לדעתי האחריות שלך '
מזל טוב. לדעתי האחריות שלך
25/06/2013 | 18:29
1
223
מצטערת. זו ההרגשהש לי - כששלחתי את הבת שלי לארועי בר מצווה/בת מצווה ציפיתי שלא יאונה להם כל רע.
נכון, את לא יכולה לפקח על כל אורח ואורח במסיבה שלך ועדיין לדעתי האחריות שלך.
אם לא רצית שיבואו היית צריכה להגיד במפורש שלא יבואו ולא להניח הנחות לגבי הגעה או אי הגעה של הילדים.

צר לי, לא רוצה להעכיר את מצב רוחך, אבל זו הדיעה שלי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זה בסדר, זו דעתך '
זה בסדר, זו דעתך
25/06/2013 | 18:39
165
אני לא חושבת שזה אפשרי מבחינה טכנית.
תראי, זה לא האירוע הראשון שאני עושה, מאחורי בר/בת מצווה של הגדולים ועוד בת מצווה של הקטנה ומעולם לא נתקלתי בבעיות עם חברים.
אני לא רואה אף אחד מההורים כאן לוקח "שומר" במיוחד כדי לוודא שלא יאונה להם כל רע בדיוק כמו שאני לא יכולה לפקח במהלך האירוע על כל אחד מילדיי בכל רגע נתון.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אוי. קשה. לא יודעת מה לענות.'
אוי. קשה. לא יודעת מה לענות.
25/06/2013 | 19:18
45
לצפיה ב-'לדעתי האחריות היא שלך'
לדעתי האחריות היא שלך
25/06/2013 | 19:56
3
208
וחבל (זה אמנם מאוחר כבר...) שלא ודאת עם הבן לך מי מהחברים שלו מגיע.
דוקא כי ידעת שיש בכתה/בבי"ס  שלו ילדים עם בעיות, היית צריכה לשמור עליהם עם 10 עיניים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'חני ,ההורים של אותם ילדים ,אם חשבו שיש סיכוי'
חני ,ההורים של אותם ילדים ,אם חשבו שיש סיכוי
25/06/2013 | 22:59
2
179
שהילדים שלהם עלולים להסתבך במשהו ,יכולים היו לאסור עליהם להשתתף בארוע.
איך ,תוך כדי ארוע שהשתתפו בו עשרות אנשים ,יכולה האמא המארחת להשגיח על שישה ילדים.
הם בני 13. בכל זאת יש צפיה בסיסית מהם להיות מסוגלים לתפקד באופן סביר במשך שעתים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'היא כתבה שהארוע היה ארוע משפחתי'
היא כתבה שהארוע היה ארוע משפחתי
26/06/2013 | 06:18
119
לכן אני מצפה מהבן שלי לומר לי מי מהחברים יגיע לארוע, ומכיון שאני יודעת שאלה ילדים עם בעיות התנהגות, אם כבר הסכמתי שהם יבואו, אני מאמינה שאחשוש שאולי יקרה משהו, לכן מן הראוי שאשים עליהם עין. אם לא אני אז אומר למישהו מטעמי.

בדיוק כמו שאני כמורה שמכירה את הילדים בכתתי, אשים יותר עין בטיול על הילדים השובבים (ואני עדינה במילותי) או אדאג שהורה של ילד מאד שובב יצטרף.
נכון, זו לא השוואה ממש נכונה אבל בכל זאת, בדיוק כמו שצליל מיתר כתבה, כשאני שולחת את הילדים שלי לארוע, אני יודעת שהם נמצאים תחת השגחה. אני רגועה.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לאסור להשתתף בבר מצווה?'
לאסור להשתתף בבר מצווה?
26/06/2013 | 12:31
109
הורה שיודע שהילד שלו נוטה לאלימות - אני מצפה שהוא יפעל בנידון (יגיע עם הילד כדי להשגיח, יאסור על הילד לבוא, או פתרונות אחרים)

אבל כאן באמת הורה צריך להרחיק ראות כדי לחשוב שאולי הילד שלו ייחשף במסיבה לאלכוהול.

הילדים עשו מעשה שובבות מטופש, אבל באמת לא משהו שאת יכולה לאמר עליו "איזה ילד מופרע, איך בכלל מרשים לו לצאת מהבית?"

(אני עדיין זוכרת שבגיל 11, במסיבת בת מצווה משפחתית, אני ובן דוד שלי טעמנו מהשמפניה (היא היתה מגעילה, שנים אחרכך לא רציתי להתקרב לשמפניה). ואף אחד מאיתנו לא היה מופרע במיוחד. סתם ילדים).

אני חושבת שקשה כאן להאשים, כי באמת זה משהו לא צפוי.
ועדיין - אם בני בן ה13 היה חוזר שיכור ממסיבת בר מצווה של חבר - מסיבה רשמית, מאורגנת, קיבל הזמנה - הייתי כועסת.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אוי איזו תסבוכת .'
אוי איזו תסבוכת .
25/06/2013 | 22:56
128
אני לא חושבת שיש לך ,או לכל אמא אחרת ,אפשרות טכנית ,להצליח להיות אחראית על שישה ילדים בני 13 שמשתתפים בארוע משפחתי.
אני מבינה את ההורים שזועמים אבל לא חושבת שאם הם היו ההורים המזמינים בארוע הזה ,הם היו מצליחים להשגיח כל הערב על אותה שישיה.
מציע לך לא לקחת ללב.
לדבר שוב עם ההורים של הילד ששתה ולהסביר ששתה שאריות מהשולחן ולא שקיבל שתיה אלכוהולית באופן יזום.
להגיד כמה את מצטערת וכו'....ולגמור בזאת את הסיפור.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'האחריות היא שלך'
האחריות היא שלך
25/06/2013 | 23:15
1
180
הילדים היו תחת אחריותך באירוע שאת אירגנת.

אם ילדים עם בעיות התנהגות הוזמנו היית צריכה לתכנן שחלק מהם יגיע ולמצא פיתרון.
פיתרון יכול להיות להגיד להורים שלהם שיבואו גם כדי להשגיח או להזמין חברים של הבת שיוצמדו לנערים.
אם הילד שלי הולך לאירוע שאני לא מוזמנת האחריות של המבוגרים ששם לשמור עליו.

הייתי מתקשרת להורים הללו ומתנצלת.

מקווה שהרוחות ירגעו והעל יחזור לשיגרה בקרוב.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
26/06/2013 | 06:19
9
לצפיה ב-'בעל המועדון בו הילד שלי חגג אמר שהוא מבטיח'
בעל המועדון בו הילד שלי חגג אמר שהוא מבטיח
25/06/2013 | 23:30
4
257
שלא יהיה בכלל אלכוהול במועדון באותו ערב, למרות שהיו כמה מבוגרים (משפחה). אפילו לא הייתי צריכה לבקש, הוא אמר שאצלם במסיבות בר ובת מצווה לא מוכרים אלכוהול.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא מגישים'
לא מגישים
25/06/2013 | 23:43
34
לצפיה ב-'ברור, זה סוג אחר של אירוע'
ברור, זה סוג אחר של אירוע
26/06/2013 | 09:17
37
לצפיה ב-''
28/06/2013 | 12:39
8
לצפיה ב-'זו לא היתה מסיבה לילדים אלא למשפחה'
זו לא היתה מסיבה לילדים אלא למשפחה
28/06/2013 | 16:22
67
היו 6 חברים שלו בסך הכל
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אצלינו בכלל לא היה אלכוהול'
אצלינו בכלל לא היה אלכוהול
26/06/2013 | 23:45
2
130
שביל מה? הרי גם  אורחים צריכים לחזור הביתה. ברגע שהורים שותים אלכוהול אין לצפות שהילדים לא ישתו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בעיני האחריות מוטלת אך ורק על הורי הנערים'
בעיני האחריות מוטלת אך ורק על הורי הנערים
27/06/2013 | 06:25
1
98
אם ידוע לך כהורה שילדך מועד לפורענות, או שתמנע מלשלוח אותו לארוע משפחתי של מישהו אחר לבדו, או שתנהל עם בעל הארוע שיחה מקדימה ותברר אם בכלל מתאים לבעל הארוע להתמודד עם קשייו, או שתבוא איתו(אם יש הגבלה על מספר מוזמנים כי מדובר על אולם ארועים לא חייבים מלכתחילה להשתתף).
אני אומרת זאת כאמא לילד עם "סתם" ADD שהיתה לו בעיה להתמודד עם תסכול בעבר, וליויתי אותו לכל ארוע עד כתה ד' , כיוון שהייתי מודעת לקשייו וממש לא ציפיתי מאף אחד אחר חוץ ממני להתמודד איתם, קל וחומר הואים לילדים בני 13 עם הפרעות התנהגות שמרשים לעצמם לשלוח את ילדיהם לארוע של ילד אחר מבלי להתכונן לקראתו כראוי וליצפות מראש תרחישים שעלול להתמודד עמם, שלבעלת הארוע שאינה הורה שלו אין כל דרך לצפותם או להתמודד עמם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'איך אפשר בכלל לפקח על ילד שהולך ושותה'
איך אפשר בכלל לפקח על ילד שהולך ושותה
27/06/2013 | 07:27
93
כוס של מישהו אחר?! זה כל כך מגעיל עד שרק זה מספיק בשביל להבין שלא המארחת אשמה. אם הילדים הם טיפוליים ההורים היו צריכים לדאוג להם למלווה ...למשגיח. להפיל את זה עכשיו על המארחת זה סתם ניצול.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'טוב...אני הולכת לייצג את הצד המאד לא מוסרי...'
טוב...אני הולכת לייצג את הצד המאד לא מוסרי...
27/06/2013 | 17:29
1
155
מה קרה? מי מת??? אז הם שתו. וילד אחד אפילו הקיא (יופי! אולי הוא ילמד שזה איכס ולא יגע במשקה בחיים!!!)
נכון שהיה צריך יותר השגחה...אבל רבאק! - הם לא היו לבד בשדה נטוש! הם שתו (איכס) במקום בו היו עוד מבוגרים שגם אם לא שמו לב לשתיה - הושיטו יד ועזרו להם. קצת פרופורציות!
כשרביב היה בן ארבע היינו בחתונה. היה בר אקטיבי. פתאום העולל מופיע זורח כולו (חיוך מאוזן לאוזן...) -"אמא תטעמי! המיץ הזה טעייייייייייייים" - הוא סחב מבחנה עם אלכוהול. אז? פירקתי את החתונה? צרחתי על הדודים? לא! נתתי לו לשתות מים (הוא בכה...המיץ יותר טעים) ועוד מים...הוא הקיא את נשמתו...הצלם צילם את הבן דוד הקטן רוקד...נופל..קם...מקיא...והיום הוא בן 12 ולא זוכר כלום. גם לא נוגע ב"מיץ"...
ר/
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זה מצד אחד נכון'
זה מצד אחד נכון
27/06/2013 | 19:02
97
מהצד השני, את היית שם והאחריות היתה שלך ולכן קל לך לקבל שזה לא נורא. הורים שלא היו שם זה די שוק עבורם.
אני מסכימה שהבעיה היא שהילדים התנהגו בשובבות וסקרנות, כמו שצפוי מילדים, ואי אפשר היה לצפות שהם יעשו את זה. והטיפול היה מסור ורציני.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'גם אני לא אעשה לך חיים קלים'
גם אני לא אעשה לך חיים קלים
27/06/2013 | 19:07
107
ואצפה ממך לקחת אחריות. אני יודעת על מסיבה אחת, שהיו צפויים בה ילדים "לא רגועים" שמינו בה את אחד הנערים הבוגרים (לא זוכרת אם זה היה אח של בעל השמחה או בן דוד שלו) להיות אחראי על שולחן הנוער ולהתריע אם קורה שם משהו לא קביל. אם מישהו היה "שם עין" עליהם סביר להניח שהיה רואה שקורה משהו עוד לפני שלב העילפון.  
קרה, לא הצלחת למנוע למרות שנקטת באמצעים סבירים, קורה, קורה שעושים טעויות. מזל שלא קרה משהו חמור. תתנצלי ותקווי שבזה זה ייגמר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'האחריות היא עליך, על בעל האולם, ועל ההורים'
האחריות היא עליך, על בעל האולם, ועל ההורים
27/06/2013 | 21:11
78
אני לא יכולה לדמיין את הילדות שלי גונבות/לוקחות אוכל משולחן וצלחת של מישהו אחר וזר - זה ממש מגעיל.

והורים שהילדים שלהם חסרי גבולות וחינוך לא יתפלאו להתנהגות כזו.

את ו/או בעל האולם אכן יכלו לפקח או לשים מפקח (מפעיל/ מלצר/ ברמן) שיעסיק ויסתכל על הילדים.

מאחר שזה כבר נעשה עכשיו כולם יהיו יותר חכמים. וכנאמר לא בוכים על חלב (אלכוהול) שנשפך
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הבהרות ועדכונים'
הבהרות ועדכונים
27/06/2013 | 22:10
6
227
קודם כל לא היו ריקושטים אחרי האירוע מצד ההורים מלבד בשיחה טלפונית בין הילד שלי לחבר שלו הבן שלי שמע את אבא שלי ברקע צועק משהו בעניין.
בשיחה עם האמא של הילד במהלך הזמן שניסינו לאושש אותו מהשכרות, היא לא נבהלה והבינה שאנחנו דואגים לו ואפילו אמרה שזו הזדמנות טובה ללמד את הילד כמה אלכוהול זה רע.
אני לא ידעתי שהילדים יגיעו ואם הייתי יודעת הייתי מבקשת מאחד ההורים שיתלווה אליהם.
כשאני שולחת את הילד שלי לאירוע של חברים אני ממש לא מצפה שבעלי האירוע ישמרו עליו. אני שולחת אותו כי אני סומכת עליו שידע להתנהג בחברה ולא יעשה דברים שיסכנו אותו בדיוק כמו שאני שולחת אותו באוטובוס או למכולת ואני סומכת עליו שהוא ידע להפעיל שיקול דעת בכבישים ובחברה. הם נערים בני 13!! אלו ילדים שמבלים מחוץ לטווח הראייה של הוריהם על בסיס קבוע אחה"צ כשנפגשים עם חברים או הולכים לחוגים.
אולי במקרי קיצון כמו של אמא של אחד החברים שלקחה אותם לחגוג בר מצווה בירושלים כולל ביקור בהר הבית ודאגה לאבטחה, בהחלט אני מצפה ממנה לשמור על הילד שלי וגם אז הייתי מפעילה שיקול דעת אם אני סומכת עליו שידע לשמור על עצמו ועל ההתנהגות שלו למרות ההשגחה שלה.
הבן שלי נחשב כילד טוב ומחונך ומאוד אהוד על חבריו וקשריו לא נפגעו. הוא חש שקרה משהו לא תקין באירוע שלו ולכן הרגיש רע עם העניין.
הבנתי ממנו שהיועצת ביקשה ממנו פרטים על מה שקרה, כנראה דיברו עם הילדים על חומרת העניין ובזה בערך זה נגמר.
אף הורה לא התקשר אלי וביקש הסברים ואני חושבת שלא סתם לא התקשרו אלי, יש מצב שלהם גם לא נעים שהילדים שלהם התנהגו כך באירוע משפחתי.
אני יכולה להגיד לכם רק מעצמי שאם הילד שלי היה עושה דבר כזה הייתי קוברת את עצמי מבושה ומתקשרת לבעלי האירוע ומתנצלת על ההתנהגות שלו (ועשיתי את זה כבר פעם בהקשר של התנהגות - לא שכרות).
לא מסירה מעצמי אחריות, הייתי צריכה להצמיד להם מישהו כשראיתי שהגיעו (כאמור, לא צפיתי הגעה) אבל לא יכולתי להפיל את זה על אף אחד מבני משפחתי והיה מאוחר מידי להתארגן. סך הכל הם התנהגו יפה כל הערב, ברכו אותו על הבמה, רקדו איתו והילד שלי היה מאושר באדם, עד לאותה נקודה שהיתה סמוכה לסיום האירוע ורוב האורחים כבר הלכו.
היה. נגמר. למדנו לקח
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
27/06/2013 | 22:29
10
לצפיה ב-''
27/06/2013 | 23:11
74
הכי הפריע לי כשקראתי מה הבן שלך הרגיש. היה לי חבל שזה "הכתים" לו את הארוע.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
28/06/2013 | 07:05
8
לצפיה ב-'מסכימה איתך, טוב שנגמר כך.'
מסכימה איתך, טוב שנגמר כך.
28/06/2013 | 10:24
27
לצפיה ב-'הכי חשוב שתזכרו את הכייף והשמחה '
הכי חשוב שתזכרו את הכייף והשמחה
28/06/2013 | 18:09
20
לצפיה ב-'הבעיה היא שמי שקורה את השרשור והפעם את חטפת'
הבעיה היא שמי שקורה את השרשור והפעם את חטפת
03/07/2013 | 16:56
27
רכיש כאילו הוא נמצא בזירה של טובקיסטים שעכשיו נפוצה גם בפייסבוק. במקום לשמש קבוצת תמיכה אחד לשני כל דיון הופך להיות הזדמנות להראות לשני שהוא טוב יותר.

ממש כואב לראות את זה וזאת בהחלט מגמה חברתית ברורה. קודם חשבתי שעושים את זה לי אבל אני רואה את התופעה הזאת כל כך הרבה שזה פשוט מרחיק. חבל.
הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

15:50 | 14.06.20 דיברגנט
22:27 | 07.06.20 אורחים בפורום
17:49 | 02.06.20 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ