ישראלי בעולם הגדול.

את יודעת שאלו סיפורים הזויים?
אם

לא הייתי מכירה אותך, הייתי חושבת שזו המצאה.

iris mom of two

New member
לפעמים אני שומרת ספורים בבטן

כי הם כל כך הזויים שאני בטוחה שלא יאמינו לי. ערבים נוצרים מחוץ למזרח התכון שונאים את המוסלמים יותר ממה שאנחנו מסוגלים לשנוא אותם. לכן הם הכי פרו ישראליים שיש.

ובארה"ב מאד נפוץ שיש קשר טוב בין ישראלים לערבים, פשוט כי אנחנו מבינים אחד את השני. עבדתי פעם עם בחור סורי, שלא היה אוהד ישראל, אבל היינו מיודדים, הוא אפילו הביא לי פיסטוק טרי מהביקור שלו בסוריה.

גם בעברי הרחוק, כשהייתי בת 22 בחור אירני או עירקי, לא זוכרת, אבל שמו היה חוסיין ניסה להתחיל איתי, אפילו יצאנו לחמוס פעם או פעמיים. נדמה לי שהוא היה באהאי, והדליק אותו שאני חיפאית לשעבר ושבקרתי בגנים הבהאים.

את הספור הכי הזוי ספרתי למטה, וזה היה ממש הזוי.

מירי,

New member
ערבים נוצרים גם כאן לא תמיד 'מתים על המוסלמים

ראי את אנשי צד"ל שעברו לגור כאן.........................

אימם

New member
כיצד הייית מגיבה אילו נתקלת באנטישמיות?

לפי הכתבה הראשית היום בYNET, בארה"ב כיום שיא תמיכה בישראל, דהיינו 64% מהאמריקאים תומכים בישראל.
אבל יש עדיין 12% שתומכים בפלסטינים. מכל מקום כנראה שזה מאוד תלוי מקום מגורים. באירופה זה הרבה יותר מסוכן מבחינה זו אבל אין בטחון בנוגע לעתיד.
לפני מספר חודשים שודרה בטלויזיה כתבת תחקיר בת ארבעה פרקים של צבי יחזקאלי, שהתחזה למוסלמי ונכנס לקבוצות קיצוניות של איסלאם באירופה.
הכתבה הראתה כיצד מתמודדות קהילות יהודיות באירופה עם אנטישמיות וגם על התפשטות האיסלם באירופה. מדהים ומפחיד כאחת.
לאחר צפיה בכתבה הזו, אני מתפלאת רק כשאני קוראת תגובות שלא נתקלו באנטישמיות. בכל מקרה קצב הגידול שלהם גדול יותר משל היהודים.
הכתבה הזו צופה שבשנת 2050, ברבות ממדינות אירופה יהי רוב מוסלמי.

מה בין התפשטות האיסלאם באירופה

לבין הנטייה לאיסלאם קיצוני?
להתבוללות או התערבבות בחברה המקומית?
לאחוזי המוסלמים באירופה (עדיין נע בין 2% ל9.5% בצרפת הכי מוסלמית) ?
למה לא כל מוסלמי הוא ערבי? (ראו אחוזי איסלאם ברוסיה למשל...קרוב ל20% והם ממש לא ערבים)
למה המוסלמים (מהגרים,גם אם דור שלישי) נמצאים בשולי הרבדים החברתיים-כלכליים?

איך זה קשור לאנטישמיות? או לשנאת זרים? ומי הזר פה?
למה אירופה ליבראלית?
ואיפה לא כל כך?
ומה בין זכויות אזרח,חופש דת ופולחן לבין פעילות המוסלמים ?

בקיצור-ראיתי את הכתבה על כל 4 פרקיה, כי זה נושא שמעניין אותי--- סלט שלם ,אגב ,גם שם--בדיוק כמו בכתבה העיתונאית שצירפת בקישור.
אלף נושאים שמחוברים יחד ויוצרים תחושה--- אני בכלל לא "מכחישת איסלאם" אבל בהחלט יש מגמה לכתבה הזו--ויחזקאלי הלך לכוון הזה- של האיסלאם הקיצוני.

ואגב ,יש לא מעט עויינות לישראל
אבל זו אינה בהכרח אנטישמיות אלא אי הסכמה בוטה עם מדיניות ישראל (שנתפסת גזענית,מפלה,כובשת וכו)

ולמה אנחנו (כתיירים) לא נתקלים באנטישמיות? אולי אולי אולי----כי היא זניחה מאד בהיקפה ,ותייר ממוצע שמגיע לשבוע-או שבועיים פחות בא במגע עם אוכלוסיה רלוונטית לנושא זה.

אימם

New member
האיסלם באירופה

קודם כל, לא צריך איסלם קיצוני בשביל גילויי שנאה כלפי יהודים. כן, אני מדברת בעיקר על הגירה ממדינות ערביות על מספרם הגדל והולך והשתלטותם על אירופה.
שהרי משפחה מוסלמית ממוצעת גדולה הרבה יותר ממשפחה נוצרית או יהודית.
החשש הגדול הוא שבמדינות אירופה הללו נוצר תהליך איסלמיזציה שבסופו יוגבלו כמה דברים:חופש הביטוי, חופש הדת, מעמד האישה...
לדוגמא רצח כבוד המשפחה, המתבצע גם באוכלוסיות של מהגרים באירופה => אחד מכל עשרה מוסלמים בבריטניה מצדיק רצח כזה ומדובר על ימינו...
עכשיו נדבר גם על טרור. הוא קיים באירופה ונעשה רובו ככולו בידי מוסלמים. בואי ניקח לדוגמא את הפיגוע של מחבל שבשנה שעברה טבח מורה ושלושה תלמידים רק כי הם יהודים.
את אומרת שאלה רק האיסלמים הקיצונים, אך הסטטיסטיקה אומרת שאחזו לא מבוטל מהאיסלמים מביעים תמיכה בטרור. מכאן נובע הפחד מהם.

בואי נדבר על מספרים

כמה מתושבי אירופה מוסלמים (נתון אחרון 4.7% בממוצע) מאוכלוסיית מדינות אירופה המערבית הם מוסלמים.

את הנתון הסטטיסטי מטה לחלוטין הנתון לגבי הרפובליקות המזרחיות של ברה"מ לשעבר (אבל שם מדובר באיסלאם לא ערבי )

מעבר לכך- יש ערים (כמו שטוקהולם, אמסטרדם, מרסיי) שאחוז האוכלוסיה המוסלמית מגיע לקרוב ל20% מהאוכלוסיה המקומית.

כמה אחוז מוסלמים יש במדינת ישראל?
נכון לשנתון הסטטיסטי של 2012 - 16.6 % (כמיליון מאתיים אלף) מתושבי מדינת ישראל הם מוסלמים.
האם כל מה שכתבת לא יכול להיות תקף לגבי ישראל עוד הרבה יותר ?
(רק חוק המספרים הגדולים)

אני מתקשה להבין למה באירופה החרדה (שלך, לא של ההולנדי כמובן) מביעה חשש להשתלטות האיסלם, לאכיפת חוקי השריעה, לגילויי שנאה ליהודים, לאנטישמיות?

ובישראל -לא?

שלא יהיה ספק, אני חושבת שיש בעיה מהותית עם המוסלמים בחלק ממדינות אירופה, בעיה משולבת בהגירת עבודה,ועוד נושאים בליבה של הסוגיה- אבל הדמונזיציה והחרדות מהתפשטות האיסלאם באירופה מתמיהות אותי.

כאן-יש הרבה יותר מוסלמים ואנחנו מאד רגועים .

כן-היה מקרה של המחבל מטולוז שתקף את הילדים בשל היותם יהודים.
כמה מקרים יש כאלו בשנה ? בעשור? בכל אירופה?
ובישראל?

אימם

New member
אנחנו לא ממש רגועים גם בארץ

אנחנו פשוט ערוכים כאן טוב יותר להתמודדות עם התקפות טרור. (אגב, מכתבה ב-YNET, חוקרים אמרו שתושבי אירופה בסיכון להיפגע מפעולות טרור פי 20 מתושבי ארה"ב.)

הדמוניזציה שייכת כולה לערבים המוסלמים המהגרים בחו"ל. יש קמפיינים שלמים של דה לגיטימציה של קיום מדינת ישראל.
אחרי המשט לישראל היו התקפות של יהודים בחו"ל. ברכבת, השלכת בקבוקי תבערה, התקפות על בתי כנסת., סלוגנים והשחתה של קירות בתי הכנסת...
במבצע עופרת יצוקה גברו תקריות אנטישמיות בחו"ל.
במפת תקריות אנטישמיות 2013 אפשר לראות דיווחים של תקריות...הטרור של היום לובש צורות רבות.
גורמים בקהילה היהודית באירופה עצמה, מעודדים יהודים לעזור בגלל התגברות האנטישמיות...
כמו שכתבת קודם, היות וזה מכוון כלפי תושבי הקבע היהודים ורכושם.
רק בשנת 2012, דווחו מאות מקרי אלימות .רק באנגליה לבדה, מאז מבצע עמוד ענן, מספר התקריות האנטישמיות הוכפל .
בשנה האחרונה האנטישמיות עברה גם לאינטרנט. בצורת התקפות סייבר על אתרים ישראלים ועוד...

אור2221

New member
התקפות סייבר על אתרים ישראלים זו אנטישמיות

או מחאה כנגד ישראל? איזו התקפה על אתרים ישראלים תקטלגי כביקורת על ישראל ואיזו כאנטישמיות?

אביבקיץ

New member
אחוז המוסלמים במרסיי - 25%

מאד דומה באמסטרדם.
קצת פחות בשטוקהולם.

בצרפת כולה - 10%.
מרסיי - ,25%
פאריס - עבר את ה5%.

לנודון - עבר את ה8%

אביבקיץ

New member
והבעיה היא ממש לא רק המוסלמים

יש גם הרבה בלונדינים שלא סובלים אותנו

מירי,

New member
לא כל המוסלמים טרוריסטים

אבל כל הטרוריסטים מוסלמים (גם אם לא כולם רוב-רובם).
המוסלמים באירופה הם ברובם מהגרים (גם אם דור שני-שלישי) ממדינות ערב ולכן לא ניתן להפריד בינהם לבין האיסלם.

ובשם האיסלם נעשו לא מ מעשי רצח, לא רק של יהודים, ולא בעבר הרחוק.

לא צריך לתת לעובדות לבלבל אותך חלילה.

חלק משמעותי מאוכלוסיית אירופה המוסלמית הם תושבי המדינות המזרחיות של ברה"מ לשעבר.(כ 20%)

בבולגריה מיעוט מוסלמי גדול (12%) ,בבוסניה, אלבניה, ועוד כמה ---שם... יש מיעוט מוסלמי גדול (ואפילו רוב בבוסניה) והם ממש לא ממדינות ערב.

חלק משמעותי מאוכלוסיית המוסלמים באירופה-הם מהגרים מאפריקה ,מהמזרח הרחוק, ממזרח אירופה למערבה (כן גם מהגר בוסני לגרמניה נחשב מהגר מוסלמי)

ויש גם ערבים (בעיקר מצפון אפריקה, ולבנון) .

קצת עובדות המתבססות על תחזית ל15 השנה הבאות בעולם האיסלם

60% מהמוסלמים בעולם יחיו ב-2030 באזור האוקיינוס השקט
20% במזרח התיכון,
17.6% באפריקה שמדרום לסהרה
2.7% באירופה ו-0.5% ביבשת אמריקה
ב-2030 תתפוס פקיסטאן את מקומה של אינדונזיה כמדינה שבה מספר המוסלמים הוא הגדול ביותר.
אז לא בדיוק משתלטים על אירופה וגם לא הופכים לרוב באירופה,אבל זה לא חשוב.

הסתקרנתי -אז הלכתי לראות כמה פיגועי טרור היו מוסלמים? (המקור הוא ויקיפדיה ----לא מעבר לכך) והצ'צנים תופסים מקום "מכובד"

שלא יהיה ספק- אני לא מזלזלת באיום של הטרור
לא בארץ ולא באירופה
אבל ממש לא כל הטרוריסטים או אפילו לא רובם מוסלמים (רק שהצ'צ'נים או האיריים לא מעניינים אותנו)
וחלק ניכר מהמוסלמים באירופה אינם ערבים (לא יודעת נתונים מדוייקים ,אבל התפלגות ברורה של אוכלוסיית מהגרים מעידה שזה לא מדויק).

האם יש איסלאם באירופה? וודאי שכן
האם חלקו נוטה לקיצוניות ואף לתמיכה בטרור ? וודאי שכן

מכאן -----נובע שכל המוסלמים באירופה גם ערבים וגם תומכי טרור ?

אבל ההקשר שאת עושה מסוכן וגזעני .
את אומרת
הטרוריסטים רובם מוסלמים
רוב המוסלמים באירופה ממוצא ערבי ,מהגרים או דור שני
ומכאן 1+1= ?

BrightEye

New member
לא יודעת לגבי עובדות

אבל לפחות אנחנו בתקשורת כאן שומעים על מעשי טרור של מוסלמים באירופה ולא של הצ'צנים והאירים (שהם חלק מהטרור המקומי בארצותיהם), ולכן, מבחינתנו טרוריסט הוא מוסלמי.

מירי,

New member
ככה מהמספרים שהבאת....

מתוך 20 הפיגועים 14 בוצעו ע"י מוסלמים ואם ניקח בחשבון שהאירים כבר לא פועלים, אז מאז 1998 (אז הארוע האחרון שלהם) כל הארועים שהבאת מויקפדיה בוצעו ע"י מוסלמים. (בצ'צ'ניה יש מוסלמים....).

והייתי צריכה אולי לדייק, ההגירה אל מערב אירופה הוא ממדינות ערב "מקורה של רוב האוכלוסייה המוסלמית באירופה המערבית היא ממהגרים שבאו לאירופה החל ממחצית השנייה של המאה ה-20 מארצות מוסלמיות לחופי הים התיכון." (גם אני הסתפקתי בויקפדיה).

אני משתדלת לא לתת לנתונים לבלבל אותי, אני לא דיברתי על ערבים- ערבים זה גם נוצרים......

iris mom of two

New member
תלוי מצב

בינתיים לא היה מצב שיצאתי ממנו ממש בהרגשת פחד. אולי קרה פעם או פעמיים שהיה לי לא נעים או שכעסתי, אבל זה היה יותר כתגובה לטיפשות. פעם אחת לפני מליון שנים, כשהייתי בארה"ב כתיירת נתקלתי באנטישמיות לא מוסוות, ואם רוצים לדבר על סיטואציה הזויה:

היינו שתי בחורות בנות 21 תיירות מישראל על אוטובוס. מאחורינו ישבו שני בחורים בלונדינים בני גילנו שניסו להתחיל איתנו. הם לא האמינו לנו שאנחנו יהודיות, כי היינו בחורות, צעירות, ונאות מראה, ולא זקנים עם אף עקום (בחיי שהם אמרו לנו את זה). בכסא לידינו ישב זקן מוסלמי מתימן, שבערבית אמר לנו כמה שהם מטומטמים. וצחקנו איתו עליהם.

זו היתה נסיעה של שלוש שעות מסן פרנסיסקו ליוסימיטי, ובהחלט היה משעשע והזוי כל כך שעד היום אני זוכרת את זה.

XמXלה

New member
באמסטרדם לפני כחודש

נכנסנו ל"שווארמיה" לקנות צ'יפס (כמעט כל המסעדות האלה שם בניהול מוסלמים) ודיברתי עם הזוגי בעברית. המוכר הוא ניסה לעקוץ אותנו בעודף וטען שנתנו לו שטר של 20 כאשר נתנו לו של 50. בסוף הוא החזיר את העודף. התיישבנו לאכול והוא תקע בנו כזה מבט שהצ'יפס נתקע לי בגרון אז יצאנו החוצה (ומהקור הצ'יפס התקרר תוך 10 שניות בערך
)
במונית כבר דיברתי איתו אנגלית כי לנהג גם היה מראה ומבטא של בני דודנו.

בפראג נכנסנו לאיזה חנות לשאול משהו ודיברנו בינינו בעברית, המוכר שואל אותנו במבטא שלא משתמע לשתי פנים מאיפה אנחנו, ענינו תודה ויצאנו.

ולעומת זאת, בחנות צילום באמסטרדם פגשנו בחורה מתוקה שהתחילה לדקלם לנו את הא-ב ואמרה שהיא כ"כ אוהבת את ישראל. החלפנו פייסבוקים ואמרתי לה שכשתבוא נשמח לארח אותה

How I Disappear

New member
בספטמבר שעבר נסעתי עם חברה ללונדון

כמובן שידענו שעלינו להצניע את ישראלותינו (כי זה דבר ידוע לעשות זאת מפני שלא ממש אוהבים אותנו בעולם)

ובעודנו הולכים ברחוב הראשי בלונדון, רחוב אוקספורד, ראינו התקהלות ומחאה כזאת, ניסינו להבין על מה המחאה והבנו מיד.
היא הייתה פרו פלסטינית. אנטי ציונית וכו'
ברחנו משם כל עוד נפשנו בנו כדי שלא יבינו פתאום שאנחנו ישראלים ויתחילו לקלל אותנו או חס וחלילה לפגוע בנו.

זה דבר ידוע שצריך להצניע את ישראלותינו בגלל דברים כאלה.
העולם פשוט לא אוהב אותנו. נקודה.

למעלה