לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1566715,667 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-'ישראלי בעולם הגדול.'
ישראלי בעולם הגדול.
15/03/2013 | 08:39
40
535
הצעיר (14) יוצא בפסח יחד עם קבוצת הכדורסל למחנה באיטליה (באיזו עיירה שאני ממש לא זוכרת את השם שלה).
השבוע הילדים קיבלו תדריך התנהגות (ההורים בהמשך) והילד חזר עם הנחיה 'בלי בגדים שידגישו את הישראליות שלהם' (פרט למדי הכדורסל עצמם שבהם יש סמל של איגוד הכדורסל הישראלי והקבוצה שלהם ובכלל), אתמול הוא אפילו הראה לי (בטלויזיה) מישהו שלובש חולצה שעליה כתוב MACCABI ואמר 'את רואה, לא כזה'.
התגובה הראשונה שלי היתה (כמעט) להגיד לו 'אתה לא יוצא', אבל זו לא אופציה. (כי אני כן רוצה שהוא ייצא...) מצד שני, כן הייתי רוצה להעיר למארגנים, הם מגיעים לשם כקבוצה ישראלית, אני בטוחה שהקרואטים והאחרים לא יסתירו את מי שהם, ואיזו מן דרך זו להגיד לילדים שלנו להסתיר את היישראליות שלהם? מה בעצם אנחנו אומרים להם עם אמירה כזו?

אבל אולי אני מוצאיה דברים מפרופורציה? (ויש לי נטייה שכזו).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נסי להזכר בשם העיר'
נסי להזכר בשם העיר
15/03/2013 | 09:12
7
270
לצערי, גם באיטליה גואה האנטישמיות.
יש ערים שיש בהן ריכוזים ערביים קולניים ורק מחכים להזדמנויות כמו תחרויות בין לאומיות על מנת להפגין ולעורר מהומות.
לפעמים דברים באמת קצת יוצאים מפרופורציות אצלנו, הייתי מרגיעה את הנער שלא יפחד אבל מצד שני, לא הייתי שולחת עם חולצה עם כיתוב גדול בעברית: ״אין כמו צה״ל ״
אם תזכרי בשם העיר אברר במקורותי מה קורה שם.

* בעלי לא מסתובב בחו״ל עם כיפה אלא חובש כובע....
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מונטה קטיני'
מונטה קטיני
15/03/2013 | 12:16
6
241
(ולא נזכרתי, בפעם ה-300 שאלתי אותו).
הצעיר לא מפחד, זו אני שמכעיס אותה, אני משערת שזה לא טורניר הילדים היחיד, אולי צריך לחשוב על טורניר בו לא יצטרכו הילדים להתבייש במי שהם.
אני לא בטוחה שכיתוב בעיברית "קרבי זה הכי אחי" כי מי באיטליה כבר יודע מ'זה אותיות בעיברית אבל MACCABI TLV יבהיר במדויק מאיפה מגיעים הצעירים, בטח בטורניר כדורסל....

ובעלך 'איש גדול' איך הוא מסכים? למה אי אפשר להיות אנחנו? יש מספיק מקומות לפחד בהם כאן, למה לנסוע לכאלה רחוקים?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'פריז זה מקום שלא מסתובבים בו עם כיפה גלויה!'
פריז זה מקום שלא מסתובבים בו עם כיפה גלויה!
15/03/2013 | 12:23
5
227
גם המקומיים (למעט חרדים בתלבושתם, אני מניחה) לא חובשים כיפות צבעוניות כמו בארץ.
ולא חסרים סטודנטים ערבים ישראלים (המגדירים עצמם פלשתינאים) שיודעים לקרוא עברית.
אני לא מנסה להבהיל רק לא להתפס לשאננות מיותרת.
אבדוק בקשר לעיר אם יש לי מידע מיוחד על המקום.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא נכנסת לשאננות.'
אני לא נכנסת לשאננות.
15/03/2013 | 12:29
4
155
הצעיר יבצע את ההוראות, אני סומכת על הצוות המלווה- הם גם עם ניסיון של שנה שעברה.

אני חושבת שאפשר היה לבחור מקום אחר, כזה שהילדים היו גאים לייצג את המדינה שלהם (ולא הם לא נוסעים כנבחרת ישראל, אבל בהחלט כקבוצה ישראלית).

ואולי אם בארץ היו קצת משקיעים אפשר היה לערוך טורניר כזה כאן ....
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בכביש אל תהיה צודק- אלא תהיה חכם.'
בכביש אל תהיה צודק- אלא תהיה חכם.
15/03/2013 | 14:51
3
127
ראשית להרגיע קצת--אז מונטה קטיני היא עיירה לא גדולה וקשה לי להניח שיש בה אוכלוסיה מוסלמית גדולה (עיירת קיט,מרחצאות וכו--באמצע הדרך בין פירנצה ופיזה בערך)

אבל---כשמוציאים קבוצה ישראלית ולא חשוב מאיזה סוג , תמיד מדריכים לא "לצעוק" את הישראליות בריש גלי.
היו כבר אירועי טרור בחו"ל ותמיד זה נגד קבוצה ולא נגד ישראלי בודד.
קל למצוא את האוטובוס שנוסע משדה התעופה בבורגס עם קבוצה מישראל ,מאשר את התייר הבודד בחוף הים שם.

למרות שמאד קל ל"הריח" קבוצה של ישראלים בחו"ל, בדיוק כמו שאנחנו "מריחים" מעוטים אחרים גם אם הכיתוב על הכובע הוא אמריקאי -יש משהו בהתנהגות שבולט לעין.
אבל מנהלי הקבוצה כנראה מנסים להיזהר מהתקלויות מיותרות.
למרות ש (לדעתי) אלו סוג של הנחיות שעוברות מדור לדור שנים רבות-ומזמן לא רלוונטיות כבר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אין כאן כמה דורות.'
אין כאן כמה דורות.
15/03/2013 | 15:48
2
110
זו הפעם השניה שהמועדון לוקח קבוצה לטורניר, המורשת נוצרת עכשיו (הצעיר-לעומת הבכור-לשימחתי משחק השנה במטה אשר ולא בנהריה, יש להם רק קבוצה אחת בוגרת יותר).

זו כנראה אני, שלא אכפת לי שיריחו אותי, קשה לי עם אמירה של להחביא את היותי ישראלית, אם הייתי בחורת לצאת לחו"ל (ואני לא, במגבלת התקציב אני תמיד בוחרת לעשות את החופשות שלי בארץ) זה לעולם לא היה למקום שבו עצם היותי ישראלית היה מסכן אותי יותר מהקרואטי שלידי, וקשה לי שהבן שלי צריך לשמוע אמירות שכאלה...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אין מקום כזה בעולם'
אין מקום כזה בעולם
15/03/2013 | 16:03
1
90
אולי ארצות הברית, וגם שם לא בכל מקום. לונדון? צרפת? איטליה? פראג? באיזה מקום אין מי שיכול פוטנציאלית לפגוע בישראלים?

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אבל גם בישראל מסוכן להיות ישראלי.'
אבל גם בישראל מסוכן להיות ישראלי.
16/03/2013 | 09:05
67
אני עדיין לא אומרת שלא בטוח לנו כאן ופורשת לארה"ב (כידוע-או לא- ויתרתי על קבלת אזרחות אמריקאית).

כשיצאנו כקבוצה לכרתים לפני שנה וחצי לא קיבלנו שום הנחייה כזו....(ועם ילדים לדעתי זה עוד יותר משמעותי...)
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני מבינה אותך לגמרי'
אני מבינה אותך לגמרי
15/03/2013 | 16:41
3
135
הילדים שלי לובשים חופשי דברים שמראים על יהדותם. חולצות ממחנה קייץ יהודי, דברים בעברית, וכדומה. אף פעם לא היתה בעיה!

פעם אחת היה איזה יריד שיצאו אליו ממחנה הקייץ ששם היתה קצת אנטישמיות, אבל החברה לא התבלבלו ולא נבהלו. ההפך, הם הדגישו שהם יהודים, ולמי יש בעייה עם זה? לא קרו שום תקלות. במקרה לבת היה טורניר של המחנה באותו יום והיא לא היתה ביריד. את הדיווח שמעתי מחברים שלה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אבל הילדים האלה 'אחרי הכל' בבית'
אבל הילדים האלה 'אחרי הכל' בבית
16/03/2013 | 09:07
2
93
ובשפת האם שלהם, לילדים שלנו תהיה בהחלט בעיה אם יקניטו אותם באנגלית על יהדותם/הישראליות שלהם- הם יבינו! אבל לא בטוח (אם בכלל) שיוכלו להתמודד בשפה זרה ובכלל עם האפשרות שמתנקלים להם כי הם קבוצה ישראלית (אני שמחה שכך! השאלה למה חושפים אותם למצבים אחרים...)
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הם לא צריכים להתמודד'
הם לא צריכים להתמודד
16/03/2013 | 17:46
52
הם צריכים ללכת משם, כן שפה זרה או לא שפה זרה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא, הם לא יבינו'
לא, הם לא יבינו
16/03/2013 | 18:13
44
כי זה לא משהו שקורה באופן קבוע.

לבת שלי קרה שקראו לה יהודיה כשם גנאי בבית הספר, היא לא עשתה כלום, אבל כל החברים שלה (לא יהודים) קמו והגנו עליה.

היות וזו היתה קבוצה גדולה, ולכן הם לא פחדו הם פשוט צחקו על כך. בבתי ספר פה עובדים מאד קשה על מגור גזענות, זה לא תמיד עובד לגמרי אבל בסך הכל יש שפור.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ההנחיה הזו היא לכלל הישראלים'
ההנחיה הזו היא לכלל הישראלים
15/03/2013 | 16:44
1
138
זה לא חדש.
גם אני לא לוקחת עמי כבר שנים תיקים או בגדים בתכתובת עברית בולטת.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זו לא ההנחיה שאנחנו קיבלנו לפני שנה וחצי.'
זו לא ההנחיה שאנחנו קיבלנו לפני שנה וחצי.
16/03/2013 | 09:08
85
ועכשיו 'עוד יותר ברור לי' למה הנטייה שלי היא תמיד להיות בארץ.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אחותי ובעלה חזרו משבוע בברצלונה'
אחותי ובעלה חזרו משבוע בברצלונה
15/03/2013 | 17:10
22
253
במסגרת קבוצה מאורגנת. במפגש הכנה ביקשו מהם גם כן להצניע את היותם ישראלים ולא לדבר עברית ברחוב.
במהלך השבוע הם הסתובבו בשוק הומה אדם ודיברו ביניהם בעברית, בינם לבין עצמם ועובר אורח שכנראה שמע אותם נעמד לידם ופנה אליהם בצרפתית, ככל הנראה קילל אותם או משהו כזה. אחותי אומרת שהוא עמד וצעק לעברם מכל האנשים שהיו בשוק והיא די בטוחה שזה בגלל שהוא שמע אותם מדברים עברית.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'וואו איזה מבאס '
וואו איזה מבאס
15/03/2013 | 18:17
37
לצפיה ב-'סיפור הפוך'
סיפור הפוך
15/03/2013 | 19:40
1
198
לפני כמה חודשים ביקרתי בעיר צרפתית בינונית בגודלה

בבוקר הלכנו לאורך הנהר, היה שם איזשהו שוק של דוכנים ורוכלים,(ארנקים,סינורים,טקסטיל -לא מוצרי יוקרה :))

דיברנו ביננו בעברית כמובן,ואז אחד הרוכלים פונה אלינו ושואל  בעברית עם מבטא צרפתי כבד-  "אתה מישראל?"

די היססנו מה לענות במיוחד שכמה חבר'ה נוספים נעמדו כבר ליד מוכר הארנקים ,כולם נראו מה"סביבה הים תיכונית" שלנו

אני קצת שקשקתי בבטן.

אבל האיש שלי ישר אמר "כן"

ואז הרוכל בא מאחורי הדוכן מתקרב אלינו (ואני כבר מדמיינת איך אני מזעיקה בכלל סיוע בצרפתית פה ?)

הגיע כל כך קרוב לאיש שלי כמעט חיבק אותו

ואז הוא אמר שהוא יהודי והבת שלו שירתה בצבא

והוא ממש חיבק אותנו, חצי שעה עמדנו (כפור של חודש דצמבר) ודיברנו איתו

הוא כל כך רצה לשמוע עברית ...

קיבלנו גם הזמנה לבוא אליו הבייתה (שישי) לקידוש (אבל כבר נסענו)
וכמעט הפכנו לאחים.

כך שלפעמים מותר להגיד שאנחנו מישראל
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יש גם את הסיפורים היפים האלה '
יש גם את הסיפורים היפים האלה
16/03/2013 | 17:13
30
לצפיה ב-'פעם אחת בלבד צעקו עלי כי אני ישראלית'
פעם אחת בלבד צעקו עלי כי אני ישראלית
<< ההודעה הנוכחית
16/03/2013 | 00:21
17
219
וזה היה במעבר גבול נידח בין ארה"ב לקנדה. בדרכונים האמריקאיים שלנו רשום מקום לידה, ישראל. אז פקיד ההגירה שאל אותנו, בעברית, אם אנחנו מלמדים את הילדים עברית, וצעק עלינו בעברית עם מבטא צרפתי כבד, למה לא! אני כמעט בטוחה שהוא היה יהודי.

בעצם קרה לי עוד כמה פעמים כאלו. בעיקר נוצרים מארצות ערב (סוריה, לבנון ומצרים) שממש כעסו עלי שהילדים לא מדברים עברית שוטפת. הפרו ישראליות שלהם ממש נטפה!
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'את יודעת שאלו סיפורים הזויים? אם'
את יודעת שאלו סיפורים הזויים? אם
16/03/2013 | 05:52
2
148
לא הייתי מכירה אותך, הייתי חושבת שזו המצאה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לפעמים אני שומרת ספורים בבטן'
לפעמים אני שומרת ספורים בבטן
16/03/2013 | 18:10
1
112
כי הם כל כך הזויים שאני בטוחה שלא יאמינו לי. ערבים נוצרים מחוץ למזרח התכון שונאים את המוסלמים יותר ממה שאנחנו מסוגלים לשנוא אותם. לכן הם הכי פרו ישראליים שיש.

ובארה"ב מאד נפוץ שיש קשר טוב בין ישראלים לערבים, פשוט כי אנחנו מבינים אחד את השני. עבדתי פעם עם בחור סורי, שלא היה אוהד ישראל, אבל היינו מיודדים, הוא אפילו הביא לי פיסטוק טרי מהביקור שלו בסוריה.

גם בעברי הרחוק, כשהייתי בת 22 בחור אירני או עירקי, לא זוכרת, אבל שמו היה חוסיין ניסה להתחיל איתי, אפילו יצאנו לחמוס פעם או פעמיים. נדמה לי שהוא היה באהאי, והדליק אותו שאני חיפאית לשעבר ושבקרתי בגנים הבהאים.

את הספור הכי הזוי ספרתי למטה, וזה היה ממש הזוי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ערבים נוצרים גם כאן לא תמיד 'מתים על המוסלמים'
ערבים נוצרים גם כאן לא תמיד 'מתים על המוסלמים
16/03/2013 | 23:22
80
ראי את אנשי צד"ל שעברו לגור כאן.........................
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כיצד הייית מגיבה אילו נתקלת באנטישמיות?'
כיצד הייית מגיבה אילו נתקלת באנטישמיות?
16/03/2013 | 09:29
13
136
לפי הכתבה הראשית היום בYNET, בארה"ב כיום שיא תמיכה בישראל, דהיינו 64% מהאמריקאים תומכים בישראל.
אבל יש עדיין 12% שתומכים בפלסטינים. מכל מקום כנראה שזה מאוד תלוי מקום מגורים. באירופה זה הרבה יותר מסוכן מבחינה זו אבל אין בטחון בנוגע לעתיד.
לפני מספר חודשים שודרה בטלויזיה כתבת תחקיר בת ארבעה פרקים של צבי יחזקאלי, שהתחזה למוסלמי ונכנס לקבוצות קיצוניות של איסלאם באירופה.
הכתבה הראתה כיצד מתמודדות קהילות יהודיות באירופה עם אנטישמיות וגם על התפשטות האיסלם באירופה. מדהים ומפחיד כאחת.
לאחר צפיה בכתבה הזו, אני מתפלאת רק כשאני קוראת תגובות שלא נתקלו באנטישמיות. בכל מקרה קצב הגידול שלהם גדול יותר משל היהודים.
הכתבה הזו צופה שבשנת 2050, ברבות ממדינות אירופה יהי רוב מוסלמי.

הורים למתבגרים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה בין התפשטות האיסלאם באירופה'
מה בין התפשטות האיסלאם באירופה
16/03/2013 | 10:26
11
89
לבין הנטייה לאיסלאם קיצוני?
להתבוללות או התערבבות בחברה המקומית?
לאחוזי המוסלמים באירופה (עדיין נע בין 2% ל9.5% בצרפת הכי מוסלמית) ?
למה לא כל מוסלמי הוא ערבי? (ראו אחוזי איסלאם ברוסיה למשל...קרוב ל20% והם ממש לא ערבים)
למה המוסלמים (מהגרים,גם אם דור שלישי) נמצאים בשולי הרבדים החברתיים-כלכליים?

איך זה קשור לאנטישמיות? או לשנאת זרים? ומי הזר פה?
למה אירופה ליבראלית?
ואיפה לא כל כך?
ומה בין זכויות אזרח,חופש דת ופולחן לבין פעילות המוסלמים ?

בקיצור-ראיתי את הכתבה על כל 4 פרקיה, כי זה נושא שמעניין אותי--- סלט שלם ,אגב ,גם שם--בדיוק כמו בכתבה העיתונאית שצירפת בקישור.
אלף נושאים שמחוברים יחד ויוצרים תחושה--- אני בכלל לא "מכחישת איסלאם" אבל בהחלט יש מגמה לכתבה הזו--ויחזקאלי הלך לכוון הזה- של האיסלאם הקיצוני.

ואגב ,יש לא מעט עויינות לישראל
אבל זו אינה בהכרח אנטישמיות אלא אי הסכמה בוטה עם מדיניות ישראל (שנתפסת גזענית,מפלה,כובשת וכו)

ולמה אנחנו (כתיירים) לא נתקלים באנטישמיות? אולי אולי אולי----כי היא זניחה מאד בהיקפה ,ותייר ממוצע שמגיע לשבוע-או שבועיים פחות בא במגע עם אוכלוסיה רלוונטית לנושא זה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'האיסלם באירופה'
האיסלם באירופה
16/03/2013 | 15:55
5
67
קודם כל, לא צריך איסלם קיצוני בשביל גילויי שנאה כלפי יהודים. כן, אני מדברת בעיקר על הגירה ממדינות ערביות על מספרם הגדל והולך והשתלטותם על אירופה.
שהרי משפחה מוסלמית ממוצעת גדולה הרבה יותר ממשפחה נוצרית או יהודית.
החשש הגדול הוא שבמדינות אירופה הללו נוצר תהליך איסלמיזציה שבסופו יוגבלו כמה דברים:חופש הביטוי, חופש הדת, מעמד האישה...
לדוגמא רצח כבוד המשפחה, המתבצע גם באוכלוסיות של מהגרים באירופה => אחד מכל עשרה מוסלמים בבריטניה מצדיק רצח כזה ומדובר על ימינו...
עכשיו נדבר גם על טרור. הוא קיים באירופה ונעשה רובו ככולו בידי מוסלמים. בואי ניקח לדוגמא את הפיגוע של מחבל שבשנה שעברה טבח מורה ושלושה תלמידים רק כי הם יהודים.
את אומרת שאלה רק האיסלמים הקיצונים, אך הסטטיסטיקה אומרת שאחזו לא מבוטל מהאיסלמים מביעים תמיכה בטרור. מכאן נובע הפחד מהם.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בואי נדבר על מספרים'
בואי נדבר על מספרים
16/03/2013 | 18:01
4
50
כמה מתושבי אירופה מוסלמים (נתון אחרון 4.7% בממוצע) מאוכלוסיית מדינות אירופה המערבית הם מוסלמים.

את הנתון הסטטיסטי מטה לחלוטין הנתון לגבי הרפובליקות המזרחיות של ברה"מ לשעבר (אבל שם מדובר באיסלאם לא ערבי )

מעבר לכך- יש ערים (כמו שטוקהולם, אמסטרדם, מרסיי) שאחוז האוכלוסיה המוסלמית מגיע לקרוב ל20% מהאוכלוסיה המקומית.

כמה אחוז מוסלמים יש במדינת ישראל?
נכון לשנתון הסטטיסטי של 2012 - 16.6 % (כמיליון מאתיים אלף) מתושבי מדינת ישראל הם מוסלמים.
האם כל מה שכתבת לא יכול להיות תקף לגבי ישראל עוד הרבה יותר ?
(רק חוק המספרים הגדולים)

אני מתקשה להבין למה באירופה החרדה (שלך, לא של ההולנדי כמובן) מביעה חשש להשתלטות האיסלם, לאכיפת חוקי השריעה, לגילויי שנאה ליהודים, לאנטישמיות?

ובישראל -לא?

שלא יהיה ספק, אני חושבת שיש בעיה מהותית עם המוסלמים בחלק ממדינות אירופה, בעיה משולבת בהגירת עבודה,ועוד נושאים בליבה של הסוגיה- אבל הדמונזיציה והחרדות מהתפשטות האיסלאם באירופה מתמיהות אותי.

כאן-יש הרבה יותר מוסלמים ואנחנו מאד רגועים .

כן-היה מקרה של המחבל מטולוז שתקף את הילדים בשל היותם יהודים.
כמה מקרים יש כאלו בשנה ? בעשור? בכל אירופה?
ובישראל?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אנחנו לא ממש רגועים גם בארץ'
אנחנו לא ממש רגועים גם בארץ
16/03/2013 | 22:25
1
116
אנחנו פשוט ערוכים כאן טוב יותר להתמודדות עם התקפות טרור. (אגב, מכתבה ב-YNET, חוקרים אמרו שתושבי אירופה בסיכון להיפגע מפעולות טרור פי 20 מתושבי ארה"ב.)

הדמוניזציה שייכת כולה לערבים המוסלמים המהגרים בחו"ל. יש קמפיינים שלמים של דה לגיטימציה של קיום מדינת ישראל.
אחרי המשט לישראל היו התקפות של יהודים בחו"ל. ברכבת, השלכת בקבוקי תבערה, התקפות על בתי כנסת., סלוגנים והשחתה של קירות בתי הכנסת...
במבצע עופרת יצוקה גברו תקריות אנטישמיות בחו"ל.
במפת תקריות אנטישמיות 2013 אפשר לראות דיווחים של תקריות...הטרור של היום לובש צורות רבות.
גורמים בקהילה היהודית באירופה עצמה, מעודדים יהודים לעזור בגלל התגברות האנטישמיות...
כמו שכתבת קודם, היות וזה מכוון כלפי תושבי הקבע היהודים ורכושם.
רק בשנת 2012,  דווחו מאות מקרי אלימות .רק באנגליה לבדה, מאז מבצע עמוד ענן, מספר התקריות האנטישמיות הוכפל .
בשנה האחרונה האנטישמיות עברה גם לאינטרנט. בצורת התקפות סייבר על אתרים ישראלים ועוד...

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'התקפות סייבר על אתרים ישראלים זו אנטישמיות'
התקפות סייבר על אתרים ישראלים זו אנטישמיות
17/03/2013 | 02:43
36
או מחאה כנגד ישראל? איזו התקפה על אתרים ישראלים תקטלגי כביקורת על ישראל ואיזו כאנטישמיות?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אחוז המוסלמים במרסיי - 25%'
אחוז המוסלמים במרסיי - 25%
17/03/2013 | 07:47
1
40
מאד דומה באמסטרדם.
קצת פחות בשטוקהולם.

בצרפת כולה - 10%.
מרסיי - ,25%
פאריס - עבר את ה5%.

לנודון - עבר את ה8%

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'והבעיה היא ממש לא רק המוסלמים'
והבעיה היא ממש לא רק המוסלמים
17/03/2013 | 07:48
44
יש גם הרבה בלונדינים שלא סובלים אותנו

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא כל המוסלמים טרוריסטים'
לא כל המוסלמים טרוריסטים
16/03/2013 | 17:21
4
77
אבל כל הטרוריסטים מוסלמים (גם אם לא כולם רוב-רובם).
המוסלמים באירופה הם ברובם מהגרים (גם אם דור שני-שלישי) ממדינות ערב ולכן לא ניתן להפריד בינהם לבין האיסלם.

ובשם האיסלם נעשו לא מ מעשי רצח, לא רק של יהודים, ולא בעבר הרחוק.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא צריך לתת לעובדות לבלבל אותך חלילה.'
לא צריך לתת לעובדות לבלבל אותך חלילה.
16/03/2013 | 18:27
3
81
חלק משמעותי מאוכלוסיית אירופה המוסלמית הם תושבי המדינות המזרחיות של ברה"מ לשעבר.(כ 20%)

בבולגריה מיעוט מוסלמי גדול (12%)  ,בבוסניה, אלבניה, ועוד כמה ---שם... יש מיעוט מוסלמי גדול (ואפילו רוב בבוסניה) והם ממש לא ממדינות ערב.

חלק משמעותי מאוכלוסיית המוסלמים באירופה-הם מהגרים מאפריקה ,מהמזרח הרחוק, ממזרח אירופה למערבה (כן גם מהגר בוסני לגרמניה נחשב מהגר מוסלמי)

ויש גם ערבים (בעיקר מצפון אפריקה, ולבנון) .

קצת עובדות המתבססות על תחזית ל15 השנה הבאות בעולם האיסלם

60% מהמוסלמים בעולם יחיו ב-2030 באזור האוקיינוס השקט
20% במזרח התיכון,
17.6% באפריקה שמדרום לסהרה
2.7% באירופה ו-0.5% ביבשת אמריקה
ב-2030 תתפוס פקיסטאן את מקומה של אינדונזיה כמדינה שבה מספר המוסלמים הוא הגדול ביותר.
אז לא בדיוק משתלטים על אירופה וגם לא הופכים לרוב באירופה,אבל זה לא חשוב.

הסתקרנתי -אז הלכתי לראות כמה פיגועי טרור היו מוסלמים? (המקור הוא ויקיפדיה ----לא מעבר לכך) והצ'צנים תופסים מקום "מכובד"

שלא יהיה ספק- אני לא מזלזלת באיום של הטרור
לא בארץ ולא באירופה
אבל ממש לא כל הטרוריסטים או אפילו לא רובם מוסלמים (רק שהצ'צ'נים או האיריים לא מעניינים אותנו)
וחלק ניכר מהמוסלמים באירופה אינם ערבים (לא יודעת נתונים מדוייקים ,אבל התפלגות ברורה של אוכלוסיית מהגרים מעידה שזה לא מדויק).

האם יש איסלאם באירופה? וודאי שכן
האם חלקו נוטה לקיצוניות ואף לתמיכה בטרור ? וודאי שכן

מכאן -----נובע שכל המוסלמים באירופה גם ערבים וגם תומכי טרור ?

אבל ההקשר שאת עושה מסוכן וגזעני .
את אומרת
הטרוריסטים רובם מוסלמים
רוב המוסלמים באירופה ממוצא ערבי ,מהגרים או דור שני
ומכאן 1+1= ?

הורים למתבגרים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי עובדות'
לא יודעת לגבי עובדות
16/03/2013 | 18:44
53
אבל לפחות אנחנו בתקשורת כאן שומעים על מעשי טרור של מוסלמים באירופה ולא של הצ'צנים והאירים (שהם חלק מהטרור המקומי בארצותיהם), ולכן, מבחינתנו טרוריסט הוא מוסלמי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ככה מהמספרים שהבאת....'
ככה מהמספרים שהבאת....
16/03/2013 | 22:45
1
59
מתוך 20 הפיגועים 14 בוצעו ע"י מוסלמים ואם ניקח בחשבון שהאירים כבר לא פועלים, אז מאז 1998 (אז הארוע האחרון שלהם) כל הארועים שהבאת מויקפדיה בוצעו ע"י מוסלמים. (בצ'צ'ניה יש מוסלמים....).

והייתי צריכה אולי לדייק, ההגירה אל מערב אירופה הוא ממדינות ערב "מקורה של רוב האוכלוסייה המוסלמית באירופה המערבית היא ממהגרים שבאו לאירופה החל ממחצית השנייה של המאה ה-20 מארצות מוסלמיות לחופי הים התיכון." (גם אני הסתפקתי בויקפדיה).

אני משתדלת לא לתת לנתונים לבלבל אותי, אני לא דיברתי על ערבים- ערבים זה גם נוצרים......
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'והקישור השני לא עבד.'
והקישור השני לא עבד.
16/03/2013 | 22:49
37
צ'צ'ניה היא מדינת איסלם סוני
הורים למתבגרים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תלוי מצב'
תלוי מצב
16/03/2013 | 18:05
75
בינתיים לא היה מצב שיצאתי ממנו ממש בהרגשת פחד. אולי קרה פעם או פעמיים שהיה לי לא נעים או שכעסתי, אבל זה היה יותר כתגובה לטיפשות. פעם אחת לפני מליון שנים, כשהייתי בארה"ב כתיירת נתקלתי באנטישמיות לא מוסוות, ואם רוצים לדבר על סיטואציה הזויה:

היינו שתי בחורות בנות 21 תיירות מישראל על אוטובוס. מאחורינו ישבו שני בחורים בלונדינים בני גילנו שניסו להתחיל איתנו. הם לא האמינו לנו שאנחנו יהודיות, כי היינו בחורות, צעירות, ונאות מראה, ולא זקנים עם אף עקום (בחיי שהם אמרו לנו את זה). בכסא לידינו ישב זקן מוסלמי מתימן, שבערבית אמר לנו כמה שהם מטומטמים. וצחקנו איתו עליהם.

זו היתה נסיעה של שלוש שעות מסן פרנסיסקו ליוסימיטי, ובהחלט היה משעשע והזוי כל כך שעד היום אני זוכרת את זה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'באמסטרדם לפני כחודש'
באמסטרדם לפני כחודש
17/03/2013 | 16:30
87
נכנסנו ל"שווארמיה" לקנות צ'יפס (כמעט כל המסעדות האלה שם בניהול מוסלמים) ודיברתי עם הזוגי בעברית. המוכר הוא ניסה לעקוץ אותנו בעודף וטען שנתנו לו שטר של 20 כאשר נתנו לו של 50. בסוף הוא החזיר את העודף. התיישבנו לאכול והוא תקע בנו כזה מבט שהצ'יפס נתקע לי בגרון אז יצאנו החוצה (ומהקור הצ'יפס התקרר תוך 10 שניות בערך )
במונית כבר דיברתי איתו אנגלית כי לנהג גם היה מראה ומבטא של בני דודנו.

בפראג נכנסנו לאיזה חנות לשאול משהו ודיברנו בינינו בעברית, המוכר שואל אותנו במבטא שלא משתמע לשתי פנים מאיפה אנחנו, ענינו תודה ויצאנו.

ולעומת זאת, בחנות צילום באמסטרדם פגשנו בחורה מתוקה שהתחילה לדקלם לנו את הא-ב ואמרה שהיא כ"כ אוהבת את ישראל. החלפנו פייסבוקים ואמרתי לה שכשתבוא נשמח לארח אותה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אותי זה היה מלחיץ....אבל גם אני כשאני'
אותי זה היה מלחיץ....אבל גם אני כשאני
17/03/2013 | 16:36
86
בחול לא מבליטה את היותי ישראלית.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בספטמבר שעבר נסעתי עם חברה ללונדון'
בספטמבר שעבר נסעתי עם חברה ללונדון
17/03/2013 | 18:57
1
106
כמובן שידענו שעלינו להצניע את ישראלותינו (כי זה דבר ידוע לעשות זאת מפני שלא ממש אוהבים אותנו בעולם)

ובעודנו הולכים ברחוב הראשי בלונדון, רחוב אוקספורד, ראינו התקהלות ומחאה כזאת, ניסינו להבין על מה המחאה והבנו מיד.
היא הייתה פרו פלסטינית. אנטי ציונית וכו'
ברחנו משם כל עוד נפשנו בנו כדי שלא יבינו פתאום שאנחנו ישראלים ויתחילו לקלל אותנו או חס וחלילה לפגוע בנו.

זה דבר ידוע שצריך להצניע את ישראלותינו בגלל דברים כאלה.
העולם פשוט לא אוהב אותנו. נקודה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא אוהב? מה הפלא. אנחנו עושים עבודה נפלאה'
לא אוהב? מה הפלא. אנחנו עושים עבודה נפלאה
17/03/2013 | 20:02
88
בשנאה עצמית.
הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

04:11 | 14.07.19 חקר הברק ממזרח
21:14 | 13.07.19 דיברגנט
11:49 | 02.07.19 חובטת שטיחים
11:17 | 28.06.19 אורחים בפורום
20:05 | 25.06.19 אורחים בפורום
23:22 | 23.05.19 אורחים בפורום
13:50 | 21.05.19 אורחים בפורום
11:07 | 12.05.19 אורחים בפורום
17:46 | 29.04.19 אורחים בפורום
13:18 | 29.04.19 אורחים בפורום
10:39 | 24.04.19 אורחים בפורום
23:15 | 16.04.19 אורחים בפורום
07:52 | 26.03.19 אורחים בפורום
00:16 | 26.03.19 אורחים בפורום
16:07 | 21.03.19 אנה חדשה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ