הצמדות יתר לימין ולחיצת יתר על הקלאץ'...

רבקה6

New member
גם אני בעדו...

שחר עבר בשלישי. אני יושבת לידו עכשיו כמלווה - והוא נוהג טוב מאד! בלי שטויות, באחריות, לא בפניקה של "עכשיו ברקס כי בעפולה יוצא נהג מהבית) אבל גם בלי "80? אפשר 100!". יקר? החיים יקרים. עשינו חשבון שעלה לו 5000 שח. החיים הרבה יותר יקרים מ5000 שח ואם עוד טסט (או שניים...) ועוד כמה שעורים יעזרו לו לשמור עליהם - זה מחיר זעום! לשלם.
בהצלחה בטסט הבא!
ר/

את צודקת, כשיש סיבה מוצדקת לאי מעבר הטסט

אך כשיש טסטרים שמכשילים על קטנות, כשמדובר בנער שנוהג טוב, אז זה כבר לא קשור ללשמור עליהם או לא.
סומכת על המורה לנהיגה שאומר שהבן נוהג מצוין וחבל שהוא נפל דווקא על טסטר שידוע שהוא מכשיל על קטנות ולא תמיד מוצדקות.

אימם

New member
יש שמועה שבגיל של הבן שלך טסטרים נוטים להכשיל

במיוחד שהוא נפל על טסטר שידוע בכך.
לא נורא, בפעם הבאה

יש מדיניות מוכתבת

לא להעביר את מרבית הצעירים (בנים)
בטסט ראשון כדי שלא להעניק להם שפע ביטחון עצמי שעלול חלילה לגרום לנהיגה לא אחראית אצל חלקם.
יודעת ממקור אמין
ואני לא צוחקת חלילה.

בהצלחה

נעה L

New member
ה"מדיניות" הזו לא עובדת ברחובות

הבן שלי ורובם המכריע של חבריו עברו בטסט ראשון.
ולמה זה? כי הם פשוט נהגו טוב ועברו את הטסט. אין פה מדיניות ואסור שתהיה מדיניות.
אולי מה ששמעת זו מדיניות פרטית של טסטר זה או אחר והוא צריך להתבייש בזה.
אסור שאדם שבוחן יכולות נהיגה יקח על עצמו החלטה לא להעביר מישהו שנוהג טוב רק כי הוא ממין זכר ואולי יש לו עודף בטון עצמי. זו אפליה בוטה.

obelina

New member
כן. קשה לעבור טסט במדינה הזאת, ולא שהמובחרים

שכן עוברים, הם בהכרח נהגים יותר טובים, עובדה שיש תאונות והרבה, אבל היצמדות יתר לימין, זה אומר שלפחות מראה אחת של מכונית חונה מצד ימין עלולה ליפול.
לא יודעת מה זה לחיצת יתר על הקלאץ'.

r i n i

New member
הצמדות לימין לא מומלצת לבעלי לב חלש

הבכור היה לאחר קבלת הרשיון ואנחנו עדיין נסענו איתו (נסענו איתו גם אחרי שסיים את "תקופת המלווה", נסענו עד שהרגשנו בטוחים).
נסעתי איתו חזרה הביתה מהטכניון לכיוון הקריות - ירדנו ב"כביש דורי", למי שמכיר זו ירידה תי תלולה עם תהום מימין.
נכון שיש מעקה בטיחות מצד ימין אבל אני כמעט התעלפתי כשהוא "נצמד לימין". וואי, חשבתי שאני הולכת למות. התחלתי לצעוק שיסע באמצע הנתיב שלו ושלא יצמד לימין.....
מאז הוא צוחק עלי כל פעם שהוא "יצמד לימין"...

האמת היא שנהג מתחיל לא תמיד יודע להעריך נכון היצמדות לימין וכמו בכל דבר הזמן והנסיון עושה את ההבדל.

הנטיה לא להעביר טסט ראשון מאד מרגיזה. העלויות הן בשמיים. האגרה החדשה (למה אני צריכה לשלם אגרת טסט כל פעם מחדש?) השיעורים שחייב לקחת בין הטסטים, הטסט עצמו. בהחלט מדובר בכמה מאות שקלים.
יש טסטרים שממש נחשבים אימת הנבחנים. אין מה לעשות ואי אפשר להוכיח בד"כ שזו היתה החלטה שרירותית. תמיד יש את "עודף ביטחון" "חוסר ביטחון" ושאר השטויות שאי אפשר להוכיח.

ברכות על המעבר לטיס ועל הנסיעה לפולין.
יש לו הרבה התרגשויות בתקופה הזו

זהו, שהבן טוען שהוא כלל לא נצמד לימין

וגם המורה שלו אמר לו שהוא לא מבין על מה הטסטר מדבר, כי הוא מלווה אותו כבר זמן רב מתחילת לימודי הנהיגה והוא לחלוטין לא ראה שום נטייה שלו להיצמד לימין.
טוב, לא נורא. מקווה שיעבור בטסט השני. שלא נצטרך לקחת משכנתא...
תודה על הברכות.

BrightEye

New member
הזכרת לי

הבן עשה שיעור עם מורה אחר שאמר לו שהוא זהיר מדי מה שהורה שלו לא אמר לו.
וזה בדיוק היה הענין בשעור הזה, לחוות מורה עם גישה אחרת (כמו שיכול להיות הטסטר)
בכל מקרה בהצלחה לו בהמשך (בכביש וגם באויר).

iris mom of two

New member
בהצלחה בפעם הבאה

קורה. החבר לשעהר של הבת נכשל כי הוא עשה משהו לא חוקי שהציל את הטסטר מתאונה. המורה היה באוטו, אמר שהוא עשה את הדבר הנכון למקרה, אבל היות וזה היה טסט, והוא עבר את הקו הלבן בעצור, הוא נכשל.

הוא עבר בטסט השני.

למעלה