צריכה עצה

מור960

New member
חיפשתי בתוך המחשב

ולא מצאתי כלום זה באמת היה רעיון תודה לכם

פיטנגו4

New member
מזל שלא מצאת

אז כנראה , הוא באמת רוצה את המחשב מסיבות אחרות.
בכל מקרה, אם את החלטת שלא - אז לא. ושיצרח עד לב השמיים. את שמת גבול ושם הגבול צריך לעבור.
את נוהגת נכון מאד.

בלי מחשב נייח,נייד ,סלולארי וחיפושים

מור שלום

אני רוצה להתנתק לרגע מהמחשב הנייד המחשב הנייח הסלולארי ויתר האמצעים.

את נשמעת ממש במצוקה. מאד כואב לקרוא

את מתארת מצוקה (לא בטוחה שהילד זו הבעיה היחידה) של התמודדות (לבד? יש אבא לילד? נמצא בסביבה? ) מול ילד מתבגר

שהחליט (למה?) לעזוב את הבית ולגור בפנימיה

ואם הבנתי נכון הגישה שלו לסמים (קלים?) החלה בזמן הלימודים בפנימייה.

הוא "שופך" עליך תסכולים ,כעסים ולא תמיד בעצם חושב על מה שהוא אומר

זה קורה לאנשים, זה קורה במיוחד לילדים ,או צעירים- שלא מודעים לעוצמה של המילים שלהם ולכאב שהם יכולים לגרום.

הרי ברור לך שהוא אוהב אותך

שהוא בחר לצאת מהבית לפנימיה מהסיבות שלו- אבל לא בטוח שהן קשורות בך

שיכול להיות שהוא דווקא בחר ללכת לפנימיה ולהתרחק ממך בגלל שהוא אוהב אותך.

אז לא כדאי לקחת ללב את המילים שלו- הן נאמרות כסחיטה, במצב של לחץ שלו.

אבל זו הזדמנות מצויינת ל דבר איתו

(אישית לא אוהבת את הסלולארי) מותר לך ,אני מניחה, לבקר אותו נכון?

אז תבואי עם כל הפינוקים שאימא יודעת להביא לילד שלה, ותדברי איתו

על מה הוא "רוצה" ממך ומה את "רוצה " ממנו במערכת היחסים שלכם

ומה אתם עושים שלא מקבלים את מה שרוצים (במקרה שלו מחשב נייח, במקרה שלך חיבה ואהבה)

איך כן מתמודדים ,איך לא נכנסים לפינות חשוכות כאלו?

תעזבי את הסמים עכשיו, ותהיי האימא שלו.

כל מה שאני כותבת זה בלי להכיר אותך או אותו, אבל המיקוד במחשב או בסמים לוקח את תשומת הלב מהמיקוד העיקרי שצריך להיות -אמא -ילד והיחסים בינהם מה כן ומה לא.

נ.ב. את נשמעת אובדת עצות ובודדה, אני לא בטוחה שהמצוקה שלך היא רק על רקע ההורות,אבל בזהירות רבה אני מציעה שתשקלי ,אם יש עוד מצוקות אחרות אצלך (או אצלו ואצלך) שיחה עם איש מקצוע שיוכל לסייע לך להתגבר על הכאבים שאת סוחבת. ואם טעיתי---אז סליחה.

במקרה........

במקרה ,ממש במקרה, יצא לי לצפות בתכנית "חיסכון" בערוץ 22 של קרן מרציאנו,וממש במקרה, בפינתו של פרופ' רולדיר ביום חמישי האחרון . הוא דיבר על הסצינה הזו בדיוק. . של בן/בת שמאבדים/משאילים/ וכו' וההורה שישר ממהר לרוץ לקנות לו חדש. ..."אז לא"... וכאן באה הצגה כמו שכולנו מכירים של רולידר...... מצחיק. (מצחיק אבל נכון, לדעתי )* הקטע הזה שההורה רץ לקנות חדש.....

מכאן אני נוטה לחשוב שאת מבינה את התשובה שלי לסיטואציה.

obelina

New member
אז הוא מתקשר למי שהוא רוצה בסלולרי.

את ממש צריכה להיכנס עמוק לאיך לחנך אותו לא להשתמש בסמים.
שמעתי שאחת הדרכים היא לקחת את הילד אפילו לפני שכל העניין מתחיל, למוסד גמילה כדי שיראה לאן בנאדם מתדרדר כאשר הוא משתמש.

מרוניה

New member
לאחר מחשבה, אני רוצה להוסיף עוד משהו:

לא בכל יום נער מגיע למצב כה קיצוני שהוא רוצה לעזוב את הבית ואומר דברים כאלה לאימא שלו. והשאלה איך זה מגיע לידי כך.
לכן, לנוכח המצב הבעייתי, מציעה לשקול שוב את הבקשה שלו, להבין היטב היטב למה את (האימא, מור960) לא רוצה לתת לו את המחשב הנייח, ואיך אפשר להגיע לתקשורת טובה ולפתרון שיספק את כל הצדדים.
הכי טוב היה אם שניכם הייתם יכולים לשבת עם איש מקצוע ולהשתמש במקרה הזה כאבן בוחן לכל היחסים ביניכם.

למעלה