רוצים לעזור למתבגרים לרדת במשקל?השינוי צריך

רוצים לעזור למתבגרים לרדת במשקל?השינוי צריך

להיות משפחתי
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4298655,00.html

"....הם מקובעים יותר בהרגלים אותם רכשו בילדות ובינקות, כך שאם הם נהגו לאכול ירקות ופירות או שהם מורגלים בתפריט מגוון ושתיית מים במרבית הזמן - יש יסוד סביר להניח שימשיכו לנהוג כך. אך חשוב לציין כי לא מעט מהם מושפעים מ"אכילה חברתית" ובוחרים באוכל מהיר ולא בריא. הבשורה הטובה היא שבדרך כלל אחרי גיל ההתבגרות חוזרים ההרגלים הטובים שניטעו בילדות...."

איך הרגלי האכילה של המתבגרים שלכם?
האם יש הרגלי אכילה נכונים במשפחה?

אני מכירה משפחה שהאבא והבת המתבגרת היו שמנים. מאוד.
הם כולם עברו שינוי בבית והתחילו לאכול אחרת והתוצאה נראית לעין אצל האבא והבת וגם האמא מדווחת ששני האחים הנוספים והיא אוכלים נכון יותר ומסודר יותר.

מירי,

New member
אנחנו עכשיו בתהליך שינוי.

בעקבות השינוי שלי הכנסתי את כולם למתח.
והרגלים מהבית הם 'דבר נפלא'- אבל אצלי בבית כולם אוכלים את אותו אוכל, בין הילדים שניים רזים ואחת שמנמונת, אחד מוכן לטעום כל דבר (שאבא שלו אומר שהוא כשר
) והשני מוכן לאכול שם צ'יפס כל יום (ואנחנו עדיין לא בשלב של אכילה חברתית, מה גם שזה כך מהיום שהתחילו טחונים).
למזלי כולם אוהבים ירקות, ואחד גם אוהב פירות.

אביבקיץ

New member
מסכימה מאד

גם עם הקטע של אכילה חברתית, וגם של השפעה של ההורים.

כשההורים יושבים מול הטלויזיה עם גרעינים או עוגיות - זה מה שהילדים יישבו. כשההורים יושבים עם קלמנטינות - הילדים יצטרפו.

כשהייתי ילדה, אחד מפינוקי החורף היה לאכול ביחד פומלה.
היום גם הבנות שלי אוהבות את זה, ואני המסכנה בתפקיד זו שמקלפת ולא עומדת בקצב...

אני לא מתרגשת אם קורה שאחרי הקלמנטינה רוצות שוקולד. זה לא מה שמשנה. מה שחשוב זה לעצור את הקישור ש"רק שמן/מתוק זה טעים/כיף".

אצלנו הן מאד אוהבות ירקות ופירות. לא יודעת עד כמה מולד, ועד כמה השפעה שלנו.

מחשבות

New member
אצלי הגדולה והאמצעית לא אוכלות כלל פירות

ולא יעזור כלום. אני אוכל מכל סוג ומין, להוציא את המסריחול מנגו.
אני לא מתיישב מול הטלויזיה עם מאכלים מכל סוג. מצד שני, אני גם לא יושב מול הטלויזיה.

נומלה

New member
יש במשפחה שמנה אחת

והיא לא מתבגרת כבר הרבה שנים. כן יש שינויים. כי מאז שהחלטתי שלא מכניסים אויבים הביתה אין כאן שוקולד (כמעט) והמסכנים צריכים לצרוך אותו מחוץ לבית.

gal-or

New member
יש בעיה

ילדה אחת שמנה
ילד אחר רזה.

שניהם באותו בית

למעלה