זאת רשומה שראיתי בפורום "בינו לבינה":

obelina

New member
זאת רשומה שראיתי בפורום "בינו לבינה":

בפורום בינו לבינה:
לאחרונה חבר שלי מדבר הרבה על אמא שלו כמה הוא אוהב אותה וכמה היא הכל בישבילו
וששאלתי אותו את מי אתה אוהב יותר את אמא שלך או אותי ,נכון שזאת שאלה לא הגיונית כי מן הסתם הוא יאהב את אמא שלו
אבל סתם שאלתי ,והוא אמר ראשון הוא אוהב את אמא שלו ואחכ אותי ואחכ שאל אותי את לא מתבאסת שזה ככה?
ואמרתי לו זה בסדר כי אחרי הכל אמא זה אהבה אחרת ובת זוג זה אחר אבל הרגשתי שהוא פשוט מוכן לעשות הכל בישבילה
וזה קצת מעליב , כל הזמן הוא שומע שירים על אמא והוא מתרגש , יש את השיר על חבל דק של אייל גולן הוא שומע את זה ומתרגש עד בכי ואני מרגישה שהוא לא חושב עליי בזמן השיר אלא על אמא שלו ......ושאני שואלת על מה אתה חושב בזמן השיר אז אומר עליי .....
אבא שלו ניפטר לפני כמה שנים , והוא אמר לי שאמא שלו אוהבת
אותו הכי הרבה מכל האחים שלו , אני יודעת שזה מוגזם המחשבה הזאת שלי ואולי אני מגזימה אבל זה מציק לי קצת ,וקצת פוגע
שאני מקום 2 אצלו בלב.....................

וצדה את עיניי השורה הזאת שכשהוא שומע שירים על אמא, והוא שומע כל הזמן, הוא מתרגש.....
אז שאלתי ילד בן שתים עשרה איך הוא יגיב אם הוא ישמע שירים על אמא, והילד ענה לי:"בא לי להקיא".
רק אני חושבת שהילד הרבה יותר גבר מהחבר של ההיא ?

אביבקיץ

New member
שניהם ילדותיים. מאד.

להגיד שאתה תקיא כשאתה שומע שיר על אמא זה מתאים למרדן קטן שרוצה להראות שהוא גבר.

לא ארצה שמי מבנותיי תנהל מערכת יחסים עם אף אחד מהאנשים שתארת.

מרוניה

New member
"להקיא" - זה אמר בן ה-12 שאותו שאלה.

דווקא בן-הזוג שלה אוהב לשמוע שירים על אימא.

חני בו

New member
נראה לי קצת חולני

אבל אני יכולה לספר פה שבעלי מת על ההורים שלו וכל יום מדבר איתם, ואם לא דיבר סימן שהיה עסוק.
הייתי מוכנה להיות כמוהו. אני מדברת עם הורי בערך פעם בשבוע ולשתי דקות בערך. אצלו כל שיחה יכולה להיות גם חצי שעה.

חני ב

New member
לא חושבת

אבל הוא מתרגש מהרבה דברים שאני לא מבינה למה.
יש לי בעל יותר מדי רגיש בהרבה תחומים.

BrightEye

New member
בן כמה הילד מהפורום בינו לבינה?

כי נושא הגיל מאוד רלוונטי כאן.
אני מניחה שמדובר בנער ולא בילד בן 12.
ילד בן 12 (זה ששאלת) יכול להיות בכמה "פאזות" בחיים-
ילדותי וקשור לאמא,
רוצה להיות כמו כולם ומתחיל את שלב ההפרדות ואז כל מה שאמא אומרת הוא לא טוב.
או משהו באמצע.

BrightEye

New member
אז בואי נגיד שאין מקום להשוואה עם בן ה-12

שהתגובה שלו מגיעה ממקום מאוד ילדותי ובהחלט לא "גבר".
לבחור יש איזה אישיו עם אמא שלו שיש בו איזו בעיה.

lavendula

New member
למה הילד הזה "יותר גבר" בעינייך?

כי הוא בפאזה שהוא לא שם על אימא שלו?
ואם היה מדובר בבחורה שקשורה בחבל הטבור לאימא שלה, זה היה סביר?
לא שאני חושבת שההתנהגות של אותו בחור סבירה, אבל זה ממש לא קשור לגבריות שלו. הקשר בינו לבין אימו כנראה סימביוטי מדי ולא בריא, זה הכל.

אגב, יש לי חברה שגם אחרי 3 ילדים לא הצליחה להתנתק מאימא שלה ומאחיה, ולהתייחס לבעלה ולילדיה כאל משפחה גרעינית. הבעל עזב בסופו של דבר.

obelina

New member
הילד יותר גבר כי הוא לא רגשן.

ואת זה אפשר להגיד גם על בחורה שלא קשורה בחבל הטבור לאמא שלה (שהיא לא רגשנית).

BrightEye

New member
זו בעיני סטיגמה ודעה קדומה לגבי "גבר גבר"

ומתאימה למאה ה-18 בערך. (כי מבחינתך אדם רגשני הוא לא גברי ולדעתי רוב הנשים כבר מזמן כבר לא במקום הזה אלא להפך, אוהבות גברים שמביעים רגש).
אני לא אומרת שהבחור לא בבעיה, אבל זה לא קשור להיותו "לא גבר" אלא לבעיה בקשר עם אמא שלו שלא הופרד כמו שצריך.

אימם

New member
זו חוכמת חיים!

אני לא חושבת שזה "לא גברי" או רכרוכי אלא שבשלב שבו הם נמצאים (חברים) הוא היה לדעתי פשוט נאיבי ביותר. אני מעריכה שהשנים יעשו את שלהן והוא ילמד או שלא ילמד...
כמעט כל בחורה שואלת את השאלה הזו את החבר/בעלה ובינינו, בני הזוג היותר חכמים עונים אחת משתי התשובות:
זה סוג אהבה אחר ואי אפשר להשוות או אותך אני אוהב יותר ואז בת הזוג מרוצה ולא נפגעת וכולם חיים באושר...

Ronit FL

New member
זו שאלה שכלל לא אמורה לעלות.

נדמה לי שהבחורה שאלה את השאלה הזו רק מפאת ההתנהגות הלא ממש נורמלית של החבר.

באופן אישי לא הייתי מגיעה לשלב השאלה הזו, אלא אומרת ביי ביי הרבה קודם.

למעלה