מישהו ראה את הסידרה "הסטירה" מוקרנת בימי

obelina

New member
מישהו ראה את הסידרה "הסטירה" מוקרנת בימי

רביעי בשעה 22:30 ?
על אירוע יום הולדת שעשו לאיזה בנאדם, וילד של חברים בן ארבע התפרע בזמן משחק ילדים, אז הבן דודה של אותו בנאדם העיף לו סטירה.

אז נניח אתם רואים ברחוב בזמן חג המים ילד בן 12 לערך שופך מים על נהג בזמן נסיעה, והנהג יוצא בעצבים ומעיף לו סטירה, אם אתם הייתם ההורים של
הילד, איך הייתם מגיבים ?

מרוניה

New member
סטירה לא מעיפים לאף אחד,

גם לא לילד שלך ובטח לא לילד של מישהו אחר. אדם מבוגר זר סוטר לילד שלי? ימצא את עצמו במשטרה.

obelina

New member
גם אחרי שאת רואה את הבן שלך שופך מים על

הנהג באמצע נסיעה (הנהג נוסע והילד שופך מים דרך החלון ומרטיב את הנהג) ?
לא יודעת למה, אני ציפיתי שההורים פה יגידו:"הבן שלי לא היה עושה דבר כזה".

אביבקיץ

New member
אם הייתי צופה מהצד הייתי מריעה לנהג הסוטר

אני מתארת לעצמי שזה נורא אלים מצידי
ולא יפה
וצריך לדבר עם הילד וכל זה

אבל פונקט כרגע אין לי סבלנות לילדים שחושבים שמותר להם לתקוף אנשים זרים

אביבקיץ

New member
הוא לא היה שופך מים על אנשים זרים

אבל אני מבינה את השאלה שלך.
אני בטוחה שאם הייתי במצב ההפוך, והבת שלי כן היתה טיפוס כזה שמשתולל ושופך מים על אחרים - אם מישהו היה נוגע בה, הייתי מתרתחת.

זה קורה גם במקרים חמורים בהרבה, לא רק שפיכת מים.

כשילד מרביץ בבית הספר, או כשנערים דוקרים זה את זה ליד המועדון

הצד המותקף מרגיש שהוא צריך להתגונן, גם אם ההתגוננות היא אלימה (למשל הורים שבאים ותוקפים את מי שהיכה את הבן שלהם)
וההורים של הצד התוקף תמיד חושבים שזה לא בסדר להעניש את הילד שלהם, והוא בעצם ילד טוב עם בעיות, וצריך לעזור לו

BrightEye

New member
הייתי מפרידה בין שתי הסיטואציות

ילד בן 4 שמתפרע ביום הולדת זה מעצבן, אבל זה מצב עדין והוא עדיין צעיר. זה מצב לקרוא להורים שלו שיקחו אותו.
ילד בן 12 ששופך מים על נהג בזמן נסיעה זה מצב מסכן חיים ומדובר על ילד גדול שעושה משהו מסוכן.
זה מצב לתפוס את הילד ולהביא אותו למשטרה...אבל מן הסתם לנהג אין כוח וזמן לעשות את זה, ובכל זאת זו הפרעה כזו שנדרשת כאן תגובה ממש תקיפה.
רוב הסיכויים שעד שהנהג יצא מהאוטו הילד יברח ושום דבר כבר לא יעשה.

obelina

New member
נכון לגבי הילד בן ה-4, ומה שראו

בסידרה בפרק הראשון, אני חווה כל שבוע עם האחיין שלי בן ה-4, ותאמינו לי שאני יודעת מה לעשות.
לגבי הילד בן ה-12 לערך, הילד לא ברח. הנהג יצא מן האוטו והעיף לו סטירה. זה קרה באמת. אני ואבא שלי נסענו מאחורי אותו נהג. אחרי שהנהג המשיך אבא שלי נעצר ליד הילד ואמר משהו כזה:"ילד, אם לא תפסיק להתיז מים, גם אני אעיף לך סטירה".
אי אפשר להגיד שהנהג ואבא שלי לא צודקים, אבל אני שואלת, ואם חלילה, זה היה הילד שלי, ואני הייתי מאחורי הנהג הזה, איך הייתי נוהגת ?

נתקלתי בה לגמרי במקרה- ומשתדלת שלא להחמיץ

הסוגיות שעולות בה,(גידול ילדים, זוגיות, מיעוטים, ועוד נקודות המבט השונות של המשתתפים (כל פרק מוקדש למשתתף אחר באירוע)-ממליצה.

אבל לגופו של נושא - ילד שהשתולל בגיל 4 נטול גבולות (רואים את ההתפרעות שלו, את אי המעורבות או המגננה של האם עליו לאורך הפרק כולו) אינו צריך לקבל סטירה בכלל- ובטח לא מאדם זר.

מצד שני היעדר הפרופורציות אצל הוריו (בעיקר אמו) הוא חלק מהמהות של ההורות שלה (הנקה של ילד בן 4 למשל) ולכן גם התגובה שלה בהתאמה- הבאה לדין-וציפייה שהסוטר יכנס לשנים ארוכות לכלא.

אני לא אתערב בחינוך של ילד אחר- באופן ישיר
במקרה הכי קיצוני-אסב את תשומת לב הוריו
ילדים (גם) עושים שטיות - והתפקיד של ההורים שלהם לחנך אותם.
אין לי אחריות על חינוך כלל ילדי ישראל.
אני מניחה שגם הסטירה של נהג המכונית,כמו זו של בן הדוד בסידרה, הם אובדן שליטה לרגע.
משתדלת מאד לא להגיע למצבים כאלו- לא עם קצרי רגליים ולא עם אחרים.

obelina

New member
כן. באמת איזה מטומטמת האמא של הילד. הרי

עצרו את הארי בסוף הפרק השלישי (או שרק מסרו לו צו זימון לבית המשפט. לא ברור) לדעתי, זה כבר עונש מספק. לפני כן הוא ניסה להגיע עם רוזי לאיזה הסדר. זאת אומרת הם הצליחו להפחיד אותו טוב טוב. זה מספיק.
כל הטירחה של הריצות לבית המשפט היתה נחסכת להם, אם היו מעיפים סטירה להארי באותו זמן.

3תיתי

New member
אני לא חושבת שהנקה עד גיל 4 מהווה

העדר פרופורציות, או הורות דפוקה. אומרת מי שהניקה עד גיל 4 וחודש...

האמא הניקה אותו אחרי שתיית אלכוהול

והאבא בכלל אלכוהוליסט מדופלם.
הילד שם- לא יודע גבולות. והם גם לא מציבים לו. אין לי בעייה עם הנקה בצורה צנועה אבל כשזה נעשה ליד אנשים במסיבה זה מחליא לדעתי.
האמא עשתה סיפור מכל עניין הסטירה יותר ממה שצריך להיות.. רואים שהיא לא האישה הכי מאוזנת בעולם.

לדעתי - צריכה לשים חיתול ולכסות מעט

או ללכת לחדר צדדי. כי לא נראה לי הגיוני לחלוץ שדיים בצורה שהיא עשתה את זה כשיש הרבה אנשים בחדר שאינם משפחה גרעינית. לא כולם צריכים לראות את השדיים שלה, בדיוק כמו שאני לא אלך ברחוב ערומה כי זה לא לעניין.

3תיתי

New member
אם כך, גם אני מבחילה.

אני מאד מצטערת שאישה חושבת שהאכלה היא משהו מגעיל.

מרוניה

New member
עם כל הכבוד, הנקה בגיל 4 זו לא האכלה.

מרגע שתינוק יכול לאכול אוכל מוצק, ההנקה הופכת לצורך נפשי יותר מאשר לצורך גופני.
ובוודאי שילד בן 4 לא צריך לינוק לשם תזונה.
אני לא רוצה להיכנס לדעתי על הפן הנפשי, אבל להגיד שזאת "האכלה"? הגזמת.

3תיתי

New member
אם כך, ובכבוד גדול, אני אומרת:

תתחילי לקרוא מחקרים על הנקה. ואגב, אם נניח לבורות, האם צורך נפשי נחות מצורך גופני?

מרוניה

New member
אני לא מכבדת צורך נפשי כזה -

של ילד בן שלוש או ארבע - להיצמד לשד אמו.
אם נדבר על צורך נפשי, ייתכן שגם אני בגילי הייתי נהנית להתחבר לשד של אמי. מי יודע? שלא לדבר על כך שרוב הגברים בוודאי היו נהנים להתחבר לשד של אימא שלהם או של כל אישה אחרת?
את רוצה לאפשר את הצורך הנפשי הזה?

3תיתי

New member
אם הוא מתאים לשני הצדדים

מי את שתגני אותו? והאם ילד בן 4 זהה לגבר בעינייך, מבחינת צרכים נפשיים?

מרוניה

New member
כן, אפילו אני זהה לפעמים לילד בן 4.

מוכרחה להגיד לך שלאחרונה, בשעות של עייפות, נורא בא לי מין אימא גדולה כזאת שתטפל בי ותחבק אותי ותצמיד אותי אל השד שלה (עם או בלי יניקה). נשבעת לך שזאת הפנטזיה שלי לאחרונה. אז מה? שאני אלך לממש את זה? למה לא בעצם?

למעלה