בר מצווה בכותל

בר מצווה בכותל

אשמח לשמוע פרטים על ארוע כזה מבעלי נסיון. בני יהיה בן-13 באוגוסט הבא, ואמנם יש עוד זמן אבל אני רוצה להתחיל ולגשש.
אשמח לשמוע למי כדאי לפנות? עלויות? מסעדות כשרות בירושלים.

התקציב הוא בערך 10000ש"ח נשמע הגיוני?

אוטוטו12

New member
נסיון חלקי.....

שלום רב,

קודם כל ולפני הכל הרבה מזל טוב.... אירוע מרגש ביותר חגיגת בר מצווה....
אנחנו לא עשינו אירוע בכותל אבל יכולה לספר לך מנסיון של קרובי משפחה....
גם אצלם בר המצווה היה באוגוסט.... גם הם רצו לעשות את האירוע בכותל.... אבל כשהם בדקו הם הבינו שמזג האויר לא משחק לטובתם... מאוד חם ויבש בתקופה הזו בכותל.... (להבדיל ממישור החום המהביל מחום... והלח בטירוף - בירושלים הכל יבש יבש.... ומרגיש לפעמים כמו כבשן....) אז תקחי זאת בחשבון...
מה שקרובי משפחתי עשו היה לשכור אוטובוס שיצא מתל אביב... לכיוון ירושלים ושם הם כינסו את כולם בבית כנסת מקסים לעליה לתורה.... ואחר כך לקחו את כולם שוב - באוטובוס שהיה צמוד אלינו לכל היום... למקום האירוע - נדמה לי שהם יצרו קשר עם מקום שנקרא בית שמואל בירושלים....אצלם האירוע היה של קרוב למאה איש.... אבל אני משוכנעת שאפשר במקום אירוע גדול למצוא מסעדה טובה למס' מועט יותר של אנשים.... לא חסרות מסעדות טובות בירושלים... (יכולה להמליץ על מקום מקסים שמצאנו באחד מהסיורים שלנו בירושלים - שמו "קפית" בטח יש את הפרטים שלו באינטרנט - מקום מקסים אוכל מעולה.... ליד אגם נחמד... בקיץ בטח מקסים שם.... לא יודעת אם הם עושים אירועים שכאלו - מתארת לי אבל שכן.... לא יודעת לגבי כשרות - שווה אבל לבדוק...

שיהיה בכל מקרה הרבה הרבה מזל טוב והרבה הצלחה בארגונים ובתכנונים

אימם

New member
זה גם התכנון שלנו

הבן יהיה בן 13 בלי נדר בפברואר.
אנחנו לדוגמא רוצים ללכת לכותל אבל במתכונת מצומצמת קטנה ובנוסף לחגוג באירוע ביום אחר, רצוי באביב, לחגוג במקום קטן עם קומץ משפחה ולפחות 40 חברים.
בעקרון את צריכה להתקשר לרב הכותל.
חגיגת הבר מצוה עצמה בכותל אמורה להיות בחינם (רצוי לתת לרב טיפ)
אבל יש כאלה שמשקיעים ב"מעגל מתופפים" שמלווה את הילד לכותל...
בכל מקרה תעשי רשימה של מוזמנים לכותל, תתקשרי לחברות אוטובוסים תבדקי עלויות אוטובוס צמוד לאותו יום, כנ"ל בנוגע למסעדות.
ויש גם אנשים שמפיקים את הכל יחד. השבוע נתקלתי במודעה ולא לקחתי את הטלפון אבל אני מפנה אותך לקישורים שצירפתי

סקיפי

New member
טיפ לרב? את רצינית?

הכתל שייךלכל עם ישראל. מה פתאום טיפ לרב? צריך לבקש ממנו רשות?

אימם

New member
את לא חייבת...

אם מישהו עושה לי שירות חינם אני רוצה לתת לו

סקיפי

New member
זה מה שלא הבנתי..

איזה שירות הוא נותן? זה קיר. הוא נמצא שם. מה עוד צריך?

אימם

New member
אז גם הרב הוא קיר?!

טרם חגגנו בכותל אבל חברה שחגגה והתנסתה נתנה טיפ לרב על שהקדיש מזמנו. הם רואים זאת כמצוה אבל צריכים גם להתפרנס

אביבקיץ

New member
גם לרב שמחתן נותנים טיפ, למרות שרשמית אסור

מילא כשרב מחתן - הוא מגיע אלייך לחתונה, אולי באמת עבד הרבה שעות היום.

אבל רב הכותל? הוא נמצא שם כחלק מתפקידו.

נומלה

New member
כשרב מחתן זה חלק מתפקידו

נהוג לתת טיפ לרב (שמן!) כאשר את מזמינה רב מסויים במיוחד. הרב של המועצה הדתית באזור מגורייך אסור לו לקחת כסף על החתונה ואני חושבת שיש אפילו פסיקת בית משפט בנדון. מה לעשות שסמיכה לרבנות איננה הופכת אנשים לפחות מושחתים?

סקיפי

New member
ולא הבנתי מה הוא עושה!

רב מחתן - לא יודעת, הוא אומר דברים, מברך וכו'.. מה עושה רב הכותל בבר מצווה?

נומלה

New member
זה לא רב הכותל

הוא לא מתעסק עם ברי מצוות. זה רבני משנה זוטרים (עם או בלי סמיכה) שתפקידם לפתןח את הספר בעמוד המתאים ולספק חזות דתית לעסק.

פיטנגו4

New member
רב הכותל הוא עובד ציבור שמקבל משכורת !!!!

אני לא רואה שום סיבה לשלם טיפ לשום עובד ציבור שמקבל משכורת. לא לרב הכותל, לא לפקידה של ראש העיר, ולא לאף אחד אחר.

obelina

New member
עדיין לא הבנתי מה צריך להיות התקציב לחגיגה

לחמישים איש עם אוטובוס ומדריך טיולים, למשל ?

נומלה

New member
נסיון כאורחת

על הטוב ועל הרע. נתחיל מהטוב. גם אנחנו היינו קבוצה די קטנה ולאחר בר המצווה עשינו סיור מאורגן רק לקבוצה שלנו במנהרות הכותל. משהו כמו "התוכנית האמנותית. ראשית קריר ונעים שם ושנים היה מענין ועשוי מצויין. משהו לשקול על תקן התטכנית האמנותית. הדבר הטוב השני היה המסעדה. במרחק הליכה מהכותל, כך שלא צריך להעלות את כולם על האוטובוסים גבוה ורואים את כל הפנורמה של סביבת הכותל והאוכל היה מצוין. אני לא זוכרת את השם של המסעדה אבל אם עומדים ברחבת הכותל עם הגב אליו רואים מרפסת רחבה מקורה זכוכית וזה שם.

הבעיה בעיני היא הבר מצווה עצמו. זו תעשיה של סרט נע. עומדים שולחן אחרי שולחן לאורך הקיר המפריד בין גברים ונשים וליד כל שולחן ילד ממלמל את הפסוקים שלו. הוא גומר בא ילד חדש. בעיני זה לא היה מוצלח. גרוע עוד יותר הוא שהנשים עומדות כמו מצורעות מאחורי הקיר על כסאות פלסטיק ותפקידן לזרוק סוכריות לעשות קולולו ולא להראות. זה ממש לא נעים (ואני עדינה בהתבטאות).

כאמור נסיון של אורחת.

למעלה