כרטיס אשראי לבני הנוער יתרון או חיסרון?

" בעידן של תרבות צריכה גוברת, המתחילה מגיל הגן, ההורים עושים הכול כדי לצמצם את הצריכה בקרב ילדיהם, ולא כולם בטוחים שכרטיס אשראי לנוער יסייע בחינוך לצרכנות נבונה. הרשו לי להעלות תיאוריה אחרת.

קרה לא פעם שבתי בת ה-13 התקשרה אליי וביקשה שאגיע ו"אחלץ" אותה, כאשר נאלצה ללוות כסף מחברה לרכישת כרטיס נסיעה באוטובוס. כאשר לבני-הנוער יש הכול, אך אין להם בהכרח כסף מזומן, שכן מרביתם אינם עובדים או מקבלים דמי כיס - כרטיס אשראי לנוער עשוי להיות פתרון מושלם לבני-הנוער ולהוריהם כאחד, כמובן בתנאים מסוימים.

בתחום הסלולר אחד הפתרונות לשליטה בהוצאות הוא כרטיס משולם מראש (פריפייד). אם בסלולר זה עובד, אז מדוע לא בכרטיסי האשראי?

כרטיס אשראי משולם מראש לבני-נוער, כפי שמציעה סיטיזן קארד, המשלב גם תעודת זהות של הנער, אינו מצריך מסגרת אשראי או תלוי במצב היתרה בחשבון. הכרטיס טעון בסכום ידוע מראש, והנער אינו מסתכן באובדן כסף או בעוגמת-נפש, שכן ניתן לבטל את הכרטיס או לחסום אותו באופן מיידי, בדומה לכל כרטיס אשראי.

הכרטיס מאפשר להורים שליטה על הוצאות ילדיהם וכולל טעינה מרחוק. במקביל, הכרטיס מעניק לילדים תחושת אחריות, ומאפשר להם לקנות בחנויות מאובטחות, שאינן מוכרות אלכוהול למשל, כולל כרטיסי קולנוע און-ליין ואף למשוך מזומן בכספומט.

מה דעתכם:

ראוי? לא ראוי? משתלם? מסוכן?
הייתם בוחרים לתת למתבגר כרטיס אשראי? באילו תנאים?

אביבקיץ

New member
הם אומרים דבר והיפוכו, העיקר כדי למכור

כרטיס אשראי שאני יכולה לטעון מרחוק - לא מחנך לעצמאות.
כסף מזומן שפתאום נגמר ואני לא יכולה לעזור מרחוק - קצת יותר מחנך לעצמאות

מה הקשר בין "אין להם כסף כי הם לא עובדים" לבין הכרטיס אשראי? גם בכרטיס אשראי הכסף מגיע מההורים...

סתם הם מורחים המון מילים

לכרטיס אשראי שכזה (לאו דווקא לנוער) יש יתרונות. אבל הטקסט הזה כלכך שיווקי ולא אמין

אימם

New member
פעם הייתי בעד והיום אני נגד

כי האצבע תהיה קלה על הכרטיס...ויהיו בזבוזים מיותרים.
מה רע בלתת דמי כיס או כסף מזומן כשהם צריכים? אז קרה שילדתך נתקעה וביקשה שתחלצי אותה...באותה מידה היא יכלה לבקש שתחלצי אותה ותטעני לה את הכרטיס
לבת שלי הוצאתי כרטיס אשראי בגיל 17 וזה התגלה כנסיון רע כי היא הוציאה המון כספים שאין לה ואני הייתי ה"כספומט" שמעביר לה כספים למינוס בחשבון.
היום האשראי הוחלף לכרטיס כספומט ולמשיכה בפלוס בלבד. אני ממשיכה להזרים לה כספים כי היא חיילת עם משכורת רעב אבל זה אחרת לגמרי...

XמXלה

New member
אני גיליתי את נפלאות משיכה באמצעות SMS

למקרה שנתקעים ללא כסף אני עושה העברה באמצעות SMS מהאפליקציה של הבנק, נכנסת לחשבון, מזינה פרטים והילד יכול למשוך את הכסף מכל כספומט של הבנק ללא צורך בכרטיס.
מלבד זה יש לי שני כרטיסי אשראי ואחד מהם תמיד נמצא בבית לשעת חירום (קניות וכד') אף אחד לא משתמש בו ללא רשותי.
לשניים הגדולים יש חשבון בנק עם כספומט. הגדול (18) עובד ומשתמש בכספו ולגדולה (17) אני מכניסה מידי פעם כסף כדי שיהיה לה בשעת הצורך (היא לומדת רחוק).
אני נגד אשראי לילדים ואגב גם למבוגרים

אצלנו

הם קבלו כרטיס אשראי בגיל 18 לדעתי.
אם אני זוכרת טוב.

בגיל 16 כבר פתחנו להם חשבון בנק.
כל עוד שהם מרוויחים נכון ללמד אותם להתנהל עם הכרטיס.

אני שמחה שהיד שלהם "לא קלה על ההדק" בעיקר אצל הבן שיודע להעריך את מה שהוא מרוויח.

BrightEye

New member
זו בעיקר נוחות בשימוש

כמו ה"רב קו"- במקום לשלוח כל פעם כסף, שולחים פעם אחת וטוענים את הכרטיס לתקופה.
אותו דבר כאן.
מצד שני- עצמאות זה לא מפתח כי בעצם, במקום שהבת תהיה אחראית לכך שיהיה לה כסף בארנק, היא כבר לא צריכה לדאוג.
בנוסף, אם הכסף הזה מיועד ל"ביזבוזים", אז זה במקרה הטוב מלמד את לחלק את ההוצאות למשך התקופה.
איך מסתדרים עם זה ועם דמי כיס?
האם זה מחליף את דמי הכיס?
האם הילדים יכולים ללמוד לחסוך את הכסף שלהם באופן הזה?

אימם

New member
ילדים לומדים לחסוך רק אם מגבילים את דמי הכיס

אל תשכחי שהתקציב של ילדים הוא יחסית קטן ואם הסכומים קטנים אז לא מקבלים תשלום בכרטיס אשראי בהרבה עסקים
היות ומהם זה גובה תשלום ריביות...ולא בכל מקום ניתן לשלם איתו.

למעלה