אחרי החגים אז מה קורה על המשקל?...

ButtercupA

New member
אחרי החגים אז מה קורה על המשקל?...

אם אתם מחפשים דיאטה, הנה ממצאים שיעזרו לכם להגיע למסקנה-
"מחקר ישראלי: איזו דיאטה הכי יעילה לטווח ארוך?
שש שנים לאחר מחקר הדיאטה הגדול שבו השוו בין שלושה סוגי דיאטה - דלת פחמימות, דלת שומן וים-תיכונית - חזרו החוקרים אל הכור בדימונה שבו נערך המחקר וגילו: בטווח הקצר דלת הפחמימות יעילה, אך בטווח הרחוק הים-תיכונית הכי טובה
ד"ר דן שוורצפוקס, שעומד בראש המחקר יחד עם פרופ' איריס שי והחוקרת רחל גולן מאוניברסיטת בן-גוריון, סיפר כי המשתתפים לא ידעו שעומדים לעקוב אחריהם לאחר שהמחקר הסתיים.
התברר כי עובדים שהיו בקבוצות של הדיאטה דלת הפחמימות והדיאטה דלת השומן העלו כמעט את כל הקילוגרמים שהשילו בחזרה: אלו שהיו בדיאטה דלת שומן העלו בממוצע ‭2.7‬ קילו בחזרה, ואלה שהיו בדיאטה דלת פחמימות העלו ‭4.1‬ קילו בחזרה. זאת לעומת עובדים שאכלו תפריט ים-תיכוני, שהעלו חזרה בממוצע רק ‭1.4‬ קילו.
"הם היו חופשיים לנהוג כפי שהתחשק להם. רצינו לראות איך מתנהלים הדברים בחיים האמיתיים‭,"‬ אמר, והסביר כי "הדיאטה דלת השומן, המוגבלת בקלוריות, קשה מאוד ולכן קשה לאנשים לדבוק בה. הדיאטה הים-תיכונית, בה ניתן לאכול כמעט הכל, יותר מתאימה לאורח החיים המודרני‭."‬

ועוד הישג כביר: המחקר הישראלי פורסם השבוע במגזין הרפואי היוקרתי "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין".

עקרונות הדיאטה הים-תיכונית
אכלו הרבה פירות וירקות

הקפידו לצרוך שמן זית, ותרו על חמאה ומרגרינה

אכלו דגנים מלאים

תבלו מזון בעשבי תיבול ובתבלינים ולא במלח

צמצמו בצריכת בשר אדום והעדיפו עוף או דגים

הרבו בצריכת אגוזים וזרעים

אכלו דגים (לא מטוגנים) פעם או פעמיים בשבוע

העדיפו מוצרי חלב רזים

הקפידו לשתות כוס יין אדום מדי יום

הפחיתו למינימום צריכת ממתקים וחטיפים

הזכרת לי את הכתבה לגבי דיאטת HCG

או יותר נכון תרמית הדיאטה HCG

לדבריה של נטע גולן דיאטנית

"בדיאטת HCG מסופר סיפור על רופא שתגליתו נקברה על מנת ששוק הדיאטות שמגלגל כספים רבים לא יפגע.
הדיאטה עצמה מכוונת כמובן אל חלום הרזון וההבטחה לרזון מהיר מעוררת בנו כמיהה והתרגשות.

בכתבתה הוסיפה:
בשבועות האחרונים מתחילות להגיע אליי לסדנאות נשים לאחר דיאטת ההורמון, עם פחות שיער ועם הרבה אכזבה לשק הכישלונות מדיאטות. "דנה מסכמת את "החוויה" במילים אלה: "האמת שבתהליך עצמו הירידה באמת מאוד מהירה ורואים תוצאות מהר מאוד. אבל עליתי את כל מה שירדתי בחזרה תוך פחות מחודשיים. כיום בעקבות הדיאטה יש לי חוסר רציני בויטמינים ודקירות בלב."

אין ספק שדיאטות דלות מאד בקלוריות פוגעות בפעילות השרירים והעצבים, בפעילות ובקצב הלב ואף למוות.
המשתמשים בדיאטות מסוג זה יחסירו בגופם רכיבי תזונה חיוניים :ויטמינים, מינרלים, יסודות קורט ורמות חלבון נאותות.

ולכן ההמלצה:

ללכת לתהליך שבונה הרגלים חדשים דרך התייחסות אחרת אל האוכל יוכל לעשות שינוי לטווח הארוך. .

אני בהחלט מסכימה.

ButtercupA

New member
לא ידעתי את זה על דיאטת ההורמון, אבל זה הגיונ

אני התייעצתי עם הרופאה בזמנו והיא אמרה לי בשום אופן לא "לשחק" עם הורמונים.

אימם

New member
ההורמון הוא לא הבעיה כאן

אלא ההוראות שמגיעות יחד עם זה שהן לאכול מעט מאוד קלוריות ביום. זו הסכנה הגדולה

גילור

New member
זה לא הורמון ההריון! זה חיקוי כימי שלו והבעיה

אינה איתו אלא עם הדיאטה בת ה- 500 קל' ליום המומלצת איתו.

ButtercupA

New member
זה שהחיקוי כימי, לא מוריד מהבעיה שזה פעיל כמו

ההורמון. הרי הבעיה היא להכניס לגוף משהו שפעיל כמו ההורמון ואין בו צורך.

gal-or

New member
אני ירדתי בחג קילו וחצי

העניין הוא להפוך את אורח החיים לבריא ולא לעשות דיאטה אופנתית כזאת או אחרת.

ButtercupA

New member
נכון מאוד, אבל יש גישות שונות לבריאות

למשל פירמידת המזון המקובלת, יש לגביה חילוקי דעות שמידת הפחמימות שבה הרבה יותר גדולה מהרצוי.

למעלה