פתאום הבוקר הבנתי שכבר אין לי מתבגר

פיטנגו4

New member
פתאום הבוקר הבנתי שכבר אין לי מתבגר

שיש לי גבר צעיר ובוגר.

פתאום הבוקר תפסתי את עצמי, והבנתי שהבכור שלי התבגר כל כך בחודשיים-שלושה האחרונים,
והוא כבר לא מתבגר.
התגובות שלו, כיוון החשיבה שלו, התפיסה שלו, ההחלטות שלו - כולם בוגרים לגמרי.
איפה התינוק המגודל ששלחתי לפני שנתיים לצבא, ואיפה הוא...

וזה מרגש נורא, מרחיב את הלב מגאווה,
אבל גם קצת צובט...
וגם מחניק קצת בגרון...

עוף גוזל, חתוך את השמיים , טוס לאן שבא לך...

(נשאר לנו ללמד עוד שני גוזלים לעוף. עוד הרבה עבודה לפני שהם כמותו, יוכלו לפרוש כנפיים)

חני ב

New member
הבכור שלי

שעוד יומיים בן 19 עומד להתגייס. יש איזו רשימה איתה אני צריכה ללכת לקניות עבורו?
ואני מחכה לכתוב הודעה כמו שלך. אני לא רואה שהוא התבגר ולא נעליים.

r i n i

New member
זה תלוי לאן הוא מתגייס

אם תלכי ל"ריקושט" או "למטייל" תמצאי רשימה שהיא בדיוק כמו הרשימות של "שילב" - שלושת רבעי מיותרת.
אם הוא יוצא לשירות קרבי קני הרבה גרביים צבאיות (לא חייבים במאה ש"ח זוג גרביים, בשמנו בגלי ראיתי גרביים מעולות בחצי מחיר), מספר ניכר של תחתונים (קחי בחשבון ששבועיים לפחות הוא לא בבית), גופיות ארוכות/חולצות קצרות בצבע לבן/שחור/ירוק זית (אלו הצבעים המותרים).
לא יודעת אם הייתי רצה לקנות מיד חולצות וגרביים טרמיות או לחכות שיהיה קצת יותר קר (הבכור כבר השתמש בהם השנה בשמירות בלילה באזורים קרים).
מגבת שמתייבשת מהר (שכחתי איך קוראים לזה) אבל לא את הדקיקה.
אם הוא לא קרבי תקני בפרופורציות הכביסה הרגילות.

ולגבי הבגרות, נו, הבכור כבר בהחלט מראה סימנים מעודדים (בן 22) מס' 2 (אוטוטו בן 20) עוד קצת רחוק משם.

r i n i

New member
שיהיה בהצלחה

שיעבור בעניין, במינימום שטויות ושיחזור בשלום.

פיטנגו4

New member
אני מבטיחה לך

שהצבא יעשה את זה, בעיקר אם הוא יהיה לוחם.
ועוד יותר אם הוא יהיה מפקד (מ"כ)
ואם הוא יצא לקורס קצינים - זה ממש מדהים מה שקורה שם.

בהתחלה הוא יקטר והרבה!!. אל תתרגשי מהייללות והקיטורים , התיחסי לזה בתור תהליך התבגרות. בחיי שהיו חודשים שלא האמנתי שזה יעבור, אבל זה עובר.
הילדים שלנו לא רגילים לא לקבל מה שהם רוצים, לא רגילים לשמוע "לא" על דברים מהותיים, לא רגילים שיאמרו להם מה לעשות, לא רגילים שמישהו שהוא בכל הבחינות נחות מהם, פרט לפז"מ, נחשב בכיר מהם ושולט בהם.
וגם (רלוונטי ללוחמים) לא רגילים לקחת אחריות על החיים שלהם, ובטח לא על חיים של אחרים.
אז ניפגש עוד שנתיים, ויש סיכוי שאת תכתבי כאן משהו דומה למה שאני כתבתי.

פיטנגו4

New member
וציוד

גרביים תרמיות מיוחדות - עולות כ 80 ש"ח בריקושט. שוות מאד.

כפפות מצויינות.
לקרביים שלא בסיירות המובחרות: (רצוי שחייל כלשהו יקנה עבורכם בשק"מ - זה מסובסד): חמ-צואר, כובע פליז, מעיל פליז דו-צדדי .

מדרסים - לא לחכות לצבא, ולסיוט שיהיה (חודשים!) עד שהוא יקבל מדרסים. במקום זה, לקחת אותו כבר עכשיו לאורתופד, ולעשות לו מדרסים איכותיים.

כל השאר -הרבה תחתונים, גופיות צבאיות, קופסת תפירה.

נעה L

New member
בדיוק כפי שענתה לך ריני

יש רשימות בריקושט. אל תקני לו את הגופיות בריקושט. הבד מחורבן קשה ומגרד אחרי כביסות.

קני בדלתא. יש שם תמיד מבצעים.

katam

New member
אנחנו קנינו בחגור חולצות וגרביים

יש סניף על יד העבודה של האיש אז שמידי פעם צריך הוא הולך לקנות

אימם

New member
מצאתי רשימה למתגייסים

/www.shavuz.co.il/recruit/article.asp?artid=793&secid=1185" target="_blank" rel="nofollow">https://www.shavuz.co.il/recruit/article.asp?artid=793&secid=1185" rel="nofollow" target="blank">כאן

למעלה