שיעורים שיעורים

נומלה

New member
יש אנשים שחייבים לתרגל

לא מקצועות. יש אנשים שבשבילם התרגול ברמת התיכון מיותר לגמרי. אני מכירה כמה כאלה. יש אנשים שצריכים יותר תרגול ויש כאלה שצריכים פחות תרגול.

אני חושבת שחובה לעשות שיעורי בית כאשר הם מחייבים עבודה רצינית של הילד עם החומר הנלמד. זה אומר שכתיבת חיבורים ועכנת פרוייקטים חובה לכולם לעשות. אבל תרגול?? יש כאלה שצריכים ויש שלא. בטח ביסודי והכיתות הנמוכות של החטיבה כשכולם לומדים עדיין ביחד חשבון, יש מקום לא לחייב.

אימם

New member
במתמטיקה כולם צריכים תרגול

לראייה הבן שלי שמעולה במתמטיקה בגל שלא תרגל, לקראת החטיבה יש דברים שהוא פשוט "שכח"...אז לקחתי לו כמה שיעורים פרטיים להזכר בחומר
גם המורה הפרטי למתטיקה אמר לו שחשוב לתרגל.
זה לא מספיק לקלוט מהר.

נומלה

New member
אני התחלתי לתרגל מתימטיקה

כשלמדתי באוניברסיטה חשבון אינפיניטיסימאלי. וגם בכיתה ההיא שבה באמת הרבה אנשים מתרגלים, ישב בקצה הכיתה ילד בן 14 ותפס זבובים. אז.... לא. יש מי שצריך יותר, יש מי שצריך פחות ויש מי שלא צריך.

אור 53

New member
אג'נדה לילדים

מהרגע שילד עומד על דעתו יש לו אג'נדה
אלא שהמבוגרים לא מייחסים לה חשיבות
לילדים- תלמידים מצטיינים, מצליחים, שיש להם תכניות יש אג'נדה שקשורה להצלחה בלימודים
והיא וקודם כל היא מייצרת מוטיבציה.
כל דרך אחר לעורר מוטיבציה הינה קצרת טווח.
חשוב "להעיר" את הילד, במיוחד זה שאינו מגיע להישגים מיטביים ביחס ליכולותיו לזהות את האג'נדה שלו לגבי הצלחה.
השקעה מצויינת.
כל טוב
אור 53

Ronit FL

New member
אני חושבת אחרת.

רוב הילדים לא אוהבים ללמוד ולא להכין שיעורי בית. אם זה היה תלוי בהם, הם היו מוותרים על התענוג הזה בשמחה גדולה.
נכון שאם תשאלי ילדים מה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים, הם יענו תשובות מעניינות ואם תחקרי טיפה, הם יודו שכדי להגיע למשהו בחיים, הם יודעים שהם צריכים לעבוד קשה.
כל זה לא אומר שבתור ילדים בא להם לעבוד קשה עם שיעורי בית.
האג'נדה שלהם כילדים היא לשחק כדורגל ולא ללכת לשיעורים פרטיים ולהכין שיעורים כשאפשר לבלות עם חברים.
בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. להזכיר להם ושוב להזכיר להם.
מצד שני יש ילדים שכן אוהבים ללמוד והכנת שיעורים זה כייף גדול עבורם (הבת שלי כזו) וזה לא האג'נדה שמובילה אותה, אלא הרצון שלה ללמוד.
אגב, רוב ההורים שאני מכירה, מאוד קשובים לילדים שלהם ולרצונותיהם.

ButtercupA

New member
בגיל הזה זה לא בהכרח משהו שצריך לקבוע

אם כהורה את מחליטה שזה נושא חשוב, אז האג'נדה היא כרגע שלך.
תראי למשל במשפחות רוסיות (אני מכלילה קצת אבל אני פוגשת את זה המון), נושא ההשכלה הוא משמעותי מאוד. זה מגיע מההורים ולילדים ברור שזה כיוון חשוב. כיון שזה סוג של ערך בבית, בשלב מסויים זה מוטמע והופך לאג'נדה של הילד.
הכי מעניין זה שאת רואה ילדים שטובים בלימודים ובכל זאת יקחו שיעורים פרטיים כדי לחזק את הידע.

Ronit FL

New member
התמונה קצת שונה..

ממה שכתבת בהמשך להודעה הפותחת שלך אפשר להבין שהמצב לא כזה נורא. נסי לעבוד איתו על הרגלי עבודה כיון שלדעתי שם הבעיה (זה אחד הדברים הכי קשים להקו"ר), לא שאין לו מוטיבציה. לא נראה לי שאני טועה שאני חושבת שהוא ילד חכם שהולך לו מאוד בקלות עם הלימודים ולכן לא רואה בעיה במוטיבציה.
אני מכירה את הקטע הזה של קל בלימודים וחוסר רצון להכין שיעורים מהבנים שלי, אז אני יושבת להם על הזנב עם זה ומזכירה עד שמכינים.

אור 53

New member
שיעורים שיעורים לתיור היקרה

למה צריך הערות כבר עכשיו? מה זה יגביר מוטיבציה? את האהבה לש. בית? חבל.

שיעורי הבית יושבים בבסיס על הרעיון שחזרתיות הינה אם המיומנויות, מכאן בעצם נולד התרגול, שמשעמם את רוב הילדים.

הייתי בוחרת לידד את הילד עם השיעורים באופנים הבאים:
1. מקדימה שיחה על הנושא, מה הרווחים של הילד שלך מהכנת שיעורי הבית. לא לסקור בפניו את הרווחים אלא לתת לו למצוא אותם. המודעות לרווחים יכולה לעורר מוטיבציה.
2. עוזרת לו לחלק את ש. הבית למנות קטנטנות על מנת למנוע את אפקט ה fligth
3. מתגמלת על הכנת ש.בית ומבקשת מהמורה לתגמל גם כן.

בהצלחה לך תיור
כייף לילד שלך שאת אמא שלו.

שבת מבורכת

אור 53

מחשבות

New member
תמיד צריך לזכור ששיעורים זה דבר טורדני וגועלי

ולכן ממש לא רוצים להתקרב לזה. זה משהו כמו שטיפת כלים ופנלים.

מחשבות

New member
בהחלט. אני שקרן גרוע ומתקשה לספר לילדות

שהשיעורים זה יופי טופי, כיף חיים, עונג שבת.

תראי אני אומנם לא אמא, אבל קצת צרם לי.

תשמעי, מה הבעיה עם אי הכנת השיעורים באופן עקרוני? מה נקודות החוזק והחולשה של הילד שלך? איך הוא מטיב ללמוד?
התפקיד בסופו של דבר של שיעורי הבית הוא לפחות בעיני להכנות הרגלי למידה נכונים לילד שלך. זה משתנה מילד לילד. לצערינו מערכת החינוך שלנו לא מדהימה, יכול להיות שהשיעורים קשים או לא מותאמים לו, או שהם משעממים אותו כי בשבילו הם מיותרים, פשוט חבל ליצור כזה אנטי לילד בגיל צעיר.
אני מציעה שתשבי איתו, תנסי לראות איך הוא לומד וכוני אותו. לא לעשות שע"ב אלא ללמוד, ויש הבדל.
אם אנני טועה, לפי מחקרים שנעשו ילד צריך לעשות שיעורי בית חמש דקות על כל כיתה שלו. (או שמא שתי דקות..לא סגורה על זה).
בהצלחה.

למעלה