הבת שלי עומדת להתגייס בעוד כחצי שנה;

הבת שלי עומדת להתגייס בעוד כחצי שנה;

מפסח היא עובדת והרבה מכייפת. האם על הבילויים שלה אתם חושבים אני צריכה לשלם?
כי היא מבקשת כסף כשהיא יוצאת וזה ממש לא נראה לי ואני אומרת לה את זה.
על דלק (מאז הרישיון הכפלנו את עלות הדלק) היא לא משלמת, למרות שהיא בעצמה הציעה שתשתתף.

חוה 1

New member
הבת שלך צריכה לשלם על היציאות שלה . יש לה כסף

למה היא שומרת אותו ללימודי תואר?
שתגיד תודה שאתם ממנים לה דלק.

נומלה

New member
אולי כן ואולי לא

אין לי מספיק אינפורמציה. אתם צריכים להחליט כמה אתם נותנים לה, והיא צריכה להחליט על מה ואיך היא מוציאה את זה. בגיל הזה לדעתי צריך לתת סכום גלובלי (או שלא) ולתת לה להחליט האם היא רוצה להוציא אותו לבילוי, לארוחת צהריים או לחסכון. גובה הסכום צריך להיות תלוי בכמה שאתם מוצאים לנכון ולא בכמה שהיא מוצאת לנכון. אפשר גם לדבר איתה על מגבלות התקציב שלכם.

מעניין מה שאת כותבת

למה את חושבת שאני צריכה לתת לה סכום מסוים? לילדה בת 19 שכבר עובדת ויש לה כמה עשרות אלפים בחשבון?
אני שואלת ברצינות כי גם בעלי בדעה שצריך לתת לו "דמי כיס" ואני לא חושבת שבגיל הזה זה נכון ודרוש.

ButtercupA

New member
במצב כזה, אין שום סיבה בעיני לתת לבילוי

גם לא לקניות של בגדים ושטויות. הרי זה שלא שהיא חוסכת את הכסף שלה למשהו מיוחד.
אני מכירה את המצב הזה שהיה גם עם דמי כיס- להם היה כסף, ואנחנו היינו בגרעון בחשבון

אני חושבת שכל עוד שהיא לא התגייסה, היא עובדת ומרוויחה- אין סיבה לדמי כיס. וגם- הייתי מבקשת שתמלא דלק פעם בחודש בסכום מסויים.

מסכימה איתך ועם האחרות, היא

יכולה ואפילו צריכה כבר לשלם על הבילויים שלה ובהחלט יכולה גם להשתתף בהוצאות הדלק מידי פעם.

נומלה

New member
אני אסביר את עצמי

ראשית זה שיש לה כמה עשרות עלפים בחשבון זה מצויין. זה סימן שהיא חוסכת וצריך לעודד את זה. שנית, השאלה האם לתת או לא תלויה בין יתר הגורמים גם במצבכם הכלכלי. אם שם המשפחה שלך הוא "תשובה" למשל אז הילדה רגילה לאורח חיים שכמה עשרות שקל בבנק לא מספק. הדבר השני אלה הנסיבות. מצד שני אם אתם חנוקים בכסף בהחלט יש מקום להגיד לילדה את המצב היא כבר לא תינוקת וצריכה להתמודד עם זה.

אני אתן לך דוגמה מה אני עשיתי וזו וודאי דוגמא אחת מיני רבות אחרות. הבת שלי לא לקחה דמי כיס כל התיכון אלא עבדה ומימנה את עצמה. כשהיא התגייסה לצבא אני הודעתי שאני משלימה את המשכורת המצחיקה כי לא נראה לי הענין שהיא תכלה את החסכונות שלה בגלל שהצבא נותן משכורת מצחיקה וכי בסופו של דבר לי יש יותר ממנה ואני אמא שלה ואם מישהו צריך לשאת בנטל כלכלי בגלל הצבא זו אני ולא היא. דעתי היתה תמיד שאני כהורה מוכנה לתת דמי כיס לא גדולים עד סוף התיכון ומי שרוצה להגדיל את הכנסתו שיעבוד. אני חושבת שזה מחנך לחיסכון ולתקציב ולעבודה ויש לי ענין לחנך.

חוה 1

New member
יש הבדל בין חיילת שעובדת מאד קשה

ומרוויחה 400 ש"ח ואין לה אפשרות להרוויח.
לבין בת 19 לפני גיוס שמרוויחה יפה מאד..
ההכנסה שלה היא נטו לבילויים ,

אנו לא רעבים ללחם אם זה מה שאת שואלת

מצד שני אין מאגרים כסף בבנק.
השאלה פה היא יותר של חינוך. תמיד קל לקחת ולבקש מאבא אמא כסף. אבל היא כבר ילדה גדולה, והבילויים שלה רבים יחסית.

נומלה

New member
את לא מחוייבת לממן את כל הבילויים שלה

או אף בילוי. אבל אם את נותנת דמי כיס לילדים האחרים למשל אני לא רואה למה יגרע חלקה. תחליטי איזה סכום את נותנת בלי קשר לבילוי זה או אחר. גם אפס זה מספר בסדר. זו החלטה שלך.

ButtercupA

New member
בדיוק בגיל הזה כשיש זמן לעבוד

והכסף מיועד לבילויים ומותרות, אין סיבה לממן אותם עם דמי כיס.
כשהיא תתגייס זה סיפור חדש.
אם מישהו מסיים יב' ומיד מתגייס, אז זה גם סיפור אחר.
המקרה הזה שיש חופש וזמן לעבוד, הוא מקרה שבו בעיני אין סיבה לדמי כיס.

למעלה