להשכיב את הילדים לישון

top11110

New member
להשכיב את הילדים לישון

החברה שלי בני 13 ו-10... הגדולה מתבגרת לכל דבר (עם קריזות וטריקת דלתות וכ"ו), הקטן צועד בצעדי ענק אחריה. אבל נשאר מנהג מהילדות שלא נעלם ואני שואלת את עצמי עד מתי הגיוני לשמר את זה והאם זה מנהג יפה או שבגילם המתקדם זה כבר פסיכי...
בקיצור, אני משכיבה אותם לישון כל ערב... דקה של חיבוקים, נשיקות, שיחה על היום, השלמה אם היו מריבות, אני מחבקת, מנשקת, מכסה, מכבה את האור והם הולכים לישון. הבעל טוען שזה פסיכי והיה צריך להעלם מזמן... שאלתי את הבת עד מתי נמשיך עם זה והיא טענה שעד שהיא תעזוב את הבית...

יש פה עוד משהי שמשכיבה בני נוער לישון?
איך נגמלתם מהמנהג ובאיזה גיל?
לילדים שלי הטקס הזה מאוד חשוב, אם אני מדברת בטלפון בשעה שהם הולכים לישון או חוזרת מאוחר הביתה, הם מחכים לי ולא הולכים לישון בלי ה"השכבה" הזאת

נורמאלי או מטורף?

חני ב

New member
לא נוהגת כך אבל נשמע לי חמוד מאד ואוהב

ואם מתאים וכיפי לשני הצדדים, למה להפסיק?
האמת שאני מאמינה שבסופו של דבר (ועוד לפני שהיא תעזוב את הבית) זה יפסק.

נורמאלי ומקסים!

אני ממשיכה לחבק ולנשק אותם לפני השינה, וכמה מילות לילה טוב, כל עוד הם מאפשרים זאת.
אין טקס מיוחד, רק מין זמן קצר ויקר ערך שהכל יותר רך וקרוב.
הגדול (17) כבר מזמן לא מאפשר... האמצעי והקטן בני 14 ו-9, מאפשרים בכיף.

נומלה

New member
השכבה לישון

למה לגמול? נשמע מנהג מוצלח. אני השכבתי לישון כל עוד היתה דרישה (בגיל 10 לבטח. בגיל 13 זה הדרדר ללילה טוב). הבעיה היחידה בעיני היא שהם לא הולכים לישון כשאת לא בסביבה. את זה אתם צריכים לפתור בדרך זו או אחרת.

ButtercupA

New member
זה גם מה שאני חשבתי עליו

מנהג מקסים ועד שמתאים זה מתאים.
הבעיה היחידה היא מה קורה אם האמא לא נמצאת, זה נראה מאוד מגביל ומפריע.

ButtercupA

New member
הכל דבש

חוץ מהקטע שאת צריכה להיות שם כל פעם.
לדעתי צריך להיות שינוי במקום הזה- או להגיד להם לילה טוב כשאת יוצאת, או לסמס נשיקה ולילה טוב בטלפון.

סקיפי

New member
אידאלי..

הזכרת לי עכשיו קטע ב"נשים קטנות", כשג'ו ואיימי הולכות להחלקה על הקרח.
יש חסד בשעה הזאת של הולכים לישון.. ובמיוחד איך שתארת. לא כדאי לוותר על זה.

XמXלה

New member
מקסים

עם הקטן (13) עדיין יש טקס קצרצר של חיבוק ונשיקת לילה טוב כשהוא כבר במיטה. הבנות (17,15) אם הן הולכות לישון לפני נוהגות לבוא אלי ולתת לי נשיקה. ואפילו הגדול (18) אם הוא הולך לישון לפני אז לפעמים מתפלקת לו נשיקת לילה טוב

אימם

New member
מה זה חשוב איך זה אצל אחרים?!

בזכות המנהג הזה יש לך קשר נהדר עם ילדייך! נשיקות, חיבוקים,ערוץ תקשורת...זה מקסים בעיני!
המגע הפיזי והתקשורתי הזה בינך לבינם אין לו תחליף... אבל זה גיל התגברות בחיתוליו ולכן אני בספק אם זה יימשך לגילאי 15-16....
אני מאוד מקוה בשבילך שזה לא ייעלם לעולם! למה להגמל מל"השכיב" אותם אם זה לא מגיע מצידם?!

נורמלי לגמרי ותלוי ילד

אני יושבת עם החיילת בערב אצלה בחדר כשהיא כבר בדרך לישון ואנחנו משוחחות - זו ההזדמנות שלנו בלי לדבר בלי הפרעות מהאחים הקטנים.
המתבגרת מעדיפה להסתגר לפני השינה כך שאין עם מי לדבר, רק זורקת 'לילה טוב' לפני שסוגרת את הדלת.
אצל המתבגר (11) זה תלוי מצברוח - בד"כ הוא מעדיף לקרוא לבד בלי הפרעות, אבל לפעמים אני מוצאת את עצמי יושבת איתו עד שנרדם.
הצעיר (בן 8) עדיין מקבל השכבה קלאסית עם סיפור ואני יושבת לידו עד שנרדם.

Ronit FL

New member
אני שמחה לדעת שזה

לא רק אצלנו כך..
Two down, one more to go.
העוד מעט בר מצווש נגמל רק בחופש האחרון ורק כי לא היתה לו ברירה..

חמוד.נשמע שזה אפילו לא מורח לך זמן.

נראה לי שהם ירצו להפסיק עם זה תוך שנה שנתיים.

מטילדה11

New member
מקסים וכייף. גם אצלי עדיין כך

הבנות בנות 15, ו-13 ועדין אוהבות שאני באה להגיד להן לילה טוב ולכסות ולפעמים לדבר מעט.

בלי קשר שאח"כ הן ממשיכות להיות ערות.
אם הלכתי למיטה לפניהן הן באות אלי להיפרד.

מירי,

New member
אצלנו אין מנהג כזה.

אבל כל אחד מהם מדי פעם מבקש ממני לשבת לידו לפני השינה לקצת פיטפוט נשיקות וליטופים (כן, גם בן ה 15.5)

adif11

New member
למה להפסיק אם זה נעים לכל הצדדים ? כמו שכתבה

לך חני ,בכל מקרה זה כנראה יפסק מתישהוא מצד הילדה כשהיא תתבגר קצת.
קשה לי להאמין שהיא תרצה שהטקס הזה ימשך גם כשתהיה בת 18 . אבל בנתיים - נשמע כיף !

הגדול שלי (כיתה י') לפעמים מבקש ממני שאשב איתו קצת בחדרו לפני שאני פורשת לישון.
לצערי אין חיבוקים ונשיקות (הייתי מתה
.) אבל אנחנו יושבים ומפטפטים קצת וזה מאוד נעים לי ,אז למה לא ?
ועם הצעיר (כיתהו') אני יושבת כל לילה לבקשתו ,לפני שהוא נרדם. זמן נפלא לדבר באינטימיות על כל נושא בעולם

למעלה