תמימה בת 11

יופלה10

New member
תמימה בת 11

בתי בת 11 עולה לכיתה ו' ילדה נבונה מאוד אך מאוד נאיבית.
אני מדברת איתה המון על שמירה על הגוף שלה, לאף אחד אסור לגעת בה.
היא מבינה אבל עדיין לא הפנימה.
אתמול היינו בבריכה והיא הייתה עם ילד קטן ממנה אך כנראה בוגר במובנים מסוימים.
היא פתאום מגיעה אליי ושואלת אותי אם זה בסדר שהוא יעשה לה מסאג' כי הוא רוצה.
אני אמרתי כמובן שלא.
אחרי הבריכה שוחחתי איתה ושאלתי אותה אם זה היה נראה לה בסדר, היא טענה שזה לא.
הדאגה שלי בסיפור שהיא הייתה צריכה אותי על מנת לומר לילד לא היא אינה מסוגלת לעמוד על שלה ומפחדת מהאי נעימות מול הילד.
לאחר מכן אמרה לי שנראה לה שהילד מאוהב בה כי הוא כל הזמן נצמד אליה.
כרגע היא רואה יחס של בן אליה כמאוהב בה....אני ניפצתי לה את האשליות ואמרתי לה בצורה ישירה שהיום בגיל הזה הבנים רוצים לגעת בבנות וזה לא מתוך אהבה.
והבהרתי לה שככל שהיא תשמור על עצמה ותעריך את עצמה כך גם הבנים יעריכו אותה ואסור לה לתת שיגעו בה.

האם ישנה עוד דרך שהיא תבין שהעולם הוא לא ורוד ויפה.
איך אפשר לחזק אותה שתדע לומר לא ולא תרגיש אי נעימות.

אשמח לקבל תובנות נוספות.

תודה.

3תיתי

New member
זה לא נשמע כמו תמימות

התופעה נשמעת לי משונה ביותר. רק בזה את נתקלת בילדותיות יתר? רק בתחום זה היא לא מסוגלת לשמור על עצמה?

ButtercupA

New member
את אומרת דברים שונים כשמבחינתי המסר

הוא לא מה שאני הייתי מעבירה.
לחזק אותה שתדע לומר לא ולא תרגיש אי נעימות.- זה בסדר גמור. פשוט להגיד לה את זה. להסביר לה איך להגיד, באיזה מילים להשתמש שלא ישמעו לשתי פנים.
גם בסדר גמור שהיא תבוא ותשאל אותך אם היא לא יודעת.
לעומת זאת המשפט הזה לא נכון בעיני ומעביר מסרים בעייתיים- "הבהרתי לה שככל שהיא תשמור על עצמה ותעריך את עצמה כך גם הבנים יעריכו אותה ואסור לה לתת שיגעו בה."

אביבקיץ

New member
למה ניפצת לה את האשליות?

"כל הגברים מגעילים ורוצים רק דבר אחד" זה לא בסיס מוצלח ליצירת קשרים בהווה או בעתיד.

את צריכה למצוא את שביל הביניים. היא צריכה להבין שהעולם לא כולו ורוד ומתקתק, אבל גם לא לחשוב שכל הגברים הם סוטי מין חסרי רגשות.

בלי קשר לשאלה אם הבן ההוא מאוהב בה או לא - היא צריכה לדעת להגיד "כן" רק למה שנעים לה וטוב ולה. גם אם הוא מאוהב באמת ובתמים - לא משנה. אם לא בא לה מסאג' - שתגיד לא.

לדעתי, את צריכה לחשוף אותה למקרים מסויימים. לא בצורה מפחידה מדי, אבל שהיא תדע מה הולך בעולם.
נניח אם נחשף מקרה של אונס קבוצתי - לדבר איתה על זה. לדבר על זה שנערה היתה קורבן לנער שהיא חשבה שזו אהבת אמת.

fannyd

New member
גם אני אמא לבת 11 שעולה לכיתה ו'

ומהיכרות עם ילדים בגילאים האלה יכולה לומר לך שיש סקרנות הדדית. השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא האם הילדה שלך מהססת לסרב רק בגלל שלא נעים לה. את כותבת "ניפצתי לה את האשליות". למה את עושה את זה לבתך? לא מגיע לה להרגיש בעננים? את לא מאמינה שילדים בגילאים האלה יכולים להתאהב?

אימם

New member
מאמילה אל תדאגי

כשהיא תגדל היא כבר לא תשאל אותך אם זה בסדר שבן יעשה לה מסאג'....

נומלה

New member
מסר משונה

"לאף אחד אסור לגעת בה"? למה המסר איננו "לאף אחד אסור לגעת בה אם היא לא רוצה"? זה היה עוזר לה לחפש בתוכה האם היא מעונינת במסז' הזה או לא. את כיוונת אותה למקום מאוד לא ברור ולדעתי לא נכון. מה זאת אומרת "תשמור על עצמה"? המסר צריך להחזיק גם בעוד שנה ושנתיים ושלוש. לא רק לעוד רגע.

סקיפי

New member
נשמע לי קצת מסוכן.

אני לא אמא, אבל כילדה אני יכולה לומר שמה שאת אומרת נשמע מהצד השני בצורה שלפעמים לא היית מעלה בדעתך שאפשר. "לאף אחד אסור לגעת בה" - ועוד כמה שנים, גם זה יהיה אסור?.. ואז כשהיא תרצה שמישהו ייגע בה, אז זה אומר שהיא לא מכבדת את עצמה?.. תזהרי לא להאכיל את הילדה שלך באשליות לצד השני, במקום העולם הוורדרד לכאורה שניפצת לה. את עושה משהו מאד מסוכן, לדעתי.

למעלה