בן 12.5,התרגל ללילות לבנים .חנון או ...???

לורי333

New member
בן 12.5,התרגל ללילות לבנים .חנון או ...???

מסתבר שהתופעה היא של המון ילדים מהשכבה שלו...

זה הפך למנהג קבוע ,מזמין חבר שניים לפעמים שלושה מהכיתה ונשארים ערים עד 06:00 -08:00 בבוקר.
ואז הולכים לישון. ומתעוררים במקרה הטוב ב14:00-15:00
בזמן הזה ( מבדיקה שלנו ) הם משחקים במחשב במשחקים שונים כמו טטריס,אנגרי בירד,סוקו בנד וכו'
קצת פייסבוק ( יש לנו את הקוד , והבדיקה העלתה גלישה לשם משחקים מהפייס)
מבדיקה נוספת של הורים של החברים המוזמנים. שגם להם יש הקוד ,תוצאות הבדיקה זהות.

הדילמה היא -האם בגלל החופש כן לאפשר להם את הלילות הלבנים
ולהנות לפני הכניסה לחטיבה ?
ובעצם לחשוב למה לא... הם בבית וזה "בסדר "

או שבעצם להגביל אותם כי הם עדיין לא בגיל המתאים שבעצם אין לי מושג מהו הגיל המתאים....
הסברתי להם שהם פוגעים בחופש שלהם בכך שאין אפשרות ללכת לאטרקציות
ולמקומות אחרים אם מתעוררים בשעות כאלה.
בקיצור לא מוצא חן בעיני ואני לא יודעת למה ....
אודה להערות ובמיוחד הארות .

אביבקיץ

New member
גם אצלנו זה ככה. למה לא?

אם יש אטרקציות בבוקר - יודעים מראש, ומכוונים את השעות השינה בהתאם.

אני מאד שמחה שהילדה נהנית מהחופש. ואם זה מה שמשמח אותה, וזה לא פוגע באף אחד - למה לא?

בחופש אין שעת שינה בהנחה

שאם יש מטלות לבוקר - קמים בזמן ועושים אותם.
אין לי בעיה שתשב מול המחשב/טלויזיה ולא תלך לסרט בקולנוע או ללונה פארק.
זה החופש שלה, היא מחליטה מה לעשות בזמנה הפנוי .

katam

New member
עזבי אותם

אצלי זה היה כך כל חופש (יש לי כבר ילדים שסיימו בית ספר)

הם בבית , את יודעת שהוא לא שותה או מעשן יש לו חברים בני גילו , עזבי

מה שאני הקפדתי , שלא יהיה רעש שיפריע לבני הבית ושהמטבח יראה סביר לא יעשה כלים אבל יכניס המקרר

ButtercupA

New member
אם זה לא מפריע לכם- זו מגבלה אחת

אני הייתי יוצאת מדעתי...
לגבי היפוך מוחלט של היום והלילה, אני הייתי מגבילה לפעם-פעמיים בשבוע ולא קשור לנושא האטרקציות שהם מפסידים.

אימם

New member
אני לא אוהבת לילות לבנים בגיל הזה

גם הבן שלי באותו גיל. הוא התחיל לילות לבנים ואז דיברתי איתו ואמרתי לו שאני לא מסכימה והגבלתי אותו באינטרנט עד שעה 3. נכון, זה חופש, אבל מה זה בדיוק ייתן לו אם יהפוך את כל הלילות ללבנים?! זה סתם כי אחר כך יהיה קשה להיגמל מזה...פעם בכמה זמן בסדר אבל כל לילה?!

XמXלה

New member
לא מפריע לי

כל עוד לא מפריעים לאלו שכן ישנים.
רצוי שבוע לפני תחילת הלימודים להתחיל להחזיר את שעות השינה למצב נורמלי

מחשבות

New member
אני אחרי 11 בלילה מאבד הכרה. לילות לבנים

זה האקסטרים החדש. מה חנוני בזה? קצת פרופורציות.

הלילה הלבן שלו או שלך?

אצלי (15 ) מתחילת החופש הפך את היום והלילה -קבענו כללים וחוקים ביחד
מחד הוא נשאר ער בלילות כי זה חלק מההווי החברתי (הבלתי מובן לי לחלוטין) שלו ושל חבריו
מצד שני-אין ארוחות לילה, אין טיולים ברחבי הבית, אין אירוח חברים, אין רעשים.

הוא שומר על החוקים והכללים, ולכן מבחינתי זה אוקי
כמובן שהוא יודע שלקראת שנת הלימודים (אוטוטו) הוא אמור להחזיר את הגוף שלו למצב נורמאלי של יום ולילה.

אני מפרידה בין אי ההבנה המוחלטת שלי לצורך לשחק בלילה עם חברים דרך המחשב ולראות סרטים בלילה דווקא
לבין הצורך שלו.

אז היות והצורך שלו,לא מתנגש עם שום צורך אחר--- כמו שסבתא שלי הייתה אומרת "שאלו יהיו הצרות שלך".

iris mom of two

New member
אצלנו זה גם קרה

בערך. אם כי שעת השינה היא סבירה לקיץ. אבל, בשבוע האחרון של החופש אני מתכננת להחזיר את הבית לשעות שינה סבירות, כדי שהיום הראשון ללמודים לא יהיה סיוט.

אני פתרתי את הסוגיה איך, די בקלות. חופשה משפחתית, נוסעים קל"ב יחסית, לקוויבק. והיום האחרון לחופשה תהיה להם סיבה טובה לקום מוקדם: six flags. הם גם יהיו עייפים מספיק ללכת לשון מקודם.

נכון שאני אמא נבזית?

סקיפי

New member
אצלנו יש הסכם

אבא דיבר עם אחי הקטן, והם החליטו ביחד שלכבוד חלקו השני של החופש [המסתיים במהירות..] ובית הספר המתקרב, הגיע הזמן לחזור למשמעת. להורים שלי מפריע שהילד בטטה, אבל כמו שכבר נאמר כאן, זה הזמן שלו. אם הוא בווחר לבזבז אותו [מבחינתו זה לא בזבוז..] זכותו. אבל יש להם זכות להחזיר את המשמעת בבית לקראת החזרה למסגרת - ולו יש זכות להבין למה הם עושים את זה.

נומלה

New member
אני ממש מבינה את הצורך

לילות לבנים מקטינים את האינטראקציה עם המבוגרים גם דרך זה שהם ישנים בבוקר (כאשר אנחנו ערים) וגם דרך זה שהם ערים בלילה (כאשר אנחנו ישנים). זה מאפשר להם הרבה יותר הרגשת שליטה על מעשיהם וזמנם בכך שמקטין את הזמן שבו אמא / אבא אומרת: אולי תעזורי לי עם..." "למה אתה לא עושה XYZ?" ועוד כאלה.
אני מאפשרת מידה מסויימת של לילות לבנים. אם אין פעילויות אחרות מצדי זה בסדר אם זו סיבה לדחות פעילות אחרת זה לא בסדר. לקראת שנת הלימודים הוא במילא יצטרך לעבור יבשת ועייפת ככה שזה יסדר אותו. ביום הראשון ללימודים הוא יקום כמו פנתר. עייף או לא. אין הנחות.

למעלה