הספורטאים הישראלים באולימפיאדה

יעלעל

New member
הספורטאים הישראלים באולימפיאדה

מרימה את הכפפה ופותחת שרשור בנושא הספורטאים הישראלים והסיקור העיתונאי באולימפיאדה.
לי אישית מאוד חורה הסיקור העיתונאי. לפני שהספורטאי מתחיל את התחרות הוא "מועמד למדליה", "תקווה גדולה" ועוד. אחרי התחרות הוא כשלון, פשלונר ו"מי בכלל שלח אותו לשם"...
לא ברור לי איך עיתונאי יכול לכתוב יום אחד הילולים ותשבוחות ולמחרת להקניט ולקטול את אותו אדם.

בכלל, כל ספורטאי שהגיע לאולימפיאדה, הגיע לשם כי הוא עבר מבחנים, עבר איזשהו קריטריון, עשה משהו, כנראה טוב. הגיע למעמד המכובד הזה ביחד עם עוד די הרבה ספורטאים. הוא מתחרה. מעצם הענין, לא כולם יכולים לזכות במדליות. נהפוך הוא, רק המעולים ביותר, שלושת הטובים ביותר יכולים לזכות. מאיפה היומרה הזאת שלנו לחשוב שדווקא הספורטאים שלנו, מהמדינה הקטנה שלנו הם אלה שזכאים למדליה? (וזה עוד בלי לדבר בכלל על התמיכה הרבה לה זוכה הספורט בארץ) ואם חס וחלילה הם לא זוכים במדליה הנכספת או אז הם הופכים לבטלנים ולוזרים.

למשל, אלכס שטילוב. (שאגב, ביורוספורט אמרו שהוא מישראל אבל שהוא עלה לארץ ממדינה אחרת... ). הוא עשה תרגיל לדעתי לא רע בכלל. רק מה? הסיני עשה תרגיל מ ע ו ל ה ! פשוט מעולה. גם ליפני לא חסר. והיו עוד כמה מתעמלים חסרי חשיבות שם שגם להם כנראה היה מה להראות. אז אלכס היקר לא זכה במדליה. אבל הוא הגיע לגמר. הציג תרגיל יפה, אבל היו שהציגו תרגילים יפים ממנו ועל כן הגיע למקום השישי (לא ברור לי איך קבעו זאת, היה לו אותו מספר נקודות כמו למקום החמישי). מקום שישי בעולם. לא באשדוד, לא בישראל, לא באירופה, בעולם. התרגיל שאלכס שטילוב עשה אמש הגיע למקום השישי בעולם. ומה כתוב היום בעיתון? שהוא נכשל בלהביא מדליה. באמת? מקום שישי וההגדרה הכי טובה שלנו זה נכשל?

או הסיקור בבריכת השחיה. בלי להתבלבל אומר השדרן "תנו לילד היהודי לנצח". סליחה? מה אנחנו בתחרות בשכונה? ה"ילד היהודי" הגיע לתחרות בזכות עצמו, עבודתו הקשה ונחישותו. כמו כל שאר הספורטאים שם. הוא נתן הופעה יפה. הגיע להישג מרשים. למה השדרנים מדברים בצורה כל כך מבזה?

הייתי שמחה לשמוע מה דעתכם על הסיקור ועל ההשגים של ספורטאינו.
יעל

חני ב

New member
כתבת יפה

מאד יפה
.
קשה לי להקשיב לפטפטת האינסופית של הפרשנים של ערוץ 1. היחידה שיכולתי לשמוע היא מירי נבו. לכן רוב הפעמים ראיתי (כשראיתי) את ערוץ יורו ספורט.

הסיקור בלתי נסבל.גם אני לא מבינה מה האובססיה

הזו עם המדליות. אפשר לחשוב שהמדינה השקיעה כל-כך הרבה בספורטאים והם חייבים לה. כל ספורטאי ישראלי שנמצא באולימפיאדה, הגיע להישגים מרשימים בתחומו. המדליה היא קודם כל של הספורטאי ונראה לי שאת זה שכחו בסיקור של האולימפיאדה.

katam

New member
מסכימה ומוסיפה

אף אחד לא מיצג אותי אני שמחה שהם זוכים כי אני אדם טוב אבל לא נרגשת

ButtercupA

New member
את יודעת מה אומרים על מי שלא יודע לבשל/לשחק

שהוא הופך למבקר...

lavendula

New member
מסכימה עם כל מילה

ועוד לא הזכרנו את הביזיון של משה גרטל עם המסמסים (או מסמס בודד?) שעבדו עליו והוא הקריא את השאלות כמו טמבל.

נומלה

New member
מסכימה לגמרי

למרות שאני לא שומעת את הסיקור העיתונאי. אלכס שטילוב הגיע למקום מכובד מאוד ומגיע לו ח"ח. הציפיות של שעיתונאים לא סבירות. אבל אולי מוטב היה לדבר על הציפיות האלה לפני המשחקים? (רק כדי שהעיתונאים ישמרו את העט שלהם מלהתלהם)

אביבקיץ

New member
זה לא הספורט

רוב ענפי הספורט זוכים כאן להתעלמות גורפת.

פתאום, פעם בארבע שנים, כולם מכירים את שטילוב או את גל נבו. פתאום מרותקים למסך לשעות של תרגילי קורה או הרמת משקולות.

ונראה לי שאין כאן אהבה לספורט, אלא רק לתחרותיות.

גם אם זו היתה תחרות של מי אוכל הכי הרבה ספגטי או מי ממצמץ הכי לאט - אנשים היו יושבים באותה תשוקה, והפרשנים היו מפרשנים באותה התלהבות, וכאב הלב על אי זכיה היה אותו כאב.

נראה אם ערוץ 1 יתן בעוד חודש שעה של שחיה צורנית או שיט מפרשיות - יהיה להם רייטינג 0.00001. אבל אם יש כאן תחרות לאומית וכבוד לאומי על הפרק -

ButtercupA

New member
וההמשך- מעניין כמה ישראלים ייצפו באולימפיאדה

הזו בעיקר כאשר-
"מספר המדליות הגבוה ביותר לישראל
ומה עם המשלחת הישראלית אתם שואלים? ובכן, כשזה מגיע לגאווה לאומית ישראלית, המשחקים הפאראלימפיים לא רק שאינם נופלים ממשחקי האולימפיאדה ה"רגילים", אלא מהווים דוגמה ומופת למצוינות ונחישות של הרוח האנושית, ומספקים לישראלי המצוי משהו להתגאות בו.
לאורך כל שנות השתתפותה של ישראל במשחקים הפאראלימפיים, הגיעו הישראלים להישגים מרשימים בכל קנה מידה והביאו עימם ארצה מספר מדליות גבוה בהרבה משל חברי המשלחת האולימפית ה"רגילה". לדוגמה: בשנת 1968, כשישראל הגיעה למקום השלישי בין כל המשלחות, עם 18 מדליות זהב, 21 כסף ו-23 ארד. "

אביבקיץ

New member
יש לי בעיה עם אולימפידת הנכים

פעם כשהייתי ילדה הייתי מאד גאה בהצלחה הישראלית שם.

ואבא שלי אמר בעצב שלא מפתיע שיש לנו כלכך הרבה נכים ספורטאים -
צה"ל מנפיק הרבה נכים צעירים ובכושר...

מאז - גם לי המחשבה על ההצלחה הישראלית באלימפידת הנכים גורמת לצביטה.

באמת כל הכבוד להם, עמדו באתגר מרשים.

אבל מצער שיש כלכך הרבה נכים במדינה.

לא כל הנכים שמשתתפים הם נכי צהל

יש לי בן דוד שישתתף השנה באולימפיידת הנכים והוא לא נכה צה"ל ולא "הנפיקו" אותו .

r i n i

New member
לא מדוייק

לא רק "בית הלוחם" שולח נציגים לאולימפיאדות, מרכזי הספורט של אילן מלאים באלופים אולימפיים או אלופי עולם במהלך כל השנה בשחיה, פינג פונג, כדורסל ועוד.

מדובר בנכים מסיבות שונות ומשונות ולאו דוקא "בוגרי צבא".

r i n i

New member
זה נכון לגבי כל ספורט הנכים

אם לא היתה מתקיימת בארץ אליפות אירופה לכדורסל נכים לא היינו שומעים גם על זה.
לישראל חסר נצחון אחד כדי להופיע באוליפיאדה הקרובה.

בעיתונות הכתובה יש כתב אחד, בקושי, שמעביר ידיעות אבל בד"כ לא מפרסמים אותן.
מכל עונת הכדורסל המפוארת שיש שידרו בטלויזיה רק את שני משחקי הגמר (ליגה וגביע).
אף אחד לא שומע על אליפויות ברחבי העולם ששחיינים מביאים מדליות מכל הצבעים לרוב או בפינגפונג שיש לנו נבחרת מצויינת עם אלופים בעולם.

ברחוב מסתכלים עליהם כעל "נכים" מסכנים ואומללים וחלקם מביא כבוד גגדול מאד למדינה שלא גומלת להם כמעט בכלום.

katam

New member
הנקודה שהנכים שעושים ספורט ממש לא מסכנים

אני גאה בהם לא רק על ההשגים בספורט אלה גם על איך שהם בחרו לחיות את חייהם בלי מסכנות ובלי רחמים עצמיים.

עמותת אתגרים עושה דברים נפלאים בתחום

ButtercupA

New member
ומה אתם אומרים -הכתבה אחרי ההפסד של קורזיץ

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4265744,00.html

"אי אפשר לעבור לסדר היום על הכישלון הקולוסאלי בלונדון. נכון שמדובר בספורטאים שכל אחד מהם יחידה נפרדת, אבל החיבור כמו במשחק קבוצתי נתן תוצאה אפסית. לא מתאים למדינת ישראל, לא מתאים לאכזב מיליונים שנדבקו למסך הטלוויזיה כאילו ידעו להבדיל בין וזארי לאיפון, רק משום הרצון לשמוע את התקווה מתנגנת בגאון על אחד, רק אחד, הדוכנים.
הספורט הישראלי קיבל איפון בלונדון. אז מה עושים? שרת הספורט, לימור לבנת, תצטרך להקים ועדת חקירה ממלכתית שתנסה לחפש את הסיבות לכישלון. כבר עשו את זה בעבר, כשוועדה בראשות השופט דב לוין ז"ל הביאה למקצה שיפורים, אבל בסופו של דבר הלהבה דעכה."

Ronit FL

New member
מי שכתב את זה הוא טיפש.

לא נכנסתי לכתבה. לדעתי, מי שלא מעריך את השגי הספורטאים ומתבטא באופן מכוער שכזה, לא ראוי שאקרא את בירבורי השכל שלו.

אני חושבת שהספורטאים שלנו הם אחלה שהגיעו לאחלה הישגים למרות שלא הביאו מדליה, לא צריך לתלות אותם בכיכר העיר בגלל זה. בשביל זה יש את צפון קוריאה...

אביבקיץ

New member
אז אני קראתי, והוא לא טיפש.

הוא לא דיבר נגד הספורטאים (כמעט. ).

הוא דיבר נגד הוועד האולימפי.
הדרך בה מתקבלות החלטות, בפרט - לגבי חלוקת משאבים.

מסתבר שגם שם - לא מזיק להיות אח של.

הוא העלה גם נקודה שעד עכשו לא חשבתי עליה - ספורטאי שמקבל מדליה - יקבל בונוס של מליון. לא רע.

אבל בעצם - למה? אם יש תקציב של מיליון או שניים - לא עדיף להשקיע אותם בספורטאים לפני התחרויות?

בעצם המדינה אומרת - הפרטנו את הספורט. מי שרוצה להצטיין - שיעשה את זה בכוחות עצמו. ובהפרטה כמו בהפרטה - מי שמצליח בכוחות עצמו - ירוויח (וככה בעתיד יצליח עוד יותר). מי שלא מצליח בכוחות עצמו? שינשור.

למעלה