אהבה ראשונה.

ori1998

New member
אהבה ראשונה.

שלום לכל ההורים בפורום.
שנתי נדדה עלי ולכן אני מעלה את אשר על לבי בשעה שכזו ומקווה לקבל כמה שיותר עצות תגובות ותובנות.
אז ככה, אני אמא למתבגר בן 17. לבן יש חברה ראשונה, בקשר שחוצה ערים. אנחנו גרים בצפון הארץ
והנערה גרה בדרום הארץ. הם היכרו דרך האינטרנט נפגשו עם החברים (בליווי ההורים של הנערה) שני הצדדים
הבינו שהכל בסדר ומשם אהבה פרחה וגדלה. הבן נוסע לדרום לסופי שבוע וכך גם הנערה מגיעה אלינו ובמיוחד
בחופשים הם נמצאים אחד אצל השני לתקופה ממושכת סיפור שמתמשך כבר יותר מחצי שנה. החברה מקובלת אצל החברים
פה מאוד וכולם אוהבים אותה (מכאן הסיפור מתחיל) יש אחד (לא הבן שלי) שמחבב אותה מאוד ...יתר על המידה. איכשהו הרגשתי זאת והחלטתי
להיכנס ולחטט בצ'אט של הבן. מסתבר שהחברה סיפרה לבן שהחבר שלו כל הזמן מצ'וטט איתה ואומר לה כמה הוא אוהב
אותה: היא מצטטת את מה שההוא כותב לה:
הוא: אני פשוט מאוהב בך וכבר 9 חודשים אני לא מסוגל להפסיק.
היא: אתה מבין שאני אפילו לא יודעת למה?
הוא: את מושלמת בשבילי את פשוט מה שהלב שלי רוצה והוא בחר בך.

כן, כך היא מראה לבן שלי מה ה"חבר" שלו כתב לה.
השיא הוא שהשבוע היא נמצאת אצלנו אחרי שהם היו אצלה שבוע ולבן שלי היו אי אליו עיסוקים בבית הספר
והיא לא רצתה להישאר בביתנו לבד אז למי היא הלכה? כמובן ל"חבר" של הבן שלי שמחזר אחריה. היא היתה אצלו כל היום
ההורים לא בבית ולא יכול להיות שזה היה ביקור תמים.
בהסתכלות מהירה בצאטים שלהם כל השיחות הם על אותו בחור.
שאלתי את הבן שלי שאיך זה שהוא נתן לה להיות כל היום אצל אותו "חבר" והוא ענה במין חוסר עונים שהוא סומך עליה.
אני לא יכולה להגיד לו שאני יודעת מה קורה ואני רואה שהילד בדיכאון ומסתגר כל היום בחדרו.
הוא אוהב אותה מאוד ומאוד מפחד לאבד אותה, אבל הילדה משחקת לו ברגשות.
סיפרתי פה מאוד בקצרה על הדאגה שלי לילד
בבקשה תענו לי מה הייתם עושים במצב כזה??

את מספרת את מה שקרה לאחי

בקורס טייס!!! ממש כך.
וזה נפלט לה ברגע שהיא הובהלה לטיפול (שלא יודעת מה היתה סיבתו כשהתעלפה)
שניהם שרתו באותו הבסיס) והיא פלטה מתוך העילפון את שם חברו הטוב.

אין לך מה לגונן עליו כי זה לא יעזור את זו ש"תצאי הרעה"

למרות שלבך לא מרשה לך שהרי את אמא,
ואמהות מי כמוני יודעת, שולפות ציפורנים להגן ולמזער את מכות החיים.

את זוכרת: מכות החיים גם מחשלות וכשהוא ידע זה כבר יהיה עבורו "שיעור..."

נסי לעורר בו שאלות בעדינות. רמזי לו שאת היית "סומכת עליה" אבל לא עליו...
לאט פקחי לו עיניים.זה לא קל , אבל אין מנוס

בהצלחה.

המצב אכן קשה, אבל את באמת לא יכולה

לעשות הרבה. כמו שתפו כתבה לך: פקחי לו את העיניים לאט ועודדי אותו לשמור על קשריו עם החבר'ה הותיקים שלו.

ButtercupA

New member
גם אני הייתי מדברת אתו על ה"חבר"

שזה לא בסדר, ולא עושים כזה דבר.
מאחר וקשה לו לגעת בנושא החברה באופן ישיר, אני חושבת שאם הוא ינסה לטפל בנושא ה"חבר", זה יכול לעזור בהרגשה שלו.
בכל מקרה, זה גם מה שהייתי מנחה אותו להגיד לחברה שלו- שלא יגיד לה שהוא לא סומך עליה, אלא שהוא לא סומך עליו וככה בעקיפין לפתוח את הסיפור.

אביבקיץ

New member
לא חושבת שיש מה לעשות.

את מתארת מקרה באנאלי ונפוץ.
מתאהבים, מתלבטים, מכירים אנשים אחרים. הלב נשבר. כולנו היינו שם.

אם הבן לא סיפר לך על החבר - את לא ממש יכולה לדבר איתו. אני אישית לא אוהבת את הרעיון לחטט לו בצ'טים. זה לא שאת חושדת שהוא עבריין או מסומם. את צוטטת לשיחות פרטיות. אם אני הייתי במקומו הייתי כועסת עלייך.

את יכולה עכשו לעודד אותו לנסוע יותר לחברה מאשר שהיא תגיע אליכם. בפרט כשהוא יודע שהוא לא בבית והיא צריכה להעסיק את עצמה כל היום.
זה לא מאד יעזור, כי עדיין החבר והיא ממשיכים לדבר דרך המחשב. אבל לפחות יפחית את הקשר הפיסי.

משולש רומנטי מצוי

אני מבינה שהבחורה מספרת לבן שלך הכל על הקשר עם "החבר" . אולי היות והיא מספרת הכל בגלוי, סימן שאין לה מה להסתיר?
האם בטוח שהיא עושה זאת כדי "לשחק עם הרגשות" של הבן שלך? אולי הוא מוחמא מזה ש"החבר" מתלהבת מהחברה שלו.
האם את בטוחה שבנך בדכאון בשל הקשר הזה?
ברור שאת לא יכולה לספר שרגלת אחריהם (וחבל שעשית זאת), אך את כן יכולה להגיד לבנך שאת מרגישה שהוא עצוב ובדכאון ואם יש משהו שהוא רוצה לדבר איתך. אל "תחפרי", אלא תשאלי בזהירות ותהיי תוכנה בעיקר להקשיב ולא להציף בשאלות, לא לבקר, לא להביע דעתך ולא לתת פתרונות. בהקשבה טובה, תוכלי להביא אותו להגיע בעצמו למסקנות.
אל תהיי "הורה הליקופטר" כפי שמתואר פה בשרשור אחר.

אימם

New member
אין לו בעיית אמון

הבעייה באמון היא שלך בנערה שהולכת לביתו של הנער שמאוהב בה ושאת פוחדת שהוא ייפגע....
הלוואי והייתה לי תשבה בשבילך כי אני חושבת שזו החלטה שלך אם לערער את האמון שלו בה (היא בכ"ז מספרת לו הכל) ואם להכניס לו חשדות נגדה...
ואת כבר ניסית ואמרת לו....

פיטנגו4

New member
"לא יכול להיות שזה היה ביקור תמים"

למה?
את בטוחה שהיא לא תמימה? אולי דושא זה הפוך?

אני זוכרת את עצמי כחיילת חובה יושבת 5 שעות עם מישהו שכתב לי ספר שירים שלם (נו, היום שולחים SMS ...מי כותב היום שירים?! ), ומסבירה שאני אוהבת אותו אבל לא אהבה רומנטית, ומסבירה לו למה כדאי לו לחפש מישהי אחרת.
זה היה הכרחי כדי לא לפצוע לו את הלב.
לשמחתי הרבה, כמה חודשים אחרי כן הוא היה מאורס
, למישהי אחרת, כמובן.

למעלה