לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1404814,048 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא החופש הגדול - והמתבגרים שלנו'
אירוח בנושא החופש הגדול - והמתבגרים שלנו
<< ההודעה הנוכחית
14/06/2011 | 12:49
62
12
החופש הגדול מאז ומתמיד היווה מקור לדאגה עבור ההורים. כשהם היו קטנים, היינו צריכים לדאוג לקייטנות, בייביסיטר אצל הסבתות, חופשות מהעבודה, הסעות...עד שהגיע ספטמבר, כל מה שרצינו היה טיפת חופש לעצמנו.

כשהילדים גדלים, נפתח בפנינו עולם חדש של דאגות: מצד אחד, הם גדולים מדי עבור קייטנות ומשעמם להם אצל סבתא. מצד שני, השעמום מעיק והילדים מחפשים מפלט באינטרנט, בטלוויזיה, אצל חברים, במסיבות ובפעילויות שלא תמיד אנחנו שמחים שהם מעורבים בהן.

איך מעסיקים את המתבגרים בחופש הגדול? איך נותנים להם מספיק חופש, אבל שומרים עליהם מפני סכנות כמו שתיית אלכוהול או התנסות בסמים? האם לאפשר להם לישון כל יום עד שעות הצהריים המאוחרות, או לנסות לדבוק בסדר יום קבוע? האם לאפשר להם לבזבז כסף על סרטים ומסעות קניות שיפיגו את השעמום? איך מגיבים כשהמתבגרת מודיעה שהיא רוצה לנצל את החופש לנסיעה לאילת עם החבר? ואיך מתמודדים עם המתחים שכל הקונפליקטים הללו מעוררים?

כדי להשיב על שאלותיכם בנושא ולספק עצות להתמודדות, דליה אלוני, פסיכולוגית חינוכית, מומחית באבחון וטיפול בילדים ובני נוער ומומחית מטעם מגזין "עשר פלוס", תתארח בפורום ביום רביעי הקרוב בין השעות 20:00-22:00.

מגזין "עשר פלוס", המיועד להורים למתבגרים, כולל כתבות, מאמרי מומחים, בלוגים, פעילויות לשעות הפנאי ועוד.
המגזין הוקם על ידי נירית צוק, עיתונאית בעיתון "גלובס" ובירחון "הורים וילדים" ואמא לשלושה ילדים (ביניהם ילדה מתבגרת).
לאתר: http://www.eserplus.net/

אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם לדליה כבר עכשיו
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לאילת לאילת שר העולם דרומה'
לאילת לאילת שר העולם דרומה
14/06/2011 | 13:08
3
2
באמת כל קיץ עולה כאן שאלה לגבי אילת.
באיזה גיל לאפשר?
האם אפשר לסמוך עליהם?
איך משחררים כשההורים גרים בצד השני של המדינה?
והנה דוגמא של שאלה מהחודש האחרון
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נסיעה לאילת'
נסיעה לאילת
15/06/2011 | 20:55
2
2
נדמה שכל הורה צריך להתמודד בשלב זה או אחר עם השאלה של נסיעה לאילת... אין ספק שבפעם הראשונה זה הכי מדאיג. נראה לי שכדי להגיע להחלטה צריך קודם כל לדבר עם הורים אחרים. לא להסתפק במה שהילדים מספרים על "כולם". הכוח של ההורים הוא בתקשורת ביניהם וקבלת החלטות משותפות לגבי נושאים קריטים כמו: איך מגיעים, היכן לנים, איך מסתדרים עם אוכל... מה שחשוב זה לבדוק על אילו אלמנטים יש לנו שליטה והשפעה ועל מה לא, ואז לעזור לילדים לתכנן טיול, כך שיהיה להם כיף אבל יענה על הקריטריונים שהצבנו לעצמינו כהכרחיים. מה דעתכם?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הנקודה היא אותם אלמנטים שאין שליטה עליהם'
הנקודה היא אותם אלמנטים שאין שליטה עליהם
15/06/2011 | 21:21
1
1
במיוחד העובדה שמדובר בבני נוער שנמצאים אחד עם השני, בלי פיקוח מבוגר ועם יכולת קבלת החלטות של בני נוער.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אשליה של שליטה'
אשליה של שליטה
15/06/2011 | 21:37
2
אני ממש מסכימה איתך. הרבה יותר נוח לנו עם המחשבה שיש לנו שליטה... וכמה שנעזור להם לתכנן ולוודא שהם פועלים על פי התכנון המקורי... עדין תהיינה הפתעות. אין לנו שליטה על הכל. אבל, התשובה טמונה בעצם בחינוך לאורך כל השנה. לא רק בחופש הגדול. אולי כהורים צריך לשאול את עצמנו אילו מסרים העברתי לאורך כל השנה כשהילד היה עם חברים, כשיצא לבלות במועדונים או בעיר, כשעלו שאלות לגבי אלכוהול, עישון.. איך הגבתי אז? אני מאמינה שילדים הם תבנית נוף הוריהם. הם מפנימים את הוריהם ובמצבים שונים, יזכרו במה שנאמר להם, במה שחשוב להורים, בהחלטות שכבר התקבלו בעבר בסיטואציות דומות.... ונקווה שברגע האמת המסרים שהופנמו יבואו לידי ביטוי בקבלת ההחלטות שלהם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'איך נוהגים עם נער שסיים יב' ועומד להתגייס '
איך נוהגים עם נער שסיים יב' ועומד להתגייס
14/06/2011 | 13:51
14
בנובמבר ?

מצד אחד הוא למד קשה ובנובמבר יתחיל שרות קרבי אז להניח לו מצד שני בכל אופן מדובר בחופש מאד ארוך איזה גבולות מעמידים במצב כזה ?

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מתבגר לפני גיוס'
מתבגר לפני גיוס
15/06/2011 | 21:00
1
1
האמת.. כחלק מתהליך ההתבגרות, והעובדה שהוא אוטוטו יהיה חייל, על כל המשתמע מכך: יצטרך לשאת באחריות על עצמו ואחרים, להיות חלק מקבוצה, לתפקד בתנאי לחץ, להוכיח את עצמו... הייתי מציעה לאפשר לו לתכנן את החופש והתקופה שלפני הגיוס בעצמו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהעובדה שהנער לפני צבא'
אני חושבת שהעובדה שהנער לפני צבא
16/06/2011 | 09:08
11
אומרת רק שבעוד מס' חודשים תתהפך עליו זוית הראיה.
הוא עוד לא שם ובעיני גם כשהם מתגייסים, עוד עוברת תקופה לא קצרה (לפחות הטירונות) שבה הם עוד "ירוקים ופעורים" לגמרי בהתנהלות שלהם.
רק אחר כך הם הופכים להיות ראויים להגדרה - בעלי אחריות של מישהו שמרשים לו להחזיק נשק ביד.
כך שמה שאני הייתי עושה הוא להציב לו נקודות אחיזה-
חופש = חודש
אחר כך שיחפש עבודה והייתי עוזרת ומייעצת גם כאן.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ואם לא ירצה לעבור בתקופה זו ?'
ואם לא ירצה לעבור בתקופה זו ?
16/06/2011 | 10:33
10
בהנחה שאין בעיה כספית ואין לו דרישות כספיות מוגזמות.
אם כי זה חשוב  שיהיה עסוק ולא יתפס על הקירות ועל העצבים
של כל בני הבית.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הנער עם דרישות כספיות מנימליות ואין בעיה '
הנער עם דרישות כספיות מנימליות ואין בעיה
16/06/2011 | 10:42
2
כספית.

המון חברים שלו מתגייסים ביולי אוגוסט.

אני אניח לו ונראה איך הענינים התפתחו
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'גם אני הייתי מניחה לו.'
גם אני הייתי מניחה לו.
16/06/2011 | 11:56
זה מה שעשיתי עם החייל שלי לפני הגיוס.
מתי כבר תהיה להם חופשה כזו ארוכה  בזמן הצבא?
אני פרגנתי לו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ועוד דבר במיוחד שזו תקופה לפני הצבא'
ועוד דבר במיוחד שזו תקופה לפני הצבא
16/06/2011 | 12:06
אני חושבת שזו צריכה להיות תקופה של כייף ושיהיו כמה שפחות
חיכוכים בבית , פשוט להנות מהתקופה הזאת ביחד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בעיני חשוב שיעשה משהו משמעותי'
בעיני חשוב שיעשה משהו משמעותי
16/06/2011 | 10:51
6
ולא ימרח את הזמן כחופש במשך -4-3 חודשים.
זה לא חינוכי בעיני לאפשר למישהו לחיות ככה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'השאלה אם אחרי שתיים עשרה שנות לימוד'
השאלה אם אחרי שתיים עשרה שנות לימוד
16/06/2011 | 10:58
3
ולפני שלוש שנות שרות קרבי לא כדאי לתת לו לעשות מה שהוא רוצא . כמובן עם החוקים של הבית.

הבת עשתה מה שהיא רצתה בחופש שבין התכון לגיוס. היא התגייסה (היא התגייסה בדצמבר )
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לדעתי זו תקופה ארוכה בשביל סתם להסתובב'
לדעתי זו תקופה ארוכה בשביל סתם להסתובב
16/06/2011 | 11:19
2
אני לא אומרת לעבוד את כל הזמן, אבל לפחות חלק.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'רוב החיים זה או עבודה או לימודים'
רוב החיים זה או עבודה או לימודים
16/06/2011 | 12:02
1
ארבעה חודשים במכלול של הזמן לא משנים כלום.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בעיני כן, הייתי מתחרפנת אם הילד שלי'
בעיני כן, הייתי מתחרפנת אם הילד שלי
16/06/2011 | 17:03
היה מתבטל ככה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'למה הכל חייב תמיד להיות חינוכי?'
למה הכל חייב תמיד להיות חינוכי?
16/06/2011 | 11:58
1
למה אי אפשר לקחת קצת פסק זמן מהכל
לפני שנכנסים למחוייבות כל כך ארוכה כמו הצבא ?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כי אין סיבה לקחת פסק זמן כזה בעיני'
כי אין סיבה לקחת פסק זמן כזה בעיני
16/06/2011 | 17:04
לצפיה ב-'ושאלה בענין משטר שינה'
ושאלה בענין משטר שינה
14/06/2011 | 13:52
3
1
האם להגביל את שעת השינה בחופש? אם כן האם להקל מול שנת הלימודים? (הרי אין בית ספר מחר) איך להסביר את זה לצעיר?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'משטר שינה'
משטר שינה
15/06/2011 | 21:10
2
1
שאלה נורא קשה! נורא קשה לשלוט בסדר היום של המתבגר, במחזורים של שינה וערנות ואיך לא להפוך את היום ללילה ואת הלילה ליום... כמובן שלדבר בהגיון לא כל כך עוזר.. כי אכן, אי אפשר לנמק ולומר שמחר יש בית ספר או מבחן חשוב... ובכל זאת, נראה לי חשוב לעשות תאום ציפיות. תאום ציפיות זה כמו לנהל משא ומתן. בסוף מגיעיים לפשרה. כהורים אפשר להציב שניים שלושה כללים הנוגעים לארגון היום והשינה, בלי להתנצל. אחר כך להקשיב ולהגיע להחלטה משותפת.. נקודת המוצא היא שהחופש הוא נהדר אבל גם בחופש ילדים זקוקים להבנייה מסויימת. אשמח לשמוע מהניסיון שלכם  
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אנחנו לא מתערבים עד שבוע לפני הלימודים'
אנחנו לא מתערבים עד שבוע לפני הלימודים
1
1
מצד שני אנחנו מציעים פעילויות שמחייבות ערות מוקדמת בחלקים מהחופש. באופן אישי לדעתי אין סיבה לצעיר לקום סתם לשם הקימה. אבל יש סיבה לקום לטיול אופניים למשל או כדי ללכת לבריכה. אני רואה את תפקידי לספק סיבות טובות לקום בבוקר (חלקן מתוכננות מראש וחלקן לא). הנסיון מלמד אותי שכאשר יש סיבה לקום בבוקר הוא יקום בבוקר וכאשר אין סיבה הוא לא יקום. וגם עם זה אין לי בעיה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'סיבות לקום'
סיבות לקום
15/06/2011 | 21:53
אני מאד מסכימה ואני חושבת שזה טוב לקחת אחריות על חלק מהחופש של הילד וליזום פעילויות, להציע ולעזור לארגן. כמו גם לנו כמבוגרים, ברגע שיש לנו סיבה טובה, יש מוטיבציה לקום גם בשלוש לפנות בוקר. באופן אישי, אני מודה שבשביל טיסה לחו"ל אני מסוגלת לקום בכל שעה.. או בכלל לא לישון ואת? בשביל מה שווה לך קום מוקדם בבוקר?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מטלות בבית'
מטלות בבית
14/06/2011 | 13:59
4
1
בחופש יותר מטלות (כי יש להם יותר זמן פנוי)
או פחות מטלות (כי זה החופש שלהם וגם להם מגיע לנוח)?
או לשמור על אותו סדר מטלות כדי להשאיר בסטטוס קוו?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הקשר עם החברה הצמודה.'
הקשר עם החברה הצמודה.
14/06/2011 | 21:44
2
כל היום הם ביחד, כמעט ואין חיים אחרים, הבית הופך לכמעט בית מלון שלו ושלה, ומכאן שיש לי טענות למשל: לרחוץ אחריכם את הכלים, והבית הוא קודם שלי, רק אחר כך של החברות והחברים שלך...בקיצור איך חיים עם הזוגיות והרצון שלו/שלה להיות כל הזמן יחד,לדעתי על חשבון המשפחה ,סידור החדר, וכו'...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מה וכמה כסף לתת לנער בן 16 כדמי כיס?'
מה וכמה כסף לתת לנער בן 16 כדמי כיס?
14/06/2011 | 21:45
ומה זה אמור לכלול?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'קשר עם חברה צמודה'
קשר עם חברה צמודה
15/06/2011 | 21:30
היי נירה63, השאלה שלך היא באמת קפיצת מדרגה משמח לשמוע שהילד מאוהב, גילה את הזוגיות וברור שבחופש המציאות שונה ויש הרבה יותר זמן לבלות עם החברה... ואני באמת מבינה אותך: את לא אמורה לנהל בית מלון בחודשי הקיץ. נראה לי שהפנטזיה להיות 24 שעות יחד 7/7 ושיהיה רק כיף היא לא מציאותית... ממרום שנותינו כמבוגרים, אנחנו יודעים שזה ממש לא פשוט ולא אידיאלי. הייתי חושבת על כמה פעילויות משפחתיות עם החברה... זה יכול להיות נחמד (אם היא נחמדה) ובכל מקרה, יש דברים מסוימים שצריך לעשות... בייחוד כשאתה רק בבית וכל הזמן סביב המטבח ואוכל.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מטלות בבית'
מטלות בבית
לגבי מטלות, נראה לי שיש דברים שאי אפשר לוותר עליהם. אנחנו חיים בבית משותף אחד. הלוואי שגם אנחנו כהורים היינו יכולים לקחת חופש מהמטלות בבית...ואם זה רק היה אפשרי, אז למה רק חודשיים?
אז השאלה היא באמת כמה. זה כמובן תלוי בדרישות והמטלות שהילד רגיל אליהן במהלך כל השנה. כמה מטלות המתבגר/ת שלכם מבצעים ביום? בשבוע? במטלות- הכוונה היא לקחת אחריות על פעולות מחיי היום יום ו/או מטלות שתורמות לקהילת המשפחה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-' החופש הגדול והתקציב המשפחתי'
החופש הגדול והתקציב המשפחתי
15/06/2011 | 13:30
7
1
איך לא לפעור בור תקציבי בסוף החופש הגדול
איך לא לקנות  "שקט זמני" באמצעות מזומנים.
איך להפיק מהחופש הגדול ערכי חינוך כלכליים
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אריק הניסוח שלך כל כך קולע-תודה.'
אריק הניסוח שלך כל כך קולע-תודה.
15/06/2011 | 16:01
4
1
לצפיה ב-'את בעית החופשה הגדולה'
את בעית החופשה הגדולה
15/06/2011 | 16:33
3
1
פתרתי תמיד באמצעות 3 מרכיבי התנהגות שלי--

האחד בהומור, השני באסרטיביות ושלישית בעקביות.
הכיצד--
לפני החופשה כל ילדי נקראו ל'אסיפה משפחתית רצינית'
בה כל פעם ב'שטות' אחרת הבעתי את עמדתי--

לדוגמא--הודעתי שקבלתי מכתב פיטורין מהחדרנית והמבשלת והאחראת על חדר אוכל--
ולכן, יש ארותות בשעה מסוימת. אח"כ חדר אוכל נסגר.
אני בקשתי תורנות על הבית בנקיונות קלילים ובסדר.

קימה רגילה--מי שעייף יכול לחזור לחדרו לישון.
אבל בבוקר קמים--אוכלים.

בקשתי מהם לכתוב לי--מה התכניות לחופשה.
והודעתי מה שלי--כדי שנעשה תיאום.
באופן כללי זה עבד.
משבגרו ממילא עבדו. אבל על סדר בבית לא ויתרתי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
15/06/2011 | 22:16
2
1
באמת גילית את הסוד כתבת דברים מאד חשובים ונכונים לגבי כל השנה, ועל אחת כמה וכמה בחופש הגדדדדדדול!
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא גיליתי שום סוד, גם לא התכונתי להמציא גלגל,'
לא גיליתי שום סוד, גם לא התכונתי להמציא גלגל,
15/06/2011 | 22:39
1
1
רק למדתי לפעמים בדרך קשה, שרק בצורה חד משמעית ובהירה אני משיגה דברים.
והם למדו לפעמים בדרך קשה, שאם לא עומדים בדרישות מפסידים דברים אחרים.

ומסתבר כשמחליטים זה אפילו מעובד.

ולא דומה חופשה לימי לימוד סדירים--
אין סדר יום שנקבע מבחוץ, אבל חייבים לעמוד בו,
ויש מסגרת של בחינות, ויש מסגרת של תנועה, ואפילו התנדבות
חייבת להעשות במסגרת--כשהתנאים שונים, האוירה משתנה.
והרבה חושבים שחופשה היא המקבילה של ההפקרות.

ולא לא אפשרתי--כולם בריאים תודה לאל.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מגיע לך כל הכבוד, משום שזה לא מובן מאליו,'
מגיע לך כל הכבוד, משום שזה לא מובן מאליו,
15/06/2011 | 23:27
1
ולא כל אחד מסוגל להצליח כך, בעשיה החינוכית.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כסף כסף'
כסף כסף
15/06/2011 | 22:25
1
השאלה של כסף תמיד מתעוררת וכמובן שככל שהילד גדל ההוצאות גדלות. ראשית, אני מאמינה שחשוב שהמתבגר/ת יתנסו בעבודה. לא רק בגלל התגמול הכספי, אלא בשל קידום ערכים של לקיחת אחריות, חריצות, השתלבות בצוות, כמו גם ללמוד לדעת להתנהל על פי חוקים של מקום עבודה, ללמוד מיומנויות חדשות. לכן, עדיף להקדיש חלק מהחופש לעבודה ובכך הורים יכולים בהחלט לעזור לילד למוד את השוק, איך מחפשים עבודה, מוציאים פנקס, פונים לאנשים, שולחים אימילים...
שנית, חשוב לנהל שיחה עם המתבגר ולברר איתו מהן השאיפות שלו לחופש הגדול ולעזור לו לבחון איך ניתן למש אותן, כשכמובן הוא צריך לקחת אחריות על השגת חלק מהמימון וניהול התקציב שלו.

אריק, אשמח לשמוע את דעתך ולקבל רעיונות לגבי ניהול פיננסי בחופש.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ניהול פיננסי בחופש'
ניהול פיננסי בחופש
16/06/2011 | 08:28
1. ניהול פיננסי בחופש צריך להיות המשך הניהול שקיים, ואם לא קיים אז הגיע הזמן להתחיל.
2. הניהול הפיננאסי של הילד הינו חלק מהניהול הכלכלי במשפחה.
העקרון המנחה אותי הוא שמעשים הרבה יותר חשובים מדיבורים.....לעיתים אנו מטיפים לילדים ובמעשים משדרים בדיוק ההיפך.
לכסף יש המון ייתרונות (לא רק לעושר) שאפשר לגייס אותו לחינוך כלכלי.
אתן כאן כמה נק' בסיסיות.
א. קביעת מסגרת תקציבית של דמי כיס.....נישמע פשוט אלא שמינגד יש להגדיר למה נועדו דמי כיס
   לדוגמא במבה זה מהדמי כיס, סרט זה מהדמי כיס, מתנה לחברה ביומולדת זה מהדמי כיס...בקיצור כל מה שאינו הכרחי (אוכל,ביגוד,לימודים). אם דמי כיס לא מספיקים שהמתבגר יעשה סדר עדיפויות ויבחר מה כן ומה לא.
ב. לא מרשים גלישה מהדמי כיס (אין אורדראפט ע"ח דמי כיס משבוע הבא).
ג. גובה דמי כיס רק ההורים מחליטים כאשר הוצאה זו היא אחת מתוך כלל הוצאות הבית (ארנונה,חשמל,רכב....).
ד. לא משלמים תוספת על עבודות בית  כי גם אמא לא מקבלת כסף על הבישול  זו חובה בסיסית של כל דייר בבית.

יש עוד, אבל קצרה היריעה.
הזהרו ממה שאני רואה יום יום ילדים עשירים להורים עניים
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני בעד לבטל חודש אחד'
אני בעד לבטל חודש אחד
15/06/2011 | 18:08
14
חודש אחד הם מעולפים, שוכבים על המיטה כמו איזה אריות משועממים, חס ושלום שיעשו משהו. מתעוררים גם עייפים ברור.

איך אפשר לגרום להם לעשות משהו, בלי רטינות, בלי קיטורים, ובלי אוףף יש לי חופש, מה את רוצה, אני צריך לנוח. וזה מהיום הראשון של החופש, עד היום האחרון

אין לי כוח לזה

ואני לא מדברת על זה, שאנחנו צריכים להיות כספומט מזומנים, ומה פתאום לא להביא כסף, זה רק בריכה, ורק סרט, ורק בילוי לפה ובילוי לשם, ונפער לנו חור ענק בכיס

וכמובן לא מדברת על הצרחות בבית עם האח הקטן, שהמחשבה גורמת לי לברוח לירח

איך מתגברים על כל הבעיה של החופש הגדול, אולי יש עצות?

וכמובן מדובר בילד שעולה לכיתה י', ויש לו ADHD, וכמובן צריך לריב איתו שיקח כדורים, למרות שהוא בחופש, אחרת הוא לא מצליח לעשות כלום, ואי אפשר לדבר איתו בכלל

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ruthi יקרה - לבטל חודש מהחופשה???????'
ruthi יקרה - לבטל חודש מהחופשה???????
15/06/2011 | 20:55
4
אסכים שיקצרו לי את החופשה, כן אני מורה, רק אחרי שיתקינו מזגנים בכל הכיתות, ובעיקר שהמזגנים יעבדו.
אני מזמינה את כל מי שמאוד רוצה לקצר את החופשה להגיע ללמד בכיתה של 39 תלמידים בשעה 13:15 כשהמזגן אינו עובד, בעיקר בחודשי הקיץ זה בלתי אפשרי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ומדוע אתם לא דורשים שהמזגנים יפעלו?'
ומדוע אתם לא דורשים שהמזגנים יפעלו?
15/06/2011 | 21:34
3
אני מתארת לי שמאוד קשה ללמד בחום, להזכירך הייתי תלמידה בעברי, ולא היו מזגנים מעולם בביה"ס ובכל זאת למדנו.

זה שיש היום פריבלגיות, ויש מזגנים זה נהדר, וחושבת שעוזר מאוד.

אני חושבת שחודשיים הם המון המון זמן, והילדים מאבדים את עצמם לדעת, במשך חודשיים.

ישנם הרבה מאוד חופשים במשך השנה, במהלך החגים, ואנחנו המדינה היחידה שבה יש כל כך הרבה חופשים בחגים, למשל בחנוכה, שאין שום סיבה שבעולם, שתהיה חופשה.

וכן אפשר להתווכח עד בלי סוף בנושא.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'קיצור החופש'
קיצור החופש
15/06/2011 | 21:59
1
זו באמת שאלה חשובה ולראייה שהשנה היא היכתה גלים והיה ניסיון לעשות שינוי. הבעיה היא שקשה להשוות למדינות אחרות כי החופשים לא חופפים ויש כל מיני מנהגים תרבותיים אחרים שמבחינים בין המדינות השונות. יש מדינות בהן נהוג שילדים ומתבגרים מבלים את המחצית הראשונה של החופש במחנה קיץ. לא רק בגיל בית ספר יסודי אלא גם בגיל יותר מבוגר. הבעיה היא שבארץ אין לנו הרבה אפשרויות שכאלה. בארץ, כאשר מדובר במתבגרים, אז במקרה הטוב, הילד/ה בתנועת נוער ואז יש לו טיול/ מחנה קיץ, אך לגבי הרבה מתבגרים הילדים וההורים אמורים לתכנן ולהפעיל.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'רותי26 החום כיום הוא הרבה יותר ממה שהיה לפני '
רותי26 החום כיום הוא הרבה יותר ממה שהיה לפני
17/06/2011 | 16:42
1
1
עשרים שנה. וכן לא תמיד הכל פשוט..
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא יודעת כמה חם'
לא יודעת כמה חם
17/06/2011 | 17:27
1
אני זוכרת אותי לומדת עם 33 ו-34 מעלות, מרגישים בתוך כבשן, ומזכירה לך שלא היו מזגנים באוטובוס, הייתי מגיעה הביתה, רטובה מכף רגל עד הראש. ובחורף בכלל איזה קור..

והיינו מגיעים רטובים לגמרי, ומתייבשים ליד התנור הקטנצ'יק של האחות.

כן הכול השתנה, אני חושבת שמזגן יכול להיות לעזר, הבעיה שצריך לדאוג לתחזוקה שלהם כל הזמן, ואת זה לא עושים בבתיה"ס לצערי.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'דליה את יכולה לענות לי, בבקשה'
דליה את יכולה לענות לי, בבקשה
15/06/2011 | 21:36
לצפיה ב-'מתבגרים, הפרעת קשב וריכוז, חופש'
מתבגרים, הפרעת קשב וריכוז, חופש
15/06/2011 | 21:49
7
היי רותי26, העלית בהודעתך הרבה שאלות.. אנסה להתייחס לכל אחת מהן:
השאלה של מתבגר עם הפרעת קשב וריכוז והתנהלות בחופש הגדול דורשת באמת התייחסות נפרדת. המאפיינים של הפרעת הקשב וריכוז יכולים להתבטא ביתר שאת בחופש. כמובן שאם המתבגר צריך וזקוק לטיפול תרופתי ומסרב לקחת את הכדור בחופש זה עלול לגרור התנהגויות עוד יותר אימפולסיביות, חסרות שליטה, שינויים במצבי הרוח ועימותים רבים.  עם זאת, דווקא הכדור וההבנייה יכולים לעזור לווסת את ההתנהגות ולהקל באמת על כולם, על הילד וכל המשפחה. אולי כדאי לערוך ביקור עדכון אצל הרופא המטפל, להתייעץ ושהוא יקח אחריות ויסביר, בתוקף תפקידו וסמכותו המקצועית, מה ההשלכות של נטילת הכדור ושל אי נטילת הכדור. כמו כן, נראה לי חשוב ליצור רשת תמיכה ולהיעזר בעוד אנשים (בני משפחה או חברים טובים) שיתעניינו בשלומו, ידברו איתו, אבל גם יסבירו כמה זה חשוב.
לגבי הריב עם האח הקטן... לצאת מהבית זה גם אופציה אבל השאלה היא איך נפתרים הקונפליקטים האלה בדרך כלל לאורך השנה, שלא בחופש הגדול? מה עושים אז?
לגבי הכספים... אפתח הודעה חדשה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודה דליה ואם תספיקי עוד משהו'
תודה דליה ואם תספיקי עוד משהו
15/06/2011 | 22:04
6
הוא יודע שחשוב מאוד שיקח את הכדור, אבל קורה שאני יוצאת מאוד מאוד מוקדם, צריכה לזכור גם אותו וגם את אחיו, וזה מאוד קשה.

קרה ששכחתי ואני מכינה לכולם את הכדורים שלהם, בבוקר וזה לא קל.. ואת שלו בפוקס שכחתי, הוא פשוט לא לקח, האחריות לא צריכה להיות שלי, אלא שלו, והסברתי לו מיליון פעם, שזו אחריות שלו.

הוא מרגיש הרבה יותר נעים, יותר מאורגן ויותר קל לו. לא מבינה את העניין הזה, שאני צריכה להכין לו.

הבעיה עם אחיו הקטן, שהוא לא ילד רגיל, הוא עם PDD, לכן העניין מורכב יותר וממש לא קל, גם מבחינתי כהורה, לנווט בין 2 ילדים, במיוחד עם דברים כל כך מגוונים לא קל.

ובחופש שניהם יחד, זה טררררם אחד גדול, ואני צריכה להיות הרבה פעמים שרת הבידור, וזו עם הדגל, הוא מציק מאוד לאחיו הקטן, וגם לקטן לא חסר.

ומה עם הכספים, אשמח לשמוע? שזו בעיה של כולם

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ילד PDD בחופש'
ילד PDD בחופש
15/06/2011 | 22:13
5
היי רותי26, אני חושבת שההתמודדות היא לאורך כל השנה כשמדובר בילדים עם צרכים מיוחדים. אני גם מאמינה שאת מכירה את היילדים שלך הכי טוב. השאלה היא איך מחלקים את האחריות... לגבי הילד עם הפרעת קשב וריכוז שצריך לקחת על אחריותו את נטילת הכדור... התשובה טמונה בשאלה!!! אני לא צריכה לספר לך שזה בדיוק הסימפטום: קושי לקחת אחריות, להארגן, לזכור, להתמיד... אלה בדיוק הסימפטומים המובנים בהפרעה. אני מאמינה שצריך להיות יצירתיים ולחשוב על כל מיני שיטות ודרכים לתזכר ולעזור: אולי פתקים בכל הבית? בכל הבית! תזכורת בנייד? טלפון מהסבתא? מהדודה? ואולי מהחברה??? אם לה אין הפרעת קשב וריכוז - תגייסי אותה שתעזור לו
לגבי הילד הצעיר יותר, למיטב ידיעתי יש מסגרות חינוכיות וגם קייטנות מיוחדות לילדים עם PDD. האם הוא כבר התנסה בהן?

לסיכום, נראה לי הכי היכ חשוב למצוא את רשת התמיכה והאנשים שיכולים לחלוק איתך באחריות... וגם לקצור את הפירות לאחר מכן
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'דליה איזה תמיכה ואיזה נעלולים'
דליה איזה תמיכה ואיזה נעלולים
15/06/2011 | 22:21
4
הבעיה שגם אני עם קשב וריכוז, אוףףףףף. את מבינה איזה קשה..

וכן לקטן יש בי"ס, אבל הוא מגיע הביתה לפעמים, ואז אל תשאלי. בשביל כל השעות שלא היה בבית, רעידות אדמה..

אם לא מפריעים לו, הוא במחשב ודי מבסוט, או בטלויזיה, הוא בתיפקוד גבוה מאוד, משולב בכיתה רגילה, הבעיה שיש לו אחד ADHD, שהוא עצמו לא קל.

טוב יהיה בסדר, אולי גם אני אתחיל לקחת קונצרטה, ואז יהיה קל יותר

לא סומכת על אף אחד, לא יזכרו, וביקשתי ממנו באמת שיעשה לו תזכורת בטלפון לכדורים, נראה לך שעשה, אני שומעת ממנו בחדר "אוף איזה חפרנית". נווווווו

אני מקווה שנעבור את החופש בשלום, מקסימום אני אברח לכולם, לאיזה אי קטן, ואזרוק את הפלאפון לים. חחחח

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
15/06/2011 | 22:29
3
מאד מסכימה איתך: לעשות לעצמך חופש קטן בחופש הגדול- נשמע מצוין
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יאללה הולכת ליישם'
יאללה הולכת ליישם
15/06/2011 | 22:38
2
אחרי שקיבלתי אישור. חחח

תודה על התשובות, החכמתי מהן, למרות שברובן, כמו שאמרת, יודעים את התשובה מהשאלה.

את יודעת לפעמים התשובה מתחת לאף, רק לא רואים אותה

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'באו נארגן אי לאמהות להורים למתבגרים ?'
באו נארגן אי לאמהות להורים למתבגרים ?
16/06/2011 | 10:53
1
1
רק לאמהות שהאבות ילכו לאי אחר

אבל אי שאין בו קליטה של טלפונים סולולרים
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אין בעיה, כבר מחפשת'
אין בעיה, כבר מחפשת
16/06/2011 | 15:45
למרות שמצידי כל אי מתקבל. אני אזרוק את הפלאפון לים, ואתתת

תזכרי, כולם זורקות את הפלאפונים לים. גם גלאקסי, וגם אייפון

רעיון מדהים ונפלא, שהתחלתי ועדיין בחיתולים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נעים מאד'
נעים מאד
15/06/2011 | 20:22
9
קצת בעיות של התחלה... אבל רציתי לומר שאני שמחה להיות פה ומקווה לסייע ושיהיה לנו דיון פורה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
15/06/2011 | 20:44
נשמח אם תוכלי להתיחס לשאלות שכבר הועלו בתקווה שיצטרפו אלינו נוספים במהלך הערב.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ברוכה הנמצאת דליה'
ברוכה הנמצאת דליה
15/06/2011 | 20:48
2
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/06/2011 | 21:02
1
אני מבינה שיש לך ארבעה מתבגרים.... ייצוג מושלם של כל טווח גיל ההתבגרות
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כן, חבל על הזמן'
כן, חבל על הזמן
15/06/2011 | 21:35
יש לי מכל הגוונים וצבעי הקשת

שכבר שקט מאחד, מתחיל השני. פשוט קרקס של מתבגרים

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
15/06/2011 | 21:09
4
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
15/06/2011 | 21:12
3
אהבתי את החתימה שלך: "כולנו אנשים מבוגרים, ולא נולדנו כנשמות תאומות. אז זה בסדר גם להסכים שלא להסכים, ולפעמים קורה שאנשים לא מצליחים למצוא את עמק השווה.".. זה נכון גם לחופש כמובן בדיוק כמו לאורך השנה, נראה לי חשוב להחליט על מה מתעקשים, על מה מנהלים משא ומתן ועל מה מוותרים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/06/2011 | 21:23
2
אפילו שיודעים את זה, לקרוא את זה כל פעם מחדש עושה משהו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תודות, להתראות וחופש נעים'
תודות, להתראות וחופש נעים
15/06/2011 | 22:40
1
1
למנהלות הפורום, המשתתפים, האורחים והפועלים מאחורי הקלעים,
רציתי לומר תודה על ההזדמנות לבקר אצלכם בפורום.
שיהיה חופש נעים
דליה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ותודה לך על התשובות המענינות'
ותודה לך על התשובות המענינות
15/06/2011 | 22:48
לצפיה ב-'טיול חוצה ישראל '
טיול חוצה ישראל
22/06/2011 | 11:16
2
הי,

אני שולחת את הילד שלי לטיול חוצה ישראל של אגד. לא מדובר בקייטנה לילדים קטנים אלא בטיול ברחבי הארץ לנוער בכיתות יא'-יב'. הילד שלי היה בטיול שנה שעברה ויהיה גם השנה. הם יורדים לאילת, עושים פעילויות צלילה, מסיבות ומסלולי טיולים אני מאוד ממליצה למי שמחפשת פתרון בקיץ לבני נוער בוגרים יותר.
הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

18:45 | 17.09.17 KarmaB
09:17 | 05.09.17 אורחים בפורום
19:26 | 22.08.17 אורחים בפורום
09:21 | 18.08.17 אורחים בפורום
12:15 | 15.08.17 אורחים בפורום
11:47 | 03.08.17 אורחים בפורום
00:53 | 01.08.17 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ