הקפצה

mykal

New member
החזרה על המשפט

הפתרון הוא אישיות המורה-- היא 1)קצת קלישאה, 2)אין פטנט להולדת אישיות. 3)אין מבחן אמיתי לבחינת אישיות מתאימה או לא, בדיוק כמו כתת ה'קרקס' של בתך שמנתה 28 תלמידים. אין כלי מדד להרכבי כיתות ולאישיות מורה. הוראה היא מקצוע (פרופסיה) אותה לומדים. בדיוק כמו רואה חשבון וכמו רופא, ובאלה חשובה אישיות ממש כמו בהוראה. כן אפשר לבנות מערכת, שבה התנאים הפיזיים יהיו ראויים, (אגב, לתלמידים כמו גם למורים) כן אפשר לתת מספיק מכשירי הוראה, כמו מספיק מחשבים, כמו ברקו כמו לוחות מחיקים שהציוד לא על חשבון המורה, כל אלה יכולים לבנות אישיות מורתית יותר מובנית. כן צריך שיהיו גבולות של מותר ואסור לתלמידים, כן צריך ללמוד לדבר בשפה נקיה וראויה. כן אמור להיות תקנון ואנשים שאוכפים אותו ויש בו גם ענישה, שלא יהיה כח לותר עליה. (_למשל הורים המרחמים מדי על ילדיהם) יש יש הרבה מה לעשות.

ענתר

New member
אין פטנט להולדת אישיות

ומי שימציא, כולנו נשלם לו הרבה כסף. גם לא מולידים קצנים, אבל עושים אותם כאלו, ולא לוקחים כל אחד לקצונה, אלא מרגת קבא מסוימת. אין לי שום דבר נגד תנאים טובים יותר לילדים ולמורים, אבל לוח מחיק לא משפר את המורה ולא את ההוראה שלו, הוא רק בריאותי יותר אין לי שום דבר נגד ענישה, וגבולות אבל זה צריך לומר גם לגבי המורים, לא יתכן שאי אפשר לפטר מורה.

mykal

New member
האמירה שאים מפטרים מורים שגויה,

מפטרים ועוד איך, לא מפטרים כשיש אמא לא מסופקת ע"י מורה. לא מפטרים אם אין מספיק ראיות לאי הצלחה. אמר פעם מי שהיה מזכ"ל הסתדרות המורים, אינני רוצה בשורותי מורים גרועים, רק שיש צורך להוכיח כשלון, ויש צורך לבדוק אם אין כאן נקמה או מלחמה אישית וכד' אני ישבתי בועדות פריטטיות, ואני אומרת לך מפטרים ועוד איך. לא אתיחס לתנאים טובים, רק אומר זאת ממקום הפוך, כשהתנאים קשים, ואין ציוד אלא ע"ח מורה, זה יוצר אוירת זלזול, זה יוצר אי חשק, זה יוצר תנאי אלימות וכעס. בגלל זה התיחסתי אני לתנאי בסיס בכלל לא לצ'ופרים.

ענתר

New member
תראי, אין לי כח להתווכח

אני רק יודעת, שבזמן שביתת המורים קראתי נתונים בנושא של פיתורי מורים. אני אישית אף פעם לא קראתי לפיטורי מורה, כן קראתי לא לקבל מורה בתור מחנכת לבת שלי לכתה ה' כאשר אותה מורה הייתה מורה שלה בגן חובה וכתה א'. אני יודעת שלמדתי בתיכון הייתה מורה למתמטיקה שהכשילה דורות של תלמידים, בעלי התפרנס טוב מאוד מלמד תלמידים שלה כעבור כמה שנים.

noa_f

New member
למה שמישהו ירצה לעבוד בתחום?

עבודה קשה, שכר נמוך, תדמית ירודה.

ענתר

New member
צודקת

ולכן הצעתי הייתה לא ללכת להקטנת הכתות, כי אם לשיפור התנאים למורים והעלאת רף הכניסה להוראה נדמה לי שבכך עניתי לטענות שלך

noa_f

New member
כ"כ הרבה חופשים ואין כסף לנצל אותם. באסה...

זה באמת נראה לך "השיקול" לבחירת מקצוע? אז איך זה שאין מיליונים שעומדים בתור?

לא תמיד

לא תמיד לחזור אחורה אינו הפתרון. למשל, לימוד קריאה בשיטה הפונטית (קודם לומדים אותיות ורק אח"כ לומדים לחבר אותן למילים שלמות) היתה נהוגה בארץ שנים רבות, והתאימה לכל התלמידים. המעבר לשיטת הלימוד שדגלה בלימוד קריאת מילים ומשם הסקה על האותיות, התאימה רק לתלמידים ממוצעים ומעלה, והחלשים יותר הפסידו ובגדול. במקרה כזה, לדעתי בהחלט צריך לחזור אחורה - בבית הספר צריך לשאוף להגיע לכל התלמידים, לא רק לחלק... אותו הדבר היה עם נושא תיקוני שגיאות הכתיב. פעם היו הכתבות, לימוד אוצר מילים, ביטויים, מטבעות לשון וכו'. בשלב מסוים ירדו מזה ועוד החליטו שלא מתקנים יותר לתלמידים את שגיאות הכתיב. כתוצאה מכך, צעירים רבים כותבים בשגיאות כתיב מחרידות, ולעתים כלל אינך מבינה מה כתוב בגלל זה. אז למה לא ללכת אחורה? גם במתמטיקה היום לומדים בשיטת ה"חקר". לתת לתלמיד לחקור ומשם להסיק מסקנות ולהבין. להזכירך - ישראל כעת מדורגת במקומות האחרונים בעולם במתמטיקה, אז למה לא לחזור לשיטות בדוקות שידוע שהן עובדות? הבעיה הגדולה ביותר היא שכדי לשנות שיטת לימוד, נעשה מחקר קודם לכן, אבל המחקר עורך שנים, ובסוף יוצא ששיטת הלימוד נכנסת למערכת החינוך בישראל בערך באותו זמן שבו במדינות אחרות מתפרסמים תוצאות הישגים המוכיחות כי השיטה שגויה...

לגלזציה אחראית, חופש ביטוי ומחשבה.

כמו בכל מדינה שהוציאה את הראש מהחול והפסיקה להלחם באנשים בגלל פחד מנזקים , וכמובן להלחם בכל הנזקים , החל מהשמנת יתר וכלה בהתמכרות למשחקי מחשב.

הבעיות האמיתיות הן בעיות המאה ה21. לא ה20

ר שום דבר שהיה קיים מאות שנים, מקסימום נשפר את המצב. אז בוא נראה מה אני חושב שמחכה לנו: 1. האינטרנט וחופש הביטוי , יתפוס מקום גדול מאוד בחיים של כולם אם כבר עכשיו החיים שלנו לא השתנו לבלתי היכר , המקרה המעצר של ההתאבדות עקב הסבייבר-בריונות הוא דוגמה למציאות הלא כ"כ מדומה של המרחב הזה , 2. שינוי דפוסים חברתיים קצב הפצה של ידע , ילדים , בני נוער , מבוגרים , כולם לומדים ונחשפים ליותר ויותר מידע ,תוכנו לפי רצונו , לכל העסק יש השפעה ענקית בתחום החינוך והפוליטיקה (מי שעוסק בהסברה באינטרנט יודע) 3. שינוי מוחלט של ערכים והרגלי חיים אצל כלל האוכלוסייה , אם בעבר המקומיות הגאוגרפית הייתה משמעותית היופם התת-תרבויות והאידיולוגיה קובעת הכל 4. התקדמות ברפואה ותוחלת החיים , מודעות עולה באופן מהיר יותר לבריאות ונפש האדם אצל כל פרט ופרט , צריך לעודד ולתמוך במקום להגביל ולהפחיד , אם נשקיע , התוצאות והרווח בידיים שלנו , על כל שנה תוחלת החיים בישראל עולה קצת יותר מחמישית שנה , זה אומר שמי שהיום בעל תוחלת חיים של 80 שנה כשיגיע לגיל 80 יהה לו עוד יותר מעשור לחיות בבריאות ואולי יותר . לדעתי בריאות זה הכי חשוב , אני בכלל ממליץ לקרוא על הנושא ולפתח מודעות לאומית , עם העשור הזה נקרא ע"H מדענים ה"עשור של המח" הרי העשור הבא יהיה עשור הגנום ותוחלת החיים . 5.כנגזר מזה כמובן המצב הדמוגרפי , גיל הפנסייה חייב ליהיה לעלות או שהמימון חייב לפצות על השנים. וכנגזר מזה ההשקעה והביטוח היחיד שאמין במקרה הזה זה חינוך אמיתי לביקורתיות אינטלגנציה למדנות וכו' מערכת החינוך שלנו בינונית ומשתרכת מאחורה , ולדעתי אם המצב לא יפתר חינוך פרטי והפערים שיווצרו מכך , אין מהם מנוס. 6. המצב הכלכלי , לדעתי חייבים , אבל חייבים ללמד כלכלה מביתספר יסודי , זה נושא יותר חשוב מאזרחות ומערכים , שני הדברים האלה מתבססות על כלכלה בסופו של דבר. ישראל מתנהלת באחריות כלכלית סבירה כיום , אבל מי יודע מה יקרה מחר? 7.המצב החברתי , סיגריות ואלכוהול , לדעתי מדובר בזכות הפרט. זה כולל סמים קלים , סמים קשים , תרופות , הרגלי תזונה וכו' מה שברור שתעמולה לבני נוער לא מחזיקה עכשיו ולא תחזיק בעידן האינטרנט והויקיפדיה , מה שהטבע מאפשר הטבע מאפשר , ומאוד תמוהה שאנשים מבוגרים , או אפילו בני נוער יעצרו ויחקרו ע"י המשטרה עם משאביה המילא מוגבלים כאשר האחוזים עולים ויעלו ללא מעצור בכל העולם , כיום בישראל לדוגמה המריחואנה יש לה חשיפה של למעלה מ10% , כנראה יותר באזור המרכז. בקנדה זה למעלה מ40% ובעלייה. השימוש בחומרים כאלה ואחרים אולי לא מוסרי לכמה , ומדאיג עבור אחרים , הוא מזיק להתפתחות של בני נוער אבל פשוט אי אפשר להפליל נתחי ענק מהאוכלוסייה ואי אפשר במדינה דמוקרטית לקבוע מהו אורח החיים ישנם שלושה סוגי מדינות בעולם , מדינות עולם שלישי בהם המשטר אינו מסוגל לגייס את המשאבים האדירים הנחוצים אכיפה בנושא , מדינות אשר טומות את הראש בחול ומדינות אשר מתעמתות עם התופעה , הולנד וצ'כיה הן דוגמאות טובות עם תוצאות , לדעתי ישראל צריכה לקחת את היוזמה הנכונה ולהסתכל על תופעת ניצול החומרים לטובה\רעה עקב בני נוער וכלל האוכלוסייה כתופעה רפואית ולא כתופעה פלילית , האופצייה השנייה של "ניקוי ישראל מאלכוהול וסמים וחיסול התופעה" בלתי ניתנת להשגה בלתי מוסרית ובעלת מחיר חברתי כבד לכל צד. 8. פיתוח הפריפריה ומצב הדיור , העניין קשור למדי , בפריפריה אין עבודה , אין פיתוח , ולכן עדיין אין עבודה , במרכז יש עבודה אבל המחירים גבוהים \ התעבורה לוקחת זמן וכסף , המצב נראה כבלתי פתיר , אבל בפועל יש מה לעושת , דבר ראשון החבורה הציבורית בישראל והכבישים , כל אלה נמצאים\ם בחסות הממשלה , צריך קודם כל להמשיך בתופעה של הליברלזציה של תחבורה ציבורית , דיי לקרוא לכל מי שלא חלק מהמונפול של דן ואגד "חאפר" רק טוב יצא מהליברלזציה שהייתה עד כה וחברות חדשות צצו להן וכמובן זה מורגש בתדירות ובשירות , דבר שני התשתית , המצב כיום שהפקקים, החוסר באספלט בעצם , מעכב את הנסיעה ומוריד את הדרישה לדיור בפריפריה ומעכב את התפתחותה , הדבר קל מאוד לפתרון , אין מנוס מלהניח עוד אספלט , בקומות , מתחת לקרקע , באגרה , רק לא בשיטות הקיימות של הבטחת רווחים במכרז , בבקשה. דבר שי הוא כמובן הפשרת הקרקעות ומיסוי על פי צפיפות , אני לא מתמצא בעיניין אבל אם בונים צמודי קרקע אוכמה מגדלים בתוך פארק ענק "על" התשתית הקיימת , כנראה שמשהו לא בסדר הנכון . אני אישית לא רואה אלטנטיבה בישראל לכביש גדול עם תחבורה ציבורית מהירה באזור שמסביב לגוש דן , שלידו בניינים של כ30 דירות בכל הגדלים לכל האוכלוסייה והדרישות שלה , האלטרנטיבה כמובן היא צפיפות אדירה למ"ר ומחירים בשמיים. , אה וכדאי שמישהו כבר יתקע מחט בקיבוצים והפריוילגיות שלהם , ם כבר נהיו מעין אצולה שמקבלת הכל בלי לשלם ( ועוד כמובן הפוליטיקה הסוציאליסטית שמה גורמת להם להטיף לכולם , הקיבוצים לדעתי צריכים להקריב הכי הרבה , מכל המקומות בעשור הזה , וזה לא אומר שהם יסבלו או יפסידו, יותר מדי. בקיבוצים יש את עתודות הבנייה של העשור הזה.) בקיצור פוסט לא ממש מסודר של רעיונות , אבל המניע העיקרי הוא הכלכלה ואלטרנטיבות שצריך לבחור מביניהן באופן משכיל ושקוף. אי אפשר להפוך את ישראל לגן עדן עם תוכניות "נאורות" אם זה היה קיים היינו כבר פינלנד , אבל לא נהייה פינלנד ולא שוויץ ב2021 , נוכל כנראה , לשמור על הקיים ולשפר מעט אם נבחר את סדר העדיפויות הנכון עם הקרבה הנחוצה של העקרונות הישנים , הדבר היחיד שבטוח הוא שהתהליכים החברתיים של המאה ה21 רצים בקצב שלא נראה קודם לכן בהיסטוריה והקצב מאיץ . מדובר בעוצמה שאפשר לנצל או לתקוע ולהתקע עימה.

חציאירי

New member
עורו עורו כי בא גואל

העם מתחלק לאלה שלא מוכנים לעשות כלום מרוב יאוש כיוון שלא נראה להם שיוכלו להשפיע לבין אלו שלא מוכנים לעשות כלום כי הם תקועים מול הטלויזיה\פייסבוק\אייפון(מחק את המיותר). השתתפתי בכנס לשכת המסחר המקומית כאן באילת בשבוע שעבר בה נסקרו בזה אחר זה השקעות ערית אילת בתשתיות ותיירות ל-2011(60 מליון ש"ח שגרדו מכל משרד ממשלתי אפשרי) בלא מעט גאווה ואח"כ נציג מהועדה לשת"פ איזורי עם עקבה על התקדמות התכניות בממלכה השכנה(20 מיליארד$$$). אולי אנחנו עוד נשרוד את זה ואולי אפילו ילדינו. מתישהו אבל, יתהפכו היוצרות שלא יהיה ספק. חיבור הפריפריה למרכז בתחבורה ציבורית יעילה ומהירה היה צריך לקרות לפני עשור. שינוי כל התפיסה החינוכית, מעמד המורה, החזרת ערכים של התנדבות, שירות קרבי, הזדמנות שווה לילדים באשר הם חייב לקרות באופן מיידי. חייב להיות שלום במזרח התיכון ועכשיו. רוב העם רוצה את זה ומוכן לשלם כמעט כל מחיר בשביל זה. צמצום פערים כלכליים וחברתיים משול לנטרול פצצה והצלת חיים. פיקוח נפש דוחה הכל! להעלות שכר מינימום ולהגביל שכר לפחות בגופים ציבוריים מיידית.

RiddlerWoman

New member
עם חלק מהדברים הסכמתי אבל

"חייב להיות שלום במזרח התיכון ועכשיו. רוב העם רוצה את זה ומוכן לשלם כמעט כל מחיר בשביל זה." על סמך מה החלטת את זה ? מי שם אותך להחליט דבר כזה ? צריך שניים לטנגו אתה יודע ? כל מחיר ? דבר בשם עצמך ולא בשם העם.

ענתר

New member
הכי התחברתי בדברייך לנושא הפריפריה

כשאר מאיימים עלינו בשביתת האטה של הרכבות ביום ראשון והרכבת לבאר שבע בכלל לא תעבוד, נזכרתי ברשימה הזו. היא כל כך ישנה, כל כך עבר מאז, ועדיין אקטואלית לצערי. ותמציט למי שלא רוצה להיכנס, אני מספרת על יום בו בנותי היו צריכות לסוע לתל אביב ואילו רכבת ישראל החליטה לשבות

Princess Lotta

New member
אני חושבת שצריך לעשות כמה דברים

1. להגדיל את תקציבי הסיוע לשכבות החלשות 2. לגבות ולשפר את מערך המלגות לסטודנטים - יותר מלגות ויותר תרומה חברתית באמצעות מסגרות התנדבותיות מגוונות שכל סטודנט ימצא את מקומו לתת ולקבל, לעזור ולהיעזר. 3. מענקים לסטודנטים נזקקים, כאלה הסובלים מלקויות או מחלות במשפחתם 4.הגדלת המענקים למחקרים פורצי דרך בתחום הטיפול במחלת הסרטן. הגברת המודעות למחלה וקמפיינים לקידום בדיקות לשם גילוי מוקדם והצלת חיים.

night mistress

New member
יש הרבה דברים שהייתי רוצה..

תחנות כח סולאריות שימלאו את הנגב ויספקו חשמל לכל המדינה - צמצום צריכת פחם, זיהום אוויר והפחתת הנזק לאוזון.
יצירת רכבים סולארים או מונעי גז זולים משמעותית על מנת שכל כיס יוכל להרשות לעצמו לקנות רכב ידידותי.
עידוד צרכנים להפרד מפלאפונים ולחזור לקו נייח.
דגש על בריאות תעסוקתית במפעלים והסבת כל המפעלים לידידותיים לסביבה ולעובד.
הפחתת מחירים על מוצרי מזון בסיסיים כמו גבינות ולחם, לא יתכן שגבינה תהיה מוצר לעשירים בלבד (קוטג', גבינה לבנה ושאר מיני טובין עולים כיום 7 ש"ח למשל - סכום אותו משפחה ממוצעת ומטה מתקשה להוציא על מוצר "יומי").
תמיכה מסיבית בארגוני בעלי החיים תוך שילוב תוכניות לשיקום נוער והפיכת בני הנוער לסמל למצוינות.
שמת גוף חיצוני חובב בעלי חיים לפיקוח על רשויות מקומיות והפיכתן למקום שבו ישנה אופציה להמשך חיים ולא רק גדיעתם (רעננה היא דוגמה מעולה למודל ששומר על כבוד בעלי החיים תוך ישום ימי אימוץ, חימום הכלביה בחורף הקר ושמירה על תנאים הגיינים מצויינים).
הייתי רוצה שכל חבר בממשלה יעבור סיווג בטחוני ויצהיר אמונים למדינה.
שכל חבר בממשלה יהיה בעל השכלה בסיסית.
כל חבר ממשלה שפוגע באמון הציבור ע"י שוחד, מעילה, מעשים אסורים, אי מילוי תפקידו - יפוטר לאלתר ללא תנאים.
ממציאת והשקעת תקציב בחיזוק כל המבנים הקיימים בארץ מפני רעידות אדמה לפני שיהיה מאוחר מדי. השאלה היא רק.. האם זה בכלל יעזור הפורום הזה? הרי זה לא שהממשלה מקשיבה לאזרח הפשוט.

אנילה1

New member
בכדי להציל את החינוך צריך להתחיל לייבא מורים

מיקצועיים מחו"ל. כן כן. שרק הטובים והאיכפתיים יבואו. את רוב המורות צריך לפטר. אם יהיה לנו גז, המדינה תוכל להתעשר, וזה גם יסדר את עניין העוני בארץ. נהיה כמו אחת מנסיכויות הנפט העשירות. אם תהיה פריחה כלכלית כולם ירוויחו מזה.

למעלה