סקר עישון המתבגרים: אני יודע שלי מעשנת.

פרויז1

New member
אתי יקרה ! תודה על המידע ממקור מחקרי.

האם המחקר פורסם ברשת? ואם פורסם ברשת, ואפשר לתת לנו קישור, נוכל לקרוא גם מאמר אם קיים ברשת ויש לך אפשרות. תודה! פרויז..

Jen74

New member
../images/Emo31.gif

המתבגרות שלי לא מעשנות ושונאות שמעשנים לידן, ממש סובלות. אני מעשנת לעיתים רחוקות, משתדלת לא בבית גם כדי לא לתת דוגמה שלילית (כן, לדעתי לעשן זה שלילי, אפילו שאני עושה את זה בעצמי) וגם כדי לא לפגוע בהן.

פרויז1

New member
כהורה שהיה שם את הארנק

שבתו לא מעשנת, אני ממליץ שלא להתעטות באופוריה ולבדוק סימנים מעידים קטנים ! כמו - לא שיניים צהובות, כי כולם מצחצחים פעם/יים ביממה. אלא צהוב בחריצים שבין השיניים !

Jen74

New member
אני בודקת ונכון לעכשיו לא מעשנות

אחת מהן אפילו בחרה לעזוב "בית חם" שזה מעין מועדון לנערות מטעם הרווחה שהבת הייתה זכאית לשהות בו פעמיים-שלוש בשבוע. זאת הייתה כבר השנה השנייה והיא ציפתה כל כך לתחילת הפעילות ואז גילתה שרוב הבנות שם מעשנות וזה מאוד הפריעה לה. עשינו שיחה עם עו"ס הבית ואחרי שהובהר שאין אפשרות לדרוש מהבנות ההן להפסיק לעשן שם הבת שלי פרשה מהמקום. כשהן מגיעות הביתה עם ריח של סיגריות בשיער הן ממש מתלוננות ומעירות לחבר'ה שלהן שלא יעשנו לידן.

פרויז1

New member
תסתכלו בחריצים שבין השיניים כשהתבגרים

חוזרים בליךה הביתה.

iris mom of two

New member
../images/Emo31.gif ומאד אופתע אם מי מהם יעשן

זה גם לא מקובל בין החברים שלהם. זה יקר פחד, ואני אריח מייד (אני מריחה סגריות מקילימוטר, ואלרגית לעניין). בכל מקרה בבית יש איסור גורף לעשון.

פרויז1

New member
עם 200 ש"ח דמי כיס חודשיים,

אפשר גם לקנות ביגריות שעולות 20 ש"ח לקופסה.

iris mom of two

New member
פה אין כאלו

פה גם לא מדברים בשקלים. ופה הם גם לא יכולים להגיע לחנות בלי שאסיע אותם

פלגיה

New member
../images/Emo31.gif

ואני מדברת על שלושה מתבגרים שמביעים סלידה מופגנת אם מישהו מעז לעשן לידם. (מה שכן, לפחות הגדולה, די בודדה באי-עישון שלה בקרב הכיתה)

פלגיה

New member
אין לי כמויות מספריות

מבין בני שכבת הגיל ביישוב שלנו הרוב עישנו לפחות פעם אחת. יש כמה וכמה שגם אני יודעת שהם מעשנים בקביעות.

פרויז1

New member
נראה, שבסביבה הגאוגרפית המסויימת שלך,

ההסתברות לעישון קטנה יותר הודות לכמה סיבות גאוגרפיות, דמי כיס ועוד.

פלגיה

New member
שאלתי את השניה

תלמידת כיתה י'. בני הגיל שלה ביישוב הם כחמישים נערים ונערות. לטענתה מבין הבנות אף אחת לא מעשנת. מבין הבנים - 3 מעשנים בקביעות, ולפחות מחצית התנסו בעישון או מנסים מדי פעם.

פרויז1

New member
יחסית לממוצע העירוי,

התברכתם באחוז מעשנים ואחוז מתנסים נמוך מאוד. לקחת בחשבון גם את הגיל היחסית מוקדם - רק כיתה י' - להישאר עם היד על הדופק, רצוי מאוד במישור הקהילתי.

ButtercupA

New member
והגענו ל 12../images/Emo31.gif 4 ../images/Emo45.gif

אחוזים יפים של נוער נגד.

פרויז1

New member
ראינו מחנכת שכתבה שלפי סקר

60% הודיעו שהתנסו בעישון. זה הרבה. ואת עצמך פירטת את הסיבות לעישון בצורה מרשימה.

ButtercupA

New member
אתה יודע מה זה אומר

שההורים כאן הם כנראה לא מדגם מייצג

למעלה