לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1577815,778 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים למתבגרים

שלום וברוכים הבאים
פורום הורים למתבגרים מיועד לדיונים "בין הוריים", לשיתוף בבעיות המאפינות את הגיל המיוחד הזה, שבו נדמה שילדינו ואנחנו מדברים שפות שונות...

התקופה הזו מאתגרת את הסבלנות שלנו, את היצירתיות שבנו, והיא בסופו של דבר השער של ילדינו לחיים שלהם כבוגר עצמאי.

נשמח לשתף ולדבר, להתייעץ, לתהות ולהתבלבל ביחד.  לשמוע גם על הקשיים וגם על ההצלחות ועל הדברים המקסימים שקורים. 

אנא זיכרו שהמשתתפים כאן מגיעים מרקעים שונים ומהשקפות עולם שונות, ודיון פורה ומלמד הוא דיון שכולל את כל הזויות שיוצרות יחד מעגל שלם שימרו על תרבות דיון, ושימו לב שהדיון כדיון יתייחס לנושא ולא יגלוש לגופו של גולש...

לפורום יש תקנון אנא קיראו אותו לפני הכתיבה בפורום.

בבר כה

מנהלת הפורום,

אימם

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום הורים למתבגרים :-)
מוזמנים להשתתף, לתרום מנסיונכם,

לשאול, לייעץ ולהתייעץ עם הורים למתבגרים.

הפורום הוא מקום המיועד להורים למתבגרים.
גיל ההתבגרות הוא השלב שבין הילדות לבגרות. זהו גיל המאופיין בשינויים ביולוגים, התבגרות מינית, פיתוח זהות עצמית, מתחים.
כאן נקיים דיונים הוריים, נספק תמיכה האחד לשני, נחלוק במידע, ננסה לעזור לפתור בעיות.
אתם מוזמנים להעלות נושאים, לשתף, לשאול שאלות על נושאים המטרידים אתכם, או סתם להשוויץ בצאצאים.
ולהיות חלק מהקהילה הקבועה ומהחברים בפורום.

על פי תקנון תפוז אין לפרסם ללא אישור.
כל הודעה פרסומית מסחרית תימחק וכותבה יחסם. ניתן לפנות למחלקת השיווק של תפוז לשם יצירת שיתוף פעולה.

יש אפשרות לפנות אל קהל הפורום בנושא מחקר/שאלונים
רק אם הנושא רלוונטי לבאי הפורום ו/או קיבלו אישור מוקדם לפרסם מהנהלת הפורום.
הודעות אלה נא לשרשר להודעות כלליות של "תפוז אנשים". 

כולנו רוצים שהפורום יהיה תרבותי וכזה שנעים לגלוש בו.
בכדי להבטיח רמה גבוהה של דיונים, אבקש מהגולשים להימנע מהערות אישיות, הבעת דעה או בקורת על גולש אחר אשר עברה את גבול הטען הטוב,
וכן מפיתוח דיונים לגופו של גולש. רצוי לעומת זאת להעיר (להאיר) באופן חיובי ובעדינות
הודעות אשר יכילו הערה אישית (שיש עימה פגיעה) כלפי גולש אחר יימחקו  ללא קשר לתוכן הנוסף שיהיה בהן.

בלוגיסטים יקרים
בפורום לא מקובל פרסום לשם פרסום, אם יש לכם ענין לדון בנושא מסויים, הנכם מוזמנים לפתוח הודעה לדיון בנושא (ולא רק לתת קישור), ובנוסף,  בהודעה אתם מוזמנים להציג ולהזמין אל הבלוג שלכם.

הנכם מוזמנים להעלות גם נושאים שהם off topic, העשויים לעניין/לשעשע משתתפים אחרים.
רעיונות והצעות ייקראו בשמחה.

המשך >>

לצפיה ב-' סקר עישון המתבגרים: אני יודע שלי מעשנת.'
סקר עישון המתבגרים: אני יודע שלי מעשנת.
<< ההודעה הנוכחית
05/04/2010 | 10:53
108
271
בעבר פתחתי דיון בנושא זה כאן. האשכול התארך לכ- 120 תגובות!
נמשיך בצורה אחרת :

נתחיל בסקר. מי שהמתבגר/ת שלו/ה מעשן, יפתח בתגובה
ומי שהמתבגר שלו לא מעשן - יפתח תגובה

נושא כאוב שמחוסר יכולות נפשיות, חוסר ידע ונוכחות עמוקה מאוד של מעורבות, וגם מתוך זה שאנו כלואים בגישות ואמונות  העבר ,  אנחנו מתבצרים בעמדות שהחשיבה והגישה האמיצה ושוברת המסגרות המקובלות - טרם חדרה לתוכן.  אני ואשתי עברנו שלב זה והתרנו למתבגרת שלנו לעשן בחדרה - קבענו תנאים קלים ונסבלים מבחינתה .

מה בדיוק עשינו? איך המתבגרת העצמאית והדעתנית שלנו הגיבה? מה קרה ? חלק מכם תופתעו  לדעת כאן. אתם תרימו גבה!
נתחיל בהצבעה בנושא. ובתוכן סיפור המתבגר שלכם. בבקשה!
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
05/04/2010 | 11:04
12
41
לא אוהבים עשן ולא מעשנים.
אין לי מושג אם הבן ניסה, אבל בכל מקרה זה לא הפך להרגל.
הבת ממש נגד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מתוקה ! את מספרת לנו מה סיפרו לך.'
מתוקה ! את מספרת לנו מה סיפרו לך.
05/04/2010 | 15:30
11
51
בדקת?
איך בדקת?
איך וידאת את בדיקתך באופן בלתי תלוי בחולשות שנובעות ממעורבותך - כי היא עמוקה ביותר !

אוהב אתכם!!!
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עשן סיגריות מריחים'
עשן סיגריות מריחים
05/04/2010 | 16:18
10
46
בנשימה -זה קודם כל.
דבר שני, הוא הרבה בבית, ובבית הוא לא מעשן. כך שהרגל זה בטוח לא, כי אין "הרגל עישון סיגריות פעם בשבוע סיגריה אחת".
לגבי הבת- היא אמרה לי שהיא אפילו לא תצא עם מי שמעשן (וגם היא הרבה בבית יחסית ואפשר לראות מה קורה).
מעבר לזה אני לא יודעת.
לגבי ענין הרגשות שלי-
אני עישנתי 20 שנה...מלבד בהריונות. הפסקתי כדי לתת דוגמא לילדים, אבל הם יודעים שעישנתי בעבר, ולא נראה לי שתהיה להם בעיה להגיד לי את זה.
חוץ מזה, אני יודעת איך הורי התייחסו לזה וזה לא שינה לי בכלל.
הם לא רצו שאעשן כשאני אצלם וכיבדתי את זה, אבל הם גם מאוד שפטו אותי ואת זה לא סבלתי. את התחושה שאני חייבת להסתיר מהם.
כך שאני לא אמוציונלית לגבי עישון.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ביוטר יקירתי !'
ביוטר יקירתי !
05/04/2010 | 19:57
9
40
בתנו עישנה הרבה ולא ידענו. מדובר בילדת החיבוקים שמחבקת ומתחבקת עם אימממא כמו שלא ראיתי לאורך שנותיי המופלגות בימים.  לא הרחנו. אני כמקצוען שכבר 12 שנים הפסקתי את  3 הקופסאות ליום לא ידעתי תקופה ארוכה. המתבגרים מסתירים יפפפה!!! אני שאלתי למה יש פס צהבהב בתעלות שבין שיניה? אשתי פסלה את הרהורי לבי על הסף -   ב-י-ד-י-י-ו-ק  כתו שאמהות רבות פה מתחילות לענות וסוטות לעניינים שלא המתבגר במוקד ובמרכז, אלא דברים אחרים.   אינני מבקר! אני מסב תשומת לב חברות וחברים!

עזבתי. יום אחד בתנו התוודתה בפני אותה אימממא - רעייתי טוחברה הכי טובה שלי,  והתחלנו לחשוב ולהתלבט ולהתבשל ולהתפוצץ בתוכנו עד שגיבשנו תגובה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כמו שכתבתי- אני ממש לא אתפוצץ'
כמו שכתבתי- אני ממש לא אתפוצץ
05/04/2010 | 20:08
8
38
כך שאין לה סיבה להסתיר.
אבל, אם השיניים מצהיבות, זה סימן לשימוש יחסית תכוף, וזה פחות סביר אם נמצאים כל כך הרבה שעות בבית.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זה פשוט לא נכון'
זה פשוט לא נכון
07/04/2010 | 09:45
7
32
שיניים מצהיבות מתה, קפה, קולה, צבעי מאכל. אפילו משטיפות פלואוריד (כן, גם השקופות). זה ממש לא סימן לעישון.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'התכוונתי להצהבה שנובעת מעישון'
התכוונתי להצהבה שנובעת מעישון
07/04/2010 | 14:15
6
23
שאם יש הצהבה בגלל עישון, זה מן הסתם לא מ-2 סיגריות בשבוע.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כן, אבל מאד קשה להבדיל בין הצהבה מעישון'
כן, אבל מאד קשה להבדיל בין הצהבה מעישון
07/04/2010 | 15:40
5
25
להצהבה מפלואוריד או תה. לכי תדעי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עם זה אני מסכימה'
עם זה אני מסכימה
07/04/2010 | 17:25
17
לצפיה ב-'אופן האבחנה - פשוט לחלוטין וחד משמעי !!!!!'
אופן האבחנה - פשוט לחלוטין וחד משמעי !!!!!
07/04/2010 | 22:19
3
38
למיתברים שכן מצחצחים שיניים :

הצהבה הומוגנית  -
הצהבה מפלוריט  או משתייה של תה או מאכלים צובעי שיניים בצהוב או צבעים אחרים - הומוגנית על פני כל השין וכל השיניים. אבל היא איננה פוסלת עישון!   "איננה פוסלת" - אבל זה עדיין לא סימן מעיד לעישון. אי אפשר לדעת אם זה כן/לא מעישון. האם המתבגר כן/לא מצחצח שיניים - חשוב. תה לא מצהיב. אחרת כל הפרסים היו צהובי שיניים

יש לחפש סימנים מעידים כמו ריחות (שהמתבגרים יודעים להעלימם בתקופה הראשונה), היחס לדמי הכיס מה עשו עם זה? ועוד. פשוט לחפש!!!  לא אמרתי להאשים . אמרתי : אם מצאת - מצאת. אם לא מצאת, זה לא אומר שהמתבגר שלך לא מעשן. כי למעלה מ- 40% מעשנים! גם אותי לא תפסו מעשן ועישנתי. אין ההבדל ביני לבין ילדיי או ילדייך ???

הצהבה בחיבורים שבין השיניים בלבד! (כך גיליתי שביתנו היקרה לנו מכל מעשנת)
בתנו לא צחצחה נכון את שיניה ולכן הצהוב בתעלות שבין כל 2 שיניים הבחנתי בסימן המעיד. צהוב חלש מאוד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'שוב, פשוט לא נכון'
שוב, פשוט לא נכון
07/04/2010 | 22:34
2
20
גם עניין ההצהבה מהתה, וגם הסימן המוזר שהחלטת עליו. אגב, לי יש מידי פעם בדיוק צביעה כמו שתארת, בשל שימוש בכלורהקסידין. מעולם לא עישנתי ולוא סיגריה אחת.

מתבגר יכול לא לצחצח שיניים, ופלאק לא נראה כמו כתמי ניקוטין.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא התייחסת ל"כתמי" ניקוטין.'
לא התייחסת ל"כתמי" ניקוטין.
09/04/2010 | 17:57
1
37
התייחסתי לצבע הצהוב שמצטבר בחריץ - רק בתעלה - הקיים בחיבורי השיניים, והם מופיעים כסימן - לא מעיד - אלא כסימן שמעורר שאלה טעונה ומחוייבת בירור.
שום דבר ממה שאמרתי איננו מוזר. הכל נועד להוביל לברור של שאלה : האם המתבגר/ת שלי מעשן? ואם כן, איך אני ממזער או מבטל לחלוטין אן ניתן, את הנזקים.

כמה מתוך התבגרים שיש להם את  ה"צביעה כמו שתארת"י  משתמשים בכלורהקסידן ?

פסילה גורפת של הצורך בעבודת בילוש אחר מתבגרים לגילוי עישון במטרה לחבק ולמזער נזקים, כמוה כעצימת עין מקיום התופעה בקרב כמחצית מהמתבגרים.

שבת שלום ידידה !

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תראה, אני רואה די הרבה שיניים של מתבגרים'
תראה, אני רואה די הרבה שיניים של מתבגרים
09/04/2010 | 21:09
34
לא חושבת שאני מסוגלת לקבוע מי מעשן (כשהוא מעשן מעט, ורק התחיל לא מזמן) על פי השיניים. כן על פי הריח. לפחות די הרבה פציאנטים שלי, אני שולחת לשטוף עם פלואוריד ויש להם צביעות. אני מעדיפה שתהיה להם צביעה בשיניים מאשר שיניים הרוסות. במיוחד כאלה שמרכיבים מיכשור אורטודנטי. והלא יש כל כך רבים כאלה. האורטודנטים ממש ממליצים להשתמש בפלואוריד (וכן בכלורהקסידין)
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
05/04/2010 | 11:22
42
העניין הוא כזה .. הבן שלנו התחיל לעשן בגיל 13 וקצת היום הוא חודשיים לפני 14
מתחלקים כמה חברה בקופסא ובכסף
נודע לי כאשר מצאתי את המצית בתיק שלו -  נבהלתי - שאלתי מה זה עושה אצלו
כמובן שהיה תירוץ לכל דבר

למחרת מצאתי פירורים של סיגריה בכיס של הג'נס - וכאן כבר היה קשה להכחיש אבל הוא הכחיש

ויום אחרי היה מכתב שנשאר פתוח מהחברה שלו שאם הוא לא יפסיק לעשן היא נפרדת ממנו

אז .. בהתחלה צרחתי כמו מפגרת
אח"כ אספתי את המעשנים אלי הביתה וערכתי מצגת של מצב ריאות של מעשן לא מעשן
ודיברנו על ההשלכות הרפואיות , על הצבא על העתיד הבריאותי הוא ספורטאי וגם כמה מחבריו
השארתי בשומר מסך את התמונה המאד קשה של ריאות שחורות מול ורודות ויפות
אחד החברים הפסיק השאר לא וביניהם בני ויש את עניין הנרגילה שגם היא בתמונה

היו שבועיים של הפסקה לאחרונה .. בעקבות מעבר לפנימייה שהוא מאד רוצה להיות שותף בה ואז .. שוב חזר
הוא אמר שהוא מעשן 4 סיגריות ליום והצעתי לו גמילה - והוא נכנס להסטריה שהוא לא מכור ואני עומדת על כך שהוא כן
וממשיכה להציע - בכח זה לא יעזור

וכאמא מעשנת - אשר עשתה את כל הנסיונות בהן : אברהמסון , הלן קר , כדורי זיבאנד וכעת יש עודמרשם בתיק של כדורים חדשים שיצאו אל השוק אני רק צריכה לקבל החלטה שוב בחיי
והבן שלי אמר לי דבר כואב אבל נכון : את לא חושבת שכמעשנת את מעבירה כאן "מסר כפול" לאחר שבלעתי רוק והסכמתי איתו הסברתי כמה קשה להפסיק כאשר אתה מכור וכמה לא הייתי רוצה שיהיו לו את כל האלה : כל הקשור לבריאות ולאסטתיקה , כמה שזה גם לא חברתי היום וכל היוצא בזה

הוא אומר שזה סתם לפוזה - ואני אומרת או קיי פוזה פוזה נגמר קדימה נמשיך הלאה
אני צריכה להמשיך לדבר רק על הבריאות וזהו לא להציק יכול להיות שזה יעבור לו ויכול להיות שסופו כמו שלנו ? מעשן !
אני מפחדת להרים ידיים ואני אמשיך לדבר על הגמילה ואנסה איתו
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
05/04/2010 | 11:25
6
31
הוא בן 16 וחצי, לא מעשן ואוי לו אם הוא יעשן. אני חושבת שבעלי ואני ניקח את זה מאד קשה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני מתנצל על הבוטות : לא את ובעלך במוקד הדיון'
אני מתנצל על הבוטות : לא את ובעלך במוקד הדיון
05/04/2010 | 15:28
5
37
ילדכם במוקד הדיון מעשן. מה תעשו ומה לא תעשו?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מה אעשה אם הילדים שלי יעשנו?'
מה אעשה אם הילדים שלי יעשנו?
05/04/2010 | 15:52
4
47
אנעל אותם בחדר ואזרוק את המפתח.

ארגיש שנכשלנו בחינוך שלהם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'החינוך שלנו חשוב מאוד, אבל הוא רק חלק'
החינוך שלנו חשוב מאוד, אבל הוא רק חלק
05/04/2010 | 16:38
2
35
מהדברים שבונים את הבנאדם שהוא הילד שלנו.
יש גנטיקה (שלעיתים אנחנו רק הנשאים שלה ולא מתבטאת אצלינו)
יש אופי (גם סוג התגובה לאיסור או הטפה של ההורה הוא אופי)
יש את החברים
יש חברה מסביב
יש נורמות שמקובלות כרגע (עכשיו יש המון מסרים נגד עישון)
ויש טעויות שעושים ואחר כך אולי משנים
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לקחת לי המילים מהמקלדת תודה '
לקחת לי המילים מהמקלדת תודה
05/04/2010 | 20:04
1
15
לצפיה ב-'your welcome'
your welcome
05/04/2010 | 20:15
12
לצפיה ב-'לא. תתאימו תגובה שמולבשת'
לא. תתאימו תגובה שמולבשת
05/04/2010 | 19:58
26
על המתבגר כמו כפפה ליד בהזמנה. תלוי באישיותה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-' גם שלי לא סובלת עשן...'
גם שלי לא סובלת עשן...
05/04/2010 | 11:35
15
40
ובעצם מאוד סובלת מהעשן כשאני וההורים שלי מעשנים, אז היא בדר"כ עוברת חדר או עושה לנו רוח בסלון

גם אני לא סבלתי סיגריות כשהייתי בגילה, אז ככה שאני לא יודעת אם היא תעשן או לא בשלב מסויים של החיים שלה ואני גם לא חושבת שתהיה לי הזכות לאסור עליה משהו שאני עושה ועוד עושה בכיף

האמת שסיגריות זה לא משהו שיפריע לי, כי  יש דברים שיותר חשובים, כמו למשל, שהיא תהיה בנאדם. למעשה אני יכולה להגיד שלכל אורך הדרך, הורדתי מהפרק את הדברים השוליים שעליהם באמת שאין סיבה לבזבז אנרגיות מיותרות, והשתדלתי לשים דגש על הדברים החשובים באמת, שזה האישיות שלה והנפש שלה, חשוב לי יותר שהיא תהיה בנאדם טוב מאשר שלא תעשן וחשוב לי יותר שהיא תלמד להשקיע מאשר שתביא ציונים של 100, וחשוב לי יותר שהיא תהיה שמחה ושתכיר את עצמה ושתאהב את הדמות שמשתקפת לה מהמראה...
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'סיגריות לא מפריעות לך'
סיגריות לא מפריעות לך
05/04/2010 | 12:20
11
36
כי את גם מעשנת. כל מה שכתבת בסוף דברייך לא סותר את הסלידה מסיגריות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא מסכימה איתך..'
לא מסכימה איתך..
05/04/2010 | 14:01
10
25
אני יכולה לסלוד מהרבה דברים אחרים שהבת שלי נהנית מהם, אבל אני לא אאסור עליה להינות מהם.

ונגיד למשל שהייתי סולדת מכלבים (אני לא, אבל רק לצורך העניין) והיא מאוד אוהבת כלבים והיתה רוצה לגדל כלב, לא הייתי אוסרת עליה להכניס כלב הביתה רק בגלל שאני סולדת ממנו, בדיוק כמו שאני לא מפסיקה לעשן רק בגלל שהיא סולדת מסיגריות.. אז כשאני מעשנת, היא הולכת לחדר אחר, אנחנו מסתדרים.

מה שניסיתי להגיד שבמחינתי סיגריות זה דבר שולי שלא שווה לבזבז עליו אנרגיות מיותרות בלאסור על הילד לעשן, אני הייתי מעדיפה להשקיע את האנרגיות שלי בללמד אותה ולהתעקש איתה על דברים הרבה יותר חשובים... אם היא מדברת על מישהו בזיזול ובחוסר כבוד זה הרבה יותר מפריע לי לדוגמא..
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'דילמה : ואם היתה אומרת לך : אמא! אני נהינית'
דילמה : ואם היתה אומרת לך : אמא! אני נהינית
05/04/2010 | 15:26
4
29
מצריכת מריחואנה/חשיש?
ואמא! ידוע שמריחואנה/חשיש מזיקים פחות מסיגריות וכווווולל החברות והחברים שלי מעשנים סיגריות.

היית מרשה?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'איזה חמודים כל אלה שבאים להתחכם...'
איזה חמודים כל אלה שבאים להתחכם...
05/04/2010 | 15:40
2
23
ההבדל בין מריחואנה / חשיש לבין סיגריות הוא לא במה מזיק יותר, כי ידוע שכולם מזיקים באותה המידה, ההבדל הוא שמריחואנה / חשיש הם לא חוקיים וסיגריות עדיין לא הוצאו מחוק לחוק.

אז בואו לא נתחכם בבקשה ונעלה דוגמאות קיצוניות... פשוט אמרתי שיש לי סדר עדיפויות קצת שונה כנראה משלכם ושלי יש דברים יותר חשובים להתעקש עליהם מלאסור על הילדה שלי לעשן סיגריות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מצטער. הצעתי דילמה לחשיבה יחדיו.'
מצטער. הצעתי דילמה לחשיבה יחדיו.
05/04/2010 | 20:02
1
12
לצפיה ב-'יש "דילמות" שהם פשוט לא דילמות. '
יש "דילמות" שהם פשוט לא דילמות.
05/04/2010 | 20:06
24
לצפיה ב-'ודרך אגב...'
ודרך אגב...
05/04/2010 | 15:43
15
הבת שלי מעולם לא באה אליי בתירוץ של "כולם עושים את זה".. היא בדרך כלל נגד הזרם
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'איך אפשר להשוות לקיחת כלב לעישון?'
איך אפשר להשוות לקיחת כלב לעישון?
05/04/2010 | 15:53
4
18
מה גם שאם אני לא הייתי מוכנה לגדל חיה, לא הייתי מאפשרת לילד שלי להביא חיה. הבית הוא שלי. כשהילד יעזוב את הבית ויגור בבית משלו, שיעשה בו מה שהוא רוצה.
ומבחינתי-עישון הוא לא דבר שולי וזה ההבדל בין הגישות שלנו.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'סבבה, כמו שאמרתי, אני הצגתי את נקודת המבט שלי'
סבבה, כמו שאמרתי, אני הצגתי את נקודת המבט שלי
05/04/2010 | 16:03
13
ושלי בלבד, הרי זו מטרת הדיון.. לא?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עוד משהו מוזר לי...'
עוד משהו מוזר לי...
05/04/2010 | 21:21
2
22
כהורים רוצים שהילדים יעזרו במטלות של הבית אז הם אומרים להם שהבית הוא של כולם אבל כשהם רוצים לאסור עליהם דבר מה אז הם אומרים שהבית הוא שלהם... קצת מוזרה לי הסתירה הזאת.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'גם כשהבית של כולם'
גם כשהבית של כולם
06/04/2010 | 01:34
17
צריך להתחשב באחרים כאשר עושים דברים שמשפיעים עליהם. לאור זה בתקופה לשעישנתי לא עשיתי זאת בבית כדי שלא יפריע לאחרים עישון פסיבי. למה נראה לך שבעייתי לדרוש מכל אחד מדרי הבית (כולל המתבגרים) להתחשב באחרים?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא אומרת את המשפט שכתבת'
אני לא אומרת את המשפט שכתבת
06/04/2010 | 05:09
13
גם לא זוכרת שההורים שלי אמרו לי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בעיני סיגריות זה לא דבר שולי.'
בעיני סיגריות זה לא דבר שולי.
07/04/2010 | 01:50
2
26
זה דבר מזיק ומסוכן לבריאות של הילד ושל הסובבים אותו. לא מעניין אותי אם זה חוקי או לא. אני אעשה הכל כדי למנוע מהילדים שלי דברים העלולים לפגוע בהם, גם אם הפגיעה אינה מיידית (ברור שכעקרון אין ערובה לכך שאצליח, אבל בהחלט אעשה כל מה שניתן בשביל זה).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אם את רוצה למנוע מהילדים שלך דברים העלולים'
אם את רוצה למנוע מהילדים שלך דברים העלולים
07/04/2010 | 16:36
1
20
לפגוע בהם, אז כדאי שלא תתני להם לצאת מהבית בכלל... זיהום האויר בחוץ, מזיק בדיוק אותו הדבר (אם לא יותר) מסיגריה, השמש יותר מסוכנת מאשר מועילה ועלולה לגרום לסרטן העור, ועל הכבישים, בכלל אין מה לדבר.. בנוסף את צריכה לקחת מהם את הסלולרי, כיוון שהקרינה שלו למוח עלולה לגרום לגידולים שלא נדע.. בנוסף את צריכה לשמור עליהם מרעש אשר בדציבלים מסויימים עלול להרוס להם את עור התוף, ככה שהם לא יכולים ללכת גם למסיבות ודיסקוטקים ו.. אוכל מעובד.. מלא בחומרים מסרטנים ושתייה מוגזת הממותקת באספרטיים אשר הוכח כחומר מסרטן...

נראה לי שהסיגריה זה בכל זאת דבר שולי

בהצלחה
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יש דברים שאפשר למנוע'
יש דברים שאפשר למנוע
07/04/2010 | 17:19
15
ויש דברים שלא, ורק בגלל שמראש יש דברים שאין טעם לנסות למנוע כי זה לא מעשי או בלתי אפשרי, לא אומר שאין טעם למנוע דברים שיש סיכוי טוב למנוע. לא ניתן לחיות כל החיים מסוגרים בבית. כן ניתן למנוע חשיפה מיותרת ומסוכנת של הילדים (ושלנו) לשמש, וזאת אני עושה בדרכים שונות, כמו קרם הגנה, ביגוד מתאים והמנעות מלהסתובב הרבה זמן בשמש בשעות המסוכנות. סלולרי אכן לא נותנת לילדים עד גיל מסוים וגם אז מנסה לצמצם את השימוש בו למינימום ההכרחי (למעשה, כעת רק לתלמיד התיכון יש סלולרי). ולגבי סיגריות - הרי שהן מזיקות לא פחות (אם לא יותר) ואינן חיוניות כמו יתר הדברים האחרים, ולכן אין בעיני שום מקום להשוואה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
05/04/2010 | 14:04
13
19
מה יש לספר? אם היו מעשנים, הייתי רואה בזה כשלון חינוכי מאד גדול שלי. ועניין הריאות השחורות הוא שטויות. גם אצל מי שלא עישן מימיו, אבל בילה ליד כביש, יש ריאות שחורות. וגם אצל מי שגדל ליד מדורה, בלי כביש.

אבל חניכיים מודלקות (ומסריחות),מחלות לב, סרטן בשפתיים ובלוע, סרטן בריאות, COPD והזדקנות של העור יש גם יש. בדיוק כמו שהייתי עושה הכל, אם בני היה מנסה להתאבד, כך אני רואה את העישון. נסיון התאבדות ארוך, ועוד בחוצפה, כי מזיק גם לסביבה. כמו להתאבד בקפיצה על אנשים או עריכת פיגוע התאבדות. זוועה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יש לי שאלה לך ולחני -רצינית לחלוטין - '
יש לי שאלה לך ולחני -רצינית לחלוטין -
05/04/2010 | 15:15
11
25
אתן אומרות ש:
תקחו את זה קשה - חני

אראה בזה כישלון חינוכי שלי -

אם אחד מילדכם יחליט להתנסות ולעשן ואולי יחליט שזה טעים וטוב לו
או שמתוך הרצון להשתייך חברתית לקבוצה מסוימת הוא יעשן מידי פעם.

מה תהיה התגובה שלכן?
האם אתן חושבות שיש מצב שהוא לא יעשן אם החליט שכן? (זה מתכוון גם לשון נקבה )

הבן לא עבד עכשיו כמה שבועות, הבהרתי לו שאם בדמי כיס שאנחנו נותנים לו הוא יקנה סיגריות, הוא לא יקבל אותם.
לשמחתי,הוא עמד בזה.

מתוך סקר קצרצר שערכתי אצל חבריהם של ילדי (אני מדברת על קבוצה גדולה של נוער)
חלק נכבד מאוד מהמתבגרים מתנסה בעישון ונרגילה, חלק לא קטן ממשיך עם זה - הם עדיין בצבא אז, עוד אין לי את התובנות של אחרי - וחלק פשוט מפסיק.
מהנסיון שלי - שום הסבר בריאותי לא עובד .

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני באמת לא יודעת'
אני באמת לא יודעת
05/04/2010 | 15:56
14
ואני מקוה שגם לא אדע. עד כה, שניהם שונאים עשן סיגריות, ובואי נאמר שהם גם לא רואים סביבם אנשים מעשנים-לא אנו, לא המשפחה, לא החברים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'התגובה שלי תהיה כמו אם יתפסו את אחד מילדי'
התגובה שלי תהיה כמו אם יתפסו את אחד מילדי
05/04/2010 | 16:20
2
17
גונב. לבי ישבר. אני אקח את זה מאד קשה. אגנה את העניין בכל לבי. והסברים בריאותיים עובדים, אם מטפטפים אותם מיום הלידה ועד עכשיו, ובמיוחד במיוחד, כשמהווים דוגמא אישית. חלק עיקרי מהחינוך, זה להוות דוגמא אישית. אגב, אני רואה בעישון של הורה, לא פחות מהורה שמלמד את ילדיו לגנוב ולרמות, רק יותר גרוע, כי הוא מזיק להם, והם לא יכולים להמנע מהנזק, גם אם ירצו. גם אם מעשנים במקום אחר, החלקיקים שעל הבגדים, השיער והעור מסרטנים. בקיצור, כמו אלכוהול: משום מה זה חוקי, אבל לא נראה לי שונה מלשים כל פעם קצת ציאניד בצלחתו של הילד.

אנחנו הסברנו הרבה לפני שהתחילו להתעניין, שגם נרגילה זה בדיוק כמו סיגריה. בערך בגיל שמונה. ככה שנים.  הבכור קיבל הסבר רציני מאד על התפתחות סרטן, על גרורות, על מערכת הנשימה ותפקודה, בגיל חמש, כשהסבא נפטר. הסיבה שכתובה בתעודת הפטירה (הראינו לו- הוא ידע לקרוא בגיל זה) היא מילה אחת: עישון. אני חושבת שגם השני קיבל את ההסבר. אולי בגיל מוקדם יותר, או ששמע בבית כבר קודם. הילדה כנ"ל. גם יודעת בגילה המופלג, להסביר מהו COPD ואיך נראה אדם, שהולך כמה מטרים ונאלץ לעמוד ולהאבק על חמצן. לא כיף. יודעת לספר על צינוריות ריאה מורחבות. ראתה תמונות של ריאות פגועות. העניין מטופטף להם לא פחות מזהירות בדרכים. וכמו שלא היה עולה על דעתי לתת לילד להיות באוטו בלי חגורת בטיחות, כך לא יעלה על דעתי לאפשר לו לעשן, כל עוד העניין תלוי בי. הייתי נאבקת בזה בכל כוחי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני קצת פחות קיצונית ממך'
אני קצת פחות קיצונית ממך
05/04/2010 | 16:59
1
16
אבל בגדול, מתחברת למה שכתבת, ורוצה להוסיף: מה עם האחריות שלנו כהורים לשמור על בריאותנו, על מנת שלילדינו יהיה יותר סיכוי שנזכה לגדל אותם???
לא יודעת, אולי אני שמה על כך יותר דגש כי יש לי ילד עם צרכים מיוחדים, אבל זה משהו שמאוד מעסיק אותי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'מאוד חשוב מה שכתבת'
מאוד חשוב מה שכתבת
05/04/2010 | 17:32
13
פעמים אנחנו שוכחים כמה זה חשוב...עם כל הקושי אנחנו צריכים לשמור על בריאותנו, על שמחת החיים כדי שילדינו יגדלו באווירה חיובית
ושנוכל לשמור עליהם כמה שניתן
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בענין הזה מאוד חשוב מי החברים שלו'
בענין הזה מאוד חשוב מי החברים שלו
05/04/2010 | 16:27
6
14
אם החברים עצמם מעשנים אז יהיה לו קשה לוותר על הסיגריות. במקומך הייתי מנסה להפנות אותו לכיוון מי שלא מעשן בחבר'ה ולא מרפה מענין הנזק של העישון עם מתן דוגמאות ספציפיות והמחשה לא רק הסברים.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ואיך עושים את זה בלי לגרום לילד אנטי נגדך?...'
ואיך עושים את זה בלי לגרום לילד אנטי נגדך?...
05/04/2010 | 16:34
5
12
אפשר להגיד הרבה דברים, אבל אי אפשר לכפות אלא אם כולאים אותו בחדר שלו.
ואם נחשוב על זה שזה יכול להיות "הורס קשר הורה-ילד", אני הייתי חושבת פעמיים מה יותר חשוב לי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'הטון עושה את המוסיקה'
הטון עושה את המוסיקה
05/04/2010 | 17:20
4
12
אם את באה בטון ציווי והענשה כגון:"אם תעשן לא תקבל דמי כיסי וכו'" ברוב המקרים את תיכשלי, אבל אם תנסי להסביר בטון רגוע
ויותר מכך לספר איך הדוד X או השכן Y נפטרו בגיל צעיר בגלל סיבוך של עישון סיגריות ותתני כמה שיותר דוגמאות מהחיים (לצערי הרבה לא חסרות כאלה) ותקליטי תכניות בריאות כמו האחרונה שאני ראיתי על מעשן שעבר מספר ניתוחי מעקפים ומצטער על זה שעישן כל כך הרבה...בקיצור בשביל לנצח במלחמה את צריכה להתגייס למשימה ואפילו לגייס קרובי משפחה צעירים שקרובים לגילו שיסבירו לו...מבחינתי, אם אחד מילדיי היה מעשן הייתי עושה ה-כ-ל כדי להגיע אליו שיבין כמה זה מזיק אבל בצורה הכי רגועה שאפשר ולא בתוקפנות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אגב זה מה שעשיתי עם ביתי'
אגב זה מה שעשיתי עם ביתי
05/04/2010 | 17:28
3
11
כדי למנוע את הפרעת האכילה שהיא כמעט התדרדרה אליה...גייסתי את היועצת, המורה לספורטשהיא גם המורה שלה בלהקת בית הספר, הלכתי לעו"ס, תזונאית שמתמחה בנושא ובמקביל המשכתי לנסות להסביר בבית מה זה עושה, הראיתי כתבות של דוגמניות אנורקסיות במיוחד כאלו שנפטרו מזה...לא בחלתי באף אמצעי כדי לעצור את זה ולשמחתי היא יצאה מזה....
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא פשוט לעשות את זה וטוב שהצלחתם'
לא פשוט לעשות את זה וטוב שהצלחתם
05/04/2010 | 17:50
11
לצפיה ב-'כל הכבוד!!!'
כל הכבוד!!!
05/04/2010 | 20:06
8
לצפיה ב-'כל הכבוד לך ברצינות! אבל זה לא תמיד עובד'
כל הכבוד לך ברצינות! אבל זה לא תמיד עובד
05/04/2010 | 20:33
14
לי היו הפרעות אכילה (אנורקסיה) כשהייתי בת 16
שום דבר שאימא שלי עשתה,הראתה, גיסה יועצת, רופאת המשפחה ועוד...לא עזר (נכון שאז עוד לא ידעו מספיק על אנורקסיה)
בסופו של דבר טיפול צמוד של שני פסיכולוגים (לא הגעתי לאשפוז כפוי והאכלה בכוח) הציל אותי.

זה כנראה גם תלוי מאיפה זה מגיע.
ובעניין העישון, מה המתבגר\ת מנסים להוכיח לעצמם, לנו ולסביבה
כמה הם מרגישים שהם צריכים להראות ולמי.
ומה זה אומר להם לגבי עצמם.

המתבגרים שלי מכירים אישית אדם קרוב מאוד שנפטר מסרטן
המתבגרים שלי רואים ושומעים ממני על כמה זה מזיק לבריאות האישית שלהם ולסביבה וכמעט כל יום בצורה כזו או אחרת.

אני לא חושבת  שאני יכולה להפנות את הילד שלי לחברים שלא מעשנים (לא נראה לי שיש כאלה והם חבורה גדולהה)
פעם אחת דברתי איתו על הענין ברגוע לחלוטין, הוא אמר שהוא פשוט לא יספר יותר את האמת (והוא לשמחתי בנתיים מספר כמעט הכל כשאני שואלת) ועם מי הוא נמצא.
נכון שלעשן זה מאוד לא בריא, אבל הקשר שלהם אתנו, האמון והביטחון שלהם בנו חשוב לי יותר.

אבא שלי עישן, שנאתי את זה ובסוף עישנתי תקופה של כמה שנים.
כך גם האחים שלי, אפחד מאתנו לא מעשן היום.
יצאתי מהפרעת אכילה לא קלה בעזרת עין ולב קשובים ואוהבים של אמא שלי שידעה לתת למישהו אחר לטפל כשהיא לא הצליחה.
אני מקווה שאני אצליח לעזור לילדים (עכשיו זה רק האמצעי, הגדולה כבר הפסיקה) להבין שמותר להתנסות אבל לא להזיק לעצמם תקופה ארוכה מידי.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'לא העתקתי ממך'
לא העתקתי ממך
05/04/2010 | 15:54
9
את התשובה, אני רואה שבמקרה הזה אנו באותו הראש.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
05/04/2010 | 15:12
2
27
הגדולה ניסתה קצת והפסיקה די מהר
השני לצערי הרב מתנסה כרגע

מעולם הם לא עישנו בבית לטענתם :
הם יודעים שאנחנו לא מסכימים ולא אוהבים את הרעיון
וכי אנחנו לא מעשנים בבית - לא סובלת את ריח הסיגריות בבית.(טראומה מבית אבא)
שניהם ,דרך אגב טוענים, שעדיף לאסור על מתבגרים,גם אם יודעים שהם מעשנים, לעשן בבית
זה גורם להם לעשן פחות בלית ברירה ולעתים מוביל אותם להפסקת העישון.

זה בהחלט נושא כאוב, אני עוד לא מצאתי דרך התמודדות שאני מרוצה איתה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'שאלה ל-NOATI'
שאלה ל-NOATI
05/04/2010 | 20:33
1
14
לא הבנתי, שניהם עדיין מעשנים? את יודעת בוודאות שביתך הפסיקה או שלא? יכול להיות שהיא מסתירה ממך?
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי הגדולה הפסיקה'
למיטב ידיעתי הגדולה הפסיקה
05/04/2010 | 21:26
19
אני לא מחפשת וודאות, כי זה מה שהיא אומרת
ויש בנינו יחסי אימון
מעבר לכך שהיא בת 19 וזה כבר לא בשליטתי
(הסתבר לי שגם כשהם צעירים יותר זה לא תמיד בשליטתנו)

והשני רק התחיל בזמן המאוד אחרון ומקווה שיפסיק עוד לפני שאשים לב

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
05/04/2010 | 16:09
6
31
לפני מספר חודשים התחלתי לחשוד כי בתי מעשנת. היא היתה חוזרת מיציאות כשהבגדים שלה מריחים מעישון ולאט לאט הדבר הפך קבוע וכך גם כאשר היתה חוזרת מבית הספר. השאלות כמובן התעוררו והתשובות היו בסגנון "יש לי חברים שמעשנים". עם הזמן היא היתה יוצאת ל"גיחות" ליליות וחוזרת כשהיא מריחה מסיגריות ומיותר לציין כי החשד הפך למבוסס.
לפני חודש היא יזמה שיחה, דיברנו על הא ועל דא ולאט לאט הגענו לנושא העישון. כאן באה הפתעה והיא התוודתה בפני על כך שהיא מעשנת כבר שנה ושהיא מכורה. דרשתי ממנה להפסיק לאלתר ואולי מהלחץ היא הבטיחה. אני חושבת שזה היה משהוא כמו שבוע שהריחות חדלו לאפוף אותה, הייתי בטוחה שהיא לקחה את העניינים לידיים. עד שהגיע יום בו הרחתי סיגריות מהחדר שלה, כאשר נכנסתי לחדר ראיתי שהיא מעשנת, לפי הנשיפות שלה והצבע של הפילטר לא היה מקום לספק. הילדה מכורה. הבנתי את כוחי ויכולת ההשפעה שלי, עד כמה הם מוגבלים והחלטתי להרפות.
הבנתי שקיימת עדיפות לכך שהעניין יהיה בשליטה, שעדיף לי שהיא תעשן בבית במקום לצאת לגיחות שלה בשביל לעשן וליציאות שלה שהן תירוץ לעשן והקצתי לה פינה בבית בה היא תוכל לעשן. הצעד הוכח כנכון, הגיחות הליליות האלו והיציאות עם החזרה בשעות הלפנות בוקר פחתו בצורה דראסטית והיא סיפרה לי שגם בבית הספר היא הפסיקה לעשן אבל כל זה התנקז לאותה פינת עישון. לפעמים נראה שהיא כל הזמן שם, יושבת ומעשנת והיא אכן הודתה שהיא מעשנת מעל קופסא ביום.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אתם ואנחנו הגבנו באותו אופן, וזכינו'
אתם ואנחנו הגבנו באותו אופן, וזכינו
05/04/2010 | 20:14
5
22
לאותן היתרונות וה"רווחים" לטובת המתבגרות שלנו.
חייבים להסתכל ישירות אל תוך עיניה האכזריות וחסרות הרחמים של המציאות הקשה שהפתיעה לרעה ולעשות כל שלטובת המתבגרת שלנו - על מנת למזער נזקים.

כל הכבוד,
התרשמתי מתגובתכם ומתשובתך !!!
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'קשה לדעת מה תהיה התגובה עד שלא נתקלים בזה '
קשה לדעת מה תהיה התגובה עד שלא נתקלים בזה
05/04/2010 | 20:50
4
17
ממש.
מהניסיון שלי עם הורי אני מבינה שכל מה שאפשר לעשות זה לחנך טוב ולקוות לטוב.
למרות שבחרתי לעשן בצבא, בסך הכל אני רואה שלא עשינו שום דבר מופרע מדי, הכל במסגרת החוק.
ובצבא, זה כבר צריך להיות בחירה שלי ולא שלהם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יקירתי, חינוך לא מסביר את מלוא התנהגות'
יקירתי, חינוך לא מסביר את מלוא התנהגות
07/04/2010 | 09:21
3
11
המתבגר.
ישנם פקטורים רבים מאוד, ובשכבת המתבגרים גם ולעתים בעיקר : קבוצת ההתיחסות.

בוקר ענני קריר ונהדר !
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בגלל זה כתבתי- לחנך טוב ולקוות לטוב'
בגלל זה כתבתי- לחנך טוב ולקוות לטוב
07/04/2010 | 14:50
2
4
לצפיה ב-'קיבלתי.'
קיבלתי.
07/04/2010 | 22:20
1
9
ותודה שנעצת את השרשור בשעותיו הראשונות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אי אפשר לעשות סקר אם לא רואים אותו'
אי אפשר לעשות סקר אם לא רואים אותו
07/04/2010 | 22:42
7
לצפיה ב-' ואתם - האם אתם מעשנים?!'
ואתם - האם אתם מעשנים?!
05/04/2010 | 16:19
2
17
לפי דעתי זה מאוד משפיע אם הורים מעשנים או לא...
בכל מקרה חינוך נגד עישון צריך להתחיל בגיל צעיר: לדגבר על זה, להראות כתבות ומחקרים על הנזק שזה עושה וכו'...
אימי ז"ל עישנה עד יומה האחרון, אבל לא ויתרה על נסיונותיה להשפיע עליי להפסיק לעשן, דבר שעשיתי בסופו של דבר אבל אחרי 8 שנות עישון אינטנסיבי.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ברור שזה משפיע.'
ברור שזה משפיע.
05/04/2010 | 16:55
13
ויותר מכך, אני לא חושבת שאני יכולה לאסור על הילדה שלי דברים שאני עושה בעצמי, ובגלל זה אני כמבוגר משתדלת תמיד להתנהג בהתאם לאיך שאני רוצה לחנך את הילדה שלי, אם אני לא רוצה שהיא תנבל את פיה, גם אני לא אעשה זאת, אם אני לא רוצה שהיא תתיחס בזלזו לאחרים, גם אני לא אעשה זאת ואם אני לא רוצה שהיא תוותר לעצמה, גם אני לא אעשה זאת לעצמי.. אני חושבת שהכי חשוב בחינוך ילדים הוא הדוגמא האישית ואם אני רוצה שהילדה שלי תתנהג למופת, גם אני צריכה להתנהג בהתאם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני עישנת 3 קופסאות קנט ארוך '
אני עישנת 3 קופסאות קנט ארוך
05/04/2010 | 20:24
30
ומאז 12 שנה הפסקתי טוטלית.
מנהלת הפורום נתנה רשימה טובה של סיבות.
הנה הן כלשונן :

החינוך שלנו הוא חלק מהדברים שבונים את הבנאדם שהוא הילד שלנו.
יש גנטיקה (שלעיתים אנחנו רק הנשאים שלה ולא מתבטאת אצלינו)
יש אופי (גם סוג התגובה לאיסור או הטפה של ההורה הוא אופי)
יש את החברים
יש חברה מסביב
יש נורמות שמקובלות כרגע (עכשיו יש המון מסרים נגד עישון)
ויש טעויות שעושים ואחר כך אולי משנים

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
05/04/2010 | 17:12
7
18
כולם לוקחים את הצד של אבא שלהם שעישון זה מגעיל. אני עישנתי במשך יותר מ20 שנה (ON AND OFF) ככה שאם היו באים אלי ואומרים לי אנחנו מעשנים לא היה לי כל כך מה להגיד. בכל מקרה לא הייתי מאפשרת לעשן בבית כמו שאני יצאתי בזמנו החוצה לעשן. אין סיבה להסריח לכולם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני לא קונה את זה שאם ההורה מעשן, הוא לא יכול'
אני לא קונה את זה שאם ההורה מעשן, הוא לא יכול
06/04/2010 | 10:31
6
14
לומר לילד כלום.
עישון הוא התמכרות גופנית ונפשית. לא כ"כ פשוט להפסיק התמכרות, אנחנו רואים את זה עם מכורים לסמים, לאוכל ולמה לא.
הרבה יותר פשוט לא להתחיל או להפסיק אחרי התנסות מאוד קצרה ולפני ההתמכרות הגופנית.

אין שום בעיה לומר את זה לילד כהסבר מדוע למרות שאני מעשן - אתה לא תעשן.

כי הרי מה? הורים שמנים חייבים לתת לילד שלהם להגיע גם כן לעודף משקל? לאכול אך ורק שוקולד כל היום? לא.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נכון מאוד, אמנם לא קל ופשוט לעשות את זה אבל '
נכון מאוד, אמנם לא קל ופשוט לעשות את זה אבל
06/04/2010 | 10:56
5
ואפשרי .
אצלינו עם אבא מעשן סיגריה בסיגריה
בסופו של דבר אפחד מחמישתינו לא מעשן כיום.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כל הורה יכול להגיד הרבה'
כל הורה יכול להגיד הרבה
06/04/2010 | 13:35
2
6
על הבעיתיות, על ההתמכרות, על הסיכונים. אני חושבת שלא נכון לאסור על ילד לעשות דברים שאת עושה באופן קבוע. אני חושבת שחינוך שלא דרך דוגמא אישית לא ממש עובד. ואני חושבת שיש קורלציה בין מעשי ההורים למעשי הילדים ולא כל כך בין דברי ההורים למעשי הילדים כאשר המעשים של ההורים נוגדים את דבריהם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תראי, הורה שמדגים כמה הוא נהנה מהעישון באמת'
תראי, הורה שמדגים כמה הוא נהנה מהעישון באמת
06/04/2010 | 14:45
1
5
משדר משהו אחר מאשר הורה שמנסה להגמל ללא הצלחה. אבל פאטאליזם בנוסח "אני מעשן אז גם הם יעשנו ואין אופציה אחרת" הוא קצת קיצוני ודי זורק אחריות.

אני זוכרת שהדודה שלי אמרה, כשהבן שלה התחיל לעשן בגיל עשרה מאוד מוקדם (12): "אין מה לעשות. זה מה שהוא רואה בבית" וישבה לעשן איתו בכיף. אז כשמישהו אומר משהו כזה, באמת אין מה לעשות, כי ההורה לא עושה.

ואם הורה לא סיים בית ספר - גם על כל צאצאיו נגזר להיות בורים? לא. זה תלוי בהורה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'על ההבדל בין קורלציה לפונקיה חד ערכית'
על ההבדל בין קורלציה לפונקיה חד ערכית
06/04/2010 | 15:32
3
קורלציה לא אומר שכל ילד להורה מעשן יהיה מעשן בעצמו. זה לא מסיר ממך כהורה את האחריות לדעת שהילדים מחקים אותנו המבוגרים ומעשינו הם דוגמה להם. ועישון שלנו משפיע עליהם לא רק בדרך של עישון פסיבי אלא גם דרך הדוגמה האישית. אני לא אומר שחשבתי על זה בגיל 15 כאשר התחלתי לעשן וגם לא בגיל 40 ומשהו כשהפסקתי. ילדים בגיל העשרה רואים דברים בצורה אחרת מאשר מבוגרים. מחקרים טוענים שיש להם נטיה לקחת הרבה יותר סיכונים מאשר למבוגרים כך שגם אם לדעתך מה שהם רואים הוא נסיונות גמילה כושלים יתכן שמה שמשפיע עליהם הוא דוקא "הנה אמא מעשנת ולא קרה לה כלום".
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'זה דווקא מאוד נפוץ'
זה דווקא מאוד נפוץ
06/04/2010 | 17:32
1
6
שהורים עם עודף משקל גם מגדלים ילדים עם עודף משקל, ואת הילד זה לא מעניין שאומרים לו "בגילך הייתי מקל". הוא מסתכל על כאן ועכשיו, וזו הדוגמה שהוא מקבל. אין כמו דוגמה אישית, וזה נכון גם לגבי עישון, גם לגבי תזונה, גם לגבי
סגנון דיבור וכו'. כמובן שיש עוד גורמים, אבל כמו שאומרים תמיד: חינוך מתחיל מהבית.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני יודעת שזה נפוץ, אבל זה בגלל הרגלי חיים'
אני יודעת שזה נפוץ, אבל זה בגלל הרגלי חיים
06/04/2010 | 20:00
(וגם גנטיקה...) ולא כתרוץ ל"ככה זה צריך להיות, הילד רואה אותי זולל - מה אני אגיד לו עכשיו לאכול תפוח!".
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אצלי שניהם לא מעשנים'
אצלי שניהם לא מעשנים
05/04/2010 | 17:25
2
13
האנטי נגד העישון כל כך מובנה אצלם גם ,
הם רואים כמה אבא שלהם לא יכול בלי סיגריה שזה ממש גורם לזה לא להיות מושך בעינהם.
אצל הגדול זה ממש אנטי , הוא גם אסטמתי למרות שזו  לא אומר כלום,
גיסתי אסמטית ומעשנת.
אני מאוד מקווה שהם ימשיכו עם החשיבה הזאת.
אני למרות שניסיתי לעשן בצבא , לא נתפסתי בזה , לא מושך אותי בכלל .
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תיקון טעות ,התכוונתי'
תיקון טעות ,התכוונתי
05/04/2010 | 17:33
8
שהצעיר אסמטי ולא הגדול חמסה חמסה , מספיק שהצעיר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בני כמה הם? גם אצלי האנטי היה מובנה '
בני כמה הם? גם אצלי האנטי היה מובנה
05/04/2010 | 20:10
8
אצלה עד בערך גיל 17
ואצלו עד לפני כחודש 15.5
הם שניהם לא סבלו ריח ועשן של סיגריות
אבל  כמו שכתבתי היא התנסתה והפסיקה די מהר
והוא רק התחיל להתנסות ואני מקווה שגם יפסיק מהר.

וכל מה שנאמר כאן בשרשור כדי למנוע וכדי לגרום להפסיק אני עושה.
(לא אכלא אותו בחדרו, לא אאסור עליו להיפגש עם חברים)
בנתיים זה עוד לא עוזר.

הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'סיכום ביניים 7 4'
סיכום ביניים 7 4
05/04/2010 | 18:13
1
9
לצפיה ב-'לא מדגם מי יודע מה'
לא מדגם מי יודע מה
05/04/2010 | 18:21
7
לצפיה ב-' לא מעשנת'
לא מעשנת
05/04/2010 | 19:48
18
אולי כי היא "רק" בת 13 ועוד לא מעשנים אצלה בחבר'ה?
בכל אופן, הרושם שלי שזה מגעיל אותה. מקווה שכך גם יהיה בהמשך .
שנינו לא מעשנים ואף אחד במשפחה הקרובה לא מעשן.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'המתבגרת מעשנת'
המתבגרת מעשנת
05/04/2010 | 23:06
1
24
שלום לך אבא יקר!
מחקרים מראים ש-60% מהמתבגרים מעשנים.
אין לתופעה הזו קשר לבית.
זו התנהגות המושפעת מהסביבה והחברים.
אז מה ניתן בכל זאת לעשות?
לנסות לדבר על ליבה, על הסכנה הבריאותית בעישון,
להראות לה באינטרנט איך נראות ריאות של מעשן,
ועוד. לא עוזר? פנה ליעוץ אצל רופא המשפחה.
אלא אם כן, תחליט לוותר מראש.
ההשפעה הסביבתית גדולה יותר מהשפעת הבית בדברים הללו.
בהצלחה!
אתי-ענבל סגרון, יועצת חינוכית
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אתי יקרה ! תודה על המידע ממקור מחקרי.'
אתי יקרה ! תודה על המידע ממקור מחקרי.
05/04/2010 | 23:26
13
האם המחקר פורסם ברשת? ואם פורסם ברשת, ואפשר לתת לנו קישור, נוכל לקרוא גם מאמר אם קיים ברשת ויש לך אפשרות.

תודה!
פרויז..
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
06/04/2010 | 00:34
3
17
המתבגרות שלי לא מעשנות ושונאות שמעשנים לידן, ממש סובלות.
אני מעשנת לעיתים רחוקות, משתדלת לא בבית גם כדי לא לתת דוגמה שלילית (כן, לדעתי לעשן זה שלילי, אפילו שאני עושה את זה בעצמי) וגם כדי לא לפגוע בהן.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'כהורה שהיה שם את הארנק'
כהורה שהיה שם את הארנק
06/04/2010 | 22:14
2
16
שבתו לא מעשנת, אני ממליץ שלא להתעטות באופוריה ולבדוק סימנים מעידים קטנים !
כמו - לא שיניים צהובות, כי כולם מצחצחים פעם/יים ביממה.
אלא צהוב בחריצים שבין השיניים !
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני בודקת ונכון לעכשיו לא מעשנות'
אני בודקת ונכון לעכשיו לא מעשנות
07/04/2010 | 03:57
1
13
אחת מהן אפילו בחרה לעזוב "בית חם" שזה מעין מועדון לנערות מטעם הרווחה שהבת הייתה זכאית לשהות בו פעמיים-שלוש בשבוע.
זאת הייתה כבר השנה השנייה והיא ציפתה כל כך לתחילת הפעילות ואז גילתה שרוב הבנות שם מעשנות וזה מאוד הפריעה לה.
עשינו שיחה עם עו"ס הבית ואחרי שהובהר שאין אפשרות לדרוש מהבנות ההן להפסיק לעשן שם הבת שלי פרשה מהמקום.
כשהן מגיעות הביתה עם ריח של סיגריות בשיער הן ממש מתלוננות ומעירות לחבר'ה שלהן שלא יעשנו לידן.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'תסתכלו בחריצים שבין השיניים כשהתבגרים'
תסתכלו בחריצים שבין השיניים כשהתבגרים
07/04/2010 | 09:23
13
חוזרים בליךה הביתה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-' ומאד אופתע אם מי מהם יעשן'
ומאד אופתע אם מי מהם יעשן
06/04/2010 | 02:02
3
20
זה גם לא מקובל בין החברים שלהם. זה יקר פחד, ואני אריח מייד (אני מריחה סגריות מקילימוטר, ואלרגית לעניין).

בכל מקרה בבית יש איסור גורף לעשון.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עם 200 ש"ח דמי כיס חודשיים,'
עם 200 ש"ח דמי כיס חודשיים,
06/04/2010 | 22:10
2
16
אפשר גם לקנות ביגריות שעולות 20 ש"ח לקופסה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'פה אין כאלו'
פה אין כאלו
07/04/2010 | 04:42
1
8
פה גם לא מדברים בשקלים. ופה הם גם לא יכולים להגיע לחנות בלי שאסיע אותם
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אצלכם יש מה שנקרא :'
אצלכם יש מה שנקרא :
07/04/2010 | 09:29
10
מחסומים טבעיים בדרך.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
06/04/2010 | 08:53
5
12
ואני מדברת על שלושה מתבגרים שמביעים סלידה מופגנת אם מישהו מעז לעשן לידם. (מה שכן, לפחות הגדולה, די בודדה באי-עישון שלה בקרב הכיתה)
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'את יודעת כמה מענים בכיתתה וכמה לא?'
את יודעת כמה מענים בכיתתה וכמה לא?
06/04/2010 | 22:11
4
11
לצפיה ב-'אין לי כמויות מספריות'
אין לי כמויות מספריות
07/04/2010 | 09:27
3
13
מבין בני שכבת הגיל ביישוב שלנו הרוב עישנו לפחות פעם אחת.
יש כמה וכמה שגם אני יודעת שהם מעשנים בקביעות.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'נראה, שבסביבה הגאוגרפית המסויימת שלך,'
נראה, שבסביבה הגאוגרפית המסויימת שלך,
07/04/2010 | 09:32
2
8
ההסתברות לעישון קטנה יותר הודות לכמה סיבות גאוגרפיות, דמי כיס ועוד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'שאלתי את השניה'
שאלתי את השניה
07/04/2010 | 21:42
1
9
תלמידת כיתה י'. בני הגיל שלה ביישוב הם כחמישים נערים ונערות. לטענתה מבין הבנות אף אחת לא מעשנת. מבין הבנים - 3 מעשנים בקביעות, ולפחות מחצית התנסו בעישון או מנסים מדי פעם.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'יחסית לממוצע העירוי,'
יחסית לממוצע העירוי,
07/04/2010 | 22:24
5
התברכתם באחוז מעשנים ואחוז מתנסים נמוך מאוד.
לקחת בחשבון גם את הגיל היחסית מוקדם - רק כיתה י' - להישאר עם היד על הדופק, רצוי מאוד במישור הקהילתי.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
06/04/2010 | 10:58
9
לצפיה ב-'והגענו ל 12 4 '
והגענו ל 12 4
06/04/2010 | 13:29
4
11
אחוזים יפים של נוער נגד.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'ראינו מחנכת שכתבה שלפי סקר'
ראינו מחנכת שכתבה שלפי סקר
06/04/2010 | 22:06
3
11
60% הודיעו שהתנסו בעישון.
זה הרבה.

ואת עצמך פירטת את הסיבות לעישון  בצורה מרשימה.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אתה יודע מה זה אומר'
אתה יודע מה זה אומר
06/04/2010 | 22:17
2
7
שההורים כאן הם כנראה לא מדגם מייצג
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'או שהם לא יודעים הכל...'
או שהם לא יודעים הכל...
07/04/2010 | 07:07
1
7
לצפיה ב-'השאלה שלא נשאלה כאן היא גם - כמה?'
השאלה שלא נשאלה כאן היא גם - כמה?
07/04/2010 | 07:22
12
אפשר להסתיר עישון של סיגריה בודדת פה ושם, עם חברים.
אבל כמות של "מעשן", לדעתי אי אפשר ממש להסתיר בגלל-
ריח
עלות כלכלית
התמכרות שדורשת את הסיגריה ו"תורמת" להרגלי עישון/הסתרה מסויימים.
בנוסף, תלוי בבית ובהרגלי החיים.
אם ההורים לא נמצאים שעות ארוכות, אז קשה להם לראות מה נעשה ולילד קל יותר להסתיר.
בבתים שההורים נמצאים הרבה שעות בבית, קל להם לראות ולהריח בצורה אחרת.
יש גם את התגובה של הילד לעישון לידו. אפשר לראות אם זו בעיה או לא.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-''
06/04/2010 | 22:50
10
לצפיה ב-'אני סבורה שמי שרואה כשלון חינוכי בעישון ילדיו'
אני סבורה שמי שרואה כשלון חינוכי בעישון ילדיו
07/04/2010 | 07:06
5
25
פשוט אין לו ילדים מעשנים/עושי בי"ס וכד'.

הבת שלי מעשנת.
היא בוגרת (בערך באמצע שנות העשרים לחייה ) ומעשנת.
כל חייה טפטפתי, אמרתי , הסברתי.
היא ראתה את הסבא שלה נפטר כתוצאה מבעיות קשות באריאות שנבעו כפי הנראה מ-50 שנות זפת בריאות (מעישון).
וכלום לא עזר.

גם לא הייתי רואה כשלון חינוכי בשום דבר אחר (נטיות פוליטיות, חזרה בתשובה וכיו"ב), כי הילדים הם לא אני.
לא הכל ניתן להשפיע כהורים בחינוך, בטפטוף וכד' למרות שברור לחלוטין שלהורים יש גם מקום!!! אבל יחד עם זה ישנו האופי, החברה וכד' (כפי שציינה גם NOATI).

וזה כמובן מוביל לדיון מלפני כמה שבועות, בו טענה מישהי בלהט שנערה המניחים להתעלל בה והוהורים לא יודעים על כך, זה כשלון של ההורים.
עד שלא נתקלים בזה כנראה לא מודעים לכך שלא הכל בשליטתנו ותלוי אך ורק בחינוך ובמודעות שלנו כהורים (בזה לא התנסיתי, לפחות לא עד היום, לפחות לא מה שאני יודעת, למרבה המזל).
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שיש משהו בדברייך'
אני חושבת שיש משהו בדברייך
07/04/2010 | 09:43
10
אבל מדובר בבחורה עצמאית, בגירה. לא ילדים בגיל ההתבגרות שגרים בבית, תלויים כלכלית בהורים. זה לא אותו דבר.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'אני חושבת כמוך'
אני חושבת כמוך
07/04/2010 | 14:05
14
שזה מסוג הדברים שבהם אנחנו מקווים שהחנוך עבד, שהטפטוף הצליח. אבל רק כשהילדים מגיעים לבגרות אנחנו יודעים בוודאות אם זה עבד לנו.

אנחנו עושים הכל כנגד, אבל אם לרגע נחשוב שאצלנו זה לא יכול לקרות כי אנחנו הורים כל כך מוצלחים, אז אנחנו גם הורים שאננים ולכן בסכון.

כי עשון יכול לקרות לכל אחד, אם אני נסתי סגריות ואפילו עשנתי תקופת מה כל אחד יכול. לא משנה כמה הם נגעלים מסגריות היום.
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
07/04/2010 | 14:19
2
9
אני באמת לא יודעת איך אגיב אם חו"ח אחד מהם יעשן או יעשה משהו אחר שבניגוד מוחלט לדרך החשיבה שלי ולחינוך שלי. גם עד עכשיו קורים דברים שלא חשבתי שיקרו (מן הסתם). הילדים שלנו אינם בובות (את רואה דרך אגב את "בית הבובות" ב "יס" ערוץ 13?)
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'בבית הבובות לא. אינני אוהבת מדע בדיוני'
בבית הבובות לא. אינני אוהבת מדע בדיוני
07/04/2010 | 20:37
1
8
אבל העונה הראשונה של דקסטר כבר מחכה
זה כנראה יקרה בסופ"ש
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'גם אני לא אוהבת מדע בידיוני'
גם אני לא אוהבת מדע בידיוני
08/04/2010 | 05:13
7
אבל איכשהו די נתפסתי לסדרה הזו.
אני שמחה שנדלקת על דקסטר .
הורים למתבגרים >>
לצפיה ב-'עישון זה מגעיל '
עישון זה מגעיל
02/05/2010 | 20:24
11
היום יש כבר אופציות אחרות, עישון סגריות מסריח ומזיק לבריאות .
לא יודע איך לסמן אך שני הבנים הגדולים אינם מעשנים הבת בת 14 גם אינה מעשנת
כך אני לפחות יודע ןמקווה שזה נכון.

מכל מקום אם לא נמצאים בגיל ההתבגרות בחברת מעשנים או נחשפים פחות לעישון אזי בוחרים בדרך
ללא עישון, הכל מתחיל מהסביבה לא ?

חדרי כושר , וספורט עם אווירת בריאות הם התחליף לסיגריה הגברית או להפגנת העצמאות של הנערה המתבגרת
והמרידה נגד הכל.....
הורים למתבגרים >>

הודעות אחרונות

12:34 | 14.10.19 אורחים בפורום
16:01 | 17.09.19 אורחים בפורום
19:22 | 03.09.19 דיברגנט
10:20 | 20.08.19 רונילה13
23:21 | 19.08.19 אורחים בפורום
12:33 | 24.07.19 אורחים בפורום
04:11 | 14.07.19 חקר הברק ממזרח
21:14 | 13.07.19 דיברגנט
11:49 | 02.07.19 חובטת שטיחים
11:17 | 28.06.19 אורחים בפורום
20:05 | 25.06.19 אורחים בפורום
23:22 | 23.05.19 אורחים בפורום
13:50 | 21.05.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ