בדיקות אוטומטיות

gulgul01

New member
בדיקות אוטומטיות

בוקר טוב,
עד היום היה לי בסיס נתונים אחד שעליו הייתי מריץ בדיקות אוטומטיות. עכשיו רוצים שהבדיקות האוטומטיות ירוצו על כל בסיס נתונים (עם נתונים שונים , קונפיגורציה שונה).
האם זה הגיוני?

עמית ו

New member
הגיוני מאוד

וגם לא קשה לביצוע בתנאי שהתשתית שלך כתובה בצורה סבירה

gulgul01

New member
בדיקות אוטומטיות

הכנתי סקריפט על בסיס נתונים A שמבצע כל מיני חיפושים ומביא רשימות של פריטים כתוצאות. כל פעם שיש גירסה חדשה של התוכנה הנבדקת אני מריץ את הסקריפט הזה ובודק שהתוצאות בפועל זהות לתוצאות הצפויות.

תסביר בבקשה איך אני אבצע את אותה בדיקה על בסיס נתונים אחר כאשר אין לי שם בכלל את אותם הפריטים?

עמית ו

New member
ובכן

אני חושד שהבעיה מתחילה ב"הכנתי סקריפט" - זה רומז על זה שאין לך המון תשתית וצפוייה לך עבודה לא בהכרח פשוטה.
&nbsp
חשוב לומר - כל מה שאני כותב כאן יהיה כללי מאוד - אני לא מכיר את האפליקציה שלך או את הדרישות מהמערכת שלך.
&nbsp
דרך אחת לבצע את המשימה היא להתחיל את הבדיקה בהתחברות למסד הנתונים, קריאה של הנתונים הכתובים בו ובניית התוצאות הצפויות. הזכרת גם קונפיגורציה שונה, אז כנראה שכדאי שתהיה לתשתית האוטומציה שלך גם יכולת לקרוא את הקונפיגורציה ולכלול אותה גם בתוך החישובים (עד וכולל "אילו בדיקות להריץ")
&nbsp
דרך נוספת היא להריץ את הגרסה הקודמת על אותו מסד נתונים ולראות שהתוצאה מהגרסה החדשה זהה. זה לא ימצא באגים ישנים, אבל ימצא שינויים חדשים.
&nbsp
יש מגוון דרכים, צריך רק לבחור אחת.
&nbsp

למעלה