שאלה עקרונית בנושא גיל

minosh2

New member
שאלה עקרונית בנושא גיל

שלום,

האם לדעתכם אדם בגיל 50 יצליח למצוא עבודה בתחום QA לאחר הכשרה בתחום? או שהתחום הזה נשאר במגבלות גיל?

תודה

eliman27

New member
יהיה קשה

תחום ההייטק גם ככה לא סובלני כלפי אנשים מגילאים מסויימים (למרות שככל שהתחום מתבגר כך גם האנשים שעובדים בו) אז להגיע לתחום בגיל בתחום ה"מסוכן" בהסבה מקטין מאד את הסיכוי.
מה שיגדיל את הסיכוי הוא ידע מסויים יחודי איתו מגיע המועמד, נניח ידע ב-GIS, רפואה, עריכת דין ספציפית, משהו שמתחבר לחברות הייטק עם מוצר שצריכים את הידע הזה ולכן יסכימו לקחת מישהו ללא ניסיון.
הבעיה, ד"א מושפעת יותר מחוסר ניסיון מאשר מגיל.
בסופו של דבר חוסר ניסיון הוא מגבלה גם אם אתה בין 25 וגם אם אתה בן 50.

minosh2

New member
תודה, אנסה רגע לדייק עוד

עבדתי שנים רבות בחברת הייטק בתחום בדיקות חומרה (על תפר של QA אבל לא QA) מספר שנים מאז עזבתי את התחום. לאחרונה אמרו לי לשקול בכל זאת ללמוד קורס QA ולנסות להכנס לתחום (אני בצומת דרכים)

החשש העיקרי הוא כמובן הגיל, מה גם שאני לא רואה את עצמי לומדת בקורס של שנה, אולי 3 חודשים
האם לאור מה שכתבתי יש לי יתרון כי כבר עבדתי בחברת הייטק? והאם ה'קבעון' על 3 חודשים ניראת על פניו לא רצינית?

תודה על העזרה

עמית ו

New member
רגע, מה?

מה יש לקורס לתת לך שחברת השמה טובה לא יכולה? זה לא שלומדים שם משהו רלוונטי באיזושהי צורה, או שלמישהו אכפת מהתעודה המצ'וקמקת הזו.
זה לא בהכרח יהיה קל להיכנס בחזרה לתחום, אבל תשובה טובה שתסביר את הפער ("הקמתי עסק\הלכתי להגשים חלום\היו לי בעיות שאני מעדיפה לא לפרט עליהן\כל דבר אחר") שכתובה בקורות החיים כנראה תהיה יעילה יותר מאשר קורס.

halperin

New member
מנהל
יש לך כנראה מספיק רקע בכדי ללמוד לבד

יש לך כנראה מספיק רקע בכדי ללמוד לבד - פה תמצאי חומר וסדר לימוד מומלץ
http://itcb.org.il/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=8&id=542&Itemid=632
לא יודע למה את מתכוונת בבדיקות חומרה - אם מדובר בבדיקות בייצור זה עולם אחר (ולרוב לא הייתי מציג זאת בראיון עבודה בשל סטיגמה שלילית), אם זו איזו פעילות בפיתוח - יכול להוות יתרון ומכאן גם סיכוי שיעזור במציאת עבודה.
את צריכה תחילה להגדיר מה הרקע שלך, ועד כמה את זוכרת את התחום חומרה, תוכנה , אנאלוגי, דיגיטלי...
אני מניח שיש לך קשרים בתחום שיכולים לעזור לך בחיפוש עבודה - וודאי שאת מחוברת בלינקדאין לכל מכרייך מהעבר, שני כותרת פרופיל ל XXX מנוסה מחפשת משרת QA (באנגלית כמובן
), בכדי שמכרייך יידעו כי את חוזרת לשוק ומחפשת עבודה.
בהתאם למיפוי יכולותייך - שהם בעצם היתרון היחסי שלך, הגדירי באילו חברות באזור מגורייך זה יכול להוות יתרון (חברות המפתחות מוצרים באותו שוק, או לתחומים קרובים) , התחברי לבודקים של חברות אלו והעבירי דרכם קו"ח כ"חבר-מביא-חבר".
http://bit.ly/LinkedIn-TST

למעלה