היי חברים יש לי שאלה בבקשה..

orenus41

New member
היי חברים יש לי שאלה בבקשה..

אני יודע שהתשובה אמור להיות ארוכה מפני שהנושא הזה מאוד רחב. חבר נשאל וביקש ממני לענות/לשאול:

כרטיס בינלאומי שנמצא ברשותי לשימוש בארץ ובחו"ל שקיימת מסגרת אשראי של עד 12000 ש"ח.
על מנת לבצע עיסקה יש צורך בלהקיש ת.ז + תוקף כרטיס.

1) צריך לכתוב 5 תסריטים לבדיקת התהליך.
2) עבור תסריט אחד של התהליך שרשמתי צריך לכתוב ולרשום את כל פירוט צעדי הבדיקה הנדרשים?

לגבי סעיף 1. -האם הם מתכוונים לרשום ברמה כללית כמו STP? להתחיל ב-SANITY. FUNC.GUI BOUNDARY.
ו ERROR? והאם לחלק את השאלה לפיצ'רים? אז מן הסתם זה יהיה יותר מ- 5 תסריטים?
לגבי סעיף 2 - אם הכוונה לרשום ב- STD האם הכוונה לקחת אחרי שחילקנו לפיצ'רים , ולהתחיל לעשות עליו STD מכל סוגי הבדיקות שאני מכיר?

3) ואם כן איזה רעיונות אפשר להתחיל עם SANITY ושאר הבדיקות...האם להתחיל מחיוב באתר רגיל? יכול להיות חיוב מאמצעי סליקה שנמצאים בחנות? ואיזה בדיקות כדאי להתמקד ? (לא נראה שזה כולל בתוכו כספומט למיטב הבנתי נכון?)

אשמח לתשובות מפורטות. (הזמן שנתבקש לעשות היה כשעה)
תודה רבה מראש לכולם

עמית ו

New member
מה היה ההקשר של השאלה?

מה שאתה מתאר נשמע כמו שאלה בראיון עבודה, לא?
אם זה כך, צריך לשאול את המראיין את כל שאלות ההבהרה - אני יודע שכשאני מראיין, אני מצפה ממרואיינים לשאול שאלות הבהרה.
בכל מקרה, כמו שזה נשמע, אני אנחש שהכוונה בסעיף הראשון היא לתיאור כללי (למשל "תשלום בחנות בארץ בעזרת הכרטיס הפיזי").
הסעיף השני נראה כמו ניסיון לבחון כתיבה פורמלית - לקחת את אחד התרחישים הכלליים בסעיף הקודם, ולפרט אותו עד רמה מיותרת. (צור חיוב בקופה, העבר את הכרטיס, הקלד את מספר תעודת הזהות הנכון, הקלד את התוקף הנכון, ודא שהתשלום התקבל.)
&nbsp
על 3 אני מעדיף לא לענות, שמא מדובר בראיון עבודה (ובמיוחד אם מדובר במטלת בית).

orenus41

New member
תודה עמית

אני חשבתי לפרט והכוונה שלי הייתה באמת לעשות SANITY התחלתי כדי לראות באמת שהכרטיס מקיים את יעודו וראוי לבדיקות המשך. אבל השאלה שלי היא 5 תסריטים ברמה כללית כפי שכתבת בדוגמא? או לפי צעדים?כמו STD עם תוצאה צפוייה? האם לחלק לפיצ'רים (E2E)? או להסתכל על הכרטיס כמקשה אחת (SYSTEM)? ברור שיש פה המון סוגי בדיקות כמו אבטחה. תאימות. בדיקות ערכי גבול...וכו' . איך אני מממשת את הידע שלי בכתיבה לפי השאלות? 5 תסריטים זה יכול להיות כפי שכתבתי להתחיל עם SANITY-FUNC-GUI-BOUNDARY-ERROR וכו' כבר שם אני מפרטת הכל אם אני עושה את הבדיקות כ SYSTEM? אז מה אני מתבקשת בסעיף ב' אם פירטתי כבר בסעיף הקודם?
תודה לכולם מראש.

עמית ו

New member
זו הדרך בה אני מבין את השאלה כפי שניסחת אותה

אילו אני הייתי מתבקש לענות על שאלה כזו, בלי שום יכולת לשאול שאלות הבהרה, כנראה שהייתי עונה כפי שתיארתי (חמישה תרחישים כלליים, אחד מפורט ברמת הצעדים).
בנוסף, אם חשוב לך להפגין ידע כזה או אחר, אפשר לכתוב קצת מלל כללי מסביב לשאלה - נניח, משהו כמו "חמש הבדיקות המתוארות כאן הן בדיקות שלדעתי נמצאות בעדיפות עליונה, מה שלא אפשר לי להתייחס לבדיקות חוויית משתמש\מקרי קצה\מה שלא יהיה" או "הבדיקות המתוארות כאן הן בדיקות קצה לקצה שנועדו להיות מקיפות וכוללות, אני מניחה שבדיקות ערכי גבול נעשו בבדיקות היחידה" - את לא מפרטת את מקרי הבדיקה, אבל מציינת שאת מודעת לקיומם, ובחרת שלא להכניס אותם מסיבה כזו או אחרת.
&nbsp

למעלה