היי יש פה משהו עם ניסיון בבדיקות API quarey?

ason2000

New member
היי יש פה משהו עם ניסיון בבדיקות API quarey?

נשאלתי בראיון עבודה לגבי אתר שתפקידו למצא פרטים על אנשים לפי סוגי מידע שאנו כבר יודעים עליו..
אני אמור למצא באגים בדף של הAPI שמצורף כאן.
מי יכול לעזור?
איך אני ניגש לזה?
הניסיון שלי מועט בבדיקות ידניות..
נ.ב
צירפתי למטה את התמליל בקובץ וורד פשוט(לי הביאו לינק)
תודה לעוזרים.

עמית ו

New member
אפשר תמיד לומר "אני לא יודע".

אתה יכול לחפש קצת מידע בגוגל על בדיקות של REST API כדי להבין מה זה.
בגדול, נראה שהדף שצירפת הוא תשובה יחידה לבקשה יחידה (קיבלת 100 אנשים שתאמו לחיפוש שלך מתוך 127 אפשריים, מה שרומז על paging).
&nbsp
אם אתה צריך לשאול איך ניגשים לדבר הזה, יכול להיות שכדאי לך לומר למקום שאין לך שום ידע בבדיקות API ולבקש מהם לכוון אותך כמה שנוח להם - אין טעם ליצור מצג שווא של ידע שיתנפץ ברגע בו תתחיל לעבוד שם.
&nbsp
אבל, בגדול, הרעיון של REST הוא להשתמש בפרוטוקול דמוי HTTP כדי לבצע פעולות - חיפושים יהיו בדרך כלל בקשות GET, יצירה של דברים יהיו בקשות POST וכן הלאה (לפעמים, בשל מגבלות הפרוטוקול, ישתמשו בבקשות POST כדי לעשות הכל).
&nbsp
אפשר לקרוא קצת כאן: http://www.restapitutorial.com/lessons/httpmethods.html
&nbsp
בהסתברות כזו או אחרת, הלינק שקיבלת הוא בעצם נקודת הגישה לAPI - ולכן שינוי פרמטרים שנשלחים אליו ייתן תוצאות חיפוש שונות (אפשר להסתכל על כלים כמו POSTMAN כדי לבדוק את הAPI בצורה קצת יותר נוחה. אם אתה יודע להפעיל פרוקסי כמו FIDDLER או צ'ארלס זה אמור לאפשר את זה באותה מידה).
&nbsp
לכן, איך ניגשים - אתה מנסה למצוא איך להפעיל את הAPI, אילו מתודות קיימות, איך לבצע חיפושים, איך לראות שהתוצאות מתאימות וכו' (אגב גילוי מתודות, הדרך היחידה לעשות את זה חוץ מאשר ניחוש ממוזל היא לשאול או לחפש תיעוד באינטרנט אם מדובר בAPI פומבי).
אחרי שאתה יודע מה הן המתודות הקיימות, אפשר להתחיל לבדוק כמו כל מוצר אחר - שלח פקודות שנראות לך מעניינות, ובדוק האם התוצאות תואמות את מה שאתה מצפה שיקרה.

smadji

New member
אני כותבת בדיקות אוטומציה לAPI כל היום

אני נעזרת בכלי שנקרא readyAPI! זאת הגרסה בתשלום למקצוענים חחח
יש גרסה חינמית של אותה חברה שנקראת soapUI
ניתן לחבר אליה את הקישור לשירות שאתה צריך לבדקות - כן ניתן לבדוק בה גם rest וגם soap
בעיקרון מה שתעשה זה להתחבר לקישור, להגדיר את השירות עצמו - לעיתים יש כמה שירותים באותו קישור. כל שירות כזה נקרא service
ושם אתה רוצה להגיד את הבקשה שאתה מבצע לשירות הזה
כמו שעמית כתב - זה יכול להיות פוסט או גט - יש לי חיפושים שהם פוסט - גט זה בדרך כלל כדי לקבל תוצאה אחת, או תוצאה קבועה כמו רשימת כל המדינות שיש בדאטה בייס

שם אתה מגדיר מה אתה רוצה לבקש מהשירות, בדרך כלל json

ואז אתה רואה את התוצאות - ובודק מה שצריך לבדוק. ניתן לעשות אוטומציה דרך הכלי, אבל על זה תצטרך לקרוא לבד

אגב הרבה חברות משתמשות בכלי אחר לבדיקות ידניות, postman
לאחרונה הכלי הזה עבר שיפוץ רציני וניתן להריץ עליו בדיקות שונות ולשמור המון גרסאות שונות של הבקשה

בהצלחה!

למעלה